Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 03.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: bira_more]  
Автор LukavBlaginar (минаващ)
Публикувано05.08.11 21:50



То на депутатското чадо, като му излезне пъпка на гъза с хеликоптер го траспортират. На линейки те се не возят.



Тема Re: Първо хвани да потренирашнови [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.08.11 15:41



+10 000


Но аз никога няма да спра да се възхищавам на хора като вас, спорещи с подобни букоглави хибриди.

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: yниKaлнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.08.11 14:33



Това правителство очевидно редовно чете клубовете на дира, и най-вече - моите мнения!



Няма месец, откак им написах: "И да ядеш в колата също не е забранено. Макар, че според мен то би довело до много по-лоши последствия от говоренето по мобилен. " и - ето последствията:


Забраняват на шофьорите да ядат, пият и пушат в колата
07:45 | 15 август 2011 | Общество / Автор Днес.дир.бг / обновено преди 5 часа


Хора, вслушвайте и вие се по-често в това, което ви говоря! Нищо, че на пръв поглед това ви се вижда абсурдно...
---------------------------------------------

ПП - Ама аз ще спра да пиша... досега ме глобяваха само за шофиране без колан и разговори с мобилен, а сега и за яденето ще ме гонят... Да не говорим - за решаването на судоку по светофарите, макар и да не са го упоменали изрично!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: yниKaлнa]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано15.08.11 16:51



Плюя в пазва, ч ене спомена нищо за свирките.


Но това очевидно не те касае по никой начин. А най-готионото е, че си вярваш, че правителството те чете. Ще издам тайна: рептилоидите и те те четат!

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: Kиpo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.08.11 17:09



А най-готионото е, че си вярваш, че правителството те чете.

........................................
Ако питаш мен - най-готиното е, че си ваксиниран срещу чувство за хумор. В детството ти ли стана, или сега, при ре-ваксинациите?




ПП - Не само правителството ме чете, да знайш... в един друг клуб писах, че рекламата на ЛИДЛ е отвратително агресивна и крещяща. Иди да я чуеш сега - променили са тона определено! След поне година истерични крясъци от екраните!!
------------------------------------------------
Апропо - ти защо не си щастлив, че ме четат? Това само по себе си значи, че четат ТВОИТЕ клубове!!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 15.08.11 17:12.



Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: yниKaлнa]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано16.08.11 03:22



Аз не знам в чия глава се е пръкнала тази идея, и кои са тези, дето са толкова убедени, че с подобни забрани, законово закрепени, ще се повиши чувствително безопасността по пътищата.

Разбирам, да има неоспорима статистика, че еди какъв си внушителен процент от ПТП са станали, защото водач(ите) в даден момент е хрупал вафла, отпил глътка вода или дърпал от цигара. Съвсем ясно е, че такава статистика няма…

Остават единствено изсмуканите от сфинктера на някой тъп катаджия идеи. Даже очаквам забраната да обхване далеч повече дейности, като например:
- Не може да се чешеш докато шофираш;
- Не може да си бъркаш в носа;
- За да не си отклоняваш вниманието от пътя, забранява се мигането повече от 5-6 пъти в минута
- Същото важи и за дишането- поемането и изпускането на въздух- не повече от 5-6 пъти в минута, защото се отклонява мозъчна дейност да контролира този процес
- Кихането, кашлянето и пр. други крайно опасни дейности – в духа на цитираната статия, във всички автомобили ще се монтира специална система за детектиране на кихане, и ако водача управлява с над 5 км/ч и си позволи да кихне – автоматично ще получава „честитка” за 49.99 лева, и ще му се взимат 2 точки.

И малко по-сериозно…
В определен етап от кариерата ми работех в една от големите международни спедиции. Ежедневно съм имал вземане-даване с какви ли не хора, шофьори на камиони с толкова километри зад гърба си, че сигурно на болшинството от нас целия навъртян километраж е по-малко от техния, но изминат на заден ход. Та почти всички от тези хора са пушачи! И то не от вчера! И почти всички от тях са с пълния си набор точки в талоните, и без ПТП.

Ако пушенето по време на движение беше толкова опасно за безопасността, че да го забраняваме със закон, то тази опасност, която то поражда би се проявила най-много при тези, които най-много шофират, и същевременно пушат. Е, да, ама както се вижда не е така.

