Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 03.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема КЕФ!!нови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано16.02.10 12:35



23 000 напуснаха столицата само за месец
15 февруари 2010 / News.dir.bg



23 000 работници от провинцията напуснаха София само за месец. За стряскащата статистика информираха синдикатите и КАТ.
Причина за миграцията е в кризата и във все по-намаляващите възможности за препитание дори в столицата, съобщава "Стандарт".

Най-засегнати са дюлгерите, което лесно може да се види от многото пустеещи строежи. Пострадаха и много хора, които работят в търговията и индустрията. Всеки ден по 700 човека остават на улицата. Подобна е ситуацията и в останалите ни големи градове.
За оредяването на София може да се съди и по очевидно намалелия трафик, коментираха от КАТ. Тази тенденция започна още миналото лято, като с всеки следващ месец видимо се засилваше, подчертаха и от синдикатите.
Общото равнище на безработица у нас през декември 2009 г. е 9,13%, което е с 0,47 на сто по-високо в сравнение с ноември и с близо цели 3 процента повече спрямо декември 2008 г.

В последния месец на миналата година в бюрата по труда са 338 144 човека, което е със 17 386 повече спрямо ноември.
По ниско от средното е нивото на безработица в София-град - 2,90%, Габрово - 6,66%, Бургас - 6,74%, Варна - 7,40%, Стара Загора - 7,43%, Пловдив - 8,22%, и Перник - 8,46%. В останалите 21 области ситуацията е тежка, като рекордите по безработни хора държат Смолян - 15,86%, Търговище - 15,10%, Монтана - 14,51%, и Шумен - 14,23%.

Най-много хора от Перник и Ботевград бяха принудени да напуснат София заради липса на поминък. Цяла армия строители бе принудена да се върне в миньорския град от столицата. Почти 2000 перничани от години си изкарваха прехраната по градежите в София. От декември обаче всички са си у дома и чакат нови обекти.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: КЕФ!!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.02.10 01:26



А бе вярно е че е по леко карането в София.
Ама би трябвало и сделките ти да поовисват?

Bеer? Mоre?




Тема Re: КЕФ!!нови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.02.10 06:41



Честно казано - аз се изкефих на самия материал, и теоретически на твърдението, че трафикът бил олекнал. Самото СПОМЕНАВАНЕ на олекнал трафик ме кефи!!

А иначе - не съм го усетила много. Очевидно карам често в час-пик...

Сделките са поувиснали още от началото на кризата, не го свързвам пряко с намаляването на трафика (и от пораждащите го обстоятелства).

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема особено следнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано18.02.10 10:56



Якия осмофевруарски сняг, когато бе недостижим пик на кошмара, а ОСОБЕНО последните дни(тук се включва според мен синергично МОЩЕН фактор: двете леффчета за литър бензин и 1.20 за газ) -нива отпреди т. нар. "криза" но при други нива на доходи и заетост.
И вчера, а днес вече бе изумително: по моя маршрут, за който ставах в седем без десет преди година, за да тръгна до 7,20(половин час за път), сега спокойно тръгвам в 8 без 15 и в осем без 5 най-късно в офиса. На някои светофари има по 1 или 2 коли, а преди това бе формен абсурд, не и след 7 часа.
Така че -ФАКТ.



Тема Re: особено следнови [re: Kиpo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.02.10 19:44



Един таксиджия също ми каза вчера, че трафикът бил много намалял... защо ли аз не мога да го усетя? По "България" все така си има задръствания, а онзи ден, докато се добера до Руски паментник - ЗОР ВИДЯХ!

Такъв ми бил късметът!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: особено след [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано22.02.10 07:26



е ти па. Трафика не е много намалял, а направо се срина. Преди от работа средно се прибирах за 1 час, а сега за 10 мин максимум 15 като общо взето карам през центъра, кулата и т.н. все невралгични точки.
На вас и друго не ви прави впечатление, трафикът падна и заради намалялото количество на големи коли - тирове, ботоновози, камиони, бусове и т.н. според мене основно те ебаваха майката на движението.



Тема Re: особено следнови [re: BиK]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.02.10 20:55



Не знам... Днес колкото пъти минах по Черковна и Ситняково - ВИНАГИ имаше задръстване...повече от обикновено. Преди поне към 11 или 15 часа нямаше коли там. И по Шипченски проход, откъм Изток към Ситняково, опашката беше от преди пазара! Три светофара чаках, за да мина.

Казах ти - такъв ми бил късметът...или маршрутите ми са такива.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: особено следнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано24.02.10 07:33



еми виж сега, аз по черковна минавам всеки ден, нямам спомени да е имало задръствания поне в посока румънското, а в обратната си има почти всеки ден само че не толкова голямо както преди 2 години стигаше чак до светофара.
А на универсиада и там не съм виждал в близката 1 година задръстване нито в едната нито в другата посока. И от там минавам поне по веднъж на седмица за да си сменям малко маршрута на прибиране оти ми писва всеки ден все едно и също.
Просто нещата станаха такива, че като се съберат повече от 5 коли на светофара му викаме задръстване.



п.п. цариградско сутрин около 7 без 20 го минавам между 3-4 мин от детелината на дружба до орлов мост - всичко пак зависи от трафика в лявата лента, защото е пълно със СО, които си мислят че като ще свиват на орлов мост на ляво могат да си карат в лявата лента още от ихтиман



Тема Re: особено следнови [re: BиK]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.02.10 17:02



Дори тази сутрин самото Оборище от Джовани Горини до Черковна беше тапа, а после - и Черковна до Ситняково - в 11 часа. А коли, коли, коли по тротоарите на Черковна - АД!!! Свързвам го с новия МОЛ и скорошното му откриване.
За Цариградско сигурно си прав - аз рядко съм го ползвала в час пик но.... в събота към Младост пак не беше много свободно.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: особено следнови [re: BиK]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.02.10 21:00



Ми не от Ихтиман а от Пловдив трябва да се влиза в лявата лента. Щото иначе ако най-добропорядъчно си караш в средната никой няма да те пусне да минеш в лявата за ляв завой.
А и ако карат с 80 какво ти пука?

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.