Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:02 22.09.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: няма надежданови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.11.09 20:31



Протестирам и за това, ама кой ме чува?




Сериозно сега искам да попитам. Наистина ли не ви дразни това, което описах и срещу което протестирам - че по-голямата част от парите, които се събират от нас, всъщност не отиват по предназначение? И че всякакви такси, налози, данъци и пр, чиято стойност непрекъснато най-необосновано, или йезуитски обосновано, се повишава, всъщност биват измисляни не защото са необходими, а защото се използва някакъв проблем, за да бъдат събрани, и после - разпределени там, където на някой му се иска? Че две трети от парите, които даваме за здраве - НЕ отиват за здраве? Че две трети от парита, които даваме за парно - НЕ отиват за парно? (това поне се доказа)? И дали не е крайно време, вместо да се дърляме по клубове, всеки да си помисли какво може да се направи по тези въпроси?

Сега знам какво ще кажете. Тя самата е нарушител, пък лае тука... така е, нарушител съм. Нямам оправдание.

Поне не съм взела нечии пари, за да си ги сложа в джоба. А парите, дето не съм ги платила на държавата за актове.....е, пак са щели да отидат в нечий частен джоб, а не където трябва.

И пак ще апелирам - стига лицемерие. (това, последното - за тези, които се сещат какво искам да кажа)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 24.11.09 20:58.



Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.11.09 21:03



не си само ти нарушител, повечето сме такива под една или друга форма...аз например не плащам данъци, докато продължават абсурдите с източване на пари и прочие, лев няма да дам





Тема Re: няма надежданови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.11.09 21:15



Браво, момиче! Точно това имах предвид, когато говорех за лицемерието...

"Браво" не затова, че не плащаш данъци, де!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.11.09 22:03



То е едно катерене по бордюри, зелени площи, стълбища, спиране пред гаражи и входове...

Предлагам решение - паркирането в центъра да стане платено. Когато всичко стане синя зона, ще сложат колчета на изброените места. Щото са извън "зоната".
Тогава дали ще си доволна?





Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.11.09 22:05



обаче пък имам един принцип който спазвам-пари на полицай не давам!



Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.11.09 22:11



А не тези, които плащат дори по-големи данъци за жилищата си, да бъдат принуждавани да плащат за паркиране

Това да се разбира ли като предложение за обединяване на "данък сгради, такса смет" с пътните такива?!
Няма лошо - все са общински и не е невъзможно. Ако имаш такова предложение, що не откриеш нова тема?

ПП
Това си е чиста ДИСКРИМИНАЦИЯ по признак МЕСТОЖИВЕЕНЕ.
Би ли разяснила за дискриминацията?





Тема Re: няма надежданови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано25.11.09 06:35



Това да се разбира ли като предложение за обединяване на "данък сгради, такса смет" с пътните такива?!
----------------------------------------------------
Това да се разбира като предложение в един и същи град хората да имат право да паркират безплатно (или еднакво платено, но с поносима сума) пред домовете си (и във всички околни улици - където намерят място) по всяко време на денонощието.

Това да се осъществи чрез някаква годишна такса за паркиране, но - ЕДНАКВА ЗА ВСИЧКИ РАЙОНИ, И НЕ НЕПОСИЛНА. Например - 30 лв годишно. Все едно - да плащаш такса на всяка кола, която притежаваш, за да я паркираш в района, в който живееш. Няма лошо. Така трошките ще се поизчистят, за да не им плащат тези 30 лв.

В натоварения център - стикер, като винетка (дневен, седмичен, месечен, годишен). Ако си го купиш - влизаш когато искаш, паркираш където искаш, за колкото време искаш. А на живущите в този център - стикер за БЕЗПЛАТНО паркиране (ако всички софиянци паркират безплантно, а ако се въведе еднаква такса за всички - ще си я плащат и те, и само ще имат стикери на ЖИВУЩИ в центъра). И не по регистрация на колата, а - по МЕСТОЖИВЕЕНЕ НА ЛИЦЕТО. Така ще се избегне живущ в централната зона да плаща всеки път, когато ползва за няколко дни чужда кола, или пък да търчи да си сменя талона на колата всеки път, в който си смени адреса!!! Един стикер на едно лице - каквато и кола да ползва. И не НА АПАРТАМЕНТ - това също е дискриминация. Може да живеем 10 души в един апартамент - трябва да имаме ЕДНАКВИ права на стикер!
-----------------------------------------------
Искаш да ти обяснявам очевидността на "ДИСКРИМИНАЦИЯ ПО ПРИЗНАК МЕСТОЖИВЕЕНЕ" ли? Не се шегувай - елементарно е. Когато задължаваш НЯКОИ жители на едно и също населено място, плащащи данъци в това населено място, да си плащат за нещо определено, а други - НЕ, според адресната им регистрация в това населено място - ТОВА си е чиста дискриминация по признак АДРЕСНА РЕГИСТРАЦИЯ. Все едно да кажеш - "Негрите ще плащат за паркиране, а белите - не". Това пък би било дискриминация по РАСОВ ПРИНЦИП.

(Определение за понятието ДИСКРИМИНАЦИЯ - " Ограничаване на правата или лишаване от права на група граждани по някакъв признак."
В случая - лишаваш ЕДНИ хора от възможността да паркират безплатно пред дома си, за разлика от ДРУГИ хора, живеещи в същия град, при положение, че всички те плащат данъци в този град)



Колчетата са напълно излишна мярка, само харчене на пари и загрозяване на средата. И лишаване от възможността коли със СПЕЦИАЛЕН РЕЖИМ при СПЕШНА нужда да паркират, където е необходимо. Я си представи при случай на пожар - какво ще прави пожарната???

Напляскали са едни колчета по цяла София, и на синя зона, и извън нея - като в затвор живеем!!

НИЩО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПРАВИ със забрани. Когато хората СИСТЕМНО И МАСОВО правят нещо - то значи, че те ИМАТ НУЖДА от него. Вместо ТОВА НЕЩО да им се забранява - по-държавнически е да се РАЗРЕШИ ПРОБЛЕМА, който ги принуждава да постъпват така...

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 25.11.09 08:57.



Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано25.11.09 20:29



Един стикер на едно лице - каквато и кола да ползва.

Редно е само местните да го получат и то срещу акт за раждане.
Ами ако и "натртапниците" се домогнат? Пак ще си недоволна...

Искаш да ти обяснявам очевидността на "ДИСКРИМИНАЦИЯ ПО ПРИЗНАК МЕСТОЖИВЕЕНЕ" ли? Не се шегувай - елементарно е. Когато задължаваш НЯКОИ жители на едно и също населено място, плащащи данъци в това населено място, да си плащат за нещо определено, а други - НЕ, според адресната им регистрация в това населено място - ТОВА си е чиста дискриминация по признак АДРЕСНА РЕГИСТРАЦИЯ.
Да разбирам ли, че Н-ската община ме дискърминирва, като ми събира данък за вилата, пък аз паркирам там само в някоя и друга събота?





Тема Re: няма надежданови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано25.11.09 21:17



Ами ако и "натртапниците" се домогнат? Пак ще си недоволна...


Натрапниците спират да бъдат натрапници, когато се регистрират в София и започнат да си плащат данъците тук. Точно затова ще получат стикер и ще могат да паркират в центъра и кола с "натрапническа" регистрация.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано25.11.09 22:56



Аз, например, не съм давал, не давам и няма да давам.
--------------------------------
За това искрено те поздравявам... за мен даването на пари.. е преди всичко унижение за водача.. а да не говорим.. че така полицаите стават направо нагли...



Заговори, че да те видя!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.