Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 11.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема За святкането с фарове  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано03.03.09 21:05



Имам предвид това, с което се предупреждава за катаджии. Пълна селяния. Като начинаещ шофьор някога преди години и аз го правех от някаква солидарност, но осъзнах, че след като искам да карам по сигурни пътища - не трябва да помагам на приматите по тях да се измъкват. За това повече не го правя.

Още нещо - в последните няколко дни видях със собствените си очи два джипа (кайен и мерцедес мл), които не само, че не караха с 200, но дори и спазваха ограничението!!! Не вярвах, че има и такива.

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.03.09 02:08



Ми да ти кажа - в град, на места където ограниченията имат смисъл - напълно подкрепям мнението ти.
Е на места където има идиотско ограничение - ще мигна.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано04.03.09 09:03



Е, сега идиотско - хората са го преценили. А и доколкото знам повечето катастрофи стават заради висока скорост, не заради спазването на "идиотски" ограничения.

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.03.09 09:56



Аз пък поощрявам. Това си е превенция. Като му мигнеш - ПОНЕ ЗА МАЛКО ще кара нормално. Даже може да организираме нов почин - МИГАЙТЕ НА ПРОВАЛА -



Както и криенето на катаджиите с цел да се заловят нарушителите според мен е по-добре да бъде заместено от ЯВНО ПРИСЪСТВИЕ. Така хората ще свикнат, че са контролирани и ще карат правилно. А иначе - караш си бързо - и ако имаш късмет да не попаднеш на "засада"- може и да не те пипнат.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано04.03.09 13:57



Хората трябва да са солидарни срещу малоумните институции. За момента КАТ доказват, че са именно такива.
Да си виждал катаджия да варди на опасен участък? Не? А да си виждал катаджия на ботевградско (ако не си от София, това е изхода към Варна - 4 лентов извънградски път с ограничение 50)? Естествено, къде другаде да седи, освен на най-малоумното ограничение.

Не е нужно и вие селяндурите (нямам предвид хората от село) да святкате с фаровете, достатъчно е 30-40% от шофьорите да сме съвестни - ще отърваме и вашите задници.


Между другото един път пробвах да карам абсолютно стриктно от София до Плевен. 130 на магистралата добре, но след това бях драма на пътя и пречех на движението.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано04.03.09 14:05



Явно не знаеш! Напоследък колко често си чувал за коли изхвърчали от завой, защото това е типичното за което е виновна скоростта? Случва се с разни пияни 16 годишни, но не много често.

А колко често има челни сблъсъци при изпреварване без видимост и каква е оцеляваемостта при такава случка? Не се иска много акъл за да се види, че можеш да се караш с определено превишаване на скоростта и пак да не създаваш опасност, докато може и да правиш простотии и с много ниска скорост.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано04.03.09 14:10



Според мен трябва да изчезнат повечето знаци за ограничение. В крайна сметка по селските пътища няма, а там е още по-опасно. Всеки трябва сам да може да си разчете с колко да кара спрямо пътя, времето и възможностите на кола.

От друга страна обаче трябва да се направи невъзможно да се изпреварва без видимост. Не просто да вардят катаджии, а да има мантинела за да не можеш и да си го помислиш.

Само алкохола не знам как може да се контролира - има малоумници дето всеки ден си карат пияни, а и да им вземат книжката все тая - пак ще карат докато не убия някой и да идат в затвора.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано04.03.09 14:35



Ти статистика ли водиш? Дай цифри, де.

И какво имаш предвид под "определено превишаване"? Превишаването си е превишаване. С 10-20 км/ч добре, но по мои наблюдения на пътя малко хора се вместват в тези граници.

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.03.09 16:11



По този въпрос аз съм категорична. Пипват те с алкохол - ВЕДНАГА ти взимат книжката. За 10 години. Пипват те без книжка - ВЕДНАГА в затвора. За 10 години.



Да ги видя тогава!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.03.09 20:40



А бе на прав извънградски път заебан знак 30 след ремонт. Хората знаели - ебах това знание.....
Ама знака може да е заебан, може и да е истински - минаваш виждаш че е заебан и ако си видял и ченгета - е аз поне ще мигна.
Щото те в този случай със сигурност ще са на пусия.
Има и други случаи - пак извънградски път, завой, след завоя знак (50) и ченгета. Завоя плавен - и с Нивата мога да го взема спокойно със 80. Ама знака е след завоя. Веднага.
Та - такива ситуации има достатъчно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано04.03.09 23:21



Да си виждал катаджия да варди на опасен участък?

Да варди какво? Разстоянието межу присветкванията ли?



Ей това не ще да разбере народа - с кибичене/вардене не става. И на всеки километър да има катаджия, жертвите пак ще са над 1000 годишно.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано09.03.09 14:15



Нямам възможността да я водя, но ако съм на съответната служба в КАТ не бих пропуснал, защото да решиш един проблем първо трябва да го познаваш добре.

На магистрала 160 не са опасни с добра кола. Първокласния път, ако не правиш глупости като неправилни изпреварвания 120 са нормална лежерна скорост. От друга страна по селските пътища има такива където 90 е разрешена скорост, но пътя не я позволява. Въпрос на настилка, ширина на пътя, завои, метеорологични условия и възможности на колата.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано09.03.09 14:17



Какви ти завои, на изхода на София четирилентов прав път е с ограничение 50!

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Bидич (Н.В.)
Публикувано09.03.09 22:41



Бих те подкрепил , ако повечето знаци за ограничения бяха правилно поставени и лесно видими .



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано10.03.09 09:39



оффф - щях да ти пиша това по-долу, но се отказах и няма да го напиша:

добра кола, първокласен път, глупости, неправилни изпреварвания, нормална скорост, и т.н. - всичко това е крайно субективна преценка, докато знакът с ограничението е точен и ясен.

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.03.09 11:32



Точно това е проблема, че факторите за ПТП са субективни и налагането на точна забрана (а само такава може да бъде наложена) е в ущърб на хората с по-добри коли и с по-добри умения.

На магистралата ограничението е 130 - пусни един стар москвич с тази скорост и да видим кога ще се разпадне, но е разрешено.
Аз съм с Авенсис и 120 на първокласния път наистина са лежерна скорост, да не говорим, че вероятно ще спра по-бързо от съответния 20 годишен автомобил, който се движи с 90.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.03.09 17:41



Имаш реакционно време. Колкото и да си бръз, колкото и добра да е колата - има време между това да видиш ситуацията и да натиснеш спирачката. И е ясно че при висока скорост ще минеш повече път преди да започнеш да реагираш.

