Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 01.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: категоричнонови [re: Kиpo]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано10.06.09 12:05



Тъкмо исках да напиша чее субективно репението да предупредиш или не, но вие вече сте го написали един вид :)
За мен зависи от 2 неща:
1. Нсрещния колко "ака" по пътя
2. Ченгетет на пусия ли са залегнали

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Само за да не ги обвинятнови [re: Kиpo]  
Автор Ha живo (минаващ)
Публикувано10.06.09 21:34



в мишкуване да стоят часове насред жегата на някой "гол"участък ли?



Тема Re: Само за да не ги обвинятнови [re: Ha живo]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано11.06.09 14:08



Никой не казва това.
Просто да мръднат 1 км. и да застанат там където движението има нужда от тях, а не скрити да дебнат за рушветче.
КАТ трябва да имат предимствено превантивна и регулираща роля, чак тогава наказателната... но това явно малко хора го осъзнават.

Welcome to the real world!




Тема Re: Само за да не ги обвинятнови [re: Ha живo]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано11.06.09 17:27



Трябва да висят видими, независимо от времето, на места където има опасност да стане ПТП и да има жертви, както и в претоварени участъци да следят за спазване на реда и да регулират движението.
За момента това което правят е да висят на местата с най-малоумни органичения на скоростта с идеята да събират пари за себе си и за КАТ.

Миналата година на излизане към Гърция имаше опашка на която непрекъснато се пререждаха и непрекъснато някой висеше в насрещното - не знам тировете как не отнесоха някой. Един катаджия не се появи да попречи на тия простотии.
А на изхода на София, където има 4 лентов път без пешеходни пътеки ограничението е 50 и редовно можеш да ги видиш.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Само с превенция не ставанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Ha живo (минаващ)
Публикувано11.06.09 19:11



Вярно е това, което казваш. И аз съм ЗА това да стоят на опасните места, макар да смятам, че аритметически е невъзможно.

Ако си гамен - рацер и са ти присветнали преди ОТКРИТО-застанилите ченгета, какво ще последва? Знаеш. И пак не правим нищо.
Ако пък те спрат, какво следва - ченгетата искат пари, а ти даваш пари. Пак питам - кой е по-виновен?



Тема Морфиус ти е отговорилнови [re: Ha живo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано12.06.09 11:14



нямам какво да добавя, освен, че жега има максимум 3-4 месеца годишно. А и спокойно могат да разпънат по един чадър и шезлонг, ако това е толкова сериозен проблем.



Тема Щом е таканови [re: Kиpo]  
Автор Ha живo (минаващ)
Публикувано13.06.09 01:44



да отговоря и на двама ви.



КАТ трябва да имат предимствено превантивна и регулираща роля, чак тогава наказателната...

Морфиус говори за война с прашки.
То неговите сънища и сега ги има.
Превантивна роля: спират те - плащаш си. И знаеш в тоя район да караш бавно следващия път. И да разчиташ да ти светкат отсреща, а после и ти така.
Регулираща роля: тук морфиус да подаде уточнения. "Регулиране" ми звучи като регулировчик на Сточна гара.


Наказателна роля (чак тогава): ми то и сега си е "чак тогава" (като крайна мярка), ако много се дърпаш.



Тема Re: Щом е таканови [re: Ha живo]  
Автор roum ()
Публикувано13.06.09 23:54



Наказания ама да няма вземане на място, а задължително акт и мъки да си вземе талона обратно. То е с цел да се откажеш следващия път да бързаш.




Тема Re: Щом е таканови [re: roum]  
Автор s.prodanov (минаващ)
Публикувано14.06.09 00:11



Не съм убеден, че точно задържането на талона е от полза за някого. Има други начини, доста по-убедителни. Но в основата е някой да има респект към КАТ, което сега липсва. Хората вече си позволяват пред самите полицаи да правят нарушения, защото знаят, че КАТаджиите не стават за нищо. Точно затова го има пресветкането с фарове - цялата инфраструктура е абсолютно малоумна, хората са наясно, че трябва сами да си правят и спазват правилата.

Колкото до пича с авенсиса - виж, не те знам от колко време имаш книжка, но това с по-високите скорости е абсолютно малоумие. И трите ограничения - 50, 90, 130 са изчислявани много точно от достатъчно умни хора. И по никакъв начин не зависи с какво си. Ако ще и с ферари да си, си точно толкова опасен, колкото и москвича от примера ти. Малко напън и ще го осъзнаеш.



Тема Re: Щом е таканови [re: s.prodanov]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано14.06.09 00:52



>>> Малко напън и ще го осъзнаеш.

Абе на такива май им трябва доста напън. Ама тогава може да им избие от друго място, и да се размирише...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.