Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 20.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: уникалнанови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.11.09 09:55



Точно така правя. И мноооого обичам да попиташ 1 000 водачи, и всички да заявят, обидени от въпроса: "НИКОГА не го правя!!"... а всички знаем, че в 80% от случаите нещата се развиват точно по сценария: "И кво прайм сега?"

Това е най-гадната черта на българина. МНОГО обича законите НО ЕДИНСТВЕНО КОГАТО не се касаят ДО НЕГО ЛИЧНО. Затова теоретически се съгласявам, че изходът е в СТРОГИТЕ САНКЦИИ...

Да, но НЕ. Защото и санкциите трябва да ги прилагат БЪЛГАРИ!



И така - трябва да си внесем от чужбина контролни органи.

Ама... нещо напоследък и ТАМ взеха да излизат наяве някои не дотам европейски практики...та - не знам! Много сме заразни, да знаете! Е, катаджиите там все още са неподкупни, но - казва ли ти някой след някоя и друга година какво ще стане?

Ето - веднага се сетих за пример. В "бяла" страна наблюдавам ежедневно (в рамките на месец-два годишно) едно място, забранено за паркиране. (Там глобите ги пъхат под чистачките). Установих, че на НЯКОИ коли има глоби, на други - не. И това - НЕПРЕКЪСНАТО! Когато споделих с местен, той се изхили и каза:"Ами ясно - слагат глоби само на местните коли, защото после могат да ги санкционират при неплащане - има къде да ги намерят... а колите от други държави в ЕС, които си минават границата без спиране, как ще ги хванеш да ти платят глобата? И така, ако му сложи глоба - по кочан - после полицията трябва да отчете ниска събираемост"...

Тъй че - плийз - НЕ МЕ КРИТИКУВАЙ!!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 22.11.09 10:07.



Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано22.11.09 23:14



И мноооого обичам да попиташ 1 000 водачи, и всички да заявят, обидени от въпроса: "НИКОГА не го правя!!"... а всички знаем, че в 80% от случаите нещата се развиват точно по сценария: "И кво прайм сега?"

Това е най-гадната черта на българина. МНОГО обича законите НО ЕДИНСТВЕНО КОГАТО не се касаят ДО НЕГО ЛИЧНО.


Съдейки по себе си за другите, не допускаш ли, че има хора принципни, които не дават на ченгетата? Аз, например, не съм давал, не давам и няма да давам.
А ти явно си от хората, които черпят само права от законите, а задълженията са им абстрактно понятие. И после вият "принципно" (но анонимно!) в нета.


Всъщност, искам да попитам - за какви нарушения те спират най-често?


ПП
В "бяла" страна...

Явно е била "сива".


От една истински бяла страна ни изпратиха глобата на адреса в БГ след няколко седмици. А ако те интересува какво стана, когато забравих да им я преведа, питай.



Тема Re: уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.11.09 23:32



Бялата страна, както можеш да се досетиш, е Швейцария. Мисля, че достатъчно добре ме четеш от месеци насам, за да ти е ясно къде пребивавам най-често и най-за дълго. Нека да е СИВА - щом ТИ казваш...

Най-често ме спират за колани. А, и за разговор по мобилния. Понякога и за двете заедно. Най-често минавам с усмивка и предупреждение, но се налага понякога да се включвам и в ОНЗИ сценарий... Един път в годината прибавям и третото си редовно провинение - фаровете. Стар човек съм - забравям!

Почервил си цитат от мен, а не си забелязал, че споменах вътре нещо за едни 80%. Евала, щом си от 20-те %. Шапка ти свалям. Това обаче никак не се вписва в твоето: не допускаш ли, че има хора принципни, които не дават на ченгетата Ми ето - допуснала съм цели 20%!!



И аз имам един познат от 20-те процента. Разказвал ми е няколко случки, в които упорито не се е включил в сценария, изнервил е ченгетата до максимум с неговия отговор - на фразата "Кво прайм сега?" :" Ами - пишете акт!" и са го пускали без нищо.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано23.11.09 00:29



Доколкото неслагането на колан е заплаха единствено за теб и твоите спътници, то мобилният може да се окаже проблем и за околни, съвестни, водачи и техните спътници. Съмнявам се да не се съгласиш с мен. И, тогава защо го правиш? Отделно от това понякога караш "нарочно"... Щото някой си те натискал на Цариградско с над 80. Начи, излиза, че веднъж правилата са за всички (ограничение на скоростта), но друг път не са (колан, хендсфрий).
Ако не знаеш, да ти кажа, че такива като теб (да не дава Господ) водят до жертви на пътя, а не платеното паркиране в центъра. Ти създаваш нерви и опасност за останалите, а платените улици създават чист център.

