Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 12.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Дреме ми, че съм убил деца,  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано28.02.09 14:18



казал оня пиян кретен полицай, който отне живота на двама.
Абе, дали е възможно да има смъртно наказание в тая ш***на държава!



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: DaCat]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.02.09 17:56



Не съм го прочела!! Къде го намери??



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор пoeтичнa (член)
Публикувано28.02.09 22:12



Трагедия, за която думите не стигат

.Можете да прочетете и в Dir.bg, za pernik, All, в-к Труд, в-к Телеграф, в-к Стандарт



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: DaCat]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.02.09 22:25



А бе истинска доживотна присъда също не е лошо. Ама ...

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: bira_more]  
Автор пoeтичнa (член)
Публикувано28.02.09 22:29



Знаеш ли какво е да се съберат две погребения в едно и да ги положат в общ гроб?





Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: пoeтичнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.02.09 22:35



Знам доста за погребенията. Вярвай ми.
Доживотна присъда без право на помилване е много страшно наказание. Я оцелее 5 години, я не оцелее. В пандиза това че е бил ченге ще му се "зачете".

Тъжната истина е че може да мине с условна присъда.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: bira_more]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано28.02.09 22:39



За доживотната си прав. Може да се помъчи повече.
Ма не заслужава да е жив урода, бе!



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: bira_more]  
Автор пoeтичнa (член)
Публикувано28.02.09 22:45



>>>Тъжната истина е че може да мине с условна присъда.>>>
Времето ще покаже



Ако има Право Съдие.................



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: пoeтичнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.03.09 01:19



Със сигурност е УЖАСНО...Но с риск да ме намразите всички, ще кажа, че тези, които сме зад волана, през цялото време сме с единия крак в гроба, а с другия - в затвора! Ако "убиецът" не е употребил алкохол и има някаква техническа причина, например, или вината не е съвсем негова, а е имало хлъзгав път и други подобни - все пак това не си е ЧИСТОКРЪВНО УБИЙСТВО...

Според мен доживотна присъда трябва да се дава на тези, които насилват и убиват съвсем умишлено и в пълно съзнание. А шофьорите..., да, може по-строго, но дайте си сметка, че и на вас може да се случи!

Относно арогантността му -ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НИКЪДЕ ПО СВЕТА НЕ ОСЪЖДАТ ЗА АРОГАНТНОСТ И БЕЗОЧИЕ...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.03.09 18:45



Ако убиеш шофирайки след употреба на алкохол, това би трябвало да се третира като предумишлено убийство.
Разбира се не се третира така.
Не говорим за ситуации в които караш трезвен а някой скочи под колелата ти.
Техническите неизправности са особен случай - знаем как може да се мине на технически преглед. Може би ако монтьора допуснал колата през прегледа също носеше някаква, поне материална отговорност - нещата щяха да са по добре.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано02.03.09 20:13



Абсолютно съм съгласна с мнението ти.

Приемаме, че шофьорът на камиона е пил. Без не най-малко, ама наистина никак, не го защитавам, но...
Един въпрос към останалите:
Изцяло ли той носи вина, ако съвсем хипотетично допуснем, че той е правел ляв завой, а отсрещната, праводвижеща се кола, се е движела със (примерно) 160 км.ч.?
Защото нещото, което не срещам по всички статии, е:
- алфата с колко се е движела
- има ли спирачен път
- загиналото момче имал ли е алкохол в кръвта


Все пак, мисля си, това са важни неща. Вероятно са "следствена тайна", ама не е ли редно преди форумците смело да раздават присъди, да узнаят и тия неща.



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор пoeтичнa (член)
Публикувано02.03.09 20:18



Опитвам се да запазя спокойствие и да съм безпристрастна, но ми е много трудно, защото това е ежедневие- да шофираш пил, да шофираш безразсъдно, да отнемаш предимство, да си правиш писти на прав участък в населено място и т.н., и т.н. И ТОВА НЯМА ДА СПРЕ.



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.03.09 22:46



Техническата изправност на автомобила, и съобразяванео на скоростта с пътните условия (хлъзгав път, движение, умора на водача...) си е задължение и отговорност на водача. Така че - не може да се смята за оправдание.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема За техническата изправностнови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.03.09 23:25



Купувам си нова кола. Когато стигнахме до нас - един приятел ме накара да проверя как са затегнати болтовете на джантите. Не бяха затегнати. С един ключ с късо рамо хващаш и донавиваш. Според книжката (на колата) - прави се предпродажбена подготовка и едно от нещата е да се проверят споменатите болтове (от продавача).
Е болтовете мога да ги проверя сам. Има много други неща които НЕМОГА да проверя сам, а явно не може да се разчита ни на сервиз ни на дявол!
Та - късмет!

