Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 15.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: данови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано19.11.09 21:47



Ако не могат да си позволят тези 200 лв. това просто би означавало, че не могат да си позволят и да имат автомобил в града.

Не е така. СЕГА те могат да си го разрешат. Няма да могат, ако някой умник ги задължи да плащат някакви суми, само защото са имали неблагоразумието да се родят в центъра - те или дедите им.

Като си купуваш автомобил трябва и да си правиш сметката къде ще го паркираш. КАТО СИ КУПУВАШ - да. А КОГАТО ВЕЧЕ ИМАШ и нямаш възможност да играеш по гайдата на някой, който си е надвил на харча и сме му дали в ръцете правото да създава закони? Продаваш автомобила, или продаваш имота- Страхотен избор, не смяташ ли?

Не, не съм съгласна. Колкото и София да е столица и най-голям град, тя, въпреки всичко (с риск да се повторя) е РОДНИЯТ ДОМ И ГРАД на някои от нас. И НИКОЙ НОВОБОГАТАШ няма право да ни прокужда от нея, или да ни задължава да правим непосилни за нас неща. Задълженията трябва да важат за НОВОДОШЛИТЕ. Пришълците, натрапниците.

(Надявам се на всички да е ясно, че споря ПРИНЦИПНО. Аз самата не страдам от липса на възможности. Но познавам такива хора.)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.11.09 23:58



Задълженията трябва да важат за НОВОДОШЛИТЕ. Пришълците, натрапниците.

Така си и мислех - оказа се обикновена, ограничена и тъпоумна мърла...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано20.11.09 01:18



Задълженията трябва да важат за НОВОДОШЛИТЕ. Пришълците, натрапниците.

Кога стана циганка, кога ти почерня задника...





Тема Re: данови [re: walkman™]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 07:55



Ами гледай... на човек му писва понякога. Софиянството няма задължително нещо общо с манталитета, но трябва да се сложи някаква рамка. Каквото и да си мислиш за мен - не ми харесва тя да се определя от ДЖОБА. Тази световна тенденция ВСИЧКО ДА СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ БОГАТСТВОТО ще съсипе човечеството. Запомни го от мен. Има и по-ценни неща от съдържанието на банковата сметка. И те би трябвало да бъдат толерирани, а не натиквани по ъглите и прогонвани.

Апропо - кризата, в която е цивилизования свят, може би беше плах намек в защита на това, което казвам. Но май няма кой да го разбере. Инерцията е твърде силна а материалните придобивки - твърде приятни...

Епитети ще си спестя. Знам ги много. Въпрос на възпитание е.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 20.11.09 08:08.



Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано20.11.09 09:28



бреййй не спря да ривеш, по цял свят се плаща, само ти тук не искаш, все наопаки да си....
никой не те прокужда от никъде, но щом живееш в центъра ще се съобразяваш с правилата, ако не можеш-напускаш центъра, лесно е



Тема Re: А бе не знам как е при тебнови [re: bira_more]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано20.11.09 10:31



Като цяло и аз бих плащал за гарантирано място... но тук акцента е да се съберат едни пари от въздуха - никой нищо няма да гарантира, просто поредната такса, поредните пари за лапане.... колко подземни или много етажни гражи се построиха с априте от синя зона....

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: А бе не знам как е при тебнови [re: portal]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 10:40



Ей това беше и моята есенция. Мафията си пълни джобовете, и иска все повече и повече!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано20.11.09 12:28



В отговор на:

Не е така. СЕГА те могат да си го разрешат. Няма да могат, ако някой умник ги задължи да плащат някакви суми, само защото са имали неблагоразумието да се родят в центъра - те или дедите им.




Е ако мислиш, че хората от Люлин, Обеля и Горубляне не се раждат в центъра, жестоко се лъжеш. Но това не е толкова важно. За това къде да се родиш нямаш особено голям избор, но за това къде да живееш и дали да имаш кола имаш.

В отговор на:

КАТО СИ КУПУВАШ - да. А КОГАТО ВЕЧЕ ИМАШ и нямаш възможност да играеш по гайдата на някой, който си е надвил на харча и сме му дали в ръцете правото да създава закони? Продаваш автомобила, или продаваш имота- Страхотен избор, не смяташ ли?




Да, или се връщаш 20 години назад, за да си чакаш пет години реда за чисто нов Вартбург. И да спестяваш десет години за него със заплата от 170 лв.

Айде, моля ти се, не ми ги разправяй на мен тия, как едно време хората са можели да си позволят да имат автомобил, пък днес изведнъж видиш ли гадните капиталисти им отнемат това "изконно право". Не ставай смешна!

В отговор на:

Задълженията трябва да важат за НОВОДОШЛИТЕ. Пришълците, натрапниците.




Това пък откъде-накъде? И с какво ти си по-добра от "натрапниците"? С това, че си се родила тук? Че това не е твоя заслуга! Законите трябва да важат за всички!

