Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 03.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: уникалнанови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 14:47



Гаражните магазинчета ИЗОБЩО не са затворили. Не знам в кой квартал живееш, те дори в топ-центъра са стотици.

Ръждивите паметници - също.

Паркинги на входа на центъра? Момиче, ако има начин да се направят "огромни паркинги" на входа на центъра - въпросът ще бъде решен веднъж завинаги...


Камери по Цариградско има, да. Но НИКОЙ не взима книжката на нарушителите, а това е вписано в закона. Идеята беше, на ден по няколкостотин нарушители да излизат от строя, т.е. - от трафика... и така - циклично! Едните като им свърши наказанието - други ще са без книжки!



Тъпните ги изричаш ти. По улиците съм почти 4-5 часа на ден, ежедневно. НАЙ-ГОЛЕМИТЕ нарушители са тези със скъпите коли. Правят слаломи между колите, минават на жълто и правят задръствания...Кога за последен път си карала по Цариградско? Аз - тази сутрин. Святкаха ми на провала огромни машини, а аз се движех в крайна лява лента с 90 км в час - нарочно!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема безплатен обяднови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано20.11.09 15:00



В отговор на:

НЕЗАБАВНО да се освободят ВСИЧКИ гаражи, превърнати в магазинчета, и собствениците им да бъдат задължени да ги ползват по предназначение - самите те, или да ги дават под наем пак като гаражи.




Значи реално ти предлагаш на собственик на гараж да си затвори магазина, от който печели да речем минимум 3000 лв/месец и да го дава под наем като гараж за 30 лв/месец? И още повече, ти предлагаш той да бъде задължен на този ход, т.е. вярваш, че това е справедливо?!

В отговор на:

НЕЗАБАВНО да се отстранят от територията на града ръждивите паметници, които не се карат и не им се плащат данъци, застраховки и пр. Ето ти ОЩЕ СТОТИЦИ паркоместа!




С това съм съгласен, но как предлагаш това да стане? Не е ли именно поставянето на такса за паркинг начинът за принуждаването на тези хора да продадат/бракуват автомобила си, който така или иначе не използват?

В отговор на:

Който иска да си пази за спомен москвича - да му направят крайградски паркинг и да си го сложи там.




И колко пари ще му струва паркирането там? И кой да му го направи този крайградски паркинг? Аз и ти с данъците, които плащаме, само и само някой да си държи евтинко трошката там? Не съм съгласен.

В отговор на:

Привърженик съм също на идеята за огромни паркинги на входовете на града, където гостите на столицата да си оставят колите безплатно и да влизат с градски транспор.




Безплатно? И кой ще го изгради и поддържа този паркинг безплатно? Няма такъв филм. Пак ще го плащаш ти като данъкоплатец. С други думи, ти предлагаш да плащаш с данъците си, за да могат гостите на столицата да паркират безплатно. Благородно, бих казал.

Иначе принципно идеята за паркинги, от които хората да се качват на метрото е добра и такъв ще има на метро-станцията под Цариградско шосе. Такъв има и около националния стадион. Но кой го ползва? Въпросът е, че хората незнайно защо предпочитат да обикалят половин час по софийските улици в търсене на безплатно място, вместо да си платят левче за синята зона и да си свършат бързо работата.

Какво излиза? Паркинги и сега има, но хората не искат да паркират там. Защо? Защото на същата или по-малка цена (разбирай - безплатно) могат да паркират и по централните улички. Е, когато се въведе проектираната червена зона, в сърцето на града, със значително по-скъпо паркиране и когато се забрани изобщо паркирането по най-централните улици, тази тенденция ще спре и хората ще си оставят колите в подстъпите на града. Така и градът ни ще стане по-чист. Възражения?

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано20.11.09 15:08



Няма значение къде живея, повечето хора не изтъкват като теб че живеят в ЦЕНТЪРА на София....

грешката е моя, не ставаше въпрос за паркинги на входа на центъра, да, нека има паркинги в покрайнините, но ако искаш да влизаш в самия център с кола, ще си плащаш
Идеята ти да излизат от строя няколкостотин души на ден е невъзможна, има закони, камерите заснемат нарушителите и после си плащат глоби, ако е системно тогава се взимат книжки, нали имаш книжка, как я взе та дрънкаш щуротии?
И изобщо не ме грее по колко часа си по улиците, не си само ти, обаче в повечето случаи такива като теб дет карат НАРОЧНО правят задръстванията и катастрофите!

Редактирано от !!Фakличka!! на 20.11.09 15:09.



Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.11.09 16:43



НЕЗАБАВНО да се освободят ВСИЧКИ гаражи, превърнати в магазинчета, и собствениците им да бъдат задължени да ги ползват по предназначение - самите те, или да ги дават под наем пак като гаражи.

Принципно абсолютно същото е "Да се принудят собствениците на ................ автомобили да ги бракуват и предадат за вторични, и да бъдат задължени да ползват градския транспорт по предназначение".