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.03.09 07:29



"Така че - не може да се смята за оправдание."


Може, може. Това унифициране на вината на водача е абсолютно вредно! Особено безумното понятие "несъобразена скорост"... Много пъти сме обсъждали това в този клуб. Би ли ми казал каква трябва да ти е СЪОБРАЗЕНАТА скорост, за да не премачкаш някой, който ти изскочи на платното на неразрешено за паркиране място в града?

А ПО ШОСЕТО?


Да не говорим за това, че има много случаи, в които убитите при катастрофа (лека им пръст! ) са виновни за катастрофата. Това не пречи да лепваме етикат "Убийци" на практически НЕВИННИТЕ !!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: Дидakтичнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.03.09 07:37



Прекрасни въпроси си задала!

Лично аз съм поддръжник на закон, който забранява ИЗЦЯЛО употребата на алкохол при шофиране, без никакви лимити. Но въпреки това считам, че далеч не винаги употребата на алкохол е истинската причина за даден инцидент.

Може би точно заради това такъв закон трябва да бъде приет. За да се изчистят нещата и да престанем да нарочваме непременно употребилия алкохол!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: Дидakтичнa]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано03.03.09 08:48



Абе хора, какво ви става?
Коментирах фактът, че има индивиди, на които изобщо не им пука какви са ги свършили и нямат и грам угризение, че са зачернили две семейства.
Айде да дирим под вола теле!
Полицаят се е натресъл в тях, не те в него, той е навлязъл в тяхното платно.
Е, точно заради такива коментари катилите не лежат, дори имат и обществена подкрепа.
Ами ако беше пострадало детето ви, а?

Редактирано от DaCat на 03.03.09 09:00.



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: DaCat]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.03.09 09:13



Нямаме спор с теб по конкретния случай. Просто разширихме темата... Ако трябва двайсет души да хулят по въпросния тип три месеца - ще го направим. Но какъв смисъл?

България си е България...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор пoeтичнa (член)
Публикувано03.03.09 09:24



А не изспамихме ли темата? Защото тук ( според мен) ставаше дума за поведение и последиците от него?



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано03.03.09 09:28



Виждаш ли, с това разширение... някак се намират адвокати на въпросния.
И после няма какво да се чудим, че няма осъдени. Ми, няма да има.
Затова България е такава, каквато е - България.



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: пoeтичнa]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано03.03.09 09:33



Ставаше дума за оскотяването на индивида. И за това, че въпросният не изпитва грам отговорност /камо ли жал, божкеее/.
А това ни затрива като нация.

Редактирано от DaCat на 03.03.09 09:34.



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: DaCat]  
Автор пoeтичнa (член)
Публикувано03.03.09 09:36



Да, и за това става дума и за дидактиката във възпитаването също.



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: пoeтичнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.03.09 09:58



Сигурно си права - ако спам непременно означава темата малко да се измести.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: DaCat]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.03.09 10:00



"Дреме ми, че съм убил деца,

казал оня пиян кретен полицай, който отне живота на двама.
Абе, дали е възможно да има смъртно наказание в тая ш***на държава!"

----------------------------------------------------------------

За да не бъда обвинявана в СПАМЕНЕ - така поставената от теб тема може да има само един отговор - НЕ, НЕ Е ВЪЗМОЖНО ДА ИМА СМЪРТНО НАКАЗАНИЕ В ТАЗИ ДЪРЖАВА, ДОКАТО ТОВА НЕ СЕ ГЛАСУВА ОТ ВЕЛИКО НАРОДНО СЪБРАНИЕ.

Всичко останало, изглежда, е спам...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано03.03.09 10:20



Той, въпросът, беше риторичен....


А иначе - всеки да си каже, каквото си мисли, темата не е заключена.
Аз каквото мислих - казах.



Тема Re: За техническата изправностнови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано03.03.09 23:59



В този случай отговорността трябва да е на продавача. Аз имах предвид най-вече не-новите коли, чиито собственици знаят много добре в каквво състояние са, и колко и на кого са платили, за да минат на преглед само документите, не автомобила. А това са поне 90% от случаите на техническа неизправност. Преди години аз също съм минавал няколко пъти така, тъй че знам кое как е...

