Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 22.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Относно отнемането на книжки на пешеходна пътека  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.09.11 13:29



Как ви се струва тази идея? На мен ми идва малко множко... Ако убиеш човек те наказват с условна присъда. А ако не дадеш предимство на пешеходец на зебра - ти вземат книжката... Колко са нарушенията, за които се отнемат книжки и могат ли те да се сравняват по сериозност с неспирането на зебра?

Вярно, че стават трагедии на зебрите, но не стават ли и ИЗВЪН зебрите?

И не трябва ли да има РАВНОСТОЙНИ наказания за отнемане на предимство - ако предимство на зебра има пешеходецът - то ИЗВЪН зебра кой има предимство? Водачът ли? И какви са последствията за пешеходците, които отнемат предимството на водача ИЗВЪН пътеката? Взимат им личната карта ли?

Може би им отнемат разрешителното да ходят по улиците?

Тогава трябва и пешеходците да се явяват на изпит за движение извън къщи. С листовки. Къде имат право да преминават, и къде - не. На пътеки и извън пътеки. В подлези и извън подлези. Специално внимание - за светофарите. И да им се издават книжки с разрешения за движение по улиците и пътищата.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 12.09.11 14:57.



Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.09.11 16:03



Ами ако те блъсна пешеходец - дори и ламарините няма да ти покриви.
Така че за пешеходците - глоба, за шофьорите - книжка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: bira_more]  
Автор Huj Gada (непознат)
Публикувано23.11.11 18:03



Между другото това може и да се окаже ефективносто решение... знае ли човек. Факт е, обаче, че по един или друг начин трябва да се намери решение на този голям проблем!



Стрелбата с е яко хоби!

Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: Huj Gada]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано01.12.11 18:43



Може само да се окаже ефективно вдигане на рушветите.
Не е важна големината, а неизбежността на санкцията.
Който не даде предимство - 50 лв. ама да има покритие над 50% от нарушителите.
Който ходи като овца по пътя - 20 лв. ... пак над 50%
Да видиш колко бързо ще се научим на култура... като ти вземат за 1 ден половината заплата, ще внимаваш.

Welcome to the real world!




Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: Mopфиyc]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано01.12.11 21:56



Не е важна големината, а неизбежността на санкцията.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: yниKaлнa]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано15.12.11 18:58



Аз съм предимно пешеходец и въпреки това избеснявам, когато видя заблеян пешеходец да преминава на червен светофар.Ежедневно го виждам това и остава без последствия.Обаче, ако автомобил премине на червено, същият този пешеходец започва да хули и ругае.Правилата трябва да важът и за двете страни - наказанията също.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: Hoй]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.12.11 01:14



А бе аз съм и велосипедист. И по някога, да не кажа в повечето случаи за мен е по безопасно да мина на червено.
Може да звучи тъпо, ама е така. Е става въпрос за третокласни светофари де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: Hoй]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.12.11 17:14



Аз съм предимно пешеходец и въпреки това избеснявам, когато видя заблеян пешеходец да преминава на червен светофар.Ежедневно го виждам това и остава без последствия.Обаче, ако автомобил премине на червено, същият този пешеходец започва да хули и ругае.Правилата трябва да важът и за двете страни - наказанията също.

Аплодисменти!! (бих искала да има по-адекватни емотикони, ама дирските клубове са безнадеждно закостеняли и ретроградни в това отношение...)



Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: yниKaлнa]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано11.03.12 12:24



В отговор на:

Тогава трябва и пешеходците да се явяват на изпит за движение извън къщи. С листовки. Къде имат право да преминават, и къде - не. На пътеки и извън пътеки. В подлези и извън подлези. Специално внимание - за светофарите. И да им се издават книжки с разрешения за движение по улиците и пътищата.



Книжки на пешеходците не трябва да се издават, но пешеходец застнал на пешеходна пътека и нямащ намерение да пресече, а говори по телефона и се върти да бъде глобен като нарушител, понеже въвежда в заблуждение водачите на МПС.



Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: lYl Acпapyx]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано11.03.12 16:16



пешеходец застнал на пешеходна пътека и нямащ намерение да пресече, а говори по телефона и се върти да бъде глобен като нарушител, понеже въвежда в заблуждение водачите на МПС.