Bеer? Mоre?




Тема категоричнонови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано11.03.09 12:55



да!



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано11.03.09 16:46



Остави, за хората с авенсиси законите не важат.

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано11.03.09 17:22



В повечето случаи предупреждавам отрещно-движещите се - не само за полиция, но и изобщо с цел повишаване на вниманието.

Понякога, когато видя, че колегата отсреща е джигит не правя този жест към него, но това е по-скоро изключение.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.03.09 17:49



Законите може и да не важат, ама физиологията важи



Bеer? Mоre?



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано12.03.09 17:16



По принцип иззад всяко едно дърво може да се юрне дете да пресича изведнъж и с голяма скорост. При подобна ситуация и при достатъчно малка дистанция и с 40 няма да успееш да реагираш. Това не означава, че трябва да сложим 30 за ограничение на магистралите нали?

Ограниченията на скоростта не са мръднали от години, а колите стават по-добри и по-безопасни. Васко Кеца нали пееше "Със 100 км/ч, аз летя ..." - по това време си е било летене, сега обаче това е нормална, а на хубав път сравнително бавна скорост.

Факта е следния - ограниченията на скоростта не помагат за избягване на жертвите на пътя. Тяхното влияние е нищожно.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано12.03.09 17:17



Мерси за комплимента, но говоря за кола от среден клас.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.03.09 17:55



Е как да имат влияние като не се спазват?
Определено съм съгласен че има безброй идиотски ограничения. Ама все пак някои са по малко идиотски.
Ако те издебнат - то е ясно че не можеш да реагираш, но въпроса е в това че дистанциите на които можеш да реагираш са различни при 50 и при 100 км

Bеer? Mоre?




Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор roum ()
Публикувано13.03.09 08:01



Вчера без малко да се блъсна ( хубаво че имам страхотни реакции
Втора кола съм на кръстовище и ще завивам на ляво ( пътя е с две платна на Т-образно кръстовище със светофар) светва зелено и тръгвам !?!?! един Т.....н от дясната лента сече пътя на този пред мен, а друг сече моя и аз докато се обитвам да избегна ситуацията настъпила от първия безмалко да се нахендря на втория и щях да го ударя от зад, г..а прост после мен щеше да изкара виновен.....
В тази ситуация няма превишена скорост СЛОЖЕТЕ КАМРИ НА ВСЯКЪДЕ МА..А МУ.




Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.03.09 12:46



Скоростта е икономически обоснована - по-бързо караш, по-бързо стигаш, а времето е пари. Двете крайности са да каращ с 30 извън града и по този начин дори да блъснеш човек надали ще го убиеш, но пък целия транспорт ще умре. Или да караш с колкото можеш повече и да разчиташ, че няма да стане нещо и да се пребиеш.
Има си златна среда, но някой да я е търсил? Някъде да си виждал обосновка защо извънградско има ограничение 90? Защо не е 80 или 100?

И в Холандия, където пътуването е невероятно скучна работа, защото наистина трябва да спазваш всеки един знак има 80-90 жертви на милион годишно. При нас са към 120 на милион, но колко други неща при нас не се спазват? А каква ни е инфраструктурата?

Едно довършване на магистралите ще намали драстично жертвите, а в същия момент на магистрала се кара по-бързо - нали се сещаш, че това не е парадокс.
Ако пък силите които се отделят за преследване на скоростта се прехвърлят към преследване на неправилните изпреварвания на бас мога да се хвана, че резултата ще е много по-добър.

Разбира се КАТ са си подсигурили правилния начин да се пълнят джобовете на служителите им и нямат никакво намерение да се променят - затова има толкова много жертви по пътя!

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.03.09 19:44



Бе кой ти гони скоростта - гонят рушвета.
Е има разлика между магистрала и първокласен път.
За 90те - трудно ми е да преценя. По скоро имам предвид ограничения при следващ остър завой.
И наистина - неправилното изпреварване е по опасно от умерено превишена скорост.

Bеer? Mоre?




Тема челен ударнови [re: bira_more]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано13.03.09 23:01



Неправилното изпреварване, съответно - челен удар, са си направо фатални. Скорост на сблъсъка от порядъка на 100 + 100 = 200 км/ч на две стоманени тела не е по силите на никой airbag или предпазен колан.

А превишената скорост сама по себе си може и да не е толкова опасна, но е значителна предпоставка едно наглед правилно изпреварване да се превърне в неправилно такова. Пътищата и съответно - забранителните знаци, са проектирани за дадена скорост (90 км/ч). Когато обаче има два автомобила, движещи се с по 150 км/ч по същия този път, това прави сумарно 60 + 60 = 120 км/ч над предвиденото, което вече е неадекватна скорост спрямо ограниченията за изпреварване, поставени на пътя.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Тема Re: челен ударнови [re: Dakota]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.03.09 01:05



са проектирани
И кой ги е проектирал? Като знам колко много безумни ограничения има....

Bеer? Mоre?




Тема Re: челен ударнови [re: bira_more]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано14.03.09 02:09



Е, че има - има. Както има и безумни завои без нито един знак преди тях. Това е ясно.

Номерът е, че все пак нещата са мислени за други скорости. Веднага давам пример - представи си права отсечка и завой в далечината. Започваш изпреварване и нещеш ли от завоя изскача кола със 150 км/ч - скорост, която не е предвидена от маркировката, която ти дава право да изпреварваш. Дори и ти да спазваш всички правила, само това, че отсрещният се движи с такава огромна скорост, веднага променя пътната ситуация.

Това едно на ръка. Второто е, че около такъв път няма огради, както на магистралите, и е напълно възможно да изскочи някое животно (или на платното да има вече труп на такова) - все непредвидими неща.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Редактирано от Dakota на 14.03.09 02:10.



Тема Re: челен ударнови [re: Dakota]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.03.09 14:33



А бе аз и да искам - 150 не мога да вдигна (с Нивата).


И ако надвишавам - ще е най-много с под 20 км.
Иначе съм вдигал 150 ама само на магистрала в много права отсечка без никакви коли ни отпред ни отзад.

Bеer? Mоre?