А и... споменатите болтове е добре да се преглеждат от време на време - на мой приятел му бяха (почти) паднали 3 от 5-те гайки на едната джанта, при положение че сам си ги е затегнал преди време. Не може да каже как е станало развиването, но е факт.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано04.03.09 00:04



Ами именно "съобразена". Няма точно число - това зависи от възможностите (и състоянието) на автомобила и водача, пътната обстановка, времето (тъмно/светло, добро/дъжд/сняг/мъгла...) и още много други неща. Затова водача трябва да съобрази, ако в тази конкретна ситуация му излезе човек - ще успее ли да спре. Не си успяла - значи, скоростта е несъобразена. Никой не е казал, че в населено място имаш право да караш с 90-100-120 само защото имаш добра кола или се мислиш за добър шофьор.

А за алкохола - границата от 0.5 промила е приета по-скоро по медицински съображения, а не за да "имаш право да караш на една бира".



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.03.09 09:49



Не ме разбра добре. Не е ли безпределно ясно, че ако ти изскочи някой през нощта на неосветен междуградски път - и 30 км/ч ще го убие? Това дали значи, че извън града трябва да се кара с 30 км в час? Пък и дори в града да си - по твоята логика трябва да заковем 30 км/ч за задължителна скорост!

Не, аз мисля, че трябва да има строго диференциране на ВИНАТА като такава. Никак не е справедливо, чрез обвиняването на водачите при 100% от случаите заради сакралната "несъобразена скорост" - да се толерират пешеходците въпреки всичките им нарушения.... но по тази тема доста е писано тук - не ми се иска да вадя скелетите от гардероба!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано04.03.09 19:35



ВИНАТА като такива много строго се диференцират на бели, червени и други...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.03.09 20:05



РозЕ!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Da Catнови [re: DaCat]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано04.03.09 21:37



Коментирах фактът, че има индивиди, на които изобщо не им пука какви са ги свършили и нямат и грам угризение, че са зачернили две семейства.

Казаха ти вече, че непукизмът не е престъпление и за него не се лежи в затвор. Пък и тоя клуб е за войната по пътищата, а не за гьонсуратлъка, тъй че, прости, че коментирам катастрофата, а не само арогантно-циничното и абсолютно недопустимо поведение на един самозабравил се пияница. И все пак си мисля, че щом споменаваш за смъртно наказание, едва ли говориш само за цинизма му.





Полицаят се е натресъл в тях, не те в него, той е навлязъл в тяхното платно.
Ето заради това битуващо и насадено от медиите мнение споменах въпросите: С колко се е движела леката кола и има ли по асфалта спирачен път.



Е, точно заради такива коментари катилите не лежат, дори имат и обществена подкрепа.

Предлагаш изразът "смекчаващи вината обстоятелства" да излезе от употреба??? Това ли да разбираме?



Ами ако беше пострадало детето ви, а?

Бъди така добра да не споменаваш децата ми/ни, моля!
Но на хипотезата ти ще ти кажа, че всяка майка е сляпа по отношение на детето й. Съдиите, обаче, не са. Тяхната работа е да са ОБЕКТИВНИ. И ако нечие синче, дето за майка си е идол, е пийнало повечко и не е имало достатъчно бързи реакции с което си е предизвикало смъртта, това винаги ТРЯБВА да се вземе предвид от определящия вината.


ПП
Не ти пожелавам някой самоубиец да ти скочи под гумите. Тогава ще си промениш теорията, сигурна съм!

Редактирано от Дидakтичнa на 04.03.09 21:38.



Тема Re: Da Catнови [re: Дидakтичнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано05.03.09 01:48



Бля-бля... обективни съдии??? В България?!? Хм... я кажи какво пушиш, преди да пишеш?...

И кое ТОЧНО му е смекчаващото обстоятелство?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Da Catнови [re: Дидakтичнa]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано05.03.09 09:08



Казаха ти вече, че непукизмът не е престъпление и за него не се лежи в затвор. Пък и тоя клуб е за войната по пътищата, а не за гьонсуратлъка, тъй че, прости, че коментирам катастрофата, а не само арогантно-циничното и абсолютно недопустимо поведение на един самозабравил се пияница. И все пак си мисля, че щом споменаваш за смъртно наказание, едва ли говориш само за цинизма му.