Гьонсуратлък е това твоето.



Тема Re: уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.11.09 07:11



Каза ли си го и тук? Да взема да си намеря и друг клуб, в който да дойдеш и да ме критикуваш, господин идеалния?



Още малко контакти с "идеални" типове като теб, и ще взема да се превъзпитам...

Я да попитам и тук - КАК ТАКА ТВЪРДИШ, ЧЕ ИМАШ ДВЕ КОЛИ СЪС СТИКЕРИ И СИ ПАРКИРАШ КЪДЕТО СИ ИСКАШ? КОЙ ТИ ДАДЕ ДВА СТИКЕРА ЗА ЕДНА И СЪЩА ЗОНА, М? СЛЕД КАТО ПРАВИЛНИКЪТ ДАВА САМО ЕДИН НА АПАРТАМЕНТ?

Да, това може и да не е смъртоносно, то просто показва, че всеки българин бяга от законите по крилото...

Ако търсеше цивилизована дискусия - бих ти предложила мнения за това как цигара пречи на водача повече от телефона, и други разни нещица... Но - и двамата си знаем как стоят нещата, та - ще си ги спестя.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 23.11.09 08:12.



Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано23.11.09 12:15



Не знам откъде ги извади тези 80%, но дори и да са толкова, това оправдава ли те да ставаш част от тях?

Аз никога не го правя, защото точно това е начинът да се спре корупцията. Да спрем да им даваме. И си понасям последствията, защото вярвам, че така е правилно.

Много приятели ми се чудят и съзнавам, че сума ти селяни си плащат и се измъкват от лапите на закона, но аз не съм селянин и не желая да постъпвам като селянин. За разлика от теб, псевдо-софиянке.



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: уникалнанови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.11.09 13:51



БРАВО И НА ТЕБ!!

Искам да чуя и другите, ще се окаже сега че всичките, 20 % са в дира!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Послеписнови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.11.09 16:49



Какво, впрочем, имаш предвид под "псевдо-софиянка"?

Ако влагаш в понятието белег на месторождение - софиянка съм. И майка ми - също. Че и баба ми. И баща ми.

Ако натоварваш това нарицателно с някакви личностни или манталитетни характеристики - още по-мъгляво става. Софийският манталитет надали у болшинството хора предизвиква приятни асоциации, така, че, - може би ми правиш комплимент, като се съмняваш в "софиянството" ми?



Още по-малко е ясно защо жигоса нещастните селяни непременно с качеството "подкупващи" или "корумпиращи"...доколкото ми е известно - в световен мащаб, и още повече - в български - колкото по-гражданин си - толкова си по-навътре в корупцията.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано23.11.09 20:38



ти обаче упорито не спазваш законите, и не разбирам за кво ревеш сега? Ми няма да плащаш след като живееш в центъра и готово!Къв ти е проблема?
Караш без колан, говориш по телефона, казах ли ти че заради такива като теб безотговорни шофьори стават катастрофите?



Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано23.11.09 21:23



Я да попитам и тук - КАК ТАКА ТВЪРДИШ, ЧЕ ИМАШ ДВЕ КОЛИ СЪС СТИКЕРИ И СИ ПАРКИРАШ КЪДЕТО СИ ИСКАШ? КОЙ ТИ ДАДЕ ДВА СТИКЕРА ЗА ЕДНА И СЪЩА ЗОНА, М? СЛЕД КАТО ПРАВИЛНИКЪТ ДАВА САМО ЕДИН НА АПАРТАМЕНТ?

Да, това може и да не е смъртоносно, то просто показва, че всеки българин бяга от законите по крилото...


Да, така съм направил и не съм нарушил НИТО един член или алинейка. Ако ти е интересно, ще ти покажа документите и ще ти се изясни.

А коментара за "бягането от законите по крилото" изобщо няма да го коментирам. Смеховат е. Казвал съм ти и преди, че порочният човек порочно мисли.

А за това дето си се пънала, че си софиянка, да те светна, че истинските софиянци (не само по рождение, а и по манталитет) не парадират с това. И болшинството от тях не дават рушвети на полицаите. Ако искаш, ще ти обясня защо.

За мен изводът е един - ти си селянка. *

_____________________
* състояние на духа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.