Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 02.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.03.09 17:49



Законите може и да не важат, ама физиологията важи



Bеer? Mоre?



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано12.03.09 17:16



По принцип иззад всяко едно дърво може да се юрне дете да пресича изведнъж и с голяма скорост. При подобна ситуация и при достатъчно малка дистанция и с 40 няма да успееш да реагираш. Това не означава, че трябва да сложим 30 за ограничение на магистралите нали?

Ограниченията на скоростта не са мръднали от години, а колите стават по-добри и по-безопасни. Васко Кеца нали пееше "Със 100 км/ч, аз летя ..." - по това време си е било летене, сега обаче това е нормална, а на хубав път сравнително бавна скорост.

Факта е следния - ограниченията на скоростта не помагат за избягване на жертвите на пътя. Тяхното влияние е нищожно.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано12.03.09 17:17



Мерси за комплимента, но говоря за кола от среден клас.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.03.09 17:55



Е как да имат влияние като не се спазват?
Определено съм съгласен че има безброй идиотски ограничения. Ама все пак някои са по малко идиотски.
Ако те издебнат - то е ясно че не можеш да реагираш, но въпроса е в това че дистанциите на които можеш да реагираш са различни при 50 и при 100 км

Bеer? Mоre?




Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор roum ()
Публикувано13.03.09 08:01



Вчера без малко да се блъсна ( хубаво че имам страхотни реакции
Втора кола съм на кръстовище и ще завивам на ляво ( пътя е с две платна на Т-образно кръстовище със светофар) светва зелено и тръгвам !?!?! един Т.....н от дясната лента сече пътя на този пред мен, а друг сече моя и аз докато се обитвам да избегна ситуацията настъпила от първия безмалко да се нахендря на втория и щях да го ударя от зад, г..а прост после мен щеше да изкара виновен.....
В тази ситуация няма превишена скорост СЛОЖЕТЕ КАМРИ НА ВСЯКЪДЕ МА..А МУ.




Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.03.09 12:46



Скоростта е икономически обоснована - по-бързо караш, по-бързо стигаш, а времето е пари. Двете крайности са да каращ с 30 извън града и по този начин дори да блъснеш човек надали ще го убиеш, но пък целия транспорт ще умре. Или да караш с колкото можеш повече и да разчиташ, че няма да стане нещо и да се пребиеш.
Има си златна среда, но някой да я е търсил? Някъде да си виждал обосновка защо извънградско има ограничение 90? Защо не е 80 или 100?

И в Холандия, където пътуването е невероятно скучна работа, защото наистина трябва да спазваш всеки един знак има 80-90 жертви на милион годишно. При нас са към 120 на милион, но колко други неща при нас не се спазват? А каква ни е инфраструктурата?

Едно довършване на магистралите ще намали драстично жертвите, а в същия момент на магистрала се кара по-бързо - нали се сещаш, че това не е парадокс.
Ако пък силите които се отделят за преследване на скоростта се прехвърлят към преследване на неправилните изпреварвания на бас мога да се хвана, че резултата ще е много по-добър.

Разбира се КАТ са си подсигурили правилния начин да се пълнят джобовете на служителите им и нямат никакво намерение да се променят - затова има толкова много жертви по пътя!

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.03.09 19:44



Бе кой ти гони скоростта - гонят рушвета.
Е има разлика между магистрала и първокласен път.
За 90те - трудно ми е да преценя. По скоро имам предвид ограничения при следващ остър завой.
И наистина - неправилното изпреварване е по опасно от умерено превишена скорост.

Bеer? Mоre?




Тема челен ударнови [re: bira_more]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано13.03.09 23:01



Неправилното изпреварване, съответно - челен удар, са си направо фатални. Скорост на сблъсъка от порядъка на 100 + 100 = 200 км/ч на две стоманени тела не е по силите на никой airbag или предпазен колан.

А превишената скорост сама по себе си може и да не е толкова опасна, но е значителна предпоставка едно наглед правилно изпреварване да се превърне в неправилно такова. Пътищата и съответно - забранителните знаци, са проектирани за дадена скорост (90 км/ч). Когато обаче има два автомобила, движещи се с по 150 км/ч по същия този път, това прави сумарно 60 + 60 = 120 км/ч над предвиденото, което вече е неадекватна скорост спрямо ограниченията за изпреварване, поставени на пътя.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Тема Re: челен ударнови [re: Dakota]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.03.09 01:05



са проектирани
И кой ги е проектирал? Като знам колко много безумни ограничения има....

Bеer? Mоre?




Тема Re: челен ударнови [re: bira_more]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано14.03.09 02:09



Е, че има - има. Както има и безумни завои без нито един знак преди тях. Това е ясно.

Номерът е, че все пак нещата са мислени за други скорости. Веднага давам пример - представи си права отсечка и завой в далечината. Започваш изпреварване и нещеш ли от завоя изскача кола със 150 км/ч - скорост, която не е предвидена от маркировката, която ти дава право да изпреварваш. Дори и ти да спазваш всички правила, само това, че отсрещният се движи с такава огромна скорост, веднага променя пътната ситуация.

Това едно на ръка. Второто е, че около такъв път няма огради, както на магистралите, и е напълно възможно да изскочи някое животно (или на платното да има вече труп на такова) - все непредвидими неща.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Редактирано от Dakota на 14.03.09 02:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.