Още повече като се пишеш такава софиянка, би трябвало да те е грижа за града, в който живееш и би трябвало да си забелязала колко шумен и мръсен стана той, заради постоянно-растящия брой на автомобилите. И тъй като вече се съгласи с мен, че колкото по-малко автомобили има, толкова по-добре ще бъде за града, очаквам да предложиш някаква адекватна алтернатива на ограничението по икономически принцип?

В Лондон напимер, само за да влезеш в центъра си плащаш пет лири. Само за да влезеш! Без да броим изобщо разходите ти по паркиране там, да не говорим пък за безплатно такова.

И така, какво конструктивно предлагаш ти, така че хем да има къде да паркираш, хем броят на автомобилите да намалее?

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: уникалнанови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 13:06



Копирам ти мои предложения на същата тема от друг клуб, които ще отговорят на въпроса ти: И така, какво конструктивно предлагаш ти, така че хем да има къде да паркираш, хем броят на автомобилите да намалее?


Има още много неща, които трябва да се направят, ПРЕДИ да се размаха секирата със забраните и глобите. ОСВЕН да се построят паркинги. Например - НЕЗАБАВНО да се освободят ВСИЧКИ гаражи, превърнати в магазинчета, и собствениците им да бъдат задължени да ги ползват по предназначение - самите те, или да ги дават под наем пак като гаражи. Правиш ли сметка КОЛКО паркоместа ще се освободят? ХИЛЯДИ! После - НЕЗАБАВНО да се отстранят от територията на града ръждивите паметници, които не се карат и не им се плащат данъци, застраховки и пр. Ето ти ОЩЕ СТОТИЦИ паркоместа! Който иска да си пази за спомен москвича - да му направят крайградски паркинг и да си го сложи там.


Привърженик съм също на идеята за огромни паркинги на входовете на града, където гостите на столицата да си оставят колите безплатно и да влизат с градски транспор. Ако не желаят - да плащат такса "вход" и то - стабилна. Иначе какво ще се окаже - модернизираме си транспорта, строим си метро, за да си облекчаваме трафика, и накрая какво - НИЕ се возим в градски транспорт, а ДРУГИТЕ - в колите си??? Живеещите в София ТРЯБВА все пак да имаме някакви привилегии - ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ДАНЪЦИ???

Ето и още едно предложение, наглед - смешно, но с възможност да бъде доста ефективно: - ПРОСТО ДА СЕ СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ! Нека сложат една камера в двете посоки на Цариградско шосе, да засичат превишилите скоростта от 80 км и, както е по закон, ДА ОТНЕМАТ ВРЕМЕННО КНИЖКИТЕ на нарушителите. За 3 дни София ще се опразни!!

Да, но НЕ. Защото ТЕЗИ, КОИТО НАРУШАВАТ СКОРОСТТА са ПАРАЛИИТЕ С ДЖИПОВЕТЕ И МЕРЦЕДЕСИТЕ. А нещастниците по централните улици, дето нямат пари да си плащат паркингите - КОЙ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ ТЯХ?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано20.11.09 14:15



Например - НЕЗАБАВНО да се освободят ВСИЧКИ гаражи, превърнати в магазинчета, и собствениците им да бъдат задължени да ги ползват по предназначение - самите те, или да ги дават под наем пак като гаражи.

Спокойно, вече повечето са затворили

После - НЕЗАБАВНО да се отстранят от територията на града ръждивите паметници, които не се карат и не им се плащат данъци, застраховки и пр.

такива ръждиви паметници няма отдавна, ако има то те са много малко

Привърженик съм също на идеята за огромни паркинги на входовете на града, където гостите на столицата да си оставят колите безплатно и да влизат с градски транспор. Ако не желаят - да плащат такса "вход" и то - стабилна.

На входа на центъра да, но на входа на града??? Тук изобщо не си си обмислила изречението, ми дай да сложим КПП на всички входове и да не влиза никой?!....

Ето и още едно предложение, наглед - смешно, но с възможност да бъде доста ефективно: - ПРОСТО ДА СЕ СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ! Нека сложат една камера в двете посоки на Цариградско шосе, да засичат превишилите скоростта от 80 км и, както е по закон, ДА ОТНЕМАТ ВРЕМЕННО КНИЖКИТЕ на нарушителите. За 3 дни София ще се опразни!!

Камери по Цариградско има колкото си искаш...

Да, но НЕ. Защото ТЕЗИ, КОИТО НАРУШАВАТ СКОРОСТТА са ПАРАЛИИТЕ С ДЖИПОВЕТЕ И МЕРЦЕДЕСИТЕ. А нещастниците по централните улици, дето нямат пари да си плащат паркингите - КОЙ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ ТЯХ?

И това вече е най голямата тъпня която изрече! Точно тези с джиповете и скъпите коли карат нормално, разбира се винаги има и изключения, но това не значи да слагаш всички под един знаменател! Аз лично хората които познавам и карат скъпи коли, съм ги виждала многократно с очите си как се съобразяват с ЗЗДП...
Аотносно нещастниците както ти ги наричаш дет нямат пари да си плащат паркинга, ами много е просто, да си продадът колите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.