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано16.03.09 18:00



На остри завои рядко има ограничения, но напоследък започнаха да слага такива. Завоя нормално (т.е запазвайки комфорта на пътниците) се взема със 100, а те сложили 50, защото идиота X без видимост е тръгнал да изпреварва и ефекта бил 3-ма убити.
Разултата от знака - определени хора започват да го спазват, което рефлектира върху повече неправилни изпреварвания и по-голяма опасност за пътуващите.

Има и едни други знаци - 20 и 30 където си знаеш, че завоя наистина е остър, но те са само по планинските пътища.

Редовно пътувам до Търново и до Плевен - я има, я няма 5-6 завоя които да са непрепоръчителни за вземане с 90 при сухо време. А ограничения бол.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: челен ударнови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано16.03.09 18:05



Едно е неправилно, друго е без видимост и достатъчно дълъг път за да изпревариш.
Има места където им се чудиш защо са го разрешили - там само каруца можеш да изпревариш без да рискуваш. За щастие малоумията тук са по-малко от тези при знаците за скорост.

Ако гледаме комбинацията от двете - колкото по-бързо кара изпреварващия това съкращава пътя необходим за изпреварването, но ако и изпреварвания кара бързо - да, тогава тряба да се внимава повече. Въпрос на стил на безопасно каране е да избягваш рискови изпреварвания, дори да са разрешени.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: челен ударнови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано16.03.09 18:12



С изключение на някои прави участъци 150 си е висока скорост за първокласен път. Возенето по завоите започва да става некомфортно, защото не са изчислени за вземане с такава скорост. Риска да не можеш да намалиш, ако застигнеш нещо бавно също е голям.

120 обаче ми изглежда правилно за ограничение на скоростта, а по сегашния закон ти отива книжката за 1 месец.

А към мисленето за знаците трябва да се добави и ускорението на автомобила - по-голямото ускорение на съвременните автомобили скъсява времето за изпреварване и ако си внимателен отсреща ще трябва да ти излязат със 180 за да не можеш да го избегнеш.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема dvнови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано17.03.09 12:21



Именно - колкото по-бързо приключиш изпреварването, толкова по-добре. А това означава делта V, т.е. разликата в скоростите на изпреварващия и изпреварвания да е максимално голяма. Затова например изпреварването на самоходни машини е разрешено дори и в участъците, където изпреварването по принцип е забранено със знаци и маркировка - защото те се движат с 10-20 км/ч.

Така, обаче ако увеличиш скоростта на всички, т.е. от 90 км/ч я покачиш на 120 км/ч това по никакъв начин няма да направи изпреварването по-безопасно. Първо, защото скоростта на изпреварваните МПС също ще се покачи, т.е. разликата в скоростите ще си остане същата и второ, защото повечето автомобили имат много по-добри динамични характеристики (мощност, въртящ момент, ускорение, обратно ускорение - спирачен път) в диапазона от 60 км/ч до 90 км/ч, а не от 90 км/ч до 120 км/ч. А нали се сещаш колко време ще отнеме на една ладичка или пък по-маломощна женска колица да ускори и съответно извърши изпреварване със 110 км/ч, съпоставено с 80 км/ч.



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: челен ударнови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано17.03.09 12:29



Е, хайде, не ми казвай, че не си виждал автомобили да се движат със 150 км/ч, че и повече, по двупосочен път.



Самият мен са ме засичали с радар със 143 км/ч на такъв, а макар и единици - имаше и автомобили, които бяха по-бързи.

Според мен ограничението би могло да се покачи на 100 км/ч (най-много) и да се махнат безумните ограничения (което кара шофьорите да губят респект към знаците и да не им вярват). А това, че взимат книжката за един месец е проблем на размера на наказанието, а не на скоростта. Но пък един месец си е един месец - няма да умреш ако не караш един месец, затова пък за този един месец некаране може и да спасиш нечий живот (твоя или на някой друг).


"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: челен ударнови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано18.03.09 13:30



Лично аз съм вдигал 200 по двупосочен път, но това беше защото исках да тествам колата (не всеки ден ми се случва да карам Ауди 6), а пътя беше прав, с прекрасна видимост, много добра настилка и почти никакви коли.

Не казвам, че няма хора които карат с 150, казвам само че това вече е опасно за разлика от 120, където не сме на едно мнение със закона и идиотите които го творят.

За единия месец, ако ще спаси живот, защо да не го направим на година - може 12 живота да спаси? А защо да не е за цял живот? А защо изобщо трябва да правиш нарушение за да ти вземат книжката след като и с 90 колата си убива спокойно?

Едно е вярно - ако знаците бяха по-малко щяхме да имаме повече респект към тях. При знак 20, който се среща доста рядко с повече от 30-40 не минавам.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: dvнови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано18.03.09 13:34



На теория ако всички карат със 120 и никой не нарушава ограничението няма да има изобщо изпреварвания :)
На практика тия дето изпреварват каращите с 90 обикновено имат достатъчно добри характеристики за да го направят или чакат достатъчно дълго за да им попадне сгоден момент.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Dakota]  
Автор dibla (непознат )
Публикувано11.04.09 21:21



az pak kato vidia jigiti da karat biasno naru4no im sviatkam dori i da niama katajii.da vi kaja ima efekt,pone niakolko kilometra karat normalno



Тема И как разбра, как карат..нови [re: dibla]  
Автор Maймyнa ([балък])
Публикувано11.04.09 21:50



.. щом се разминавате? А как продължават да карат знам, как знаеш - правиш обратен и ги следиш, нали?





Тема Re: За святкането с фаровенови [re: dibla]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано21.04.09 08:46



КИРИЛИЦА!!!



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор akamburova_ (непознат)
Публикувано24.04.09 15:39



Аз не съм шофьор, но моя приятел е и често пътуваме заедно. Какво забелязах аз - никой вече не святка с фарове! Няма предупреждения за полицаи и така веднъж "олекнахме" с 20лв. Според мен е добре да се предупреждава, че наблизо има копои! :)



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: akamburova_]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано24.04.09 17:36



Ами чудесно - докато има такива като вас - ще има и куки, които се молят за пари.

