Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 30.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема криворазбрано... добро  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано14.04.09 17:51



От известно време не ми излиза един въпрос от главата... Длъжни ли сме, морално, ако някой наш познат или приятел или роднина пиян се качи на колата, да уведомим полицията? Говория ако сме безсилни да го спрем по друг начин....
Вие бихте ли го направили?
Ситуацията е доста комплексирана... от една страна едно обаждане на полицията ще му коства хиляди неприятности и пари, но от друга страна пък може да спаси не само неговия живот и и този на околните...
Дали правим криворазбрано добро, като разчитаме само на късмета и стискаме палци всичко да е ок...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: криворазбрано... добронови [re: arrvv]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано14.04.09 21:10



не ми беше хрумвал такъв вариант.
сигурно ще му спукам тайно и подмолно гумата. междувременно ще викна такси.
като изтрезнее, бих говорила с него.
а ако това се случи отново, може и да помисля за уведомяване на полиция, но аз няма да съм навсякъде да го "предпазвам".
такива като него ще се качат пияни и без книжка и пак ще шофират.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: криворазбрано... добронови [re: arrvv]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано15.04.09 00:40



Ако не разбира от дума... Да - морално е.

А най-морално е, като си знаеш "стоката" в компанията, с която си на маса, на въпросния да му се "изгубят" ключовете и да си го прибере такси. Така поне правя аз.



Тема Re: криворазбрано... добронови [re: Дидakтичнa]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано15.04.09 10:26



Такси, ако е в София, а ако е в някое село...???

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: криворазбрано... добронови [re: arrvv]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано15.04.09 12:36



Ако е в село - ще се прибере пеша за 10 минути...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: криворазбрано... добронови [re: walkman™]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано15.04.09 13:13



Е то лесно така...

, ами ако тръгне за София. Въпроса ми е защото имам един доста добър приятел, страхотен човек, но като пине превърта... и се качва на колата и не го интересува нищо... за сега слава богу няма катастрофи и е жив и здрав, но не се знае докога? Мислила съм да се обаждам в полицията, но като знам какво го чака после, се отказвам... но не може и така да пръдължава... от приказки не разбира... съвети не приема... абе въобще луда глава...
И интересното е че ако пие една бира не се качва на кола, но ако изпие кило и канче е пръв зад волана...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: криворазбрано... добронови [re: arrvv]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.04.09 13:38



Няма рецепта. Имам познати които като пияни карат адски внимателно. Имат катастрофи (малко и леки) само като трезви.
А и имат подходящите връзки с ченгетата. На всичкото отгоре със сигурност и бой ще ям ако ги докладвам - та рецепта универсална няма.

Bеer? Mоre?




Тема Re: криворазбрано... добронови [re: arrvv]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано15.04.09 14:18



Зависи колко е пил (или пила, щото една колежка си кара на 2-3 бири). Ако е малко в забраненото и мисля, че ще може да кара ще го предупредя да внимава, особено за полицаи.

Ако е яко пиян и мисля, че е опасен за себе си и за другите ще опитам да го спра. Варианти от "загубване" на ключовете до "случайна" поява на жена му преди да си е тръгнал, както и извикване на шофьор, който да го закара с неговата кола (в София поне има такава услуга).

Полиция - никога! Вероятността да се пребие е малка, докато вероятността да му докараш безпричинни главоболия много голяма. А и ако говорим за едни определени хора дето по принцип си пият и карат - те като им вземат книжката ще продължат да правят същото, само дето вече и когато карат трезви ще са извън закона.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: криворазбрано... добронови [re: arrvv]  
Автор Vulpes (КК)
Публикувано18.04.09 21:32



Не само бих, правила съм го, и то с най-близкия ми човек тогава. След като не помогнаха молби и убеждения, и ключът от колата му беше в джоба, а приятелите го чакаха в центъра... Просто се обадих в полицията, казах им точно за какво иде реч, дойдоха за около 15 мин, той още не беше успял да слезе по стълбите до първия етаж. Предупредиха го, скръцнаха му със зъби и си заминаха, но го отказаха. Не са му създавали никакви проблеми.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.