Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:43 01.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Измененията в ЗДП от няколко години насам  
Автор дApтaнян (непознат)
Публикувано25.05.09 07:05



Някои има ли мнение за измененията в ЗДП , които ни заливат от години.Имам чувството че се преписва всичко де сварят да прочетат в другите закони и не се адаптира за България... То не бяха мобилни телефони, нови шофьори, запалени или незапалени светлини...

Пример: Едно кафе с цигара, баничка с боза, вестник на кръстовището, оса в колата, орален секс.... не са ли по опасни от използването на телефон без устройство "свободни ръце"!? Не е ли това принуда за закупуване на нещо за да можеш да ползваш правата си по Конституция!? Лобизъм за вносителки на "handsfree"- та или нещо друго?
ГТП на 6 месеца за товарните автомобили, не е ли двойно повече приходи за .....всички знаем кой....
То не бяха винетни режими, мръсни автомобили,застраховки, регистрации на внесени коли, плащане на глоби, вземане на талони, обжалване на актове и пр.
Стават ли от това по-малко катастрофите!? Просто парите стават повече!Въпросът е реторичен за всеки чел статистиките, нали?



Тема Re: Измененията в ЗДП от няколко години насамнови [re: дApтaнян]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано25.05.09 11:28



Ти да не очакваш свирките изрично да се упоменат в Правилника или дори закона?)))





Тема Re: Измененията в ЗДП от няколко години насамнови [re: Kиpo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано25.05.09 12:10



>>> Ти да не очакваш свирките изрично да се упоменат в Правилника или дори закона?

Що, весело ще е...



Само дето "правилника" е отживелица вече десетина години... има само "Закон за движението по пътищата".

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Измененията в ЗДП от няколко години насамнови [re: дApтaнян]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано25.05.09 14:31



Ако трябва да бъдем честни КАТ имат все пак някакви резултати - от години жертвите по пътя са еднакъв брой, а броя на колите определено е нарастнал. Но разбира се разултатите им са далеч от необходимото и още по-далеч от начините за постигането му.
Сега обаче покрай кризата ще има да се бият в гърдите как с послените промени в закона са спасили 200-300 души ... а като мине кризата някой друг министър ще трябва да обяснявя защо жертвите са нарастнали драстично.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Измененията в ЗДП от няколко години насамнови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Caнитap (napalmoff )
Публикувано25.05.09 17:21



КАТ не са възпитатели, а контролен орган. До колко си вършат работата добре като такъв е друг въпрос. Книжки се издават обаче, на куцо сляпо и сакато. Включително и на хора които първите 7 г са им някъде да не кажа къде .

За да не се изтрепваме :
-Първото е възпитанието
-Контрола по издаване на книжки
-Контрол по пътищата

Богове да са в КАТ, първите 2 звена ако не са мястото си пак ще си има некролози.

Да не забравяме и финансовия фактор, заради който караме таратайки






Тема Re: Измененията в ЗДП от няколко години насамнови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор дApтaнян (непознат)
Публикувано25.05.09 17:50



Браво бе, като стана въпрос за свирки и налазихте темата:)))
Истината е как да се упомене, а не какво!
Разтегливи понятия в целия свят колкото щеш...
Пак пример:
Има страни дето е забранено и детето ти да се лензи на шофьора зад теб от задния джам, но ние преписваме всички / от целия свят / забрани серийно...
Та затова иде реч!
Това юридически погледнато ще доведе до противоречия и 100 годишни казуси след време!



Тема според меннови [re: дApтaнян]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано26.05.09 16:24



Говоренето по телефона, дори и с устройство за свободни ръце, също е опасно. Всяко нещо, което отвлича вниманието на шофьора е опасно.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Тема Re: според меннови [re: Dakota]  
Автор дApтaнян (непознат)
Публикувано26.05.09 17:30



А така, това исках да изясня:

Ако се забранява, да се забранят разговорите с мобилни телефони, с хендсфрии, без хендсфрии, че даже и през радио, но да не се натяква как ще говориш! От тук и противоречията - какво точно е хендсфрии, че да го упоменават в закона:))

Да споделя: Бях накарал синът ми да ми държи телефона докато говоря и ме спряха / винаги го карам да прави така , когато е с мен от възпитателна гледна точка, нали трябва да ги възпитаваме да спазват законите, макар това да е родителска демагогия:)/ и веднага един полицай ме спря и ми се озъби, че говоря по телефона...
Ядосах се и му казах : Ама с хендсфрии!!!! Къде е -попита той. Аз посочих синът ми и му казах : Ето го!
Разбира се , разфуча се и тръгна да се заяжда и взе да ме плаши с акт! Извадих от жабката закона и го помолих да ми посочи къде е упоменато какво е хендсфрии!?!? Още повече че определението е чуждица:)
Казах му че ще се видим в съда и там ще обяснява как го разбира....
Разминах се със забележката: Много сте отворени вие софиянците....

Редактирано от дApтaнян на 26.05.09 17:32.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.