Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:03 22.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Не на малоумните ограничения на скоростта  
Автор Ланс Линк тайният агент (маймун)
Публикувано02.06.10 14:46



Вече има такава група във фейсбук - подкрепете я.



Съдържанието:

Да направим така, че безопасността на пътя да не е за сметка на скоростта и удоволствието от шофирането!

1. Обособяване на двулентовите еднопосочни пътища в отделна категория с ограничение 110км/ч както е в половин Европа
- слагане на мантинела по средата правеща невъзможно изпреварването в насрещното

2. Премахване на повечето ограничителни знаци на първокласните пътища
- всички отбивки от първокласен път да имат лента за спиране/ускоряване
- всички отбивки от първокласен път които са на или близо до завой да се преместят на най-близкия прав участък
- първокласните пътища да се извадят извън населените места където това е възможно

3. Да не се слагат ограничения на скоростта несъответстващи на пътната обстановка:
- само затова, че на съответното място е имало тежко ПТП (особено, ако е причинено от неправилно изпреварване при липса на видимост)
- при забравен знак след ремонт, от КАТ да глобяват строителя, а не да се възползват и да мишкуват за превишена скорост точно там

4. Да се премахне от закона определението "несъобразена скорост" което е правно неиздържано и вменява вина на водача във всяка една ситуация.

5. От КАТ да разберат, че закона не е самоцел, а инструмент за постигане на удобно и безопасно пътуване.
- да се наблегне на превенцията, вместо на мишкуването по храстите
- да се преследва с предимство неправилното изпреварване, което е реалния фактор за тежки ПТПта
- да се спре ежегодното увеличаване на наказанията за превишена скорост, отдавна доказало неефективността си
- да се направи официална и отворена статистика за причините за ПТП с отбелязване на само една основна причина, а не на всеки случай да се добавя несъобразена скорост
- да има обществено обсъждане на мерките за безопасност по пътищата - повече хора (особено необременени е военнизирания начин на мислене) биха могли да генерират повече и по-добри идеи


Ако съберем достатъчно поддръжници може пък да ни обърнат внимание!

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: Ланс Линк тайният а]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано03.06.10 01:34



1. Обособяване на двулентовите еднопосочни пътища в отделна категория с ограничение 110км/ч както е в половин Европа
- слагане на мантинела по средата правеща невъзможно изпреварването в насрещното

2. Премахване на повечето ограничителни знаци на първокласните пътища
- всички отбивки от първокласен път да имат лента за спиране/ускоряване
- всички отбивки от първокласен път които са на или близо до завой да се преместят на най-близкия прав участък
- първокласните пътища да се извадят извън населените места където това е възможно


Хубаво си ги изредил... Сега ако вземеш и да ги заплатиш всички тези неща - може и да стане нещо...






____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 03.06.10 01:36.



Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: walkman™]  
Автор Ланс Линк тайният агент (маймун)
Публикувано03.06.10 17:21



Първото не иска пари - подобни пътища тръват от повечето големи градове и обикновено стигат до най-близкото село, а понякога и до по-далеч. От София двулентовия е до Хемус, в посока Сърбия пък е до Сливница. От Варна също има почти до Хемус, от Плевен има до Горни Дъбник, до Брестовец и до пътя за Русе, от Бургас до Созопол, от Пловдив и Пазарджик до Тракия и прочее.
Повечето от тези пътища имат синор по средата, за останалите е само пожелателно да се сложи мантинела, както като на Бургас-Созопол. На подобен път ако не се изпреварва в трета лента може без никаква опасност да караш със 120.

И в момента основните отбивки от първокласни пътища имат лента за намаляване и ускоряване - самите те не са повече от 100 метра, така че цената няма да е висока. Някои ще трябва да се преместят, но това може да стане постепенно - когато пътя се амортизира и така и така трябва да се преасфалтира. И разбира се само за тези които могат да се изместят с малко, а не да се прави 1-2 километра допълнителен път. На някои места за да се осигури видимост е достатъчно да се махнат няколко храста.
Изкарването на пътя извън населените места вече ще иска пари, но проблемите там са доста повече от забавянето на пътуващите - подобен натоварен път създава опасност за живеещите наблизо, както и за имотите им.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: Ланс Линк тайният а]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.06.10 15:38



Аз пък искам велосипедни алеи успоредни на междуградските пътища. По здравословно, по малко вредни емисии.

Единственото с което съм съгласен - е да се махнат всички забравени знаци - съответно санкции за оня който заебе знак.
Мантинелите - струва ми се малко олигофренско - демек ние сме олигофрени, и за тва да ни сложите мантинели.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано05.06.10 12:42



Мантинелите - струва ми се малко олигофренско - демек ние сме олигофрени, и за тва да ни сложите мантинели.

