Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:53 09.05.24 
Музикални
   >> Рок
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Най-омразна известна рок група топ 10нови  
Автор Pau (непознат )
Публикувано28.01.03 15:33



Хау на всички

Известен сред средите на познатите като тотална контра(гайка) за много неща от живота, ще започна клубописанието тук с една провокативна и дупепощипваща тема - коя е най-омразната ви известна шрокщ група (тук исках да сложа един смайли,който е широко застъпен в ICQ - гадно ухилен кръг, показващ всичките си 12 струва ми се зъба, но уви, в най-подир.бг не са се погрижили да докарат от склада)

Държа да подчертая, не става дума за неща и същества от рода на BSB или Бръкни с Пръсти, а за някоя група, която се тачи тотално от всички и която вие бихте зашлевили публично и бихте казали "Аз съм Левски, иди ме издай на турците!"

Ще дам светъл пример с моя топ 5 (засега) за най-омразна група

>> Yes - винаги когато чуя пискливия глас на Джон Андерсън, си мисля за майки и това как трябва тази група да се забрани със закон

Глухият леопард (also knows as Def Leppard) - и не само те, а цялото течение на псевдо-рока от 80-те години, с гнусно накъдрените на ситни букли коси, синтетично звучащите барабани и гадните мелодийки използвани в почти всички action филми, където някой тренира за някакви състезания или има гонене с коли или мотори [гнях!]

>> Фил Колинс - човекът, оставящ лепкави следи след себе си, предимно мазнини от животински произход. Не знам за вас, но последното негово нещо, което слушах, беше сандтракът на филма "Тарзан". Едно на ръка че в ДивХ версията беше преведена всяка малка думичка от дебилните текстове на песните, но и музиката беше на нивото, необходимо за вкисването на всичкото мляко в радиус от 1 километър. По-деморализиращ и по-зле действащ певец поне аз не се сещам

>> Nightwish - гаврата с оперното пеене и рок музиката. Да оставим настрана смехотворните напъни на почти дебелата вокалистка (все пак недостатъчни за да докара истински оперен тембър). Клавирните секции се класират нейде сред нивото на завършващите помощното училище за тенекиджии. Тук можем да споменем не само Nightwish, а и всички останали съвременни групи, гаврещи се чрез оперно-готическите си напъни с нежното ушо на слушателите.

>> Deep Forest и деривати - кристалният пример беше онази версия на Питър Гейбриъл на българската песен, каж_го_де, където безумните извивания, в стил настъпено ку4е се замесваха с български фолклор. Неуспешно. Много неуспешно. Въопще изопщо, ако ще слушаме фолклорна музика, да го направим в натурален вид, а не в разни МТВ бълвочи и напъни. Най-близкото сравнение което изплува в момента е сравнвението между натурален сок и разтворено степче ;)

>> Ванеса Мей -- детето чудо, можещо да докара до потрес всеки истински цигулар първо с некадърното си и елементарно свирене на цигулка, претендиращо за шедьовър, и второ с безумно глупавото си изражение стил азиатка от *еротичен* филм . Не знам за вас, но аз лично превключвам на друг канал, като дават неин клип по ТВ.

Така, дотук с ваденето на големи риби и раздаването на слапс напосоки. Ще спра, защото иначе ще се събере прекалено голяма тълпа хора, които ще настояват за публичен линч.

а ВАС кои групи и певци ви дразнят на мах :)?



Тема Re: Най-омразна известна рок група топ 10нови [re: Pau]  
Автор karasko (австралопитек)
Публикувано28.01.03 17:18



Абе все пак ако винта се навие в дюбела, ще държи повече...



reborn in the shadow of the magpie


Тема разкошен въпроснови [re: Pau]  
Автор Bgpunk (психо охисп)
Публикувано28.01.03 18:09



доста се напънах-но ето и моите топ 10 омрази:
1.Dream Theater-пълна кофа с музикални безмислици,пуканки за народа
2.всякакви изпълнители от жанра на "черната музика"-иде ми да драйфам от клипове ,в които черни негри играят с бели панталони и дебела женица се тресе и бълва някаква безмислица..
3.така наречената "БГ музика"-Станиоли,Карфиоли,Каризми,Марии Илиеви,Д2та и тн.....към тях мога да изпитам и малко състрадание\щото от бедност го правят,не от злоба към слушателите\-но прошка никога
4.поп пънка на 90те -смрад и бизнес за деца

5.БТР-гадно -една дама-The Reader-ще падне от стола,но те са гадни демагози и по-добре да продават гащи, а не да лъжат децата
мразя "добрите батковци"
6.Българският рап е ужасен-иде ми да наредя Играчите,Колумбиеца ,М"Глата , Спенс,Димна Завеса и да ги душа подред със стоманена тел

Шамарът и Ванко 1 са ми мили,като деца кретенчета
те ще събират труповете
7.мразя хората,дето мразят "чалгата" а слушат "Каризма"
не ги разбирам
8.ХИТ МИНУС 1 е психо-фашизъм
както и дериватите му
9.Графа е кошмар
10...............................................
това оставям за после, а аз тичам да видя Ал Бънди какво ще каже

Please,don't tell me about the death of pop!