Това ми напомня моя инструктор, когато карах курсовете. Той ни учеше така: "Пешеходецът има предимство на зебра, но ако ви видя да спирате на човек, който не е стъпил на зебрата и нещо се мотае на тротоара - ще ви накарам да слезете от колата и да го пренесете на ръце"...



Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: lYl Acпapyx]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.03.12 18:00



Много правилно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: Униkaлнaтa]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано11.03.12 19:38



В отговор на:

Това ми напомня моя инструктор, когато карах курсовете. Той ни учеше така: "Пешеходецът има предимство на зебра, но ако ви видя да спирате на човек, който не е стъпил на зебрата и нещо се мотае на тротоара - ще ви накарам да слезете от колата и да го пренесете на ръце"...



Нямам предвид стъпил вече на платното пешеходец - тука вече въпроса е ясен, пешеходеца пресича.
За друг спорен случай става въпрос - пешеходец приближава платното и застава върху бордюра, но не показва намерение да пресече.
Казуса е объркващ за водача на МПС, имам наблюдения как водача спира и подканя застаналият до платното пешеходец да пресече и той отказва.
В случая е необходимо за 5 или 10 г. да се гласува в ЗДП маркировката на зебрата да се продължи с една черта и върху тротоара. Така всеки приближил се и стъпил върху бялата черта да бъде задължен да предприеме пресичане и така както свикнахме да поставяме колани, така съвместно с пешеходците ще се научим да осигурим безопасно пресичане при ясни за двете страни правила.



Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: lYl Acпapyx]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано12.03.12 09:50



Ами то е същото - да се "мотае по бордюра" е все едно и също да е застанал там и да говори по телефона.

В този смисъл НАПЪЛНО оправдано беше едно предложение, което КАТ направи преди няколко месеца, всички ги оплюха тотално и спря да се говори за това, но аз го одобрявах (може би единственото нещо идващо от тяхна страна, което одобрих

)

Ставаше дума за това - пешеходецът да си се мотае по бордюра докогато си иска и да си говори по телефони, а когато РЕШИ да пресича - просто да вдигне ръка така, че да го видят наближаващите коли и да спрат.

Много хора се подиграваха на тази идея, но на мен ми харесва.



Тема стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано13.03.12 03:22



В отговор на:

Ставаше дума за това - пешеходецът да си се мотае по бордюра докогато си иска и да си говори по телефони, а когато РЕШИ да пресича - просто да вдигне ръка така, че да го видят наближаващите коли и да спрат.

Много хора се подиграваха на тази идея, но на мен ми харесва.



Не е възможно да се изисква от пешеходеца да сигнализира с ръка намерение да пресича.
1. Има пешеходци, които не могат да вдигнат ръката си поради травма или недъг.
2. Има пешеходци, чиито ръце са заети от различни предмети, които е възможно да носят.
3. Ако по една или друга причина погледа на водача попадне върху пешеходеца със закъснение и не забележи подадения сигнал какво ще стане?

Всички тези случаи се разрешеват със едно просто правило:
- стъпваш на боядисаният бордюр срещу зебрата - пресичаш!



Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: lYl Acпapyx]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано13.03.12 19:48



стъпваш на боядисаният бордюр срещу зебрата - пресичаш!

Това са все разновидности - ако стъпиш на пътеката и ТРЪГНЕШ по нея - няма никакво съмнение, че ЩЕ ПРЕСИЧАШ нали? Не ми се струва удачно шофьорите да се заглеждат с повишено внимание дали някой е стъпил ТОЧНО на оцветения бордюр, или не. Та - да вдигнеш ръка, да стъпиш и да тръгнеш и пр - все достатъчно ясни белези...