Да си чувала за утежняващи вината обстоятелства?
Не ми казвай за какво е този клуб, след като си се регнала преди два дни. Имало е и ще има всякакви дискусии.

Ето заради това битуващо и насадено от медиите мнение споменах въпросите: С колко се е движела леката кола и има ли по асфалта спирачен път.

Битуващо и насадено? Кой го насади? С каква цел?
С колко се движат леките коли в отсрещното платно когато ти караш по твоето? Трябва ли да карат с по 50, защото някак усещат, че срещу себе си имат нагъл пияндурник? По тази логика, дай да караме с 50 максимум, че не се знае кой как кара.
С колко се движат леките коли в отсрещното платно може би има значение само когато се навлезе в тяхното и се ударят челно.
Така де, да може да се прецени утрепаните с каква скорост са се забили в стена, карайки си по тяхното платно.

Предлагаш изразът "смекчаващи вината обстоятелства" да излезе от употреба??? Това ли да разбираме?

Излизаш от платното си и се забиваш в кола в съседното платно. Пиян си. Досега никъде нищо не бе коментирано за изправността на колата на полицая. Така че, много моля, гледай конкретния случай, а не обобщавай.
По-горе казах нещо за утежняващите, никакви смекчаващи вината обстоятелства не виждам.


Бъди така добра да не споменаваш децата ми/ни, моля!
Но на хипотезата ти ще ти кажа, че всяка майка е сляпа по отношение на детето й. Съдиите, обаче, не са. Тяхната работа е да са ОБЕКТИВНИ. И ако нечие синче, дето за майка си е идол, е пийнало повечко и не е имало достатъчно бързи реакции с което си е предизвикало смъртта, това винаги ТРЯБВА да се вземе предвид от определящия вината.


Защо да не ги споменавам? Това са децата ни! Аз не ги деля на мои и твои. Или моето си е мое, чуждото огън да го гори, т.е. дреме ми, или както се оказа в оригиналния вариант "се ми е през к**а".
Съдиите??? Не ме разсмивай, да не живееш в Швейцария?
Как да те разбирам - навлизат в платното ти, а ти си виновния, че не си скочил в канавката или не си се размазал по чукарите, щото някои могат да карат в 1, 2, 3, 5 и повече платна безнаказано? Кой им дава това право?

ПП
Не ти пожелавам някой самоубиец да ти скочи под гумите. Тогава ще си промениш теорията, сигурна съм!


Коментираме конкретен случай, не си говорим, колкото да не заспим.



Тема Re: Da Catнови [re: DaCat]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано08.03.09 19:03



Да си чувала за утежняващи вината обстоятелства?
Не ми казвай за какво е този клуб, след като си се регнала преди два дни. Имало е и ще има всякакви дискусии.


За "утежняващи" не съм чувала. Понякога съм срещала "Отежняващи", но предимно от лаици. А ти да си чувала за "отегчаващи вината обстоятелства"?
Благодаря, че ми каза за какво е този клуб. Тъкмо бях останала с впечатление, че в темата коментарите за катастрофата са спам.




Битуващо и насадено? Кой го насади? С каква цел?
С колко се движат леките коли в отсрещното платно когато ти караш по твоето? Трябва ли да карат с по 50, защото някак усещат, че срещу себе си имат нагъл пияндурник? По тази логика, дай да караме с 50 максимум, че не се знае кой как кара.
С колко се движат леките коли в отсрещното платно може би има значение само когато се навлезе в тяхното и се ударят челно.
Така де, да може да се прецени утрепаните с каква скорост са се забили в стена, карайки си по тяхното платно.


Ще го кажа по-опростено:
Ако на междуградски път с ограничение 90 км/ч тръгнеш да правиш ляв завой и срещу теб се движи кола, която си преценила, че ако спазва ограничението ПРАКТИЧЕСКИ няма как да стигне до теб, но тя все пак се забие в теб, това какъв вид обстоятелство е, според теб?



Защо да не ги споменавам? Това са децата ни! Аз не ги деля на мои и твои.

Защото ти спомена (цитирам) "детето ВИ". А после аз говорех вече за децата НИ.


Бъди здрава! Аз спор с теб нямам. Не и по тая тема.



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: bira_more]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано10.03.09 09:14



Такава присъда би била престъпление.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.