Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 22.05.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Русе е изненада на 2006г!  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 18:17



Област Русе е на 4 място по построени жилища България! Пред нея с Бургас, Варна и София.






Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: Ивaн]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.03.07 18:49



Лоша идея, сега ще дойде фен клуб Стара Загора и тази тема за 2-3 дена ще се сдобие със 100 мнения. Дрониксчо ще почне да пише редовните си глупости, аз няма да се стърпя да му ги чета и ще почна да му отговарям. За капак, ще цъфнат поне 10 нерегистрирани ника, зад които от пръв поглед си личи кой пише. И най-накрая ще дойдат полит-олигофрените да развиват или теорията, че другарят възродил града в най-добрата си форма...или теорията, че е превърнал общината в как беше..."агенция за недвижими имоти".

После що от старите хора дето влизаха, останаха само малоумници като мене, хахаха :)

Ако всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа, то чалгарите са на друг VLAN


Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.03.07 18:53



Иначе като оставим настрана цялата простотия всичкото това как било индикация на икономическия подем и колко добре било това за заетостта и местната икономика, има една добра страна. Увеличава се предлагането, съответно цените падат. Освен ако не скача и търсенето. По цените на апартаментите в близко бъдеще ще се разбере..

Ако всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа, то чалгарите са на друг VLAN


Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 19:08



Няма лошо в идеята. Не искам някой хора да си мислят, че Русе е западаш град.
И предполагам, че тия жилища се купуват от Русенци, който временно бачкат в чужбина и скоро ще се върнат да живеят постоянно в град.



Аз съм на същото мнение като Митака, че град се развива достойно спрямо другите големи градове.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: Ивaн]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.03.07 19:35



Ами ако се вгледа човек в числата, може да забележи и нещо друго. Статистиката е по области, затова нормално Варна и Бургас са преди София и всички останали - просто там са всички морски курорти, където се строи като за световно. В Търново и Благоевград също показателите са високи, заради същото. В русенска област обаче, освен в Поломието, което не е толкова комерсиално засега, нямаме такива курортни зони, нямаме и по-големи градове освен Русе, така че почти всички строежи логично трябва да са в Русе и близките села.

Доста по-напред сме от области като Пловдив (2 пъти по-голям град), Смолян (където е Пампорово), Благоевград (Банско) и Търново (където има бум на чужденци), Стара Загора (близък по население град, но доста по-голяма област), Плевен (където е троянският балкан), Добрич (Албена, Каварна и т.н).

Дано търсенето оправдава тези строежи. И дано след този "бум", да имаме бум и на нови офис и логистични площи, както вече стана в София и Варна. Защото въпреки че се строят модерни офис сгради и складове например, мисля че са доста малко за град като Русе.

Редактирано от gat3way на 09.03.07 19:37.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Авторmda (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 19:40



Opredeleno pone 85-90% ot tiq stroeji sa v grada.Prosto nqma k1de drugade,za6toto oblasta e malka a i nqma dr po golemi gradove.Mnogo hubavo za grada dano cqla BG da v1rvi napred





Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: mda]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.03.07 19:49



Ами от друга страна, ако няма търсене, цените ще паднат, което е много хубаво :) От едно падане на цените, единствено агенциите биха загубили.

Между другото, от хора, които живеят в Словакия знам, че година-две след влизането им в ЕС, парадоксално, цените на недвижимите имоти вместо да се вдигат, започнали да спадат, особено в по-големите градове. И това ставало не само там, но и във повечето (стари) нови членки. Не знам дали е точно така, просто съм го чувал.

Тука обаче понеже е една забавна държава, цените някъде лесно се вдигат само с няколко платени статии по вестниците и сайтовете...така че не се знае дали и какво ще се случи :)

Ако всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа, то чалгарите са на друг VLAN


Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано09.03.07 20:08



Интересна новина.
Gat3way, ако нямаше търсене, нямаше да има само 50-60 апартамента пуснати по агенциите за продажба, а много повече. Факт е, че 80% от апартаментите се продават на чертеж или директно от строителя.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: Mитaka®]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.03.07 20:33



Еееем, аз бях некадърен студент, ама още помня лекциите по мат.статистика, бяха ми интересни, за разлика от повечето останали дивотии. Още в първата лекция обясняваха как статистиката не се занимава с достоверността на входните данни (извадките) и ги приема за вярни. Това може да звучи просто, ама много хора не си дават сметка .

