Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 16.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Тема Ляв завой на бул.Европанови  
Автор dekika (щастлива)
Публикувано04.12.09 21:42



Здравейте, искам да изразя своето възмущение от един фрапиращ пример за неправилна организация на движението по булевард "Европа".Всеки ден пътувам по въпросният булевард до град Божурище и в отсечката от Милево ханче до светофара на Метро ставам свидетелка на безброй критични ситуации, които като по чудо се разминават без пътно транспортни произшествия.Интересното в случая е, че всички ситуации са еднакви,а именно неправилна маневра за ляв завой от лявата лента за движение при наличието на поне три знака: "Задължително движение на право или на дясно".Въпросната маневра е изключително опасна, тъй като отсечката е много натоварена и в двете посоки(все пак това е главен международен път).Съгласна съм, че на излизане от София отляво се намират редица големи търговски обекти, но това не оправдава нарушителите.Понеже оттам минават стотици тирове,не искам някой от тях да спре в мен,опитвайки се да избегне поредният завиващ наляво неразсъждаващ шофьор или да стана неволен участник на верижна катастрофа.Според мен тази практика трябва да спре,за да се избегне тежък инцидент.





Тема Re: Ляв завой на бул.Европа [re: dekika]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано07.12.09 09:59



Старнно лешоядите-убийци от КАТ как не са заелис таратегическа позцич, понеже не съм от София нямам идея какизглежда мястото за което говориш, но подозирам, че няма къде да се скрият...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Ляв завой на бул.Европанови [re: dekika]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано07.12.09 20:55



До миналата година ежедневно ми се налагаше да правя забранен ляв завой от булевард в пряка. И не бях никак единствен. Без да се впускам в подробности, но се налагаше, тъй като поради недомислици нямаше друг начин да стигна до адреса, без нарушение. Просто нямаше. И особено в пиковете си беше опасно. Сещаш се, че при едно ПТП все аз съм виновен.
Накрая написах сигнал до СО с предложение за промени, като наблегнах, че по този начин ще се избегнат опасностите от настъпване на тежки ПТП с материални щети, човешки жертви и прочее клишета.
След 10 дни вече имаше разрешителен знак, а след 20 получих отговор по пощата.
Та така, щом искаш това да спре (светофар?!), пиши където трябва.

А, сетих се, че сигнала го пратих от сайта на СО, веднага получих вх. № и пак там може да се следи за движението на материала, респ. за отговорните или неотговорните служители.


Успех.

Редактирано от Ha живo на 07.12.09 21:28.



Тема Re: Ляв завой на бул.Европанови [re: Ha живo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.12.09 23:22



Браво. Така трябва да се постъпва. Освен всичко друго, си свършил работа и за себе си и за много други (които биха дремели до края на света).

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ляв завой на бул.Европанови [re: Ha живo]  
Автор dekika (щастлива)
Публикувано11.12.09 19:25



Благодаря ти за информацията.Вече съм подала сигнал,имам входящ номер и чакам някакво развитие.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.