Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 06.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема шофиране и възраст.  
Автор roum ()
Публикувано11.12.10 07:55



Мъж загина при тежка катастрофа във Варна
09 декември 2010 / News.dir.bg
Мъж загина при тежка катастрофа във Варна тази сутрин, съобщиха от пресцентъра на полицията в града.
Инцидентът е станал в района на едно от големите кръгови движения. Шофьорът на "Мерцедес" с варненска регистрация изгубил контрол над колата и се блъснал в насрещно движещ се "Фиат".

След сблъсъка в италианския автомобил се е ударила още една кола. От удара е тежко пострадал един от пътниците в "Мерцедес"-а и по-късно е починал. В момента полицията е на мястото на произшествието. Работата по случая продължава.

Велосипедист на видима възраст около 20 години е загинал вчера в катастрофа, съобщиха още от варненската полиция. 76-годишен водач на лек автомобил ударил колоездача, който е починал на място


От статията разбирам че 76год. дятка е седнал зад волана и трепе младоци.... Кой му дава право да сяда зад волана на тази възраст????



Тема Re: шофиране и възраст.нови [re: roum]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.12.10 16:13



Определено след дадена възраст би трябвало да има сериозни изследвания за да шофираш - включително и "препитване".
Възрастта сама по себе си не би трябвало да е пречка. Има хора на 50 години които са в много по лоша форма от някои на 75.
От статията разбирам че 76год. дятка е седнал зад волана и трепе младоци
Според теб - дъртаците да трепят дъртаци, а младоците - младоци?
Макар и да съм велосипедист, добре знам колко нерви образуват велосипедистите на шофьорите. Любим номер е да карат в тъмното с тъмни дрехи и без никакви светлини и светлоотражатели. Пияни на мотика, киндилкащи се из цялото платно.
Казвам го щото и аз съм го правил. Е - не съм се киндилкал из цялото платно, ама тъмните дрехи и без светлини - съм го правил. От как станах шофьор - задния габарит свети винаги.

И фаровете - и те светят, а ако ги забравя - карам 5 пъти по внимателно.

Bеer? Mоre?



Тема Re: шофиране и възраст.нови [re: bira_more]  
Автор roum ()
Публикувано11.12.10 22:32



Определено след 65год. няма как да бъде с реакциите на 25 (при положение че вече е със стаж 2 год.) При младите проблема е самоувереността а при старите са реакциите. При първите вероятно има начин да се вразумят, къде с поправителен труд , къде с други мерки, то при вторите оправия няма.
Относно велосипедистите и пешеходците знам че винаги са защитиени от закона каквото и да стане, въпреки че не го спазват. Една кола винаги изисква повече усилия да направи маневра от колкото пешеходеца и въпреки това пешеходците са защитени защото са "неравностоен противник"



Тема Re: шофиране и възраст.нови [re: roum]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.12.10 15:20



Еми то и на 45 вече не си със същите реакции като на 20 годишния.
Мисълта ми е че трябва да има критерии, и ако не ги покриеш - няма значение на колко години си. А ако ги покриеш - пак няма значение на колко години си.
Разбира се - тестовете за покриване може да се правят веднъж на 10 години в диапазона 20 - 40, веднъж на 5 години в диапазона 40 - 60 години и ежегодно след 60 години.
Най вероятно дядката е бил виновен. Само дето напоследък имаше няколко как да го кажа - култови осъждания от публиката без дори да има повдигнато обвинение. И за това малко се пазя от предварително осъждане.
Определено старците са сериозен проблем. В смисъл - имат си навиците от време оно. Карат най-често веднъж месечно и то съботно-неделно. Едва ли не считат че само щото са старци и трябва да им правиш път. Рефлекси, зрение - всичко е под необходимия минимум. Да не говорим че най-вероятно и знанията им за ЗДП са от преди 10ти. А има промени.
Но за мен принципа си е - покриваш едни разумни критерии и може да шофираш, не ги покриваш - нешофираш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: шофиране и възраст.нови [re: bira_more]  
Автор roum ()
Публикувано14.12.10 07:51



Да бе нико не го отрича,така трябва да е. А имам златен талон, ама като взема сега една листовка и правя толкова грешки че ме е срам да си кажа. Едни проверочни изпити биха ми опреснили знанията. Същото се отнася и с шофирането
Виж какво намерих в ДИР-а което ме радва и смятам че е добра насока, дали заради поумняването ни, дали заради камерите или защото трафика е станал толкова жесток че реално няма как да се правят толкова грехки .....

За втора година намалява броят на загиналите по пътищата. През 2010 г. те ще бъдат със 100-160 по-малко, отбеляза пък зам.-директорът на Главна дирекция "Охранителна полиция" на МВР Алекси Стратиев. Броят на загиналите е намален до нивото от 1966 г., когото по пътищата на страната са се движили 400 000 автомобила, докато сега те са около 3.3 млн., добави той.



Тема Re: шофиране и възраст.нови [re: roum]  
Автор Лaнc Линk тaйният areнт (маймун)
Публикувано22.12.10 14:17



Е как от КАТ да пропуснат да си припишат заслугата за намалелите жертви последните 2 години. А трафика няма да се сравни с преди 2 години, а с преди 44, щото може да излезе, че жертвите за последните 2 години са дори повече спрямо пропътуваните в страната километри.

Бойко пък като построи магистралите пак КАТ, тяхното мишкуване в храстите и техните малоумни ограничения на скоростта ще се окажат причините за намалелите жертви по пътя.

Иначе и аз дето никога не карам с позволената скорост май наближавам времето за златен талон



--------------------------
Там където свършват всички Надежди ... започва Обеля!

Тема Re: шофиране и възраст.нови [re: Лaнc Линk тaйният ar]  
Автор asahi (познат от преди)
Публикувано17.01.11 00:10



Заслугата не е на КАТ, а на теб, мен и всички нас.

Относно скоростта: Когато осъзнаеш смисъла на всяко ограничение няма да ти пречат ограниченията. Ясно е, че не може всеки да осъзнае това. За останалите важи сляпото спазване на правилата за движение.



Тема Re: шофиране и възраст.нови [re: asahi]  
Автор Лaнc Линk тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.01.11 09:35



На всички нас може би, но не и на мен лично - аз и предната година не съм убивал човек на пътя, така че не съм спомогнал за подобряване на статистиката тази година



Някои от тези знаци чиито смисъл вече няколко години не успявам да осъзная бяха махнати - вероятно някой друг е осъзнал тяхната безсмисленост

--------------------------
Там където свършват всички Надежди ... започва Обеля!

Тема Re: шофиране и възраст.нови [re: asahi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.01.11 20:06



30 км на междуградски път. Останало от ремонт, който отдавна е приключил.
Няма как да осъзная нуждата от такова ограничение. Единствения смисъл, който аз мога да видя - е да се трапоса някой катаджия зад някое храстче да си допълва заплатата.

Bеer? Mоre?




Тема Re: шофиране и възраст.нови [re: bira_more]  
Автор roum ()
Публикувано21.01.11 20:38



Има - Като намалиш рязко (има такива идиоти) задния да те удари.
Ограничение от 40 км на прав път с отбивка за заведение също е ненормална работа. Може просто да се постави знак за повишено внимание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.