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.04.09 17:57



А и ще има и депутати и министри дето ще си прибират рушветчета със 7 - 8 цифрички. Няма да са по 20 кинта ще са по 20 или повече милиончета.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Caнитap (napalmoff )
Публикувано29.04.09 15:35



Oффф, много сложно. Като ги видя Гададжиите, че са се разпасали като селски разсилни, и са застанали зад идиотско ограничение с цел да смъкнат някой лев святкам.
Понякога, като видя, че някой кара насреща като джигит, пак святкам и без да има Гададжии. поне 5 км, след това карат нормално от страх. Един вид превенция






Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Гъpkинятa (спокойна )
Публикувано04.05.09 08:52



Ланс, там ограничението на скоростта е предимно заради тъпите враждебненчани, които често пресичат пътното платно. Става въпрос за отсечката изход от софия, разклона за кремиковци и по-нататък Богровите. В долни и Горни Богров ограниченията са по същата причина. ...

Ayth eimai, kai se opoion areso



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: yниKaлнa]  
Автор Гъpkинятa (спокойна )
Публикувано04.05.09 08:59



Ехей, това е силно казано. Случи ми се преди около 10-тина дена, по пантофи и домашна дреха да прескоча с колата в квартала вечерта около 11.30 да търся отворен магазин да си купя нещо. На връщане, на един светофар се изнасям на жълто и след малко виждам буркана в огледалото. Спирам естествено, но в себе си нямам никакви документи, само документите на колата. Лична карта и книжка - в чантата в къщи. А това става на две пресечки от дома ми. Е ... трябваше да вляза в затвора ли???



Ayth eimai, kai se opoion areso

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Гъpkинятa (спокойна )
Публикувано04.05.09 09:07



Трябва да се използува този вид предупреждение, за да не пълним гушите на полицаите. При последното ми идване в България преди Великден, по пътя София-Варна, някъде около Ловеч искаха да ми вземат книжката за 3 месеца. Прав, чист път с перфектна настилка и ограничение 60!!! А аз бях поне със 160. Като ми изскочи палката от ляво поне 20 метра изрисувах пътя докато спра. Добре, че бях сама, та се разбрахне някакси.

Ayth eimai, kai se opoion areso



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Гъpkинятa]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано04.05.09 10:24



Обикновено на кръстовищата има такова ограничение. Движейки се със 160, какъв би бил резултатът, ако някой то изскочи странично?

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Гъpkинятa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.05.09 16:22



Едно е да си забравила книжката, друго е да са тия отнели или да я нямаш. Има разлика.
И закона до някъде я прави.



Bеer? Mоre?



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Гъpkинятa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.05.09 16:26



Да си на магистрала - как да е. Ама на кой да е друг път е меко казано безотговорно. То животно да изкочи - в чудо ще се видиш. А щом не си видяла ченгетата - можеше и реална опасност да не видиш.
Те - поредната дето допринася за корупцията в страната



Bеer? Mоre?



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор Гъpkинятa (спокойна )
Публикувано04.05.09 19:26



"Закона", или неговите представители по-скоро се притесниха за мен, отколкото дали имам книжка изобщо. Най-трагичната физиономия на която съм способна влезе в действие и свърши работа



Ayth eimai, kai se opoion areso

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Гъpkинятa (спокойна )
Публикувано04.05.09 19:28



Там където застават няма никакви кръстовища ... на няколко пъти ме "лепят" там ... вече запомних мястото и внимавам ...

Ayth eimai, kai se opoion areso



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор Гъpkинятa (спокойна )
Публикувано04.05.09 19:31



То останаха ли животни освен двукраките в тази държава?



ПП Като видиш по трасето София-Варна и обратно мнооого тъмна Зафира с гръцка регистрация, пай се ... автохулиганката Гъркинята е

Ayth eimai, kai se opoion areso

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Гъpkинятa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.05.09 12:02



А бе аз съм с Нива. И си имам перфектен теглич. Та - определено няма да те изпреварвам, ама все пак ако видиш зелена нива - внимавай, ако е моята е с теглич.



Bеer? Mоre?



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор djublex (непознат )
Публикувано24.05.09 20:16



аз някой път си святкам профилактично, особено като видя някой много засилен





Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано24.05.09 21:28



Еми ти си типичния селянин с малолитражка от 91ва година. Абсолютен боклук.
След като толерираш катаджийския рекет немам кво повече да ти кажа.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: djublex]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано25.05.09 14:32



И не си само ти, кретените станахте много - аз вече не намалявам, ако не ми светнат поне двама.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор djublex (непознат )
Публикувано27.05.09 11:53



то и идиотите дето мислите че пътя и светофарите са ваши станахте прекалено много. лошото е че вие убивате кретените с вашето неграмотно каране





Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано27.05.09 17:29



аз като видя палка и всеки път е на кантар ситуацията...газта или спирачката =)



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор dido1966 (непознат)
Публикувано29.05.09 23:51



Голяма простотия е това с присветването.Заблуждаваме някого,че му помагаме....и той спокоен и весел,че се е спасил от "куките" надува газта до дупка...до някое дърво или по-остър завой,или още по-лошо докато не пребие някой невинен

.Никого вече не предупреждавам (като по-млад съм го правил понякога,за което съжалявам) и дано ставаме повечко тия,белким спасим от смърт поне някой.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: dido1966]  
Автор Robin Hood (непознат)
Публикувано30.05.09 11:09



Не става въпрос за тайно общество и съзаклятничество, а за проста колегиалност!
И вие всички , ако не се замислите за това, което в повечето случаи е полицейщина и ламтеж за пари, да не говорим , че прословутата полицейска меркантилност се пренася и в домовете им и сред приятелите им и ги кара не само да се спотайват като мишки зад храстите, но и да избират винаги местата си според възможността за нарушения!

Само да споделя: На едно кръстовище с ненужна секция на светофара за десен завой и същата секция ,огрята от слънцето между 13,00 с 16,00 h стоят всеки ден по това време!Светофара не се вижда заради слънцето , даже и да свети лилаво, но вместо да съобщат по канален ред на организациите, дето се занимават със знаците и пр. , те си висят там ...и смеейки ми се споделят - ти си 5-ия днес:)

А на всички , които делят автомобилите на джипове и трабанти, ще кажа - доброто ражда добро, не може цял живот да мразите, без това да ви засегне и вас! Има един сайт: road.bg мисля беше - там хората се оплюват взаимно, като с това не решават нищо , толкова безсмислен сайте не е правен никога. Смисълът е в спазването на правилата и от полицаите,депутатите и подчадърните фигури, оптимизирането на движението със експерти и намясто поставени знаци ,много камери ... и добър пример!
Забелязахте ли колко намаляват в последно време каращите в бус лентите?
Не разбрахте ли , че полицията се възпитава в дебнене , а не в превенция на престъпността!!! Камо ли в разкриваемост... Ха-ха , това било мръсна дума сред полицаите!
И забелязахте ли на стачката, колко "Боро" се изпуши, колко кожения якета за по 400 евра се показаха!
"Живи и здрави да са "несветкащите", дето намаляват жертвите по пътя"!!!!