Същото е с яденето и/или пиенето по време на движение…
Ако някой не може да дъвче/преглъща, докато прави ляв завой, въпросът е по-скоро кой му е дал книжка, или по-скоро защо е извън специализирано медицинско заведение, щом не може да координира преглъщане с движение на ръката (докато завърта волана)…

Идиота-шофьор и милион забрани не могат го спаси от идиотщини! ОК, няма да яде, няма да пие, няма да пуши докато шофира (щото така пише в закона), но утре ще направи друго- ще се почеше например, и ще стане ПТП. Айде, давайте да забраним и всичко останало!
Даже е добре да въведем в БДС изискване, МПС-леки автомобили, който се внасят в България да бъдат фабрично произведени със скоростен лост горе до волана, и устройства тип белезници, които да заключват ръцете на водача около волана, така че щом управлява- нищо друго да не прави.

Оф, айде стига съм коментирал малоумни статии на малоумни автори…

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано16.08.11 12:19



Остават единствено изсмуканите от сфинктера на някой тъп катаджия идеи. Даже очаквам забраната да обхване далеч повече дейности...

+ 1 000 000

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново


Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: yниKaлнa]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано16.08.11 12:21



:)))
Много си зле. Ма лошо няма, де. Аре, със здраве:))

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново


Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.08.11 12:27



Хмм...

Поздравления за комичния прочит на този проектозакон. Бих добавила още:

1. ЗАБРАНЯВА СЕ на водачите да ГОВОРЯТ с когото и да било по време на шофиране. За целта да се въведат специални лепенки за уста, задължителни за поставяне заедно с коланите.
2. ЗАБРАНЯВА СЕ на водачите да отбиват и спират при подаден сигнал от КАТ, тъй като КАТ най-често спира на най-нелепите и пречещи места и е голяма вероятността водачът да предизвика ПТП при отбиването.


3. ЗАБРАНЯВА СЕ на водачите ИЗОБЩО да се качват на МПС. Всеки метър, изминат в каквото и да е МПС, че и на велосипед, е потенциална опасност за околните.
4. Като пряко следствие - ЗАБРАНЯВА СЕ на автомобилните заводи да произвеждат автомобили, освен сувенирни в умален размер, за да не се изкуши някой водач да се качи и да предизвика ПТП...



Както ти сам каза, обаче, хайде и малко по-сериозно...

Аз самата съм съгласна с почти всичко, написано от теб. Дори съм още по-екстремна - не одобрявам нито коланите, нито забраната да се говори по мобилен. Който си може да си кара - той си кара, ако ще и с едната ръка да държи сандвич, с другата да държи мобилен, а с третата да държи шише...

Но за жалост - яденето (например) никак не е свързано само с дъвкане и преглъщане. За такава цел трябва да имаш обслужващ персонал в колата, който да ти приготви съответното "папо" и да ти го подаде в ръката, пък ти си дъвчи и си преглъщай. Да, но не. Най-често храната си я купуваш някак точно преди да се качиш в колата, или си я имаш в торбичката, или дори си я купуваш в движение ОТ СПЕЦИАЛНО СЪЗДАДЕНИТЕ ДРАЙВ-ЗАВЕДЕНИЯ, които сами те приканват - купувай и почвай да мляскаш! Това обаче предполага, докато караш, да извадиш сандвича от пликчето, после от кутията, да го отвиеш от хартията, да го захапеш, после майонезата да ти потече по брадата и по дрехата, после да извадиш мокрите кърпи и да се избършеш, за да не стане леке, после пак да вземеш сандвича и да продължиш да хапваш, обаче на всяка трета хапка си жаден, трябва да намериш и шишето (чашата), да го отвориш, да го надигнеш...Може и да шофираш междувременно, ама кой ти мисли за това...

Не знам дали разбираш какво ти намеквам.

Пушенето също е съпроводено с куп ДОПЪЛНИТЕЛНИ дейности, преди да пъхнеш цигарата в уста.

Със сигурност има хора, които се справят безпогрешно с всички тези операции около яденено, пиенето, пушенето, и съумяват да са перфектни И с шофирането едновременно. Но какъв ли процент са? Според мен - НЕ ГОЛЯМ.

Ти превеждаш примери с професионални шофьори, които са станали такива и си вадят хляба с това точно защото шофьорлъкът им е В КРЪВТА. Такива ще шофират и заспали.

Но живеем във времена, в които младите хора се раждат с огромно самочувствие, качват се от малки на мощни коли, правят се на баровци - с цигари и гримове в ръчичките, и безотговорността (особено у нас) вече е признак на благополучие и търсено качество... Е, при това положение според мен, за съжаление, ТАКИВА ЗАКОНИ И МЕРКИ СА НЕОБХОДИМИ.

