Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 21.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: челен ударнови [re: Dakota]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.03.09 14:33



А бе аз и да искам - 150 не мога да вдигна (с Нивата).


И ако надвишавам - ще е най-много с под 20 км.
Иначе съм вдигал 150 ама само на магистрала в много права отсечка без никакви коли ни отпред ни отзад.

Bеer? Mоre?



Тема Re: За святкането с фаровенови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано16.03.09 18:00



На остри завои рядко има ограничения, но напоследък започнаха да слага такива. Завоя нормално (т.е запазвайки комфорта на пътниците) се взема със 100, а те сложили 50, защото идиота X без видимост е тръгнал да изпреварва и ефекта бил 3-ма убити.
Разултата от знака - определени хора започват да го спазват, което рефлектира върху повече неправилни изпреварвания и по-голяма опасност за пътуващите.

Има и едни други знаци - 20 и 30 където си знаеш, че завоя наистина е остър, но те са само по планинските пътища.

Редовно пътувам до Търново и до Плевен - я има, я няма 5-6 завоя които да са непрепоръчителни за вземане с 90 при сухо време. А ограничения бол.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: челен ударнови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано16.03.09 18:05



Едно е неправилно, друго е без видимост и достатъчно дълъг път за да изпревариш.
Има места където им се чудиш защо са го разрешили - там само каруца можеш да изпревариш без да рискуваш. За щастие малоумията тук са по-малко от тези при знаците за скорост.

Ако гледаме комбинацията от двете - колкото по-бързо кара изпреварващия това съкращава пътя необходим за изпреварването, но ако и изпреварвания кара бързо - да, тогава тряба да се внимава повече. Въпрос на стил на безопасно каране е да избягваш рискови изпреварвания, дори да са разрешени.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: челен ударнови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано16.03.09 18:12



С изключение на някои прави участъци 150 си е висока скорост за първокласен път. Возенето по завоите започва да става некомфортно, защото не са изчислени за вземане с такава скорост. Риска да не можеш да намалиш, ако застигнеш нещо бавно също е голям.

120 обаче ми изглежда правилно за ограничение на скоростта, а по сегашния закон ти отива книжката за 1 месец.

А към мисленето за знаците трябва да се добави и ускорението на автомобила - по-голямото ускорение на съвременните автомобили скъсява времето за изпреварване и ако си внимателен отсреща ще трябва да ти излязат със 180 за да не можеш да го избегнеш.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема dvнови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано17.03.09 12:21



Именно - колкото по-бързо приключиш изпреварването, толкова по-добре. А това означава делта V, т.е. разликата в скоростите на изпреварващия и изпреварвания да е максимално голяма. Затова например изпреварването на самоходни машини е разрешено дори и в участъците, където изпреварването по принцип е забранено със знаци и маркировка - защото те се движат с 10-20 км/ч.

Така, обаче ако увеличиш скоростта на всички, т.е. от 90 км/ч я покачиш на 120 км/ч това по никакъв начин няма да направи изпреварването по-безопасно. Първо, защото скоростта на изпреварваните МПС също ще се покачи, т.е. разликата в скоростите ще си остане същата и второ, защото повечето автомобили имат много по-добри динамични характеристики (мощност, въртящ момент, ускорение, обратно ускорение - спирачен път) в диапазона от 60 км/ч до 90 км/ч, а не от 90 км/ч до 120 км/ч. А нали се сещаш колко време ще отнеме на една ладичка или пък по-маломощна женска колица да ускори и съответно извърши изпреварване със 110 км/ч, съпоставено с 80 км/ч.



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: челен ударнови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано17.03.09 12:29



Е, хайде, не ми казвай, че не си виждал автомобили да се движат със 150 км/ч, че и повече, по двупосочен път.



Самият мен са ме засичали с радар със 143 км/ч на такъв, а макар и единици - имаше и автомобили, които бяха по-бързи.

Според мен ограничението би могло да се покачи на 100 км/ч (най-много) и да се махнат безумните ограничения (което кара шофьорите да губят респект към знаците и да не им вярват). А това, че взимат книжката за един месец е проблем на размера на наказанието, а не на скоростта. Но пък един месец си е един месец - няма да умреш ако не караш един месец, затова пък за този един месец некаране може и да спасиш нечий живот (твоя или на някой друг).


"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: челен ударнови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано18.03.09 13:30



Лично аз съм вдигал 200 по двупосочен път, но това беше защото исках да тествам колата (не всеки ден ми се случва да карам Ауди 6), а пътя беше прав, с прекрасна видимост, много добра настилка и почти никакви коли.

Не казвам, че няма хора които карат с 150, казвам само че това вече е опасно за разлика от 120, където не сме на едно мнение със закона и идиотите които го творят.

За единия месец, ако ще спаси живот, защо да не го направим на година - може 12 живота да спаси? А защо да не е за цял живот? А защо изобщо трябва да правиш нарушение за да ти вземат книжката след като и с 90 колата си убива спокойно?

Едно е вярно - ако знаците бяха по-малко щяхме да имаме повече респект към тях. При знак 20, който се среща доста рядко с повече от 30-40 не минавам.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: dvнови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано18.03.09 13:34



На теория ако всички карат със 120 и никой не нарушава ограничението няма да има изобщо изпреварвания :)
На практика тия дето изпреварват каращите с 90 обикновено имат достатъчно добри характеристики за да го направят или чакат достатъчно дълго за да им попадне сгоден момент.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: За святкането с фаровенови [re: Dakota]  
Автор dibla (непознат )
Публикувано11.04.09 21:21



az pak kato vidia jigiti da karat biasno naru4no im sviatkam dori i da niama katajii.da vi kaja ima efekt,pone niakolko kilometra karat normalno



Тема И как разбра, как карат..нови [re: dibla]  
Автор Maймyнa ([балък])
Публикувано11.04.09 21:50



.. щом се разминавате? А как продължават да карат знам, как знаеш - правиш обратен и ги следиш, нали?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.