Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 19.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Къде са полицаитенови  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано28.08.09 08:37



Значи миналата седмица пътувах София-Плевен, и после около Плевен на едно две места, никъде не видях нито един полицай?!
Вчера ходих Разлог-Белица- Банско, пак същата работа....няма да казвам как карат, но поне разбрах защо я има тази касапица по пътищата...всички са като на формула едно

бързат, изпреварват както и когато си искат, скоростта никой не я спазва, и в същото време няма никакви полицаи....
страшно е, мноо страшно....не че и полицията ще ги спре, просто трябва сами да си променим мисленето, толкова ли е трудно да сме възпитани шофьори....



Тема На плевенското околовръстно, северно от граданови [re: !!Фakличka!!]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано28.08.09 08:54



не мога да повярвам, че не си видяла катаджии, там ВИНАГИ има


Освен, ако не са ползвали точно, когато ти си минавала оттам някоя на работещите също нон стоп, труженички.
Относно другото- това е положението. Нещата са комплексни. Младите чекиджии, които в болшинството си правят свирепите катастрофи(поне 2/3, ако не 3/4 или повече) нямат реална преценка на собствените си възможности, реакции, способности и фаталната: липсата на ясното съзнание, че смъртта не е нещо абстрактно, а както смятат кастанедианците, във всеки един момент лющи семки на един метър встрани от(примерно) лявото ти рамо.
А са комплексни, защото това се дължи на неграмотността им - не само езикова, а всякаква, както и усещането(фалшиво, естествено), че морето им е до колене. Първото би могло да се коригира с малко повече родителска строгост(абсурд) или по-спартанско образование(не е невъзможно, но е почти невъзможно). Второто- с липсата на казарма: в нея всеки млад чекиджия(пишещият тия редове не е изключение) успява да разбере за година-две, че не е най-великият и дори да е над средното ниво "велик", винаги се намира контролиращ и превъзхождащ фактор. Както и такъв за въпросния фактор и т.н. и т. н.
Какво следва? Нищо. Естествен процес на самоконтрол чрез самоелиминиране на най-опасните и безразсъдни чекиджии. За жалост последните ще продължават да вземат със себе си на оня свят и малко или повече невинни жертви(малко по-дълга скоба: не мога да нарека другояче освен като имбецили, заслужаващи нелепата си смърт кретените, качили се на колата, карана от онова момче на 9 години, която падна в язовира оня ден и дегенератите изпукаха заедно с отрочето- в случая то носи най-малка вина!)



Тема Re: На плевенското околовръстно, северно от граданови [re: Kиpo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.08.09 13:26



>>> Второто- с липсата на казарма
Aма онази казарма, от едно време, не шестмесечната детска градина, дцето бяха заформили накрая. Онази, двугодишната, учеше на ред и дисциплина, поне донякъде. Половингодишната... баси, та те докато се напият за влизането, изтрезнеят - и почват да пият за уволненнието.



>>> не мога да нарека другояче освен като имбецили, заслужаващи нелепата си смърт кретените, качили се на колата, карана от онова момче на 9 години
Ами - наречи го "естествен подбор". Некадърните родители няма да произведат следващото имбецилче...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: На плевенското околовръстно, северно от граданови [re: walkman™]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано28.08.09 13:47



Колкото и да е черен хуморът- да, заслужават " Darwin awards".
Съгласен съм и относно 6-месечния пансион за девици, който спомена, минимумът е година, макар, че аз взех да се превръщам в пич едва с доближаването на втората година.



Тема Re: На плевенското околовръстно, северно от граданови [re: Kиpo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.08.09 21:37



Странно защо ли и аз се сетих за Дарвиновите награди.

Bеer? Mоre?




Тема Пропагандата си върши работатанови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано31.08.09 16:54



Пропагандата си върши работата - колкото повече хора мислят като теб толкова по-малко вероятно е да се оправим. Журналята и КАТ успяха да накарат лековерните да повтарят техните глупости, че превишената скорост е виновна. Междувременно "хората" изядоха парите за магистралите и никой не ги обвинява за жертвите по пътя.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Пропагандата си върши работатанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано03.09.09 17:20



не знам за каква пропаганда говориш, но къде видя да съм написала аз със колко карам?
щото само да вметна, преди няколко дни навръщане от карлово не паднах под 160 км....
и кво точно ще ми е виновен някой който е крал, ако аз сама не се опазя на пътя от преобладаващите идиоти?



Тема Re: Пропагандата си върши работатанови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано04.09.09 10:23



всички са като на формула еднобързат, изпреварват както и когато си искат, скоростта никой не я спазва, и в същото време няма никакви полицаи.

Това аз ли съм го написал? Май хем те сърби, хем те боли. Хем искаш полицаи за да въдворят ред, хем ти да си караш със 160 :)

Някой който е крал ти е много, ама много виновен. Най-опасния път е от Стара Загора до Карнобат, през лятото не минава и ден да няма загинали. А това не е заради идиоти, а защото натоварванто му е много над капацитета. Когато се завърши магистрала Тракия това няма да се случва повече. А завършим ли всички магистрали, хем ще караме по-бързо, хем жертвите драстично ще намалеят.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Пропагандата си върши работатанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.09.09 12:10



Дай Боже!



Тема Re: Пропагандата си върши работатанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано04.09.09 15:04



значи когато не съм паднала под 160 км съм се съобрзила с автомобила си, с пътната обстановка и прочие, и за разлика от доста се съобразявам с тези неща...
а колкото до пътищата, добре, съгласна съм, но това е съвсем друга тема...ама съвсем




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.