Редактирано от Robin Hood на 30.05.09 11:17.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: djublex]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано30.05.09 14:02



Неграмотно каране по пътя виждам по равно от каращите бързо и от каращите бавно. Една мома оня ден си потроши колата в един спрял камион само защото не можа да прецени на какво разстояние да мине от него. Движеше се с не повече от 20км/ч.

Доста си далеч, ако слагаш хората които карат бързо в графата неграмотни.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bluefan]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано30.05.09 14:04



Със спирачка съм се измъквал само един път - видиш ли палка работата е ясна. В повечето случаи антирадар+бушон вършат перфектна работа.
С газ с предната кола можеше и да стане, но с новата е абсурд - цвета, който съм си избрал е много рядък - ще ме намерят веднага.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: dido1966]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано30.05.09 14:07



Белкем му вземат книжката, та на пътя да излезе жена му, дето не може да държи колата в собствената си лента, та да пребие и него и децата



----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Robin Hood]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано30.05.09 14:16



Личния пример е наистина много важен. Карал съм в немско и просто не ми се правят нарушения, защото и другите не правят. Между другото се пробвах да карам така и в София - отказах се много бързо. Ако чакаш в правилната лента времето ти за висене по задръстванията се удвоява.

С две ръце съм всички да спазват правилника, но с едно изключение - скоростта. Ограниченията на твърде много места са малоумни, да не говорим, че тези 90 по първокласен път отдавна не отговарят на възможностите на съвременните коли.
Немците и тоя проблем са си решили - на магистралите по подразбиране няма ограничение, освен ако няма знак, а знаците не са толкова често срещани. Освен това мръднеш ли повече от 10-20 км все през магистрала минаваш - просто не ти се налага да караш с превишена скорост.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано09.06.09 14:13



Докато МВР и КАТ не се заемат с превенция на ПТП и оправяне на малоумията на тема сфетофари, знаци и маркировки, а мишкуват в храстите, ще светкам и ще призовавам и другите да го правят.
Единствено очевадните идиоти не предупреждавам, те не го заслужават.

Welcome to the real world!




Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Mopфиyc]  
Автор Ha живo (минаващ)
Публикувано09.06.09 22:56



Не съм адвокат нито на шофьорите, нито на МВР (КАТ).
Доста пътувам. Напоследък рядко забелязвам "мишкуване". Да не почваме с примери, щото ги има и ЗА и ПРОТИВ. Има наченки на превенция, но присветкването си го има все така както преди.
Получава се мнимо спазване на правилата за пред мнимо оказващите превенция.
Кой е по-виновен?



Тема категоричнонови [re: Mopфиyc]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.06.09 10:21



съм съгласен.



Тема а аз пътувам всяка седмица по малко под 1000 кмнови [re: Ha живo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.06.09 10:22



Тия търтеи продължават да си се крият из храстите и не виждам никаква промяна.



Тема Re: категоричнонови [re: Kиpo]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано10.06.09 12:05



Тъкмо исках да напиша чее субективно репението да предупредиш или не, но вие вече сте го написали един вид :)
За мен зависи от 2 неща:
1. Нсрещния колко "ака" по пътя
2. Ченгетет на пусия ли са залегнали

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Само за да не ги обвинятнови [re: Kиpo]  
Автор Ha живo (минаващ)
Публикувано10.06.09 21:34



в мишкуване да стоят часове насред жегата на някой "гол"участък ли?



Тема Re: Само за да не ги обвинятнови [re: Ha живo]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано11.06.09 14:08



Никой не казва това.
Просто да мръднат 1 км. и да застанат там където движението има нужда от тях, а не скрити да дебнат за рушветче.
КАТ трябва да имат предимствено превантивна и регулираща роля, чак тогава наказателната... но това явно малко хора го осъзнават.

Welcome to the real world!




Тема Re: Само за да не ги обвинятнови [re: Ha живo]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано11.06.09 17:27



Трябва да висят видими, независимо от времето, на места където има опасност да стане ПТП и да има жертви, както и в претоварени участъци да следят за спазване на реда и да регулират движението.
За момента това което правят е да висят на местата с най-малоумни органичения на скоростта с идеята да събират пари за себе си и за КАТ.

Миналата година на излизане към Гърция имаше опашка на която непрекъснато се пререждаха и непрекъснато някой висеше в насрещното - не знам тировете как не отнесоха някой. Един катаджия не се появи да попречи на тия простотии.
А на изхода на София, където има 4 лентов път без пешеходни пътеки ограничението е 50 и редовно можеш да ги видиш.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Само с превенция не ставанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Ha живo (минаващ)
Публикувано11.06.09 19:11



Вярно е това, което казваш. И аз съм ЗА това да стоят на опасните места, макар да смятам, че аритметически е невъзможно.

Ако си гамен - рацер и са ти присветнали преди ОТКРИТО-застанилите ченгета, какво ще последва? Знаеш. И пак не правим нищо.
Ако пък те спрат, какво следва - ченгетата искат пари, а ти даваш пари. Пак питам - кой е по-виновен?



Тема Морфиус ти е отговорилнови [re: Ha живo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано12.06.09 11:14



нямам какво да добавя, освен, че жега има максимум 3-4 месеца годишно. А и спокойно могат да разпънат по един чадър и шезлонг, ако това е толкова сериозен проблем.



Тема Щом е таканови [re: Kиpo]  
Автор Ha живo (минаващ)
Публикувано13.06.09 01:44



да отговоря и на двама ви.



КАТ трябва да имат предимствено превантивна и регулираща роля, чак тогава наказателната...

Морфиус говори за война с прашки.
То неговите сънища и сега ги има.
Превантивна роля: спират те - плащаш си. И знаеш в тоя район да караш бавно следващия път. И да разчиташ да ти светкат отсреща, а после и ти така.
Регулираща роля: тук морфиус да подаде уточнения. "Регулиране" ми звучи като регулировчик на Сточна гара.