Да, покрай сухото ще изгори и суровото... Но - може би ще има по-малко жертви.

(Не, че аз ще ги спазвам, тези закони, ама си говорим по принцип!)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 16.08.11 15:07.



Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: yниKaлнa]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано16.08.11 16:14



В отговор на:

Но живеем във времена, в които младите хора се раждат с огромно самочувствие, качват се от малки на мощни коли, правят се на баровци - с цигари и гримове в ръчичките, и безотговорността (особено у нас) вече е признак на благополучие и търсено качество... Е, при това положение според мен, за съжаление, ТАКИВА ЗАКОНИ И МЕРКИ СА НЕОБХОДИМИ.




Дори в момента има законови норми, определящи максимални скорости за движение в различни условия- населено място, извън нас.място, магистрала. Има редица текстове забраняващи шофирането след употреба на алкохол или упойващи вещества. Има ги от десетки години, като санкциите за неспазването им неизменно са се увеличавали.

Резултат?

Намаляха ли пияните шофьори? А тези, които карат със 100+ при макс. разрешена 50 км/ч в градски условия? Ами... да не продължавам.

Забележи, че давам все примери, с норми, които както и да ги погледнеш са смислени, има резон за тяхното съществуване, и като цяло над 90% от водачите са ЗА тях, ако и да ги нарушават сегиз-тогиз.

Ерго, правната норма сама по себе си не създава ред. Малоумната такава, написана без мисъл и съобразяване с реалността ще е просто още една мътво родена норма. Която ще се нарушава, и ще е генератор на корпупция и какво ли не друго, но само не и на ред и сигурност.

Сякаш някога свръх регулацията (в каквато и да било област) е дала положителен резултат. Аз поне не знам за такъв.

Никой не може да бъде предпазен от самия себе си, както и на никой не може да се присади т.нар. здрав разум! Защото визираните бъдещи (проекто)забрани опират точно до здравия разум. Да прецениш дали да се наведеш да си търсиш цигарите при 140 км/ч скорост на движение по натоварена магистрала, дали да пуснеш волана, за да си разопаковаш садвича, докато изпреварваш колона МПС по "Цариградско шосе" или бул. "България" например, и пр.


В отговор на:

Със сигурност има хора, които се справят безпогрешно с всички тези операции около яденено, пиенето, пушенето, и съумяват да са перфектни И с шофирането едновременно. Но какъв ли процент са? Според мен - НЕ ГОЛЯМ.




Ще се очудиш, но всъщност повечето шофьори се оправят без проблем! Съдя по многото мои познати и приятели, по-големи и по-малки от мен, които имат книжка и шофират активно (> 12-15 000 км/год). В случая говоря за хора между 20 и 40 години. Но същото важи и за хора от други възрастови групи- от поколението на баща ми например.

Подозирам, че тези предложения са с автор някой фанатик-непушач, или друг подобен маниакално разстроен индивид, на който всичко и всички му пречат, а да ходи и дъвче дъвка е непосилно за него. Нищо чудно и да сме в позицията "видяла жабата, че подковават коня, и тя вдигнала крак". Щото подобни нагласи и предложения имa и в други европейски страни, (, но забележете втория абзац от статията в линка- след широка обществена дискусия. Допълнително, че се обмислят варианти, а не както в нашия случай- безалтернативно предложение. Няма да бъде подложено на обсъждане от онези, които биха попаднали в приложното поле на забраната, важното е, че имаме мъдро правителство, което мисли вместо нас, и то единствено трябва да прецени
В отговор на:

Нова стратегия за безопасност на пътя забранява на шофьорите да ядат, пият, пушат, гледат дивиди или пишат есемеси, съобщава в."24 часа". Предстои правилата да бъдат обсъдени от правителството.



Мнението ми, че автори на предложението са някакви здравни фундаменталисти (почти терористи) е друга статия . Къде е правено това проучване, кога? Тука четем и пишем стотици хора, някой да е бил интервюиран по темата, да е участвал по някакв начин (на живо интервю, по телефона, по друг електронен път) в анкетата/проучването? Щото от хората около мен, и техните познати никой не знае и не е чувал за такова нещо. Как тогава отчетоха 63% (шестдесет и три процента) подкрепа- май никой не може да каже! Просто бюрократите отчитат дейност.

Олег Иванов
Аре със здраве!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.