Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 17.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ДОКТОРИнови [re: ey,,yeт,ycek,yceky,]  
Автор Florian ()
Публикувано06.11.05 11:17



Ne e bezsmislena, a interesna



Тема Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ДОКТОРИнови [re: kiki riki]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано06.11.05 11:37



Дефакто преди време имах проблеми с личната лекарка и я смених. Не виждам защо да си сменям сега лекарката с някаква дето е доказано че не си върши работата.

А всъщност публикацията в регионалния вестник има смисъл, не както мислиш че няма. Хората, които я прочетат, няма да я изберат тая мързеливата, гаранция.

Не знам дали делото срещу личен лекар е обречено...чувал съм че има осъдени лични лекари, а и сега четох че се прокарват закони в това отношение, обаче според теб кое би направило по-силна антиреклама на един лош личен лекар: водено дело за немърливост или анонимно обсъждане на достойнствата му в един клуб?



Тема Никой не търси оправдания ...нови [re: l]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 11:38



Опитвам се да обясня простичко, като за тебе, кои са факторите в обществото и системата ни изобщо, които правят "нормалните" обществени взаимоотношения неприложими. Схващането наистина е процес, който изисква усилия - ако се потрудиш може и прозреш за какво става въпрос.



Тема Re: Никой не търси оправдания ...нови [re: ***]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано06.11.05 11:45



Ъм, само да вметна че всички тука обсъждахте как русенци не трябвало да избират дебелия хлебар, как той щял да съсипе града и т.н.

И кво стана? 14% избирателна активност, ха-ха-ха.

Защо стана така? Защото изборната система е порочна, защото няма всъщност кой знае какво значение кого избираме или защото навънка е студено и няма защо да си трошите нервите за избори?

Това леко напомня на една случка за един дето оплаквайки се от мръсотията, си хвърля фаса на улицата, дърпайки една тирада как никога няма да се оправят нещата, винаги ще си останем дивашки народ в ориенталска държава и как общината поне да беше чистила...

Абеее това прословуто "гражданско общество" никой няма да го изгради вместо вас. Запомнете го.



Тема Re: Никой не търси оправдания ...нови [re: gat3way]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 12:09



Изграждането на гражданско общество е дълъг процес и не мисля, че има рецепта как да прескочим 200 ...300... години и да настигнем "белите държави". Една от митологемите упорито разпространявани е , че сме древен народ , древна култура, древна нация - абсолютни глупости ! Не съм нихилист , а просто се опитвам да гледам обективно на фактите. Това, че името България е съществува от 1000-летия не означава, че нацията ни е на същата възраст. Българска нация има от 100-на години ... период твърде кратичък за такива екстри като гражданско общество.



Тема Re: Никой не търси оправдания ...нови [re: ***]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано06.11.05 12:46



Абе за 45 години успяхме да изградим...хм социалистическо общество. Доста успешно го изградихме, друг е въпроса дали едно такова общество е успешно, но да, справихме се.

Мисля, че не ни трябват 200-300 години. В Англия преди 200-300 години примерно са били доста далеч от това "гражданско общество". В Щатите още са робували негрите по плантациите, жените не са можели да гласуват, а килима на президента в белия дом е бил покрит със тютюневи храчки.

Ако ние не се заемем да променим нещата не знам кой ще го направи. Но както виждаме пенсионерите са доста по-активна част от населението. За жалост. Че не сме древна култура не си прав - древна култура сме. Проблема е че сме пасивни и мързеливи. И това е от край време - 2 века търпим гърци, 5 века фесове. За един млад човек е по-лесно да кисне по кафетата и да затъпява пред телевизора, отколкото да се хване и да направи нещо със себе си - щото то смисъл да работиш за 300 лева нали няма, всеки е роден най-малкото за изпълнителен директор на международна корпорация. После държавата ти е виновна че нямаш кинти да трещиш водка с ред бул по дискотеките. Това е най-малкия пример. Това поведение съвсем съзнателно се набива от по-старите поколения на по-младите. Одобряваш посредствеността, одобряваш мързела и липсата на желание да се учиш (щото той съседа с 2 висши във АОНСУ нали е безработен - ама не че иначе не лочи по 2 литра ракия дневно вместо да се преквалифицира).

Нещата обаче за щастие така или иначе ще се наредят, защото всички капиталистически общества са саморегулиращи се системи, нескопосаните елементи сами ще си го отнесат без значение кой им бил виновен. Лошото е че същите дават прекалено много тон на останалите със тъпата си пасивност и псуване на каквото им дойде. На тях най-лесно им е някой друг да им е виновен. Ужасната обективна реалност, правителството, кмета и прочие. Никога проблемът не е в тях самите.

Ами да, България е прекрасна страна според мен. Ама по-голямата част от населението трябва да се изсели да мие чинии и да бере маслини в разни южноевропейски държави, за да се оправят нещата. Това е тъжния извод.



Тема Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ДОКТОРИнови [re: gat3way]  
Авторckcиkcyekиeycиkтecyтиeнy (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 13:03



Някой би те упрекнал: "А защо не си я осъдил, за да предпазиш други. Твоята вина е още по-голяма"

А Колко хора четат регионален всекидневник - та в него най-интерсни за обявите за продажлба на нафтови печки.



Тема Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ДОКТОРИнови [re: ckcиkcyekиeycиkтecyт]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано06.11.05 13:10



Ми не ми е причинила някакви щети..просто ми отказваше направления, при това с глупави оправдания, имаше големи опашки пред кабинета й точно когато ми трябваше...но да си призная някакви щети не съм понесъл от нея. Защо да я съдя?

А за това че не се четат регионални всекидневници...хмм, добре. А вие какво предлагате, да наемем няколко билборда всеки месец и да пльосваме на тях името на некадърните лекари? Или държавата да слага по една табелка "този доктор е некадърен" на вратата на кабинета му? Май втория вариант е по-удачен, нали на никой няма да му се бърка в джоба?



Тема Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ДОКТОРИнови [re: kiki riki]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 15:26



Мдаа, на това също сме царе -- да намерим обяснение защо тези, които които ни обвиняват, нямат право да го правят :)

Обвинявам ви, защото имам преки впечатления от работещо гражданско общество, и мога да те уверя, че никой не го приема за даденост, а работи за поддръжката му всеки ден. Гражданското общество е в главите на хората, а не нещо съществуващо (и поддържано) извън тях.



Тема Re: Никой не търси оправдания ...нови [re: ***]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 15:29



Нямам нужда да схващам нищо -- просто трябва да си припомня как мислех аз и приятелите ми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.