Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 17.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Защо трябва да караме по-бавно!!!нови  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано31.10.09 17:09



Понеже четох току що за пътя Карнобат-Стара Загора, по който и аз не веднъж съм минавал, се сетих за нещо което искам да споделя с вас и въобще със всички шофьори. Малко хора не знаят колко сигурни са всъщност колите им, често слушаме истории за хора който са катастрофирали с 120, 150км/ч и нищо им нямало като по чудо. Истината е, че повечето от тези катастрофи са се случили при по-ниска скорост, просто оцелелите шофьори имат спомен че са карали бързо, но за "забравили" че всъщност са имали доста спирачен път и след това са се ударили.
В действителност колите ни никак не са толкова сигурни, силата на удар не се увеличава по линеен закон, затова всеки км/ч по-висока скорост ни докарва към по голяма опастност от зрелищен резултат.
Та да се върнем към въпросния път Карнобат-Ст.Загора, караме си със 100 и отсреща си карат със 100 че и с повече, караме например нова 307 комби, семейството е в нея, спокойни сме - често срещана семейна идилия в България, а и не само. Но винаги трябва да сме наясно какво ни чака ако нещо се обърка. Вижте следващия материал, някой от вас може и да са го гледали вече.


Да, подчертая, всяка от колите се движи с 96км/ч, само!!!
Ако не ви се гледа, интересното е след 3тата минута, макар че съм сигурен че някой от вас ще го прегледат по няколко пъти!!!

Редактирано от PRlNCEZANDOR на 31.10.09 17:14.



Тема Re: Защо трябва да караме по-бавно!!!нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано02.11.09 12:43



Вчера слизах от Смолян следобяд... "кефиха" ме такива, които се пънеха да изпреварват за да се натъкнат на следващата колонка или камион - трафика си е голям и това е напълно безсмислено може да направиш скоротна отсечка, но крайното време... няма да го подобриш... вчера приза ИДИОТ НА ПЪТЯ ЗА ДЕНЯ го взе един с Адуи , мисля беше а4 олроуд... изпреварвен в завой без видимост никаква с даване на къси дълги :) какво целееше с тях предупреждение ли някакво - шанса да спрат еидн срещу друг е нулев - отлево скала, отдесно пропаст, двете ленти вече заети....

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема нов линк!нови [re: portal]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано02.11.09 13:23



че предишния нещо дава съобщение за грешка!!!





Тема Re: Защо трябва да караме по-бавно!!!нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.11.09 03:08



Човечеството се дели на две части: тези, които ходят пеш и тези, които карат коли. С тези, които ходят пеш, всичко е ясно.

Тези, които карат коли се делят на две части: тези, които си слагат коланите и тези, които не си ги слагат. С тези, които си слагат коланите, всичко е ясно.

Тези, които не си слагат коланите се делят на две части: тези, които правят катастрофи и тези, които не правят катастрофи.. С тези, които не правят катастрофи, всичко е ясно.

Тези, които правят катастрофи се делят на две части.........



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Защо трябва да караме по-бавно!!!нови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.11.09 20:57



И тия с коланите правят катастрофи.

Инструктора към обучаемите:
- Ето - вижте тези не са били с колани и не мязат на нищо.
- А ето тези са почти като живи щото са били с колани.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Защо трябва да караме по-бавно!!!нови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.11.09 02:51



Именно... правят. Но не се двлят на две части...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Защо трябва да караме по-бавно!!!нови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано08.11.09 10:08



Предусещам, че май имаш нещо против употребата на колани. Ако е така - ПОДКРЕПЯМ ТЕ С ДВЕ РЪЦЕ!!

Никак не ми е ясно защо в натоварен град като София, където скоростта едва ли надвишава 40-50 км в час в центъра, трябва да се опасваш като някоя скумрия... още повече ако спираш и слизаш непрекъснато по разни причини. Хайде, на междуградско каране при високи скорости - мога да се примиря... макар и да съм чувала за случаи, в които ТОЧНО защото си вързан - не успяваш да избягаш навреме от колата и тя се взривява...Или пък, едва ли не, непременно трябва колите да са със фарове... ми ако ти трябват фарове, за да видиш денем колата насреща ти - КАК СИ ВЗЕЛ КНИЖКА БЕ, ДЖАНЪМ?? Ми - сложи си очила!!

