Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 11.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Щом е таканови [re: s.prodanov]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано15.06.09 20:20



Психологически погледнато пичът с Ферарито е дори по-опасен, от този с АЗЛК, докато технологично е точно обратното - спортният автомобил предполага много по-добри динамични характеристики (по-малък спирачен път, например), както и по-добра управляемост.

За другото си прав, никой не бръсне катаджиите за слива.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Редактирано от Dakota на 15.06.09 20:21.



Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: Ha живo]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано16.06.09 17:37



Не само с превенция, но основно.
Другото се прави с камери - вместо да дават по 50000 лева за камера с радар и не знам какво още могат да купят камери за по 50 лева и да ги дадат на обикновените шофьори, като им обещаят част от глобата. Няма да могат да хванат превишената скорост, но тя сама по себе си не е опасна, ако не се комбинира с някоя простотия. С камери по колите много бързо ще се спре с неправилното изпреварване, което най-вероятно води до поне 25-30% от жертвите.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Щом е таканови [re: roum]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано16.06.09 17:43



Напротив - трябва КАТ да имат готови фишове за най-редовните нарушения за определени суми под тези за акта и като те спрат питат - съгласен ли си, ако да директно си плащаш на място. Фиша е като билетче и трябва да се отчете. Ако пък не си съгласен и искаш да обжалваш - акт и всичките подробности със значително по-високи наказания.

Цялата идея тук е катаджията на пътя да стане по-производителен. Всичко това с талоните и актовете губи много време - повечето които срещам по пътя няма нужда изобщо да минавам бавно покрай тях, защото вече си имат жертва с която убиват половин час.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Щом е таканови [re: s.prodanov]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано16.06.09 17:58



Имам книжка от 15 години. На 33 съм - келешлъка вече ме отпуснал.
Работя като програмист, така че това с мисленето успявам да го правя дори без да се напъвам до толкова, че да си застрашавам гащите



След подобно изказване от твоя страна очаквам да напишеш имената на хората определили тези скорости, както и да ми дадеш линк от където да прочета за научните методи, които стоят зад тези цифри.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: Щом е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.06.09 13:15



Напълно съгласен.
Колкото и да е баровец някой, ако днес го спрат 10 пъти и му вземат по 50 кинта, и му загубят по 5 минути - ще се замисли.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано17.06.09 16:04



Брато, тука ми падна в очите. Значи искаш да се подстрекават гражданите към доносничество както на запад ли? Аз съм живял 4 години в Швейцария и там съм виждал с очите си как съседи викат полиция заради вдигане на шум от съседа и после полицая отива при будния съвестен гражданин и му дава 20 франка за това,че е "буден"


Верно ли има такива хора с такова мислене и тука?
Като се има предвид манталитета на българина сички ше се дебнеме и изчакваме и то не само да прецакаме другия, което само по себе си би било напълно достатъчен мотив, но и пари да се изкарат отгоре на всичко =))



Тема Re: Щом е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано17.06.09 16:05



е ти не си ли наясно,че целта на пътните полицаи не е да свършат работа и да ограничат катастрофите, а да забогатеят те самите от рушвети =)

А всеки глупак като автора на темата дето ен святка просто ги прави малко по-малко бедни тия шушумиги.

Редактирано от bluefan на 17.06.09 16:08.



Тема Re: Щом е таканови [re: s.prodanov]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано17.06.09 16:07



пфффф абсолютно нема разлика дали ас с мойто АМГ ше задминавам тир и селянина с москвича ще го задминава...и може би времето, за което ше го задминеме ше е същото =))



Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: bluefan]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано17.06.09 17:51



След като запада ни е модел може би не е чак толкова зле при тях :)
Освен това викането на полиция заради купони и тук е често срещана практика.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Само с превенция не ставанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано17.06.09 18:39



не си ме разбрал правилно. Не става дума за тва,че се вика полиция, а че полицая дава пари на обадилия се заради това,че го е извикал и е докладвал нередност =)
Алооо коя година сме






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.