Връзката с тея глупости е например имот.бг - там нали си налагаш филтрите и ти се вадят статистики за брой оферти по дадени критерии. Можеш да сравняваш с други градове или даже ако имаш идиотското желание, да сравняваш с предишни месеци (стига да имаш някъде стари данни). Съответно можеш да си вадиш изводи. Обаче има един генерален проблем - приемаш, че оферираните имоти и цени отразяват реалната ситуация. Това обаче въобще не е така - много агенции, особено в по-малките градове, не обявяват там офертите си. Други не го правят поради други причини. Някои имоти се продават едновременно от няколко агенции, на различни цени. Цените обикновено са раздути, за да се "пробва" пазара. Почти не се отчитат оферти от строители или собственици, има такива предимно на агенции. Така че това не може да бъде една ъммм "представителна" извадка, от която да вадиш изводи. Може, ако искаш да спориш с дроникси, или пък ако искаш да пишеш тъпи статии за някой вестник и искаш да извадиш някой аргумент. Но далеч не съм убеден, че имот.бг отразява ситуацията като хората. Например за някои по-малки градове почти няма оферти, което надали е така. Съвсем случайно ми се е случвало, минавайки през една доста представителна новострояща се сграда в София, с табели че продават апартаменти и офиси, да проверя в имот.бг - там просто нямаше такива оферти.

Далеч не се занимавам с такива неща, просто ми е интересно от време на време да наблюдавам тези процеси там, и аз не знам защо, просто са ми интересни. Според мен, реалната ситуация е много по-различна от всякакви такива сметки на сайтове като имот.бг. НСИ от друга страна вади достоверни данни за построени сгради, защото имат достъп до документацията за издадените строителни разрешения и акт 16 от дирекциите на ДНСК. Но пък статистиките им за цени не могат да бъдат верни - доколкото знам далеч не винаги на хартия цената на сключената сделка отразява това, което е платено. Хората поради една или друга причина или крият или завишават приходи, в зависимост от случая :) Същото е и с оценките на имоти.

Иначе, имах близък приятел, който работеше в една голяма агенция в Русе, беше ми интересно да го слушам какви неща разправя. За жалост, вече не работи това.

Редактирано от gat3way на 09.03.07 20:41.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Автор CesarePrandelli (Uomo)
Публикувано09.03.07 21:13



От тая статистика се набива на очи и нещо друго. Само дето не знам дали е за хубаво или обратното. В съотношението брой жилища към брой сгради Русе определено води с много на всички останали области. Падат се средно около 15 жилища на новопостроена сгарада. В Бургас са 11, в София и Благоевград са 8, в Кържали 7,5 ... Ако някой даде данни и за безработицата може картинката да се изясни. Само не се надявайте на ниски цени за жилищата. Поне не на този етап. В края на лятото си купих апартамент за 31 хил. евро, сега стува около 40 хиляди... Жалко, че ми трябва и не мога да го продам...



...male non fare, paura non avere[

Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: CesarePrandelli]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано09.03.07 21:36



Не мога да схвана, какво имаш предвид но ето данни за януари:







Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано09.03.07 22:02



Статистиката на НСИ за построените жилища се води по акт 15, който е за въвежда в експлоатация.

Погледнах за Русе в публикациите жилищен фонд за 2004г. и 2005г. Видях, че в област Русе има само едно жилище построено извън община Русе. Цялото строителство е концентрирано в град в Русе

Предполагам, че част от жилищата с били построени в предходни години и с бил узаконени през 2006. Няма как да не призная, че цифрата от 871 жилища е впечатляваща!

За имот.бг съм абсолютно съгласен с теб. И друг път съм го казвал на софиянците, че това евтино сайтче за публикуване на обяви.

Понеже работя в Курортно строителство, ще ти кажа, че бума за построени жилищни сгради в областите Добрич и Благоевград го чакай за 2007г.

Редактирано от akosta на 09.03.07 22:08.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: CesarePrandelli]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано09.03.07 22:14



И аз не схващам, какво искаш да кажеш!





Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: akosta]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.03.07 22:52



Ъ, че те вадят ли такива статистики по общини? Не вярвам де, то в община Иваново и Две Могили много ме съмнява да има само едно разрешително за строеж, там доста вили и къщи се строят, те би трябвало да влизат в тази графа. Всъщност, мога да попитам запознати де :)

Иначе надали са узаконени отпреди построени сгради. По простата причина, че човек може да живее в жилище без акт16 (аз съм живял кратко така), но не и в такова без акт15. Последните обикновено нямат ток и вода. А с малки изключения, във всички нови блокчета в Русе след завършване, бързо се нанасят хората (това си личи най-малкото по щорите и завесите :) ). За тази цифра, наистина и аз съм много изненадан, винаги съм мислел че Пловдив, Добрич и Благоевград поне би следвало да са пред нас, най-малкото област Пловдив е почти 1 милион човека :)

Иначе за твоята прогноза...съгласен съм за Добрич, щото Каварна, Шабла и Балчик са последният писък на мутр...инвеститорите по черноморието. Но в Благоевград, респективно Банско/Петрич/Сандански...то там каквото е трябвало да се строи, вече е построено май, не мога да си представя в каква кочина ще се превърнат ако продължат да ги застрояват, аз в Банско например не мисля да стъпя някога повече, освен ако някой не събори половината селище, ебахти ръчканицата и комерсиализацията :(

Другото, което ми е забавно в тези неща са чужденците, които купуват и строят тук, масово при това. Интересно ми е докога ще е така и дали цените или лабавият режим ги привлича? Хич не вярвам да е заради красивата природа или (хаха) сърдечните и отзивчиви българи, които знаят поне по 3 езика :) Ти понеже работиш това, че и по курортите, как мислиш по въпроса?

Иначе, сетих се, че преди години (като бях студент, хахах), виждах по едно време бъдещето си като продаващ селски имоти на англичани. Имахме даже разни развити идеи и т.н глупости, заедно с един колега/добър приятел от моята група. При положение че търговията и строителните проблеми са последното, което ми се отдава, добре че идеята не ме зариби достатъчно :) Явно оттам още ми е останал този интерес :)

Редактирано от gat3way на 09.03.07 22:57.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано10.03.07 00:40



На сайта на НСИ може да се видят, какви изследвания се правят и до какво ниво и в кой публикации се публикуват данните.
За разрешителните вадят статистика до ниво области.
НСИ вади всяка години статистика за броя на жилищата, до ниво населени места. В публикациите я показват до ниво общини.



Вие сте от Русе и сами може да прецените дали има такива жилищни сгради който с строени преди, а сега се узаконяват! Разликата между 2006 и 2005 е фрапираща. Едната година 94 , другата 871 жилища. Няма как да не забележите да ли това се дължи на строителен бум или на узаконяване.

И повярвай ми в България има още много не закони строежи. Като сравня двете публикации през 2005 жилищата в община Русе с нараснали с 72 и община Ветово е нараснало с едно жилище. Останалите общини няма никаква промяна в броя на жилищата. Там може и да се строи, но не получават разрешение за експлоатация. Ако ги погнат властите тогава наистина може да им спрат тока и водата.
Познавам един дето си построи къща в Игнтиево и я ползва с години. Оказа се че се познава с кмета на Аксаково и той му помогна наскоро да я узакони .
Не случайно като се почне преброяване се броят и всички жилищата, няма значение да ли с закони. НСИ тогава коригират броя им.

Броя на жилщтата в община Русе:
2005- 81 488
2004- 81 416
2003- 81 335

За чужденците ще ти отговоря утре, че стана много късно.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: Ивaн]  
Автор фapaшa (непознат)
Публикувано10.03.07 01:33



Честно казано не забелязвам чак такъв бум в строителството в Русе, по-скоро е някакво статистическо натрупване. Иначе градът като че ли живва, но поне според мен му трябват още минимум 2 големи инвеститора /500-1000 човека всеки/ + поне една многофункционална бизнес-сграда. От около година се ослушвам да се прибирам, ама парите не стигат

. По мое мнение Русе е най-симпатичния и стилен град в Сев. България - единственно Пловдив на юг е сериозна конкуренция /макар само там да не съм живял от големите бг градове/. Е може би съм малко пристрастен, ама си ми е по рождение

Между другото освен около Пантеона и Жабешкото къде другаде има мащабно ново строителство?



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: фapaшa]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано10.03.07 09:55



Определено има бум в строителството. Може би не си забелязал, тъй като повечето сгради се строят в тихите улички, а не на големите такива. Освен в изброените от теб райони, ще спомена че само в района на улица Борисова и пресечките около нея се строят около 20 нови сгради. Доста се строи и в района зад Халите и идеалния център. Строителството тргъгна и по кварталите. След Възраждане, дойде ред на Здравец и Родина.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.03.07 00:16



В отговор на:

Другото, което ми е забавно в тези неща са чужденците, които купуват и строят тук, масово при това. Интересно ми е докога ще е така и дали цените или лабавият режим ги привлича? Хич не вярвам да е заради красивата природа или (хаха) сърдечните и отзивчиви българи, които знаят поне по 3 езика :) Ти понеже работиш това, че и по курортите, как мислиш по въпроса?




