Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 22.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.11.09 21:27



Е, след като разбра най-накрая каква точно съм, надявам се да спиш спокойно!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.11.09 00:07



Не мога да спя спокойно, докато ментални соц-изгробици като теб се опитват да спъват намеренията центърът да се изчисти от трошките им.

В района около нас всичко е синя зона без една улица, която се пълни вечер заради заведенията наблизо. Съседите ми - "софиянци", в цървулщината си, неплащайки за стикер, паркират в зоната след 18.30, а сутрин (нали си нямат работа, местят колите си на улицата, дето не е синя зона, вече доволно опразнена. А аз (почти) всяка вечер се виждам в чудо къде да спра. Казвам почти, защото в петък и събота съседите - "кореняк-софиянци" ги няма и колите им заедно с тях. На село са си.


Е, като те чета, точно за моите съседи - неософиянци, се сещам.
С подобни измислени теми можеш да направиш впечатление на мама на село, но не и в сериозен клуб.



Тема няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано24.11.09 12:46



Гражданската позиция изключва корупцията.

Добрият гражданин уважава законите, плаща си данъците, съобразява се с околните и т.н. И това няма нищо общо с това къде живееш - в град, или село.

И ако мен питаш, аз предпочитам в града ми да живеят добри граждани, ако ще и да са родени в най-затънтеното село. Предпочитам тук да идват хора, които не ги мързи да походят 10 минути пеша или да се качат на велосипед, за да отидат на работа. Предпочитам хора без автомобили. А не някакви, дето се тупат в гърдите какви са софиянки и си мислят, че могат да правят каквото си искат, и само понеже са родени тук да им се предоставя безплатно място за паркиране, примерно. Ама само на тях нали, на другите не.

Е откъде-накъде? След като плащаш подкупи на пътните полицаи, и след като караш нарочно в най-лявата лента. Какво е това нарочно? И то с 90 км/ч !? Не стига, че нарушаваш ограничението от 80 км/ч, ами и нарочно изнервяш останалите участници в движението.

Голям кеф, а? Аз пък в това поведение не виждам нищо гражданско.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Редактирано от Dakota на 24.11.09 12:52.



Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано24.11.09 13:32



Не бих казал че си прав. За момента е рано да класираме Бойко, но това което се вижда на повърхността говори точно обратното - спрени заради ДПС фондове отново се отварят, доверието на Европа се повишава. А като кмет на София 30% от околовръстното е готово - преди него нямаше и метър.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: няма надежданови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.11.09 13:39



По въпроса за лявата лента - извън контекста си. ИМАМ ПРАВО да карам в крайна лява лента, ако карам с максималната разрешена скорост, независимо дали е нарочно или случайно. След като ми святкат на 80, аз увелича НАРОЧНО на 90 или на 100 (това всъщност беше смисъла на думата НАРОЧНО в онзи ми пост), и те ПРОДЪЛЖАВАТ да ми святкат - това какво според теб значи? Че ги "изнервям", защото не им давам възможност да фучат със 130 ли?? Е, ще ме прощаваш... И да попитам - ТИ ПЕРСОНАЛНО какво изнервящо виждаш в това да си карам в крайна лява лента по Цариградско с 80 км в час?? Ако се появи линейка или пожарна със запалени светлини - моля, ще отстъпя.

Относно корупционните практики си прав. Принципно. Тук ще кажа ЕДИНСТВЕНО, че мразя лицемерието. Който може - ще се сети какво имам предвид

(визирам и предишния абзац)

А ТОВА: "А не някакви, дето се тупат в гърдите какви са софиянки и си мислят, че могат да правят каквото си искат, и само понеже са родени тук да им се предоставя безплатно място за паркиране, примерно. Ама само на тях нали, на другите не. " - си е чиста манипулация от твоя страна. НАПРОТИВ, аз АПЕЛИРАХ всички граждани на един град да имат РАВНИ ПРАВА при паркирането си пред домовете. А не тези, които плащат дори по-големи данъци за жилищата си, да бъдат принуждавани да плащат за паркиране, а другите, които живеят извън синя зона И СЪЩО СЕ ТУПАТ В ГЪРДИТЕ, ЧЕ СА СОФИЯНЦИ - не. Ако трябва да има плащане - то трябва да е единствено на база "плащане на данъци". Който плаща в даден град - трябва да има право да паркира пред дома си - или за всички - еднакво платено, или за всички безплатно.