Наказателна роля (чак тогава): ми то и сега си е "чак тогава" (като крайна мярка), ако много се дърпаш.



Тема Re: Щом е таканови [re: Ha живo]  
Автор roum ()
Публикувано13.06.09 23:54



Наказания ама да няма вземане на място, а задължително акт и мъки да си вземе талона обратно. То е с цел да се откажеш следващия път да бързаш.




Тема Re: Щом е таканови [re: roum]  
Автор s.prodanov (минаващ)
Публикувано14.06.09 00:11



Не съм убеден, че точно задържането на талона е от полза за някого. Има други начини, доста по-убедителни. Но в основата е някой да има респект към КАТ, което сега липсва. Хората вече си позволяват пред самите полицаи да правят нарушения, защото знаят, че КАТаджиите не стават за нищо. Точно затова го има пресветкането с фарове - цялата инфраструктура е абсолютно малоумна, хората са наясно, че трябва сами да си правят и спазват правилата.

Колкото до пича с авенсиса - виж, не те знам от колко време имаш книжка, но това с по-високите скорости е абсолютно малоумие. И трите ограничения - 50, 90, 130 са изчислявани много точно от достатъчно умни хора. И по никакъв начин не зависи с какво си. Ако ще и с ферари да си, си точно толкова опасен, колкото и москвича от примера ти. Малко напън и ще го осъзнаеш.



Тема Re: Щом е таканови [re: s.prodanov]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано14.06.09 00:52



>>> Малко напън и ще го осъзнаеш.

Абе на такива май им трябва доста напън. Ама тогава може да им избие от друго място, и да се размирише...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Щом е таканови [re: s.prodanov]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано15.06.09 20:20



Психологически погледнато пичът с Ферарито е дори по-опасен, от този с АЗЛК, докато технологично е точно обратното - спортният автомобил предполага много по-добри динамични характеристики (по-малък спирачен път, например), както и по-добра управляемост.

За другото си прав, никой не бръсне катаджиите за слива.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Редактирано от Dakota на 15.06.09 20:21.



Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: Ha живo]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано16.06.09 17:37



Не само с превенция, но основно.
Другото се прави с камери - вместо да дават по 50000 лева за камера с радар и не знам какво още могат да купят камери за по 50 лева и да ги дадат на обикновените шофьори, като им обещаят част от глобата. Няма да могат да хванат превишената скорост, но тя сама по себе си не е опасна, ако не се комбинира с някоя простотия. С камери по колите много бързо ще се спре с неправилното изпреварване, което най-вероятно води до поне 25-30% от жертвите.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Щом е таканови [re: roum]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано16.06.09 17:43



Напротив - трябва КАТ да имат готови фишове за най-редовните нарушения за определени суми под тези за акта и като те спрат питат - съгласен ли си, ако да директно си плащаш на място. Фиша е като билетче и трябва да се отчете. Ако пък не си съгласен и искаш да обжалваш - акт и всичките подробности със значително по-високи наказания.

Цялата идея тук е катаджията на пътя да стане по-производителен. Всичко това с талоните и актовете губи много време - повечето които срещам по пътя няма нужда изобщо да минавам бавно покрай тях, защото вече си имат жертва с която убиват половин час.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Щом е таканови [re: s.prodanov]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано16.06.09 17:58



Имам книжка от 15 години. На 33 съм - келешлъка вече ме отпуснал.
Работя като програмист, така че това с мисленето успявам да го правя дори без да се напъвам до толкова, че да си застрашавам гащите



След подобно изказване от твоя страна очаквам да напишеш имената на хората определили тези скорости, както и да ми дадеш линк от където да прочета за научните методи, които стоят зад тези цифри.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: Щом е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.06.09 13:15



Напълно съгласен.
Колкото и да е баровец някой, ако днес го спрат 10 пъти и му вземат по 50 кинта, и му загубят по 5 минути - ще се замисли.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано17.06.09 16:04



Брато, тука ми падна в очите. Значи искаш да се подстрекават гражданите към доносничество както на запад ли? Аз съм живял 4 години в Швейцария и там съм виждал с очите си как съседи викат полиция заради вдигане на шум от съседа и после полицая отива при будния съвестен гражданин и му дава 20 франка за това,че е "буден"


Верно ли има такива хора с такова мислене и тука?
Като се има предвид манталитета на българина сички ше се дебнеме и изчакваме и то не само да прецакаме другия, което само по себе си би било напълно достатъчен мотив, но и пари да се изкарат отгоре на всичко =))



Тема Re: Щом е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано17.06.09 16:05



е ти не си ли наясно,че целта на пътните полицаи не е да свършат работа и да ограничат катастрофите, а да забогатеят те самите от рушвети =)

А всеки глупак като автора на темата дето ен святка просто ги прави малко по-малко бедни тия шушумиги.

Редактирано от bluefan на 17.06.09 16:08.



Тема Re: Щом е таканови [re: s.prodanov]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано17.06.09 16:07



пфффф абсолютно нема разлика дали ас с мойто АМГ ше задминавам тир и селянина с москвича ще го задминава...и може би времето, за което ше го задминеме ше е същото =))



Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bluefan]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано17.06.09 17:51



След като запада ни е модел може би не е чак толкова зле при тях :)
Освен това викането на полиция заради купони и тук е често срещана практика.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано17.06.09 18:39



не си ме разбрал правилно. Не става дума за тва,че се вика полиция, а че полицая дава пари на обадилия се заради това,че го е извикал и е докладвал нередност =)
Алооо коя година сме





Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bluefan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.06.09 18:50



Междуградски път.
Ограничение - 50 км.
Префучава кола, а КАТаджията я спира - и дава на шофьора 20 кинта.
- Колегата му изумен - го пита кво правиш - да не си откачил?
- А не - зарибявам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bluefan]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано18.06.09 12:06



Пак е малко под въпрос. В щатите дават солидни награди за информация за залавянето на по опасните престъпници. Пропорционално погледнато си е същото, все пак не ходиш да докладваш приятелите си, а хора които хем нарушават закона, хем ти пречат.
Ако примем, че закона е напълно правилен, то човека помогнал за залавянето на нарушител би трябвало да бъде възнаграден.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано18.06.09 13:33



Е да де, токато се почне с колите ше стигне и до съседите да те шпионират да не вдигаш шум и да не си пускаш кенефната вода след 22.00 часа =)



Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bluefan]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано18.06.09 13:53



>>> съседите да те шпионират да не вдигаш шум
Ами ти защо ще вдигаш шум и ще им пречиш? Има си разпоредби; има и човещина - ако човека трябва да бъде в 6 на работа, нормално е да иска да почива. Ти, вдигайки шум, му пречиш. Пречиш му на работата, поради недоспиване - съсипващ му здравето; ако поради недоспиване направи грешка в работата, и остане без работа - бъркаш му и в джоба. Е - защо да те търпи? Ще вика полиция, естествено.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.06.09 16:28



Правилно, а това дето синия вентилатор вика - за кенефа - ми има и по безшумни казанчета. На времето беше кофти - цената на казанчето спрямо доходите беше висока, ама сега нещата се пооправиха.
И няма нужда целия блок да разбира че си срал - може да си сложи човек и по тихо казанче - само най-близките съседи да разбират.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bluefan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.06.09 16:30



В Германия не са толкова меркантилни. Там ще викнат полиция съвсем безплатно.
Разправяха ми - някакъв посред нощ минава на червено - на следващия сфетофар го спират и глобяват.
След това пича - има хора - няма, ден или нощ - знае че на червено не се минава.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: walkman™]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано18.06.09 20:37



Абе мене ми дреме на кура, аз живея в къща и немам съседи =)
Въпроса е принципен - комунизма не е на мода одавна





Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bluefan]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.06.09 13:20



Баси... кога ще спрете с тия идиотизми - комунизъм било... Я отиди в Германия, Франция... където и да е (за щатите да не говорим) и надуй чалгата в 2 нощес, да видиш комунизъм...



20 години - все комунизма ви виновен. Баси тъпнята. То на крив х*й нали знаеш ко му пречи.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bluefan]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано19.06.09 15:46



Въпрос на правилно поставяне на линията е, затова не трябва да се дава на всеки да я поставя където иска, а да е определено от закона.
Неправилните изпреварвания за мен влизат в зоната където докладването за нарушител не е още преминало в доносничество.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано19.06.09 15:48



Казанчето си е казанче, ама как да пърдя по-тихо :)))

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: walkman™]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано19.06.09 16:23



Еми точно в тия сичките страни съм живял за някакъв период от време и съм надувал достатъчно. Да, обаждат се веднага, но тва и тука го има. Нема как обаче да почнат гражданите да шпионират нередовните шофьори, тва не е реално





Тема Оф топикнови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.06.09 19:30



Един човечец продавал раци. Ама хич не му вървяло. И накрая пита един приятел - дай идея какво да направя та да тръгне работата.
- Ми пиши - помагат за дамски буби.
Така и направил. И съответно - раците били разграбени. Само един останал.
Тръгнал човека да затваря - и търчи една мацка и вика:
- Ама наистина ли помагат?
- Няма грешка.
Взела тя рака, пуснала го в бикините и тръгнала да си ляга.
Ама нещеш ли в тоя момент се върнал приятеля и - бил човека в дълга командировка, ама свършила по рано.
И му се бибип та се нетрае. Ама му се щяло нещо по така - та и вика - айде на 69.
И тя какво да прави - съгласила се.
Тръгнали те, ама по едно време - рака щрак - и му защипал джуките.
Той замрял - не знае какво става.
И тя замряла, ама понеже била хапнала боб - в един момент и дошла музата.
И сега какво да направи - не смее силно да се изтласка - ще му разроши перчема, и за това лекичко - пст.
По едно време пак и дошла музата - и пак лекичко - пст.
А пича със защипани джуки и вика:
- Не го насъсквай че щи бибип майката.
ПП
Текста е цензуриран от универсалната преводаческа машина на Волтар, и замества всички нецензурни думи с бибип и производните му - пример:
Да те бибипам в бибипания бибип бибипец бибипан.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bluefan]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.06.09 19:58



>>> Нема как обаче да почнат гражданите да шпионират нередовните шофьори

Споко, ще почнат... само въпрос на време е. Е, поради силно ориенталския ни манталитет - на МНОГО време. Но ще стане.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.06.09 19:59



Лишаваш врага от тилово снабдяване... Демек - намаляваш боба.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: walkman™]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано19.06.09 22:29



100% ше стане. И на "мутрите" ше им вземат парите, и България ше тръгне нагоре.
Викаш до 5-10 години макс





Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bluefan]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.06.09 00:40



E, малко повече. 2-3 поколения, или малко повече...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.06.09 18:28



А бе още 3 поколения трябва да стигнат - едно мина.
Ние да сме 2 пъти по зле от евреите - та 4 трябва да стигнат.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.06.09 18:56



А, не се знае колко сме по-зле от тях... Намери снимки от България преди и сега - градове, полета, заводи... Всичко е съсипано, за няма и 20 години. И намери снимки на местността, дето е създаден Израел - преди да отидат там евреите, и 20-тина години след това... Та не знам колко поколения ще трябват.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.06.09 19:24



Съсипията започна много по отдавна - 1944 година.
Нещо като робските години на евреите, преди да ги поведе Мойсей.
След това имаш хилядолетия селекция и облагородяване на генетичния им материал. И накрая идват годините на творчество. Та не е коректно да сравняваш последните наши 20 години и 20 години от тяхната най-нова история.
По скоро - последните наши 20 години и техните кръгчета в пустинята.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.06.09 20:45



O... а може би още не сме стигнали същинсйата пустиня?...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.06.09 02:45



А бе не знам - ама активно превръщаме земята си в пустиня. Все ми се ще да вярвам че сме избутали поне една четвърт. Не че за мен ще има значение де - определено не очаквам да изкарам още 60 години.



Bеer? Mоre?



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано06.08.09 23:23



Абсолютно винаги предупреждавам.Изненадан съм,че има хора,които съзнателно не го правят.Все си мислех,че се е изгубила традицията вече,че това е останало само у старите шофьори...и никога не съм допускал,че е съзнателно.

