Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 26.04.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Относно отнемането на книжки на пешеходна пътека  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.09.11 13:29



Как ви се струва тази идея? На мен ми идва малко множко... Ако убиеш човек те наказват с условна присъда. А ако не дадеш предимство на пешеходец на зебра - ти вземат книжката... Колко са нарушенията, за които се отнемат книжки и могат ли те да се сравняват по сериозност с неспирането на зебра?

Вярно, че стават трагедии на зебрите, но не стават ли и ИЗВЪН зебрите?

И не трябва ли да има РАВНОСТОЙНИ наказания за отнемане на предимство - ако предимство на зебра има пешеходецът - то ИЗВЪН зебра кой има предимство? Водачът ли? И какви са последствията за пешеходците, които отнемат предимството на водача ИЗВЪН пътеката? Взимат им личната карта ли?

Може би им отнемат разрешителното да ходят по улиците?

Тогава трябва и пешеходците да се явяват на изпит за движение извън къщи. С листовки. Къде имат право да преминават, и къде - не. На пътеки и извън пътеки. В подлези и извън подлези. Специално внимание - за светофарите. И да им се издават книжки с разрешения за движение по улиците и пътищата.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 12.09.11 14:57.



Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.09.11 16:03



Ами ако те блъсна пешеходец - дори и ламарините няма да ти покриви.
Така че за пешеходците - глоба, за шофьорите - книжка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: bira_more]  
Автор Huj Gada (непознат)
Публикувано23.11.11 18:03



Между другото това може и да се окаже ефективносто решение... знае ли човек. Факт е, обаче, че по един или друг начин трябва да се намери решение на този голям проблем!



Стрелбата с е яко хоби!

Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: Huj Gada]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано01.12.11 18:43



Може само да се окаже ефективно вдигане на рушветите.
Не е важна големината, а неизбежността на санкцията.
Който не даде предимство - 50 лв. ама да има покритие над 50% от нарушителите.
Който ходи като овца по пътя - 20 лв. ... пак над 50%
Да видиш колко бързо ще се научим на култура... като ти вземат за 1 ден половината заплата, ще внимаваш.

Welcome to the real world!




Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: Mopфиyc]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано01.12.11 21:56



Не е важна големината, а неизбежността на санкцията.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: yниKaлнa]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано15.12.11 18:58



Аз съм предимно пешеходец и въпреки това избеснявам, когато видя заблеян пешеходец да преминава на червен светофар.Ежедневно го виждам това и остава без последствия.Обаче, ако автомобил премине на червено, същият този пешеходец започва да хули и ругае.Правилата трябва да важът и за двете страни - наказанията също.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: Hoй]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.12.11 01:14



А бе аз съм и велосипедист. И по някога, да не кажа в повечето случаи за мен е по безопасно да мина на червено.
Може да звучи тъпо, ама е така. Е става въпрос за третокласни светофари де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: Hoй]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.12.11 17:14



Аз съм предимно пешеходец и въпреки това избеснявам, когато видя заблеян пешеходец да преминава на червен светофар.Ежедневно го виждам това и остава без последствия.Обаче, ако автомобил премине на червено, същият този пешеходец започва да хули и ругае.Правилата трябва да важът и за двете страни - наказанията също.

Аплодисменти!! (бих искала да има по-адекватни емотикони, ама дирските клубове са безнадеждно закостеняли и ретроградни в това отношение...)



Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: yниKaлнa]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано11.03.12 12:24



В отговор на:

Тогава трябва и пешеходците да се явяват на изпит за движение извън къщи. С листовки. Къде имат право да преминават, и къде - не. На пътеки и извън пътеки. В подлези и извън подлези. Специално внимание - за светофарите. И да им се издават книжки с разрешения за движение по улиците и пътищата.



Книжки на пешеходците не трябва да се издават, но пешеходец застнал на пешеходна пътека и нямащ намерение да пресече, а говори по телефона и се върти да бъде глобен като нарушител, понеже въвежда в заблуждение водачите на МПС.



Тема Re: Относно отнемането на книжки на пешеходна пътеканови [re: lYl Acпapyx]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано11.03.12 16:16



пешеходец застнал на пешеходна пътека и нямащ намерение да пресече, а говори по телефона и се върти да бъде глобен като нарушител, понеже въвежда в заблуждение водачите на МПС.



Това ми напомня моя инструктор, когато карах курсовете. Той ни учеше така: "Пешеходецът има предимство на зебра, но ако ви видя да спирате на човек, който не е стъпил на зебрата и нещо се мотае на тротоара - ще ви накарам да слезете от колата и да го пренесете на ръце"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.