Ами крайно време е да се признае, че болшинството в България са такива. След като му е написано с каква скорост има право да кара по даден път, и кара идиотски, застрашавайки не само своя живот (на кого ли му пука за него), но и чуждите - това си е олигофрения... меко казано.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.06.10 15:19



Или - любимия номер на сичкото шафьор - спре си кротко втора ако не и трета редица и пусне аварийките. Щото го мързи да си размърда дебелия гъз - да спре 20 метра по напред или по назад и след това представяш ли си - трябва да извърви - да извърви - цели 20 метра.
Ама проблема е в катаджиите - те виж в тоя клуб колко народ се гордее че пердаши по цариградско с много над 100. И как никой нищо не им правел.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано05.06.10 17:31



Ама проблема е в катаджиите

Именно... Що същия тоз дебелогъз малоумник не отиде да направи това в Германия, да речем? И като дойде полицая да го описва - да му бутне 50 евро?...

Ама не - там наш'те олигофрени изведнъж стават по-примерни шифеори и от туземците даже...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: Ланс Линк тайният а]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.06.10 14:02



Като куриоз ще спомена, че съвсем скоро в една европейска страна ме преследва полицейска кола, за да ме предупредят най-любезно, че... карам МНОГО БАВНО на магистралата (около 90 беше - нещо се занимавахме с детенце и затова "пъплех" в най-крайна дясна лента) и следващият път можело и да ме глобят...



А за свалянето на ограниченията на скоростта - не хранИ никакви надежди. Ограниченията на скоростта са от тези мерки (писах скоро в друг клуб на тази тема), които чичковците-паричковци ни размахват под носовете, за да ни демонстрират колко са загрижени за живота и здравето ни... Забраняват високите скорости, алкохола, тютюнопушенето, яденето на сол, употребата на найлонови торбички за пазар...и си измислят свиснки грипове и глобални затопляния, след което се борят с тях... В гореописаната от мен държава има толкова безумни ограничения на скоростите в МАЛКИ ПЛАНИНСКИ ГРАДЧЕТА че косите ти се изправят от ужас, когато те накарат по баира да пълзиш с 30 км в час нагоре, убивайки цялата ти инерция, в участъци, където нито има опасни завои, нито има пешеходци... Пълно е с радари, а глобите за 10 км над ограничението се въртят около 1300 лв....

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ланс Линк тайният агент (маймун)
Публикувано25.06.10 11:31



Абе аз се чудя при това безхаберие при нас, ако самостоятелно съборя някой и друг знак дали изобщо някой ще ги възстанови. Може би това е "правилния" начин.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: Ланс Линк тайният а]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано06.07.10 00:32



По добре не опитвай.

В 00:30 през нощта не ми се рови за закона, ама имам някакви спомени, че имаше санкция (сериозна) за този, който умишлено повреди или измени пътен знак. Един ще те види, и ще те изтропа на куките, и ела да видиш поредния екшън… Зорлем не ставай камила.

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: walkman™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано06.07.10 20:29





____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема До 30 км/ч за автомобили в градовете?нови [re: Ланс Линк тайният а]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано12.07.10 11:34



Мдаааам и тва пак ще важи само за редовите , по - равните пак ще си карат както си искат...
Цеко Сифоня по -популярен като МВР Министъра Химанджията... май не ще да изьцеди цирея КАТ от убийците в него... и пак се мислят тъпотии....

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: До 30 км/ч за автомобили в градовете?нови [re: portal]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.07.10 15:13



Как 30 км бре - аз кво - трябва да бутам велисопедо ли? Че то 30 за мен като колоездач са малко (е само на някои места де).

Bеer? Mоre?




Тема Re: До 30 км/ч за автомобили в градовете?нови [re: bira_more]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано12.07.10 16:03



мани смепници - присмял се гербер на сергер :)

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: До 30 км/ч за автомобили в градовете?нови [re: portal]  
Автор Лaнc Линk тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.07.10 16:15



Да, чух го по новините. Нормално е след като им се позволява непрекъснато да увеличават глобите за превишена скорост и да цвъкат знаци с малоумни ограничения без никой да провери дали от това има полза, да започват да стават все по-нагли и по-нагли.
Надали това ще се приеме, но самото му предлагане показва състоянието на нещата.

--------------------------
Там където свършват всички Надежди ... започва Обеля!