Първо защо подценяваш природата на българското Черноморие. Климата през зимата може и да е по-хладен от на Средиземно море, но и ни имаме сериозни предимства пред тях. Лято при нас не толкова горещо и имаме значителни масиви от гори, който усилват прохладата през лятото.

Да строиш на Българското Черноморие е доста по-евтино от колкото на Румънското. После като тръгнеш да продаваш цените са почти еднакви и от там печалбата ти е по-висока. Другото нещо, което много голяма част от парцелите по морето с изкупени още преди 5-6г. от инвестиционни фондове.

Сега приключваме един от обектите, който е близо до устието на р.Камчия. Представлява две жилищни сгради близнаци с 100 апартамента в тях, завършени до ключ. Пред тях има гъста лонгозова гора, а отдолу под гората блести морето.Почти всичките апартаменти с изкупени от английски пенсионери, който смятат да живеят постоянно тук.

В два от обектите в района на Евксиноград, се настаниха и доста млади западно европейци, който има планове за бизнес в района Варна.
Най-изгодно за куповачите е апартамент някъде на територията на община Варна. Що то могат да го отдават целогодишно под наем на работници и студенти. Докато апартамент в Сл.Бряг можеш само два месеца да го отдадеш под наем.
Няма как да спреш хората да не купуват жилища по-морето. Винаги ще има желаещи!

И за да бъда голословен прочети за една от последните поръчки на "Курортно строителство". Това което ще ни платят възложителите е 18.3млн.лв. По мой груби оценки това което ще вземат инвеститорите след продажбата на жилищата е 28.8млн.лв.
Така, че сам си направи сметка каква рентабилността на този бранш.




Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: фapaшa]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.03.07 00:36



Защо пак тези жилища да не се дължат на строителен бум. Русе не отстъпва по икономика на Пловдив, ако не си забелязал на картата дадена от Митака безработицата в Русе е по-ниска от тази в Пловдив. Русе е от най-големите четири града в България с най-ниска безработица.
Ако в Пловдив за последните 3 години с били построени 1608 жилища, то абсолютно нормално е в Русе да с 1091 жилища. В Пловдив имаме постоянно нарастване, докато в Русе наблюдаваме едно на наваксване в строежа на жилища.
И ако не си наясно, че след влизането в ЕС, Гюргево превърна Русе в четвъртия по големина пазар в България. И с времето това ще се осъзнае от много хора!





Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: Mитaka®]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.03.07 00:41



Един въпрос към тебе Митак? В края на октомври бях в Русе. Видях една доста голям сграда, която се строй встрани на общината. Въпроса ми какво ще става тая сграда.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: akosta]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано11.03.07 12:12



Жилищно - административна сграда. Само тя ще добави около 13-14 хил. кв м. жилищни и търговски площи за 2007-ма година.
Според мен е глупаво, че изобщо ще има жилищни площи, а няма да е изцяло търговско - административна.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: akosta]  
Авторvariant (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 12:16



Ами кой е петия тогава!?



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: Mитaka®]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.03.07 12:44



Наистина е глупава идеята за жилища в тази сграда.Все пак това е идеалния център на Русе и не би трябвало да се захабява с жилищни сгради.
Предполагам, че инвеститора е решил, че ще има по-малък риск, като включи и жилища в проекта.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: variant]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.03.07 12:46



Кой пети за безработицата или за пазара?





Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: akosta]  
Авторvariant (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 13:01



за пазара



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: variant]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.03.07 13:15



Бургас!



Мен ми харесва рекламата на "Варна Мол" 350хил. потенциални клиенти на минути!

За "Русе Мол" ще звучи така: 230хил. потенциални клиенти на минути!



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 07:02



Ей, тук го пише защо има голяма разлика между разрешителните за строеж и въведените в експлоатация жилища.



Според данните на НСИ въведените в експлоатация миналата година апартаменти и къщи са били 13 266, повече от построените през 2005 г., но далеч от 50-те хиляди, взели разрешения за строеж.
Възможно е част от разликата да идва от това, че много проекти за жилищни сгради се реализират поетапно. Други обекти въобще не се строят, а се предлагат като парцели на инвеститори, тъй като разрешението за строеж е основание за собствениците да искат по-високи цени за терените си.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.