Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:32 01.06.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: CesarePrandelli]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано09.03.07 21:36



Не мога да схвана, какво имаш предвид но ето данни за януари:







Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано09.03.07 22:02



Статистиката на НСИ за построените жилища се води по акт 15, който е за въвежда в експлоатация.

Погледнах за Русе в публикациите жилищен фонд за 2004г. и 2005г. Видях, че в област Русе има само едно жилище построено извън община Русе. Цялото строителство е концентрирано в град в Русе

Предполагам, че част от жилищата с били построени в предходни години и с бил узаконени през 2006. Няма как да не призная, че цифрата от 871 жилища е впечатляваща!

За имот.бг съм абсолютно съгласен с теб. И друг път съм го казвал на софиянците, че това евтино сайтче за публикуване на обяви.

Понеже работя в Курортно строителство, ще ти кажа, че бума за построени жилищни сгради в областите Добрич и Благоевград го чакай за 2007г.

Редактирано от akosta на 09.03.07 22:08.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: CesarePrandelli]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано09.03.07 22:14



И аз не схващам, какво искаш да кажеш!





Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: akosta]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.03.07 22:52



Ъ, че те вадят ли такива статистики по общини? Не вярвам де, то в община Иваново и Две Могили много ме съмнява да има само едно разрешително за строеж, там доста вили и къщи се строят, те би трябвало да влизат в тази графа. Всъщност, мога да попитам запознати де :)

Иначе надали са узаконени отпреди построени сгради. По простата причина, че човек може да живее в жилище без акт16 (аз съм живял кратко така), но не и в такова без акт15. Последните обикновено нямат ток и вода. А с малки изключения, във всички нови блокчета в Русе след завършване, бързо се нанасят хората (това си личи най-малкото по щорите и завесите :) ). За тази цифра, наистина и аз съм много изненадан, винаги съм мислел че Пловдив, Добрич и Благоевград поне би следвало да са пред нас, най-малкото област Пловдив е почти 1 милион човека :)

Иначе за твоята прогноза...съгласен съм за Добрич, щото Каварна, Шабла и Балчик са последният писък на мутр...инвеститорите по черноморието. Но в Благоевград, респективно Банско/Петрич/Сандански...то там каквото е трябвало да се строи, вече е построено май, не мога да си представя в каква кочина ще се превърнат ако продължат да ги застрояват, аз в Банско например не мисля да стъпя някога повече, освен ако някой не събори половината селище, ебахти ръчканицата и комерсиализацията :(

Другото, което ми е забавно в тези неща са чужденците, които купуват и строят тук, масово при това. Интересно ми е докога ще е така и дали цените или лабавият режим ги привлича? Хич не вярвам да е заради красивата природа или (хаха) сърдечните и отзивчиви българи, които знаят поне по 3 езика :) Ти понеже работиш това, че и по курортите, как мислиш по въпроса?

Иначе, сетих се, че преди години (като бях студент, хахах), виждах по едно време бъдещето си като продаващ селски имоти на англичани. Имахме даже разни развити идеи и т.н глупости, заедно с един колега/добър приятел от моята група. При положение че търговията и строителните проблеми са последното, което ми се отдава, добре че идеята не ме зариби достатъчно :) Явно оттам още ми е останал този интерес :)

Редактирано от gat3way на 09.03.07 22:57.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано10.03.07 00:40



На сайта на НСИ може да се видят, какви изследвания се правят и до какво ниво и в кой публикации се публикуват данните.
За разрешителните вадят статистика до ниво области.
НСИ вади всяка години статистика за броя на жилищата, до ниво населени места. В публикациите я показват до ниво общини.



Вие сте от Русе и сами може да прецените дали има такива жилищни сгради който с строени преди, а сега се узаконяват! Разликата между 2006 и 2005 е фрапираща. Едната година 94 , другата 871 жилища. Няма как да не забележите да ли това се дължи на строителен бум или на узаконяване.

И повярвай ми в България има още много не закони строежи. Като сравня двете публикации през 2005 жилищата в община Русе с нараснали с 72 и община Ветово е нараснало с едно жилище. Останалите общини няма никаква промяна в броя на жилищата. Там може и да се строи, но не получават разрешение за експлоатация. Ако ги погнат властите тогава наистина може да им спрат тока и водата.
Познавам един дето си построи къща в Игнтиево и я ползва с години. Оказа се че се познава с кмета на Аксаково и той му помогна наскоро да я узакони .
Не случайно като се почне преброяване се броят и всички жилищата, няма значение да ли с закони. НСИ тогава коригират броя им.

