Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:41 30.04.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема За святкането с фаровенови  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано03.03.09 21:05



Имам предвид това, с което се предупреждава за катаджии. Пълна селяния. Като начинаещ шофьор някога преди години и аз го правех от някаква солидарност, но осъзнах, че след като искам да карам по сигурни пътища - не трябва да помагам на приматите по тях да се измъкват. За това повече не го правя.

Още нещо - в последните няколко дни видях със собствените си очи два джипа (кайен и мерцедес мл), които не само, че не караха с 200, но дори и спазваха ограничението!!! Не вярвах, че има и такива.

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.03.09 02:08



Ми да ти кажа - в град, на места където ограниченията имат смисъл - напълно подкрепям мнението ти.
Е на места където има идиотско ограничение - ще мигна.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано04.03.09 09:03



Е, сега идиотско - хората са го преценили. А и доколкото знам повечето катастрофи стават заради висока скорост, не заради спазването на "идиотски" ограничения.

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.03.09 09:56



Аз пък поощрявам. Това си е превенция. Като му мигнеш - ПОНЕ ЗА МАЛКО ще кара нормално. Даже може да организираме нов почин - МИГАЙТЕ НА ПРОВАЛА -



Както и криенето на катаджиите с цел да се заловят нарушителите според мен е по-добре да бъде заместено от ЯВНО ПРИСЪСТВИЕ. Така хората ще свикнат, че са контролирани и ще карат правилно. А иначе - караш си бързо - и ако имаш късмет да не попаднеш на "засада"- може и да не те пипнат.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано04.03.09 13:57



Хората трябва да са солидарни срещу малоумните институции. За момента КАТ доказват, че са именно такива.
Да си виждал катаджия да варди на опасен участък? Не? А да си виждал катаджия на ботевградско (ако не си от София, това е изхода към Варна - 4 лентов извънградски път с ограничение 50)? Естествено, къде другаде да седи, освен на най-малоумното ограничение.

Не е нужно и вие селяндурите (нямам предвид хората от село) да святкате с фаровете, достатъчно е 30-40% от шофьорите да сме съвестни - ще отърваме и вашите задници.


Между другото един път пробвах да карам абсолютно стриктно от София до Плевен. 130 на магистралата добре, но след това бях драма на пътя и пречех на движението.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано04.03.09 14:05



Явно не знаеш! Напоследък колко често си чувал за коли изхвърчали от завой, защото това е типичното за което е виновна скоростта? Случва се с разни пияни 16 годишни, но не много често.

А колко често има челни сблъсъци при изпреварване без видимост и каква е оцеляваемостта при такава случка? Не се иска много акъл за да се види, че можеш да се караш с определено превишаване на скоростта и пак да не създаваш опасност, докато може и да правиш простотии и с много ниска скорост.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано04.03.09 14:10



Според мен трябва да изчезнат повечето знаци за ограничение. В крайна сметка по селските пътища няма, а там е още по-опасно. Всеки трябва сам да може да си разчете с колко да кара спрямо пътя, времето и възможностите на кола.

От друга страна обаче трябва да се направи невъзможно да се изпреварва без видимост. Не просто да вардят катаджии, а да има мантинела за да не можеш и да си го помислиш.

Само алкохола не знам как може да се контролира - има малоумници дето всеки ден си карат пияни, а и да им вземат книжката все тая - пак ще карат докато не убия някой и да идат в затвора.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано04.03.09 14:35



Ти статистика ли водиш? Дай цифри, де.

И какво имаш предвид под "определено превишаване"? Превишаването си е превишаване. С 10-20 км/ч добре, но по мои наблюдения на пътя малко хора се вместват в тези граници.

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.03.09 16:11



По този въпрос аз съм категорична. Пипват те с алкохол - ВЕДНАГА ти взимат книжката. За 10 години. Пипват те без книжка - ВЕДНАГА в затвора. За 10 години.



Да ги видя тогава!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.03.09 20:40



А бе на прав извънградски път заебан знак 30 след ремонт. Хората знаели - ебах това знание.....
Ама знака може да е заебан, може и да е истински - минаваш виждаш че е заебан и ако си видял и ченгета - е аз поне ще мигна.
Щото те в този случай със сигурност ще са на пусия.
Има и други случаи - пак извънградски път, завой, след завоя знак (50) и ченгета. Завоя плавен - и с Нивата мога да го взема спокойно със 80. Ама знака е след завоя. Веднага.
Та - такива ситуации има достатъчно.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.