Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 12.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано02.03.09 20:13



Абсолютно съм съгласна с мнението ти.

Приемаме, че шофьорът на камиона е пил. Без не най-малко, ама наистина никак, не го защитавам, но...
Един въпрос към останалите:
Изцяло ли той носи вина, ако съвсем хипотетично допуснем, че той е правел ляв завой, а отсрещната, праводвижеща се кола, се е движела със (примерно) 160 км.ч.?
Защото нещото, което не срещам по всички статии, е:
- алфата с колко се е движела
- има ли спирачен път
- загиналото момче имал ли е алкохол в кръвта


Все пак, мисля си, това са важни неща. Вероятно са "следствена тайна", ама не е ли редно преди форумците смело да раздават присъди, да узнаят и тия неща.



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор пoeтичнa (член)
Публикувано02.03.09 20:18



Опитвам се да запазя спокойствие и да съм безпристрастна, но ми е много трудно, защото това е ежедневие- да шофираш пил, да шофираш безразсъдно, да отнемаш предимство, да си правиш писти на прав участък в населено място и т.н., и т.н. И ТОВА НЯМА ДА СПРЕ.



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.03.09 22:46



Техническата изправност на автомобила, и съобразяванео на скоростта с пътните условия (хлъзгав път, движение, умора на водача...) си е задължение и отговорност на водача. Така че - не може да се смята за оправдание.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема За техническата изправностнови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.03.09 23:25



Купувам си нова кола. Когато стигнахме до нас - един приятел ме накара да проверя как са затегнати болтовете на джантите. Не бяха затегнати. С един ключ с късо рамо хващаш и донавиваш. Според книжката (на колата) - прави се предпродажбена подготовка и едно от нещата е да се проверят споменатите болтове (от продавача).
Е болтовете мога да ги проверя сам. Има много други неща които НЕМОГА да проверя сам, а явно не може да се разчита ни на сервиз ни на дявол!
Та - късмет!

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.03.09 07:29



"Така че - не може да се смята за оправдание."


Може, може. Това унифициране на вината на водача е абсолютно вредно! Особено безумното понятие "несъобразена скорост"... Много пъти сме обсъждали това в този клуб. Би ли ми казал каква трябва да ти е СЪОБРАЗЕНАТА скорост, за да не премачкаш някой, който ти изскочи на платното на неразрешено за паркиране място в града?

А ПО ШОСЕТО?


Да не говорим за това, че има много случаи, в които убитите при катастрофа (лека им пръст! ) са виновни за катастрофата. Това не пречи да лепваме етикат "Убийци" на практически НЕВИННИТЕ !!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: Дидakтичнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.03.09 07:37



Прекрасни въпроси си задала!

Лично аз съм поддръжник на закон, който забранява ИЗЦЯЛО употребата на алкохол при шофиране, без никакви лимити. Но въпреки това считам, че далеч не винаги употребата на алкохол е истинската причина за даден инцидент.

Може би точно заради това такъв закон трябва да бъде приет. За да се изчистят нещата и да престанем да нарочваме непременно употребилия алкохол!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: Дидakтичнa]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано03.03.09 08:48



Абе хора, какво ви става?
Коментирах фактът, че има индивиди, на които изобщо не им пука какви са ги свършили и нямат и грам угризение, че са зачернили две семейства.
Айде да дирим под вола теле!
Полицаят се е натресъл в тях, не те в него, той е навлязъл в тяхното платно.
Е, точно заради такива коментари катилите не лежат, дори имат и обществена подкрепа.
Ами ако беше пострадало детето ви, а?

Редактирано от DaCat на 03.03.09 09:00.



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: DaCat]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.03.09 09:13



Нямаме спор с теб по конкретния случай. Просто разширихме темата... Ако трябва двайсет души да хулят по въпросния тип три месеца - ще го направим. Но какъв смисъл?

България си е България...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор пoeтичнa (член)
Публикувано03.03.09 09:24



А не изспамихме ли темата? Защото тук ( според мен) ставаше дума за поведение и последиците от него?



Тема Re: Дреме ми, че съм убил деца,нови [re: yниKaлнa]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано03.03.09 09:28



Виждаш ли, с това разширение... някак се намират адвокати на въпросния.
И после няма какво да се чудим, че няма осъдени. Ми, няма да има.
Затова България е такава, каквато е - България.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.