На мен ми е по-интересен друг един въпрос. Според правилника, МАЙ предимство на платното имат пешеходците НЕ САМО на пътека тип-зебра, а на ВСЯКАКВА пешеходна пътека, и ДОРИ и на места, където тя не е маркирана, но е продължение на края на един тротоар по посока на отсрещния... защо никой не говори по този въпрос? (нямам спомен точно как беше формулирано, някой може да помогне)



Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано13.03.12 21:09



Отдавна вече няма "правилник". Всичко онова, що беше в "правилника" - влезе в закона. И вече няма "зебри" - има само "пешеходна пътека". На всяка пешеходна пътека - пешеходците са с предимство. И да, " "Пешеходна пътека" е част от платното за движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци, предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение." Параграф 6, т. 54 от Допълнителните разпоредби към

. Нововъведение е, "само" от средата на 2007-ма...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: walkman™]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.03.12 08:33



Ами да, ето - аз просто попитах ЗАЩО това не се говори в пространството, а непрекъснато се чертаят едни ми ти зебри, в червено ги боядисват дори... Кампанията и разясняването трябва да е по-ясно, точно в смисъл, че - щом пешеход стъпи на платното, стига да не е по средата на улицата - всички трябва да се изпотрепят да спират...

Не ми се връзва някак. В белите страни там, където пешеходите имат предимство - категорично има зебри. И светофари. И далеч не се говори за предимство между всички възможни тротоари, и продължения, и пр.

За сетен път може би нашите закони са написани така, че да няма как да се спазват. А това само по себе си поражда неуважение към понятието ЗАКОН като такова.



Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано14.03.12 08:44



В отговор на:

Това са все разновидности - ако стъпиш на пътеката и ТРЪГНЕШ по нея - няма никакво съмнение, че ЩЕ ПРЕСИЧАШ нали? Не ми се струва удачно шофьорите да се заглеждат с повишено внимание дали някой е стъпил ТОЧНО на оцветения бордюр, или не.



Не трябва да се разглежда случая повърхностно.
Не само шофьора ще получава сигурна информация дали някой от мотаещите се пешеходци ще тръгне да пресича, но и самите пешеходци ще се дисциплинират и ще освободят маркираната площ пред "пешеходните пътеки" и там ще застават само и единствено имащите непоколебимо намерение да пресекат.

1. Осигурена видимост на водача към началото на "пешеходната пътека" и предвидимост на моментните действия на застаналият там пешеходец.

2. Предодвратява се един рисков фактор - внезапното изкачане на бързащ пешеходец от видимо пасивна маса хора мотаеща се пред "пешеходната пътека" (справка - статистиката на инциденти с пешеходци).

Редактирано от lYl Acпapyx на 14.03.12 08:47.



Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: lYl Acпapyx]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.03.12 09:17



Прекалено теоретизираш нещата.

Не забравяй, че когато шофьорът е на улицата - трябва да внимава за КОМПЛЕКС от неща, кое от кое - по инфарктни, особено в големия град. Правилата трябва да са простички, ясни и незаслужаващи кой-знае колко много внимание, а същевременно с това - ефективни.

Също не забравяй, че малко трудно ще обучиш пешеходите на правилници и ще ги "дисциплинираш", накарвайки ги да ги спазват, особено в България. Те и сега знаят, че трябва да пресичат само на пътека, а пъплят из всички улици и магистрали където им попадне, камо ли пък да ги накараш НЕ САМО да пресичат на пътеки, ами и да спазват определено поведение при това!!



Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано14.03.12 10:23



Ами да, ето - аз просто попитах ЗАЩО това не се говори в пространството

Ами всеки, качил се в кола, е длъжен да знае закона. Защо трябва да се говори постояно? Ако не знае - връща си книжката и отива на нови изпити...


Също не забравяй, че малко трудно ще обучиш пешеходите на правилници и ще ги "дисциплинираш", накарвайки ги да ги спазват, особено в България.

Липсва политическа воля това да стане. Работа на управниците е да го направят - но няма такива. В крайна сметка пешеходецът (и шофьорът) в Германия изобщо не са по-културни от тези в България. Доказателство - като дойдат тук, повечето са по-свине от българите. Просто... там има работещ механизъм за налагане на закона. Който наруши - получава наказание. Неминуемо. Дори да не е много тежко - именно това, че е неминуемо, действа възпиращо. А наш'те п**ки в правителство и парламент - "не могат"...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: walkman™]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.03.12 12:30



Ами да, ето - аз просто попитах ЗАЩО това не се говори в пространството

Ами всеки, качил се в кола, е длъжен да знае закона. Защо трябва да се говори постояно? Ако не знае - връща си книжката и отива на нови изпити...