Тема Re: До 30 км/ч за автомобили в градовете?нови [re: Лaнc Линk тaйният ar]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано13.07.10 16:51



Кефи ме поредното "както било на запад" - чула жабата, че подковават коня и навирила краката... майко мила и тия маломни комуняри имат самочувствие на управници...
принципно е ясно, че наситина на запад има таквиа ограничения в жиллищните зони... аз лично нямам нужда дори от ограничение - след каот сляза от булеврада послендите 2 пресечки до нас са между паракирали коли и къщи, и играещи,каращи велосипеди деца - карам с 20-30 наистина... но принципно за града да въвдеш такова нещо - явно си ли чи че някой или е мнго лачен за рушвети.. или пак са криворазбрали западната цивлизация...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: До 30 км/ч за автомобили в градовете?нови [re: portal]  
Автор Лaнc Линk тaйният areнт (маймун)
Публикувано14.07.10 13:31



Определено има зони където карам и с под 30, то си е ясно. Но има и такива "градски" от първокласната пътна мрежа, където град не се вижда и да караш с 50 си е кощунство, камоли да се сложи 30.

И между другото тъкмо написах това и снощи гледам по новините отново ще вдигат глобите за превишена скорост - едно си баба знае, едно си бае - коне с капаци!

--------------------------
Там където свършват всички Надежди ... започва Обеля!


Тема Re: До 30 км/ч за автомобили в градовете?нови [re: Лaнc Линk тaйният ar]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано14.07.10 15:16



Коне с дисаги за пълнене по скоро...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Редактирано от portal на 14.07.10 15:16.



Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: Ланс Линк тайният а]  
Автор diecs (непознат)
Публикувано27.07.10 15:17



Не я подкрепям разбира се, но то във Фейсбук какви ли не малоумни груп никнат като гъби. Квито хората такива и групите





Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: diecs]  
Автор Лaнc Линk тaйният areнт (маймун)
Публикувано02.08.10 10:20



Разбире ли се? И по какво?
Нещо против махането на малоумните знаци? Или и ти като КАТ мислиш, че ако караме с 30 няма да има проблеми? Тях поне ги разбирам, това ги храни ... макар да не им е основната цел.

--------------------------
Там където свършват всички Надежди ... започва Обеля!


Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: Лaнc Линk тaйният ar]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано11.08.10 17:08



Днес се върнах от морето.. дадох всичкоот себе си и скроманат си кола :) ебал съм ти и КАТ - просото на отиеане бях фрустриран от времто за което ми се наложи да стигна карайки по ЗНАЦИТЕ, и като знам за колко време стигам с кола до Прага, не ми се занимаваше да броя малоумните знаци навръщане и просот газ колкото позволяват разумно условията....

П.С. Не запърви път ходя на море в БГ но за първи път така далече от Бургас... и то на север...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: walkman™]  
Автор The One (избраният)
Публикувано28.12.10 22:41



Иронията ти е неуместна.

Винетката ми е 60 лева на година. Данъка на МПС-то ми е 400 лева. На всеки литър заредено гориво плащам допълнително пътен данък.
Може ли някой да каже тия пари къде отидоха ? Ами парите на още 1 милион шофьори ?
Ами транзитните такси на тировете ?

АПИ вместо да взимат премии по хиляди левове, да вземат наистина да рекунстроират участаците от пътищата където са наситени с катастрофи взимащи човешки жертви.
Ограничението 40 или 60 не решава проблема. Проблема се решава когато няма причина за създаването му!

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: Ланс Линк тайният а]  
Автор musakata (от всичко )
Публикувано03.01.11 18:33



Брато, мисля че написаното от теб е едно добро пожелание от вида "Да бъдем живи и здрави".
В България никой пръста не си мръдва за нищо, особено ако не му наредят. Лично аз имам чувството, че всеки от чиновниците в ключовите столове си седи и прави добро впечатление.
Накратко: не се прави дори това, което може без пари да се направи по улиците. Иначе всички са за по-безопасно движение и т.н.

В допълнение на твоите предложение мога да добавя - направата на пешеходни надлези (по-евтино е) над ключови пътни артерии в големите градове, почистване на пешеходни тротоари край училища и обществени сгради, приемане на закон лимитиращ строителната площ на единица лице, а така също и на гъстотата на населението. Сигурно има и много други уместни предложения.
Но никой не го е еня в тази насока. Мечо Пух е казал - колкото повече, толкова повече - разбирай, колкото по-голяма гъстота, толкова повече данъци за общините, никой не го е грижа след това накъде.