Тема нема смисъл...нови [re: Pau]  
Автор indra (macondo)
Публикувано28.01.03 18:15



от дългите ми (и към края доста изнервящи) разговори с "истински" фенове на разни групи съм се убедила, че да обясняваш на някой от тях защо те дразни съответната група е все едно да разказваш на ислямски фундаменталист интимни подробности от христовото битие и да очакваш да се възхищава на новополучената информаця, а не да те прати тутакси при аллах. обикновено в такива ситуации се завихрят дълги, безпредметни и отегчителни спорове, така че нема смисъл....


esto no es tan simple como parece


Тема Re: нема смисъл...нови [re: indra]  
Автор Bgpunk (психо охисп)
Публикувано28.01.03 19:32



съгласен съм
но понякога хората се променят..нека да спасим всички фенове на ХИТ МИНУС 1-и те могат да бъдат свестни хора и с тях да се говори

Please,don't tell me about the death of pop!

Тема Dalboko zabludenнови [re: Pau]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 06:51



Iavno nikoga ne si chuval Yes na jivo za da govoirish taka. Slushal sam gi 3 pati i smeia da tvardia che sa moje bi edna ot nai-dobrite muzikanti v janra si na planetata. Cenite na bileteite za koncetrite im govoriat sami po sebe si.

Ako ima grupa koiato naistina da mrazia tova razbira se e Beatles - parvite hora, koito se seshtat che rock and roll-a savsem uspeshno moje da bade razprodaden - i go postigat. Mislia che tia (excl. George Harrison) sa mi naistina nai nepriatni.

Inache ne ponasiam chrena muzika, no tova si e moi problem. Vij s chalgata problemi niamam, shtoto sam i izbiagal daleche.

Knives out,

Ariel





Тема Re: Dalboko zabludenнови [re: Ariel]  
Автор Pau (непознат )
Публикувано29.01.03 10:32



ето тук веднага мога да порицая твоя постинг като крайно неверен и екстремистки, особено в частта за Beatles, които са наистина класици в музиката, а това, че са успели да станат толкова популярни (и богати) е просто следствие на гениалността им

По отношение на Yes, не съм бил на техен Live концерт, но това което съм слушал като студийни записи, ме кара щом по радиото пуснат тяхна песен , да сменя станцията, особено на превеликата песен "Owner of a lonely heart" с ОТВРАТИТЕЛНИЯ звук , мисля че в миди инструментите се казва Orchestra hit, който е break между отделните части, ах, това като го чуя, настръхвам :PPP

Но да спрем дотук, иначе рискуваме да се хванем за камите и да се изколим тук за едното чудо

Може би трябва да направим едно уточнение за главния топик, може би идеята не е е за това кой човек мразим (не е хубаво да се мразят хората), а за това коя музика ни действа на нервите и коя ни ДРАЗНИ (както може да те дразни тихият, но непрестанен звук на къртене на стена в другия край на блока ;)

Конкретен пример: Изключително много НЕ харесвам Фреди Мъркюри или пък Дейвид Бауи с техните педалски изгледи, но се прекланям пред музикалния им талант и съм луд фн на Queen и ранните песни на Д.Б. (за който не е чувал David Bowie - Space Odity, за утре да си я е изтеглил отнейде и да си е подготвил домашното ;)

---------------------------------------------------
Ground control to Major Tom, commensing countdown engines on
вуе-вуе на всички:)



Тема Re: Най-омразна известна рок група топ 10нови [re: Pau]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано29.01.03 10:38



аз гласувам с всички ръце за Бон Жжжови (въпреки че възлюбената ми е много луда тяхна фенка :-) и всички възможни ну-метл изродщини


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: Най-омразна известна рок група топ 10нови [re: karasko]  
Автор Pau (непознат )
Публикувано29.01.03 10:39



И все пак, колега, торзионното напрежение е по-голямо от напречното,с следователно еластичността на материала би позволила цикъла на неговото експандиране и компандиране, което води до успешно решение с дюбелните аберации




Тема Re: Най-омразна известна рок група топ 10нови [re: Pau]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано29.01.03 10:40



това по торзионната поща ли го получи? :-))))


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.