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: уникалнанови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 17:05



За сведение - аз НЕ ЖИВЕЯ на синя зона. Та - всичките ти обвинения, че изтъквам нещо си, са напразни.

Доста хора някак не могат да повярват, че има индивиди, които се борят НЕ за собствените си интереси.

"нали имаш книжка, как я взе та дрънкаш щуротии?"

Малко се въздържай от епитети - не ти отива."тъпни, щуротии" - жена си, все пак. СправИ се със закона по отношение на това за какви провинения се взима книжката временно. И аз ще направя същото. После ще говорим. А моята книжка съм я взела преди още да си била родена - ТОГАВА не се предвиждаше отнемане на книжки за превишена скорост.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 20.11.09 18:16.



Тема Re: безплатен обяднови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 17:29



Значи реално ти предлагаш на собственик на гараж да си затвори магазина, от който печели да речем минимум 3000 лв/месец и да го дава под наем като гараж за 30 лв/месец? И още повече, ти предлагаш той да бъде задължен на този ход, т.е. вярваш, че това е справедливо?!

Няма справедливост, има правила, а те се измислят от съответните хора. Повярвай, ако на някой му скимне - ще го въведат и няма и да те питат справедливо ли е или не. По същата логика забраниха да се променя предназначението на гаражи в магазини и офиси. Другите са просто "заварено положение" и само една наредбица стига, за да ги жулнат. Точно така, както ще направят и с офисите по високите етажи, а след време сигурно ще забранят и да има офиси в частни сгради. Както забраниха в жилищни сгради да има заведения. Гаражът е построен за ГАРАЖ. Нито височина има достатъчно, нито санитарен възел (повечето). Къде си видял по белия свят ГАРАЖ да е превърнат в магазин? Или в ЗАВЕДЕНИЕ? Докога български чудеса? После се чудим защо ни изтипосват като тоалетна - то от абсурди няма къде да стъпиш у нас! Ама че взимали по 3 000 лв - това си е техен проблем. Кой взел-взел. Те да взимат наеми, а аз да няма къде да си сложа колата ли?

И аз не смятам, че е справедливо живеещите в центъра да плащат големи суми за паркиране, ама пита ли ме някой?

Не знам защо ми напомняш няколко пъти, че като данъкоплатец плащам за всичко. ОТЛИЧНО знам. Предпочитам обаче еднократно да платим ВСИЧКИ софиянци за тези паркинги, защото не само собствениците на коли страдат от претъпкания град, а не да плащат само определени хора, живеещи в центъра.

И не разбирам ЗАЩО всички толкова протестирате срещу плащането на такса за влизане в големия град?? АБСОЛЮТНО същото е с плащането на такса за влизане в центъра, но второто е десетки пъти по-несправедливо! Къде е равноправието, по дяволите - ВСИЧКИ плащаме данъци, но тези, които живеят в центъра, плащат тройно повече за жилищата си, и четворно повече за паркирането си. ЗАЩО?? Нали всички живеем в един и същи град? Докато ограничаването на колите от други градове има ТОЧНА обосновка - ТАМ, КЪДЕТО ПЛАЩАШ ДАНЪЦИ - ВЛИЗАШ БЕЗПЛАТНО И ПАРКИРАШ БЕЗПЛАТНО, НА ДРУГИ МЕСТА - ПЛАЩАШ.

КРАЙНО ВРЕМЕ Е на целия град София да започне да се гледа просто като на ЦЕНТЪР. Вашата логика е - ако искаш да влезеш в ЦЕНТЪРА - ще си платиш. Моята е почти същата... не разбираш ли? Но по-справедлива, от гледна точка на плащането на данъци.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 20.11.09 18:09.



Тема Re: уникалнанови [re: walkman™]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано20.11.09 17:41



Абе хора разберете, проблема е следният, че като дойдоха на Б.Б хората едиственото което искат е яко да се напечелят, замазват ни с приказки, обаче и аз и вие знаеме че колите няма къде да отидат. В центъра какво стана пак лудница от коли, ама платена лудница.
Неведнъж съм писал за тия работи, много ми е симпатичен Бойко, обаче до тук само глупости, особено в Сф. Е може ли по кварталите където все още няма проблем с паркирането ти от утре да искаш на тия хора да им взимаш пари за нищо бе???
Смешна работа...смешна...вс едно данък "ходене по улиците". Е извинявайте, за центъра разбирам, лудница е и преди година се оправдаваха че въвеждат синя зона за да има по-малко коли по центъра. А сега на празни улици ще събират такса навсякъде.....ами след като общината толкова се е замислила за себе си и за печалбите си , ние дали не можем да се замислим да ги сменяме тия общинари - това питам аз.



Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.11.09 17:43



За момента са само слухове и недомлъвки.
Дай да видим какво ще измислят пък тогава ще си кажем мненията.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано20.11.09 17:48



Ами да прав си..всъщност..само че не можеш да не се съгласиш че имам право

!!!



Тема Re: уникалнанови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.11.09 20:29



много ми е симпатичен Бойко
Тоя бойко си е най-обикновен боклук. Нещо като христо стоичков с пагони.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.