Виж, на работа ходИ както искаш - с трамвай, с велосипед, ако искаш - плащай синя зона в центъра. ОДОБРЯВАМ да се влиза срещу такса. Но не и ЖИВУЩИТЕ в тази зона. Това си е чиста ДИСКРИМИНАЦИЯ по признак МЕСТОЖИВЕЕНЕ. Нека измислят един стикер за живущи, и един - по желание - за влизане в зоната. Като винетка. Седмично, дневно, месечно, годишно. Ако ще влизаш - трябва стикер. Ако не - стоиш отвън зоната. И ако имаш стикер - можеш да паркираш навсякъде във въпросната зона.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.11.09 14:59



Всеки - с проблемите си.

Аз пък имам други.

Живея на едно място, оазисче, в което всички ние, "селяните"

години наред си паркирахме "трошките" спокойно пред домовете си. До момента, в който около нас навсякъде въведоха синя зона. Наоколо има няколко банки и пр. баровски институции, в които работят цивилизовани и заможни "граждани", ратуващи шумно за плащане на синя зона и презиращи селяните, които не одобряват тази идея. Познай всичките работещи в района къде си паркират колите? Ами - В НАШЕТО ОАЗИСЧЕ... Независимо от това КОЛКО МНОГО одобряват синята зона. То е едно катерене по бордюри, зелени площи, стълбища, спиране пред гаражи и входове... Понякога, когато ми се наложи да се върна в работно време у нас - най-често спирам в съседния район, защото си знам, че НЯМА ДА НАМЕРЯ МЯСТО...

А във входа ни живее инвалид на количка, който, ако трябва да го закарат някъде през деня, сещайте се ПОСЛЕ от какво разстояние трябва да го бутат по тротоарите, до входа, през паркиралите наоколо "баровци" от банките... На сина ми даскалката по език, която идва у нас, тръгва 15 минути по-рано, и ако не намери място (най-често) докато се врътка 5-6 пъти около входа - й плащам и левче за синя зона на голямата улица отсреща...

Да попитам - чисто любопитство - ти в кой район работиш? И ако е в центъра - къде паркираш колата си през работно време?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 24.11.09 17:46.



Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано24.11.09 15:14



Знам, че имаш право да караш в крайна лява лента, но е глупаво да го правиш, когато нямаш основателна причина за това - например, ако ти предстои ляв завой (а такъв на Цариградско има чак при Горубляне) или се готвиш да паркираш от лявата страна (което на Цариградско не е възможно) или пък ако искаш да изпревариш някой, който се движи по-бавно от теб. В противен случай, ако дясната лента е свободна, а ти се движиш в лявата, създаваш излишно изнервяне и опасност за движението. Линейката също със сигурност ще мине по-бързо, ако всички, които се движат по-бавно заемат дясната лента още преди да са я видяли.

Колкото до "манипулацията", според плана, който си цитирала, жителите на крайните квартали също ще трябва да плащат за паркиране. Срещу какво точно протестираш?

Отделно, не виждам тук някой друг освен теб да се тупа по гърдите за софиянството си.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Тема Re: няма надежданови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.11.09 15:28



Отделно, не виждам тук някой друг освен теб да се тупа по гърдите за софиянството си.

Аз лично виждам, но вероятно обръщам повече внимание на четенето между редовете.


Колкото до "манипулацията", според плана, който си цитирала, жителите на крайните квартали също ще трябва да плащат за паркиране. Срещу какво точно протестираш?


Протестирам срещу това, че непрекъснато се събират някакви пари, които потъват в нечии бездънни джобове без никакъв резултат. Както друг клубар тук написа - и задръстванията ще си останат, и трафикът - само ще се събират такси, някои хора ще забогатеят и това ще е разликата... Като че ли с парите от синята зона до момента нещо полезно се направи!! Освен да си накупят нови паяци, които да им носят повече и повече пари... Имаше осъден паяк от ИСТИНСКИ ГРАЖДАНИН.

Протестирам още за това, че парите, които имаше идея да се събират, ще бъдат РАЗЛИЧНИ като размер според квартала, което задълбава въпросната "дискриминация по местоживеене", налице и сега.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано24.11.09 19:12



В отговор на:

"Протестирам още за това, че парите, които имаше идея да се събират, ще бъдат РАЗЛИЧНИ като размер според квартала, което задълбава въпросната "дискриминация по местоживеене", налице и сега."




Добре де, а защо не протестираш и затова, че земята и имотът, в който живееш, са по-скъпи от тези в останалата част на града? Защо не протестираш, че като пряко следствие от предишното, можеш да получиш по-голям кредит от банката? Защо не протестираш, че имаш удобството да ходиш на театър пеша?...

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: няма надежданови [re: Dakota]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.11.09 19:19



е, ти па кви въпроси и задаваш


при нея важното е да писка за нещо, не забелязваш ли как постоянно си мени мнението и от еди какъв си въпрос отива на съвсем друг....ама брокерка, кво да я правиш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.