Ами тогава защо ИЗОБЩО говорим? Или трябва да говорим изчерпателно, или изобщо да не говорим, защото се подразбира. Защото в този момент говоренето е определено осакатено. И в някакъв момент може да стане дори вредно.

Да не говорим, че пешеходците СЪЩО са потърпевши от непълно говорене. За момента те просто си мислят, че имат предимство САМО на зебрите. Щото не са били длъжни да учат ЗАКОНА, нали?





Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: lYl Acпapyx]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.03.12 22:09



И как баш водача ще види къде е стъпил пешеходеца, като има коли, спряли на пешеходната пътека, зад нея, и пред нея?
То аз се изприщвам дали въобще ще видя пешеходец та камо ли къде е стъпил.
Мечтая си за група разчистваща неправилно паркиралите педали - състояща се от кьоркютук пияни механик водачи на Т34, заедно с Т34ките.

Bеer? Mоre?




Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: lYl Acпapyx]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.03.12 22:14



Твоето предложение ми напомня на един виц:
Иванчо и Петърчо закъсняват.
Защо закъсняхте?
Ами помогнахме на една бабичка да пресече улицата.
Добре де, ама вие закъснявате с половин час!
Ами бабичката се дърпаше и неискаше да пресича.

Bеer? Mоre?




Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: bira_more]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано17.03.12 20:14



В отговор на:

И как баш водача ще види къде е стъпил пешеходеца, като има коли, спряли на пешеходната пътека, зад нея, и пред нея?
То аз се изприщвам дали въобще ще видя пешеходец та камо ли къде е стъпил.



Идеята е
1. не само пешеходаеца да застане пред пешеходната пътека (на маркирана част от тротоара която очертан правоъгълник с широчината на пешеходната пътека и ширина не по-вече от 50 см.) но и
2. осигуряване на свободно място около предприемащият пресичане (чрез глоба за спрели твърху маркираният правоъгълник да си говорят или да зяпат) и с това водачите ще получават по-ясна и пълна информация за предприемащите пресичане и ще спират плавно без инфарктни положеия и гадаене какво намерение би имал всеки мотаещ се около пътя пешеходец.

Виж колко малко е нужно, по един правоъгълник от двете страни на всяка пешеходна пътека и забрана в ЗДП и глоба примерно 10 лв. за всеки който заема маркировката без намерение да пресече платното.
Тогава видиш ли пешеходец стъпил на маркираният правоъгълник ще си сигурен че трябва да спреш за да премине и няма да има случаи както сега - водач спира, подканя пешеходеца да пресече а той с досада му дава знак да продължи, защото няма намерение да пресича, а там е срещнал стар познат и просто си говорят...



Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: lYl Acпapyx]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.03.12 02:40



Нали се сещаш, че у нас това просто няма как да проработи. Колко пъти за последните години си видял (и чул) за глобен пешеходец? По същия принцип могат бързо да разчистят и паркиралите по тротоари, градинки и всякакви забранени места - просто да минава патрул и да лепи фишове за глоби по чистачките. Не много - 10-20 лв. Ама като почнат да се събират на един шофьор по 5-6 такива фиша всеки ден - ще мисли къде и как паркира. Просто и евтино решение... само че няма желание у тези, които трябва да го разпоредят. Та и с тази ти идея - точно до там ще се стигне, отново.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: lYl Acпapyx]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано19.03.12 08:00



Идеята е
1. не само пешеходаеца да застане пред пешеходната пътека (на маркирана част от тротоара която очертан правоъгълник с широчината на пешеходната пътека и ширина не по-вече от 50 см.)......


Като си представя правоъгълника, който очертаваш, на по-големите кръстовища пък хората трябва да се редят на опашка, за да стъпят точно в този правоъгълник!





Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: lYl Acпapyx]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.03.12 15:33



А бе моята идея е че преди да бъде въведена твоята (в която няма лошо), трябва първо да бъде наложен закона във вида в който е.
Например с паркираните коли.
И като бъде наложен, тогава да бъде и разширен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано19.03.12 19:00



В отговор на:

Като си представя правоъгълника, който очертаваш, на по-големите кръстовища пък хората трябва да се редят на опашка, за да стъпят точно в този правоъгълник!



