Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:47 16.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Поредния курбан на пътя - докога???  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано08.03.09 18:44







Тема Re: Поредния курбан на пътя - докога???нови [re: seymour_stz]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.03.09 07:22



Докога ли? Докато си сменим чипа...
Не съм привърженик на Симеон, но съм напълно съгласна с изказването му за смяната на чипа. Всичко това е просто в главите ни... Прекаленото самочувствие, мания за безпогрешност, чувство за безнаказаност... липса на всякаква дисциплина, липса на чувство за отговорност...всичко това измества реалната преценка и ето ти резултатите.

За жалост тези качества се възпитават у българина още от най-ранно детство в последните 20 години. Навсякъде и всякак. Личен пример в къщи, медийни внушения, училищен хаос, политически безумия. Чак когато се случи непоправимото, за секунда се питаме ужасеви "Господи, ЗАЩО?" Но само за секунда... и после продължаваме напред, по същия безумен начин. Без да съзнаваме, че цялата вина е у нас.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Поредния курбан на пътя - докога???нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано25.03.09 12:00



по принцип много трудно е да си сменим чипа... При нас е друг проблема... беззаконието... На ония където им викан полицаи, и за пет пари раота не вършат освен да си пълнят джоба с рушвети... Направо ми се гади от КАТ, един ден ни държаха 45 мин. защо мъжа ми отказа да им даде пари и те се мотаха, мотаха и накрая написаха акта...
Да не говорим, че веднъж ни спират, мъжа ми подава документите, те бяха в калъф и вътре имаше около 100лв. Изпаднах в ужас, онзи като тръгна да ги взима и каза Благодаря колега! Да ама не...благодарностите станаха излишни...
Според мен главните виновници са служителите от КАТ, те са тези които не си вършат работата и носят вина за хилядите починали по пътищата...
Ще ви разкажа и един виц
На полицай му се родил син и веднага отива при шефа си:
- Шефе роди ми се син...
- Добре Иванов веднага получаваш една кола подарък от нас...
- Не бе, шефе роди ми се син!
- Добре бе, Иванов получаваш апартамент...
- Не бе шефе, ти май не разбираш роди ми се син...
- Добре, Иванов, хайде от мен да мине, ето ти една палка и отивай за една седмица на магистралата..
Та така много добре се разбира колко са корумпирани...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема вицът е брадат, но не, не санови [re: arrvv]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано26.03.09 12:03



виновни катаджиите. те са просто една, представителна или не, извадка на населението, което живее на територията: на неговите качества.



Тема Re: вицът е брадат, но не, не санови [re: Kиpo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.03.09 15:05



Много уважавам българските поговорки, но има една, много "удобна", с която категорично не съм съгласна: "Рибата се вмирисва от главата"...

Супер е за оправдание, нали? Все някой друг ни е виновен, все политиците... Не казвам, че те са "света вода ненапита", но те са част от нас. Какъвто народът - такива и политиците.

Е, има свестни хора, естествено, но колко са те? Какъв процент?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: вицът е брадат, но не, не санови [re: Kиpo]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано26.03.09 16:56



Във всяка една държава има закони и правила и за да се спазват, трябва да има читави органи за да следят за изпълнението им. Самосъзнание и самоконтрол са отдавна забравени от нас термини. Трябва да има дисциплина, а за да я има, трябва хората да осъзнаят, че има строги наказания.
Като останат половината българи без книжки, хем трафика ще се оправи, хем и полуката ще е наяве..



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Ахъмнови [re: arrvv]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.03.09 16:59



Начи ние нямаме самосъзнание и самоконтрол, ама искаш от нас - тия дето нямат самосъзнание и самоконтрол да изкараш "читави" органи дето да следят...
Е как да стане тая?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ахъмнови [re: bira_more]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано26.03.09 17:21



Едно е самосъзнание и самоконтрол, друго е служебна отговорност и контрол.. Хайде нека бъдем честни, ако ти имаш малко точки и при следващото нарушение могат да ти вземат книжката, ти няма ли да си винаги с едно на ум и да спазваш закона и ограниченията..
Извинявай но катаджийте рекитират а не следят за спазването на ограниченията и законите...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Ахъмнови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.03.09 17:56



Самосъзнанието и самоконтролът ги няма у НИКОГО. Колкото у нас - толкова и у полицаите. Или мислиш, че един несъзнателен човек, ако стане полицай, изведнъж ще стане служебво съзнателен? С магическа пръчка ли?

От недисциплиниран и безотговорен народ не очаквай нито съзнателни полицаи, нито съзнателни политици.

Трябва май да си внесем и политици, и полицаи отвън!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема общите приказки и аз ги знамнови [re: arrvv]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано27.03.09 12:52



как, обаче ще ме контролира някой тъпунгер, който е станал катаджия, щото за друго не го бива?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.