Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 01.05.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Русе е изненада на 2006г!  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 18:17



Област Русе е на 4 място по построени жилища България! Пред нея с Бургас, Варна и София.






Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: Ивaн]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.03.07 18:49



Лоша идея, сега ще дойде фен клуб Стара Загора и тази тема за 2-3 дена ще се сдобие със 100 мнения. Дрониксчо ще почне да пише редовните си глупости, аз няма да се стърпя да му ги чета и ще почна да му отговарям. За капак, ще цъфнат поне 10 нерегистрирани ника, зад които от пръв поглед си личи кой пише. И най-накрая ще дойдат полит-олигофрените да развиват или теорията, че другарят възродил града в най-добрата си форма...или теорията, че е превърнал общината в как беше..."агенция за недвижими имоти".

После що от старите хора дето влизаха, останаха само малоумници като мене, хахаха :)

Ако всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа, то чалгарите са на друг VLAN


Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.03.07 18:53



Иначе като оставим настрана цялата простотия всичкото това как било индикация на икономическия подем и колко добре било това за заетостта и местната икономика, има една добра страна. Увеличава се предлагането, съответно цените падат. Освен ако не скача и търсенето. По цените на апартаментите в близко бъдеще ще се разбере..

Ако всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа, то чалгарите са на друг VLAN


Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 19:08



Няма лошо в идеята. Не искам някой хора да си мислят, че Русе е западаш град.
И предполагам, че тия жилища се купуват от Русенци, който временно бачкат в чужбина и скоро ще се върнат да живеят постоянно в град.



Аз съм на същото мнение като Митака, че град се развива достойно спрямо другите големи градове.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: Ивaн]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.03.07 19:35



Ами ако се вгледа човек в числата, може да забележи и нещо друго. Статистиката е по области, затова нормално Варна и Бургас са преди София и всички останали - просто там са всички морски курорти, където се строи като за световно. В Търново и Благоевград също показателите са високи, заради същото. В русенска област обаче, освен в Поломието, което не е толкова комерсиално засега, нямаме такива курортни зони, нямаме и по-големи градове освен Русе, така че почти всички строежи логично трябва да са в Русе и близките села.

Доста по-напред сме от области като Пловдив (2 пъти по-голям град), Смолян (където е Пампорово), Благоевград (Банско) и Търново (където има бум на чужденци), Стара Загора (близък по население град, но доста по-голяма област), Плевен (където е троянският балкан), Добрич (Албена, Каварна и т.н).

Дано търсенето оправдава тези строежи. И дано след този "бум", да имаме бум и на нови офис и логистични площи, както вече стана в София и Варна. Защото въпреки че се строят модерни офис сгради и складове например, мисля че са доста малко за град като Русе.

Редактирано от gat3way на 09.03.07 19:37.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Авторmda (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 19:40



Opredeleno pone 85-90% ot tiq stroeji sa v grada.Prosto nqma k1de drugade,za6toto oblasta e malka a i nqma dr po golemi gradove.Mnogo hubavo za grada dano cqla BG da v1rvi napred





Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: mda]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.03.07 19:49



Ами от друга страна, ако няма търсене, цените ще паднат, което е много хубаво :) От едно падане на цените, единствено агенциите биха загубили.

Между другото, от хора, които живеят в Словакия знам, че година-две след влизането им в ЕС, парадоксално, цените на недвижимите имоти вместо да се вдигат, започнали да спадат, особено в по-големите градове. И това ставало не само там, но и във повечето (стари) нови членки. Не знам дали е точно така, просто съм го чувал.

Тука обаче понеже е една забавна държава, цените някъде лесно се вдигат само с няколко платени статии по вестниците и сайтовете...така че не се знае дали и какво ще се случи :)

Ако всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа, то чалгарите са на друг VLAN


Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано09.03.07 20:08



Интересна новина.
Gat3way, ако нямаше търсене, нямаше да има само 50-60 апартамента пуснати по агенциите за продажба, а много повече. Факт е, че 80% от апартаментите се продават на чертеж или директно от строителя.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: Mитaka®]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.03.07 20:33



Еееем, аз бях некадърен студент, ама още помня лекциите по мат.статистика, бяха ми интересни, за разлика от повечето останали дивотии. Още в първата лекция обясняваха как статистиката не се занимава с достоверността на входните данни (извадките) и ги приема за вярни. Това може да звучи просто, ама много хора не си дават сметка .

Връзката с тея глупости е например имот.бг - там нали си налагаш филтрите и ти се вадят статистики за брой оферти по дадени критерии. Можеш да сравняваш с други градове или даже ако имаш идиотското желание, да сравняваш с предишни месеци (стига да имаш някъде стари данни). Съответно можеш да си вадиш изводи. Обаче има един генерален проблем - приемаш, че оферираните имоти и цени отразяват реалната ситуация. Това обаче въобще не е така - много агенции, особено в по-малките градове, не обявяват там офертите си. Други не го правят поради други причини. Някои имоти се продават едновременно от няколко агенции, на различни цени. Цените обикновено са раздути, за да се "пробва" пазара. Почти не се отчитат оферти от строители или собственици, има такива предимно на агенции. Така че това не може да бъде една ъммм "представителна" извадка, от която да вадиш изводи. Може, ако искаш да спориш с дроникси, или пък ако искаш да пишеш тъпи статии за някой вестник и искаш да извадиш някой аргумент. Но далеч не съм убеден, че имот.бг отразява ситуацията като хората. Например за някои по-малки градове почти няма оферти, което надали е така. Съвсем случайно ми се е случвало, минавайки през една доста представителна новострояща се сграда в София, с табели че продават апартаменти и офиси, да проверя в имот.бг - там просто нямаше такива оферти.

Далеч не се занимавам с такива неща, просто ми е интересно от време на време да наблюдавам тези процеси там, и аз не знам защо, просто са ми интересни. Според мен, реалната ситуация е много по-различна от всякакви такива сметки на сайтове като имот.бг. НСИ от друга страна вади достоверни данни за построени сгради, защото имат достъп до документацията за издадените строителни разрешения и акт 16 от дирекциите на ДНСК. Но пък статистиките им за цени не могат да бъдат верни - доколкото знам далеч не винаги на хартия цената на сключената сделка отразява това, което е платено. Хората поради една или друга причина или крият или завишават приходи, в зависимост от случая :) Същото е и с оценките на имоти.

Иначе, имах близък приятел, който работеше в една голяма агенция в Русе, беше ми интересно да го слушам какви неща разправя. За жалост, вече не работи това.

Редактирано от gat3way на 09.03.07 20:41.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Автор CesarePrandelli (Uomo)
Публикувано09.03.07 21:13



От тая статистика се набива на очи и нещо друго. Само дето не знам дали е за хубаво или обратното. В съотношението брой жилища към брой сгради Русе определено води с много на всички останали области. Падат се средно около 15 жилища на новопостроена сгарада. В Бургас са 11, в София и Благоевград са 8, в Кържали 7,5 ... Ако някой даде данни и за безработицата може картинката да се изясни. Само не се надявайте на ниски цени за жилищата. Поне не на този етап. В края на лятото си купих апартамент за 31 хил. евро, сега стува около 40 хиляди... Жалко, че ми трябва и не мога да го продам...



...male non fare, paura non avere[


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.