Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 08.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.06.09 02:45



А бе не знам - ама активно превръщаме земята си в пустиня. Все ми се ще да вярвам че сме избутали поне една четвърт. Не че за мен ще има значение де - определено не очаквам да изкарам още 60 години.



Bеer? Mоre?



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано06.08.09 23:23



Абсолютно винаги предупреждавам.Изненадан съм,че има хора,които съзнателно не го правят.Все си мислех,че се е изгубила традицията вече,че това е останало само у старите шофьори...и никога не съм допускал,че е съзнателно.

В цялата история има нещо добро.В даден момент ще научите какъв е смисъла на това предупреждаване.Но ще го научите по трудния начин.Когато ви спре следващата патрулка и на въпроса какво е това показание на радара от преди 10 минути,дето ви показват,получите отговор: "ааа..това мен не ме интересува-радара пищи,трябва да спрем някой"....Ако пък се случи и слаб месец-да няма достатъчно съставени актове,е на това място сте отнесли акта като куцо пиле домат.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.08.09 08:48



Категорично съм съгласен. И жената често се вайка, че ВЕЧЕ не предупреждавали. Не е точно така, до човека си е. И На границата на Байтошово със съвременността

се намираха (приблизително половината) дебили, които не предупреждаваха, и сега е така. Някои мои познати твърдят, че в Южна България предупреждавали по-малко. Лично на мен не ми се вярва.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Kиpo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.08.09 12:15



Е, всичко е въпрос на гледна точка. За едни "дебили" са тези, които не предупреждават, за други - тези, които имат нужда от предупреждаване.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: walkman™]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано07.08.09 12:54



Аз за себе си категорично твърдя,че антирадара дето си взех преди 3 години,ме направи много по-внимателен на пътя.Като свирне мушморока...то е достатъчно да изостри вниманието.Също и светкането с фарове.Като знаеш,че има засада напред,внимаваш.И след като я отминеш,има някакъв остатъчен ефект...тогава пък светкаш на тия отсреща и те на свой ред вероятно внимават повече.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.08.09 14:40



Е, има чалъм за тези с антирадарите... ама няма кой да го направи. Елементарни излъчватели, с по един гън-диод в обхвата на радарите, достатъчно маломощни да не смущават надалеч. И нацвъкани на разни места около пътищата. Като почне да ти реве през няколко километра - или ще караш все внимателно, или ще отебеш антирадара и ще се нахакаш на истинския... Със съответните финансови последствия.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: walkman™]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано07.08.09 21:31



Такива радари посмъртно никой няма да докара в БГ.Скъпи са.Могат да си ги позволят само многомилионни държави,в които приходно-разходна част на бюджета е желязна.Да купиш такова нещо в БГ е все едно да го купиш в Сомалия.Винаги трябва да има субективен фактор-преценката на "контролния орган".Иначе първо ще изгорят техните си хора и ако е нещо автоматизирано-не могат да ги оправят.
Не,че нещо,ама само МВР има над 60 хиляди (!!!) служители със служебни карти от министерството.Добави към тях всичките от министерство на правосъдието...Как го виждаш това...Щото аз не го виждам.От цялото това изброено по-горе стадо,наказателни постановления изобщо за нещо надали получават и стотина годишно.И то е за някакви много,ама много груби нарушения или катастрофи когато просто не могат да не им напишат акт.Макар,че и там по закона има 1001 врътки.
Камери и радари в БГ читави никога няма да има.И никога правилата няма да важат еднакво за всички.Няма как просто да стане.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.08.09 23:48



Не става дума за радари, а за евтини имитации, излъчващи в този диапазон. Прави се за половин ден... И определено шашка повечето антирадари... а цената му е доста ниска. Това ще кара тия с антирадарите да се ослушват постоянно и да рипат на спирачките... или да спрат да обръщат внимание на бибипкането, и да се нанижат на истинския радар.

Само дето няма кой да го направи това...

А изглежда весело.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано08.08.09 00:01



Винаги трябва да има субективен фактор-преценката на "контролния орган".Иначе първо ще изгорят техните си хора и ако е нещо автоматизирано-не могат да ги оправят.

Ми, камерките из Софията като засекат нарушител му пращат призовка и т.н. последствия без да го знаят номера на колата (лична) на служител от МВР или МП се води. Де го тука "субективния фактор"?



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Ha живo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.08.09 08:14



А да имаш някаква информация за глобени коли на НС, НСО, МВР или някоя друга подобна? Или пък някога да си ги видял да карат нормално?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.