професионален дръпни локум


Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: musakata]  
Автор нeroдниk (непознат )
Публикувано06.01.11 23:59



тъпо предложение:В продължение на всеки"полегнал полицай"да стои-лежи и жив такъв.Като резултат от статистиката:прегазени :бр:пешеходци,спрямо:бр:съответни спазващи реда.Май някой или не си гледа работата,или "много си я гледа".Ако сравниме качеството(състоянието)на пътищата в ЕЮ и на нашите,и на автомобилите и ква ще стане тя.Навсякъде в ЕЮ покрай училище има 30кмч,а колите са 10-ина годишни(най-много)Направете си извод каква би трябвало да е скоростта на колите у нас покрай училище



Тема Re: Не на малоумните ограничения на скоросттанови [re: нeroдниk]  
Автор musakata (от всичко )
Публикувано08.01.11 16:06



Проблемите около повечето училища са толкова много, че се учудвам на толератнтия ти тон. Но КАТ едва ли има вина за това, бих казал дори - най - малката. Тази учебна година от КАТ приканиха директорите на училищата да огледат около училищата си и при нередности да съобщят. Не забелязах нещо да се случи. ПРи положение, че някъде на сайта на МОН има указания за подпомагане на безопасността на движение. Почти две години съм ги чел, познавам подобни указания и в други страни и смея да твърдя, че нашите не са хич лоши, на европейско ниво. Само малко са сухи. Но явно не са приоритет за училищата, а и преподавателите там нямат необходимата култура и опит.
Та ако ти трябва безплатен паркинг за товарния ти автомобил, може и ТИР ще ти кажа къде да го сложиш. Никой няма да ти каже и дума. На тротоара на близкото училище има пък паркирани два микробуса, с омекнали предни гуми, а единият е с нещо счупено по предния мост, запушват движението на пешеходците. Но на никой не му пука. Ако имаш някоя барака за слагане, може да я паркираш там.



професионален дръпни локум

Тема ReНе на малоумните ограничения на скоросттанови [re: musakata]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано11.01.21 15:17



Fwd: споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра
от:
Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg)
дата: 09.01.2021 00:52
до:
v_polyanova@abv.bg



---- Прикрепено писмо (споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра) ----

Подател: Valeria Polyanova <v_polyanova@abv.bg>
До: info@dir.bg
Относно: споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра
Дата: 09.01.2021 00:15

Все още нямам достъп до клубовете ви.
Споделено със собственика на Фейсбук - копие: Details Re: VIP HELP ME! Re: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing от: Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg) дата: 24.12.2020 20:49 до: fbi@subscriptions.fbi.gov як: v_polyanova@abv.bg https://www.facebook.com/login/identify/?ctx=recover&ars=facebook_login Find Your Account

No Search Results Your search did not return any results. Please try again with other information. Please enter your email or phone number to search for your account. Cancel >-------- Оригинално писмо -------- >От: Valeria Polyanova v_polyanova@abv.bg >Относно: VIP HELP ME! Re: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: >Изпратено на: 24.12.2020 19:59 Това съдържание не е достъпно в момента Когато това се случи, обикновено причината е, че собственикът е споделил съдържанието само с малка група хора, променил е кой може да го вижда или го е изтрил. Към новините Назад Посещение на Помощния център Thie is message for my as a owner of account https://www.facebook.com/KRECHI77 Help me, I beg You. There I have friend, one but real - She work at White House at Washington many years and Iliana is chief at one of Departments - at the place where Congress members and US President read The books. Somebady associated me with You, FBI, but I am only user, not agent. >-------- Оригинално писмо -------- >От: FBI >Относно: Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials — FBI >До: v_polyanova@abv.bg >Изпратено на: 23.12.2020 23:46 Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials -- FBI National Press Releases Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials The FBI and CISA possess highly credible information indicating Iranian cyber actors almost certainly were responsible for the creation of a website called Enemies of the People, which contained death threats aimed at U.S. election officials in mid-December 2020. Dec. 23, 2020 Full Press Release You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: National Press Releases Manage Subscription | Unsubscribe If you have questions about this service, email us at . Help | Privacy Policy | Visit >-------- Оригинално писмо -------- >От: Valeria Polyanova v_polyanova@abv.bg >Относно: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: >Изпратено на: 23.12.2020 22:04 https://www.facebook.com/photo?fbid=2761225590756798&set=pcb.2761217740757583 >-------- Оригинално писмо -------- >От: FBI fbi@subscriptions.fbi.gov >Относно: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: v_polyanova@abv.bg >Изпратено на: 21.12.2020 22:15 FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing Thirty-two years after the terrorist bombing of a Pan Am jet over Scotland killed 270 people, including 190 Americans, charges have been filed against a former Libyan intelligence operative for his alleged role in building the bomb. Dec. 21, 2020 Full Story You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: FBI Top Stories, Washington Manage Subscription | Unsubscribe If you have questions about this service, email us at . Help | Privacy Policy |




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.