В цялата история има нещо добро.В даден момент ще научите какъв е смисъла на това предупреждаване.Но ще го научите по трудния начин.Когато ви спре следващата патрулка и на въпроса какво е това показание на радара от преди 10 минути,дето ви показват,получите отговор: "ааа..това мен не ме интересува-радара пищи,трябва да спрем някой"....Ако пък се случи и слаб месец-да няма достатъчно съставени актове,е на това място сте отнесли акта като куцо пиле домат.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.08.09 08:48



Категорично съм съгласен. И жената често се вайка, че ВЕЧЕ не предупреждавали. Не е точно така, до човека си е. И На границата на Байтошово със съвременността

се намираха (приблизително половината) дебили, които не предупреждаваха, и сега е така. Някои мои познати твърдят, че в Южна България предупреждавали по-малко. Лично на мен не ми се вярва.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Kиpo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.08.09 12:15



Е, всичко е въпрос на гледна точка. За едни "дебили" са тези, които не предупреждават, за други - тези, които имат нужда от предупреждаване.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: walkman™]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано07.08.09 12:54



Аз за себе си категорично твърдя,че антирадара дето си взех преди 3 години,ме направи много по-внимателен на пътя.Като свирне мушморока...то е достатъчно да изостри вниманието.Също и светкането с фарове.Като знаеш,че има засада напред,внимаваш.И след като я отминеш,има някакъв остатъчен ефект...тогава пък светкаш на тия отсреща и те на свой ред вероятно внимават повече.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.08.09 14:40



Е, има чалъм за тези с антирадарите... ама няма кой да го направи. Елементарни излъчватели, с по един гън-диод в обхвата на радарите, достатъчно маломощни да не смущават надалеч. И нацвъкани на разни места около пътищата. Като почне да ти реве през няколко километра - или ще караш все внимателно, или ще отебеш антирадара и ще се нахакаш на истинския... Със съответните финансови последствия.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: walkman™]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано07.08.09 21:31



Такива радари посмъртно никой няма да докара в БГ.Скъпи са.Могат да си ги позволят само многомилионни държави,в които приходно-разходна част на бюджета е желязна.Да купиш такова нещо в БГ е все едно да го купиш в Сомалия.Винаги трябва да има субективен фактор-преценката на "контролния орган".Иначе първо ще изгорят техните си хора и ако е нещо автоматизирано-не могат да ги оправят.
Не,че нещо,ама само МВР има над 60 хиляди (!!!) служители със служебни карти от министерството.Добави към тях всичките от министерство на правосъдието...Как го виждаш това...Щото аз не го виждам.От цялото това изброено по-горе стадо,наказателни постановления изобщо за нещо надали получават и стотина годишно.И то е за някакви много,ама много груби нарушения или катастрофи когато просто не могат да не им напишат акт.Макар,че и там по закона има 1001 врътки.
Камери и радари в БГ читави никога няма да има.И никога правилата няма да важат еднакво за всички.Няма как просто да стане.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.08.09 23:48



Не става дума за радари, а за евтини имитации, излъчващи в този диапазон. Прави се за половин ден... И определено шашка повечето антирадари... а цената му е доста ниска. Това ще кара тия с антирадарите да се ослушват постоянно и да рипат на спирачките... или да спрат да обръщат внимание на бибипкането, и да се нанижат на истинския радар.

Само дето няма кой да го направи това...

А изглежда весело.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: За святкането с фаровенови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано08.08.09 00:01



Винаги трябва да има субективен фактор-преценката на "контролния орган".Иначе първо ще изгорят техните си хора и ако е нещо автоматизирано-не могат да ги оправят.

Ми, камерките из Софията като засекат нарушител му пращат призовка и т.н. последствия без да го знаят номера на колата (лична) на служител от МВР или МП се води. Де го тука "субективния фактор"?



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Ha живo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.08.09 08:14



А да имаш някаква информация за глобени коли на НС, НСО, МВР или някоя друга подобна? Или пък някога да си ги видял да карат нормално?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Ha живo]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано08.08.09 15:24



Живееш в някакъв измислен свят май...няма такова нещо.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано09.08.09 23:00



Живееш в някакъв измислен свят май...няма такова нещо.
Живея си тука и говоря с инфо от първа ръка. Неслучайно по-горе споменавам лични коли. И ти, и walkman, ли не го прочетохте?



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: walkman™]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано14.08.09 11:43



Антирадара ме е спасявал много по-рядко от фаровете на отсрещната лената. Катаджиите нямат навика да го държат включен за дълго, обикновено единия гледа и на око преценява дали колата кара бързо и радара се включва само, ако сметнат, че си струва. При тази постановка имаш време за спирачки, ако ги видиш, но не и ако чакаш на антирадара да изпищи. Да не говорим, че обикновено са зад завои и трябва да разчиташ на отразени сигнали, което не е много читаво.

А и катаджиите обикновено не чакат дълго докато спрат някого, така че пречката тук не са антирадарите, а дългото време на обработване на един човек.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Ha живo]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано14.08.09 11:50



Камерата сама не може да прати призовка, още по-малко може да пише актове и да определя наказанията спрямо нарушението. Цялата бумащина се прави от хора, които с подходящите стимули могат да ти спестят акта или при обжалване да се съгласят с твоята гледна точка.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано14.08.09 21:03



Цялата бумащина се прави от хора, които с подходящите стимули могат да ти спестят акта или при обжалване да се съгласят с твоята гледна точка.


Като цяло си абсолютно прав, с изключение спестяването на акта.
"Подходящите стимули" се ползват от повечето хора, а не както по-горе Зъл_Дух е отбелязал първо ще изгорят техните си хора и ако е нещо автоматизирано-не могат да ги оправят. (споменават се служебни карти). Та, мисълта ми е, че квато и карта да имаш в джеба, камерката и тия от видеонаблюдението това не го знаят. И се почват разправиите, както е и при хората без "карти". Та затуй питам де го в тоя случай субективното.



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: yниKaлнa]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано30.12.20 11:48



we have other key



Колкото и да мразят разузнавателните служби, аз съм на тяхна страна.




Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Гъpkинятa]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано30.12.20 11:49



we have other key



Колкото и да мразят разузнавателните служби, аз съм на тяхна страна.




Тема Re: И как разбра, как карат..нови [re: Maймyнa]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано30.12.20 11:50



we have other key



Колкото и да мразят разузнавателните служби, аз съм на тяхна страна.




Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 10:55



като за сефте - копие от клуб кино на клубарка с маниакална привързаност към паметната дата 10 арил - е, не е 2010 година, но това е по подразбиране.
цифроманията илюминатска не прощава.



ограмотете се по повод ГРУ

Спецназ ГРУ. Волкодавы. @История

а пък това е новата ми страница в профила.


подпис:







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.