Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 23.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Ще се опитам да съм безпристрастеннови [re: MAГИ]  
Автор comprehension (непознат)
Публикувано30.03.09 18:43



Аз се отвращавам, когато чуя, че някой е карал пиян. Но...

Още в първото си интервю Максим изказа съжаление за случилото се и си призна вината.

Добре, де! Но това стана през август 2007... Не ме интересуват юридическите подробности - да се оправят прокурори, съдии и адвокати. Журналистическата шумотевица отдавна трябваше да е приключила.


Първо. Докога медиите ще ми надуват главата с този случай?! Трагичен е, разбира се! Синът ми тогава беше на възрастта на убитото момче! Аз как бих се чувствал на мястото на бащата на това момче???

Никак не бих се чувствал! Бих млъкнал завинаги!

И ся - кво? Щом Максим е известна публична личност - дай да го смачкаме публично, да го слагаме на първите страници на вестниците вече две години и да си вдигаме тиража!?


Второ. Ако не Максим, а никому неизвестният бай Иван - коняр в ТКЗС-то в село Долно Уйно, беше извършил абсолютно същото деяние, колко време щяха да го приказват???

Не повече от 24 часа и - толкоз!

Трето. Ако Максим не е бил пиян, а трезвен и произшествието беше със същите последици, какви щяха да са отзивите в медиите?

Четвърто. На колко години затвор ще бъде осъден бащата на Мануела за присвояване в особено големи размери? На всичко отгоре наскоро са го хванали да кара пиян!





Тема Не ни занимавай с Йозеф Фрицъл!нови [re: Dakota]  
Автор comprehension (непознат)
Публикувано30.03.09 18:50



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

А, Бисмарк го питай колко струва хартията, на която е бил подписан Пакта за ненападение между Молотов и Рибентроп?!





Тема Re: Ще се опитам да съм безпристрастеннови [re: comprehension]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано30.03.09 18:50



>> Още в първото си интервю Максим изказа съжаление за случилото се и си призна вината.

Мдам... нормална PR реакция... добре режисирана, и относително сносно изиграна.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Дори така да е?!нови [re: walkman™]  
Автор comprehension (непознат)
Публикувано30.03.09 20:28



От бай Иван-коняря биха ли взели интервю?!

Ти, въобще, схвана ли какво приказвам?

В началото на миналия век британски вестникарски магнат (май, Морган беше, но не съм сигурен) казал нещо такова:

- Колкото повече жертви има в един инцидент - толкова по-добре за мен!






Тема Re: Ще се опитам да съм безпристрастеннови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.03.09 20:42



А бе истината е че Максим имаше всички възможности да се изкара трезвен.
Така че някакви зачатъци на морал в него има.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дори така да е?!нови [re: comprehension]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.03.09 20:44



На Бай Иван щяха да треснат доста сериозна присъда.
А някой по неморален от Максим (но с неговите кинти, слава и връзки) щеше да излезне трезвен и дори невинен.
А че журналистите произлизат не от маймуни, както останалите хора а от лешояди - това е добре известен биологично доказан факт.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дори така да е?!нови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано31.03.09 02:01




Това за лешоядите беше готино!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Тц!нови [re: bira_more]  
Автор comprehension (новак)
Публикувано31.03.09 12:35



А бе истината е че Максим имаше всички възможности да се изкара трезвен.


При смъртен случай + тежко ранен, нито катаджия, нито доктор, нито лаборант би рискувал да прикрива шофьора.



Тема Re: Тц!нови [re: comprehension]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.03.09 12:58



Имах контакти със спортисти - от друга "специалност" но национален отбор.
Та коментара на треньора беше - що не си е направил пробата при ... (лаборатория/лекар).
Не ги запомних а и не ме интересуват.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дори така да е?!нови [re: comprehension]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано31.03.09 19:22



Това, че от бай Иван - коняра не биха взели интервю, няма нищо общо с вината или морала на максим. Това си опира само до... щях да кажа съвестта на журналистите, но щеше да се получи като онова с военната интелигенция. Е, и до вкуса на клиентите на тези журналисти - тълпата е жадна за сензации, вестниците с интервюто на коняра не биха се купували... Какво да се прави - пазарна икономика. Вестникарските плазмодии просто си гледат келепира...

А, и не смесвай вината на максим с вината на бащата. Това са две съвсем различни неща, макар да са еднакво грозни.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.