Първата редица пешеходци застанали върху маркировката и започнали пресичането са свършили необходимото по безопасността на пресичане - колите вече са спрели плавно понеже водачите им са видели ясно сигнала (наличие на пешеходци на правоъгълника ) и следва безпроблемно пресичане на неопределен брой пешеходци...
Това правило за десетина години ще дисциплинира и допринесе до по-голямо разбирателство и уважение между водачите на МПС и пешеходците.



Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: bira_more]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано22.03.12 16:03



Аз пък си мечтая вместо да се ядем едни други и да тарикатеем едни на други... тия мечтаещи за танковете (но не само те) да идат пред общината и "паркинги и гаражи" да ги питат къде потъват няколко милиона годишно с които уж трябваше да се решават проблемите с паркирането.
С парите които са откраднати от както съществува тая фирма и синята зона, по-голямата част от София можеше да е с една идея по-приветлива и за шофьори и за пешеходци.
А ако помислим и за ония дето разрешиха, проектираха и одобряваха планове на сгради без паркоместа...

Welcome to the real world!




Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: Mopфиyc]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано22.03.12 18:23



В отговор на:

тия мечтаещи за танковете (но не само те) да идат пред общината и "паркинги и гаражи" да ги питат къде потъват няколко милиона годишно с които уж трябваше да се решават проблемите с паркирането.




Много лесно може да се види къде отиват парите:


Закон за Сметната палата

Видове одити

Чл. 5. (1) Сметната палата извършва:
1. финансови одити;
2. одити за съответствие при финансовото управление;
3. одити на изпълнението;
4. специфични одити.
(2) Сметната палата може да извършва документални и фактически проверки и други контролни действия по отношение на юридически лица, възложени й със специални закони, само в рамките на одитната си дейност и по реда на този закон.

Обхват на одитната дейност

Чл. 6. (1) Сметната палата одитира:
1. държавния бюджет;
2. бюджета на държавното обществено осигуряване;
3. бюджета на Националната здравноосигурителна каса;
4. бюджетите на общините;
5. други бюджети, приемани от Народното събрание.
(2) Сметната палата одитира и:
1. бюджетите и извънбюджетните сметки и фондове на разпоредителите с бюджетни кредити по бюджетите по ал. 1 и управлението на тяхното имущество;
2. самостоятелните бюджети на Българската академия на науките, държавните висши училища, Българското национално радио и на Българската национална телевизия;
3. бюджетните и извънбюджетни средства, предоставяни на лица, осъществяващи стопанска дейност;
4. средствата от фондове и програми на Европейския съюз, включително управлението им от съответните органи и крайните ползватели на средствата;
5. бюджетните разходи на Българската народна банка (БНБ) и тяхното управление;
6. формирането на годишното превишение на приходите над разходите на БНБ, дължимо към държавния бюджет, и другите взаимоотношения на банката с държавния бюджет;
7. възникването и управлението на държавния дълг, държавногарантирания дълг, общинския дълг и използването на дълговите инструменти;
8. приватизирането и концесионирането на държавно и общинско имущество, както и на предоставените публични средства и публични активи на лица извън публичния сектор;
9. изпълнението на международни спогодби, договори, конвенции или други международни актове, когато това е предвидено в съответния международен акт или е възложено от оправомощен орган;
10. други публични средства, активи и дейности, когато това й е възложено със закон.
(3) Сметната палата извършва одити на:
1. държавните преприятия по чл. 62, ал. 3 от Търговския закон;
2. търговските дружества с над 50 на сто държавно и/или общинско участие в капитала;
3. юридическите лица, които имат задължения, гарантирани от държавата, или задължения, гарантирани с държавно и/или общинско имущество.
(4) Сметната палата извършва одити на управлението и разпореждането с публични активи и пасиви независимо от основанието за това управление и разпореждане и правното положение на лицата, които го извършват.
(5) Сметната палата изготвя доклади със становища за изпълнението на държавния бюджет, на бюджета на държавното обществено осигуряване, на бюджета на Националната здравноосигурителна каса и по бюджетните разходи на БНБ, които представя в Народното събрание...


Също така по този закон обществото може да получи информация за парите на НЗОК и НОИ.



Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: lYl Acпapyx]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано22.03.12 19:14



и няма да има случаи както сега - водач спира, подканя пешеходеца да пресече а той с досада му дава знак да продължи, защото няма намерение да пресича, а там е срещнал стар познат и просто си говорят...

Вероятно после ще се окаже, че тъкмо на стария си познат е обяснявал, че го боли крака/кръста/главата и затова се е забавил да премине, въпреки че много е искал и дори би притичал, ако не бяха болките.


И това вероятно ще го каже най-отговорно пред служителя, който отговаря за точно тая пешеходна пътека, щото и от такъв ще има нужда за всеки тротоар. Иначе как ще се доказват нарушенията и налагат санкциите??

Абе... добра идея, ама не е за БГ или поне за момента не е.



Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: Ha живo]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано23.03.12 22:21



В отговор на:

Вероятно после ще се окаже, че тъкмо на стария си познат е обяснявал, че го боли крака/кръста/главата и затова се е забавил да премине, въпреки че много е искал и дори би притичал, ако не бяха болките.
И това вероятно ще го каже най-отговорно пред служителя...



Каквото и да каже, ще бъде глобен.
Така ни научиха да поставяме колани, ще ни научат да бъдем стриктни и в трафика.



Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: lYl Acпapyx]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано24.03.12 16:28



Така ни научиха да поставяме колани

Айде де!

Остава сега да кажеш, че така са ни научили и да не говорим по мобилен...Всеки трети водач по улиците на София говори, а всеки втори е без колан.



Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: lYl Acпapyx]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано25.03.12 02:52



Каквото и да каже, ще бъде глобен.

Хм... твърде крайно, не мислиш ли?!
Виновен по презумпция е от едни отминали епохи





Тема Re: стъпваш на боядисаният бордюр - пресичашнови [re: Ha живo]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано25.03.12 10:24



В отговор на:

Хм... твърде крайно, не мислиш ли?!
Виновен по презумпция е от едни отминали епохи...



1. знаеш много добре, че полицията първо налага глоба на нарушителя
2. той е задължен да я заплати
3. и едва след това отива евентуално да обжалва наказанието.



Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: bira_more]  
Автор RURK (непознат )
Публикувано25.10.14 06:27



trqbva globa za peshehodcite kakto e v germaniq 50 evro



Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: RURK]  
Автор KBD (участник)
Публикувано08.12.14 12:32



Писна ми от малоумници - пешеходци и шофьори пешеходци.
Днеска за 3-те километра от нас до работата таман трима ме изнервиха.
1. Дебела изрусена "дама" на средна възраст протестираща, че колите не я пускат да пресече на най-невъзможното за спиране място преди спирката на плиска в локалното на 6-7 метра преди специално направената пешеходна пътека.
2. Някакъв "шофьор / ка / " спира на аварийни да си остави колегата точно на изхода от локалното от бриколаж към Цариградско и почти задръства изхода, а колегата разтоварва и разпъва 10 минути една тротинетка и се включва в движението все едно е колоездач, нахално и правейки се на велик.
3. Някаква нахална мадама си отива към колата пресичайки без да се оглежда и по най-късият път и пак на масто без пешеходна пътека. Поне да беше изчакала да се поизниже колоната от три коли1 а ???



Няма невъзможни неща, но каква е цената ???

Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: Униkaлнaтa]  
Автор KBD (участник)
Публикувано08.12.14 12:39



интересно е какво става вечер.
Почти изтрита пешеходна пътека, никакво осветление, срещу вас дебил със силни халогени или на дълги и пешеходец облечен в тъмни дрехи пресичащ без да се оглежда.
Аз лично при тази ситуация едвам успях да спра на 20 см от пешеходеца и при това се движех с около 30-40 км/ч.
КАТ да вземе да глоби и общината за неподдържане на осветление и маркировка и да вземат да въведат някакви изисквания за лумените на късите в градски условия, ама и да ги спазват.

Няма невъзможни неща, но каква е цената ???


Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: bira_more]  
Автор ocina (непознат )
Публикувано08.01.15 13:41



Аз лично искам да се отнемат книжки за не спиране на пешеходни пътеки
___________________






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.