Изобщо - нека да си го кажа в прав текст - НЕ МИ ХАРЕСВА това, че някой ОТГОРЕ (но не ДОСТАТЪЧНО отгоре, ако ме разбирате!!), в международен мащаб, се опитва ДА КОНТРОЛИРА живота ми...УЖ ЗАГРИЖЕН ЗА МОЕТО ДОБРО!!! Някакъв ЧИЧКО ПАРИЧКО...Да ми налага някакви правила, които ТОЙ смята за редни, да ме вкарва в измислени филми с разни глобални затопляния (от утре - може би глобално измръзване ще му дойде на ум), да ми натяква, че пушенето е вредно и да ме гони от заведението, в което искам да изпия една чаша спокойно, само защото мъжът ми пушел (но някак НЕ ЗАБРАНЯВА производството на самите цигари, нали??? И самият той пуши като комин!), да ми затваря улицата в едната посока, защото ТОЙ СМЯТАЛ, че ако една улица е 6 метра - НЕ МОЖЕЛО да бъде двупосочна (като че ли 30 години досега не сме се справяли прекрасно със същата широчина и с двупосочността)...Какво ли да изреждам - ПО-ЛОШО ОТ КОМУНИЗМА СТАНА!! Тогава поне ни пълнеха главите с разни идеи, а сега - прас - направо със забраната по главата!!!

Дали да не взема да стана един антиглобалист? Я ми дайте адреси на такива организации - ЩЕ СЕ ЗАПИША!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 08.11.09 11:04.



Тема Re: Защо трябва да караме по-бавно!!!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано08.11.09 20:16



Госпожичке или госпожо, не говорете глупости за коланите.
КОнкретно - правени са тестове - оказва се че човек може да си позволи да е без колан със скорост до 15км/ч след това не може да удържи тялото си, без значение кой е и какъв е.
Второ - преди 3години една моя приятелка тъкмо взела книжка ми се хвалеше колко е добра в шофирането. След и звестно време и дадоха от работата да кара чисто нова служебна кола, нова кола отговаряща на новите изисквания за безопасност с еърбегове и т.н.. Тя обаче я караше без колан - разбира се защото е много добра шоферка - е, една вечер на едно кръстовише се заблеяла и изгубила управление над колата. Беше се забила с около 50км/ч в някаква бетонна ограда.....остана си там, на място!!!
Купето на колата беше съвършенно здраво, шофьорската врата се отваряше без проблем, еърбега се беше отворил, само че тоно липсата на колан беше причината за смъртта и , бог да я прости.
От удара част от реброто и беше влязло в сърцето!
Така че поздрави и следващият път като караш без колан само се замисли какво съм ти написал, по ясен пример от тоя, не мога да ти дам.



Тема Re: Защо трябва да караме по-бавно!!!нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.11.09 12:45



Сигурно си прав. И аз се потресох, като прочетох тази истария. Но съм се потрисала и при истории като тази, която споменах по-горе - че коланът е попречил на някой да излезе бързо от кола и това го е убило.

Така или иначе - коланът е ПО-СКОРО собствена отговорност. Защо не ме оставят на мира да реша аз самата дали искам да умра от ребро в сърцето, или да се опека жива и вързана??

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Защо трябва да караме по-бавно!!!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано09.11.09 19:53



Ами просто вероятността да оживееш с колан е много пъти по-голяма, отколкото ако си без колан. Пострадалите от колана са единици; пострадалите от липсата му 0 хиляди и десетки хиляди. Ако можеш - сметни защо.

И коланът НЕ МОЖЕ да бъде само лична отговорност. Ако човек пострада и остане инвалид от неслагането му - той остава в тежест на цялото общество, в една или друга степен. Затова обществото има право да ти наложи да ползваш колан... Това е начинът на живот във всяко общество - има сбор от определени правила, и ако искаш да си член на това общество - ще трябва да ги спазваш. Ако не искаш да слагаш колан - отиди да живееш при бушмените в Калахари - там ползването на колан не е задължително.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.