Броя на жилщтата в община Русе:
2005- 81 488
2004- 81 416
2003- 81 335

За чужденците ще ти отговоря утре, че стана много късно.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: Ивaн]  
Автор фapaшa (непознат)
Публикувано10.03.07 01:33



Честно казано не забелязвам чак такъв бум в строителството в Русе, по-скоро е някакво статистическо натрупване. Иначе градът като че ли живва, но поне според мен му трябват още минимум 2 големи инвеститора /500-1000 човека всеки/ + поне една многофункционална бизнес-сграда. От около година се ослушвам да се прибирам, ама парите не стигат

. По мое мнение Русе е най-симпатичния и стилен град в Сев. България - единственно Пловдив на юг е сериозна конкуренция /макар само там да не съм живял от големите бг градове/. Е може би съм малко пристрастен, ама си ми е по рождение

Между другото освен около Пантеона и Жабешкото къде другаде има мащабно ново строителство?



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: фapaшa]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано10.03.07 09:55



Определено има бум в строителството. Може би не си забелязал, тъй като повечето сгради се строят в тихите улички, а не на големите такива. Освен в изброените от теб райони, ще спомена че само в района на улица Борисова и пресечките около нея се строят около 20 нови сгради. Доста се строи и в района зад Халите и идеалния център. Строителството тргъгна и по кварталите. След Възраждане, дойде ред на Здравец и Родина.



Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: gat3way]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.03.07 00:16



В отговор на:

Другото, което ми е забавно в тези неща са чужденците, които купуват и строят тук, масово при това. Интересно ми е докога ще е така и дали цените или лабавият режим ги привлича? Хич не вярвам да е заради красивата природа или (хаха) сърдечните и отзивчиви българи, които знаят поне по 3 езика :) Ти понеже работиш това, че и по курортите, как мислиш по въпроса?




Първо защо подценяваш природата на българското Черноморие. Климата през зимата може и да е по-хладен от на Средиземно море, но и ни имаме сериозни предимства пред тях. Лято при нас не толкова горещо и имаме значителни масиви от гори, който усилват прохладата през лятото.

Да строиш на Българското Черноморие е доста по-евтино от колкото на Румънското. После като тръгнеш да продаваш цените са почти еднакви и от там печалбата ти е по-висока. Другото нещо, което много голяма част от парцелите по морето с изкупени още преди 5-6г. от инвестиционни фондове.

Сега приключваме един от обектите, който е близо до устието на р.Камчия. Представлява две жилищни сгради близнаци с 100 апартамента в тях, завършени до ключ. Пред тях има гъста лонгозова гора, а отдолу под гората блести морето.Почти всичките апартаменти с изкупени от английски пенсионери, който смятат да живеят постоянно тук.

В два от обектите в района на Евксиноград, се настаниха и доста млади западно европейци, който има планове за бизнес в района Варна.
Най-изгодно за куповачите е апартамент някъде на територията на община Варна. Що то могат да го отдават целогодишно под наем на работници и студенти. Докато апартамент в Сл.Бряг можеш само два месеца да го отдадеш под наем.
Няма как да спреш хората да не купуват жилища по-морето. Винаги ще има желаещи!

И за да бъда голословен прочети за една от последните поръчки на "Курортно строителство". Това което ще ни платят възложителите е 18.3млн.лв. По мой груби оценки това което ще вземат инвеститорите след продажбата на жилищата е 28.8млн.лв.
Така, че сам си направи сметка каква рентабилността на този бранш.




Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: фapaшa]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.03.07 00:36



Защо пак тези жилища да не се дължат на строителен бум. Русе не отстъпва по икономика на Пловдив, ако не си забелязал на картата дадена от Митака безработицата в Русе е по-ниска от тази в Пловдив. Русе е от най-големите четири града в България с най-ниска безработица.
Ако в Пловдив за последните 3 години с били построени 1608 жилища, то абсолютно нормално е в Русе да с 1091 жилища. В Пловдив имаме постоянно нарастване, докато в Русе наблюдаваме едно на наваксване в строежа на жилища.
И ако не си наясно, че след влизането в ЕС, Гюргево превърна Русе в четвъртия по големина пазар в България. И с времето това ще се осъзнае от много хора!





Тема Re: Русе е изненада на 2006г!нови [re: Mитaka®]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.03.07 00:41



Един въпрос към тебе Митак? В края на октомври бях в Русе. Видях една доста голям сграда, която се строй встрани на общината. Въпроса ми какво ще става тая сграда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.