Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 13.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Истината за катастрофите са...  
Автор Пpocтo aз (непознат )
Публикувано31.10.08 16:32



...истината за многото ПТП са не голфовете,провинциалистите, новите коли,тунингованите стари трошки и изобщо от този род мисли... ИСТИНАТА е че причината е в НАС самите, просто сме се озлобили като цяло от държавата и комплексите и всичко това си го изкарваме най-вече като сме на пътя.... няма какво да се лъжеме с определени изключения точно така седят за съжаление нещата, докато не ни наложат "крумовите закони" няма да ни се промени нашия манталитет! Не може в една малка държава като нашата да имаме повече убити и жертви на пътя от ПТП отколкото при една война..... че ако караме така ще изчезнем като нация.... !!!

Нямам думи вече.....



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Пpocтo aз]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано31.10.08 17:15



Съгласявам се почти напълно с теб. Напълно - че вината е В НАС САМИТЕ. Малък детайл само - вината не е чак толкова в държавата, а в манталитета ни. Защото държавниците и политиците са част от нас. Каквито сме ние - такива са и те. А не обратното. Има и свестни хора, да, но те са нищожен процент. И със сигурност не живеят в големите градове.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Пpocтo aз]  
Автор siskokit (opoznai me!)
Публикувано01.11.08 16:23



Напълно съм съгласен.Редовно /всеки ден/пътувам до София и обратно и е нещо СТРАШНО!!!!!!!!!!!
Нямам думи да опиша поведението на "колегите ' с рег.РК-наглост





Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: siskokit]  
Автор jivkol (непознат )
Публикувано01.11.08 18:59



Съгласен съм, че вината е в нашия манталитет на Андрешковци. Държавата и законите са ни врагове, а не приятели. Когато цари беззаконие и анархия се отразява и на повидението ни на пътя. Катастофите са резултат от превишена скорост, слаба подготовка и грубо потъпкване на правилника за движение. Рецептата на проблема е ужасно проста. Глоби на квадрат спрямо превишената скорост. Събиране на глобите принудително и БЪРЗО. Използваве на модерни технологии за регистриране и доказване на нарушенията. Дано поне едно говедо от парламента го прочете и предложи в законопроект.



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Пpocтo aз]  
Автор theshooter (мислещ)
Публикувано04.11.08 01:05



Ако всеки кара бавно няма да има катастрофи и да има няма да са чак толкова фатални.Ама явно има много хора дето бързат да стигнат до гробищата

.Какви ли не глупци не съм виждал.Закономерното в случая е, че намаляват!Но трябва още

Бъдете добри

Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Пpocтo aз]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано04.11.08 18:01



Много голбално и много невярно.
Истината е, че автомобилите на пътя станаха прекалено много, а пътя междувременно не се разшири. Станахме на тясно, пречим си, оттам се и дразним един на друг.

А война да не дава Господ да видим, тогава няма да приказваш така.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор roum (приятел)
Публикувано06.11.08 13:20



Колкото повече удобства толкова повече нарушители!!!




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: roum]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано06.11.08 15:28



Глупости

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.11.08 15:54





Queen's only


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Last Roman]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.11.08 17:25



Само не разбрах какви 40 и 50 точки?
До колкото знам в момента максималния брой точки са 39?
Поне аз почнах на времето с толкова. Е сега са малко по малко ама....

Bеer? Mоre?




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: jivkol]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано09.11.08 19:18



Да, това е много хубава рецепта, ама каква е рецептата парите от глобите да влизат не в джобовете на ченгетата, а в хазната? И като влязат в хазната, да не потъват там пък в нечии други джобове, ами да отидат за оправяне на пътищата например? Честно казано, в тая пропита от повсеместна корупция и кражби държава, аз не се сещам за такава рецепта...





Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.11.08 08:08



Грешката е твоя. Ако сме възпитани и дисциплинирани - колкото и да са автомобилите - няма да има нарушения и жертви. Размисли и ще разбереш, че НИТО ЕДНО ПТП не е станало БЕЗ НАРУШЕНИЕ - или ще е превишена скорост, или неспазване на знаци, или употреба на алкохол, или всичко заедно.

Многото автомобили и непригодените за това пътища изискват промяна в законите. Те се променят, но НЯМА КОЙ ДА ГИ СПАЗВА. Ако НАВСЯКЪДЕ из страната, дори по Цариградско шосе, всички си спазват максималната скорост и знаците, ако никой не навлиза на кръстовище на жълто, ако всички спазват предписаната реакция при поява на линейка: "Отбиваш вдясно и СПИРАШ", ако всеки се движи в определеното му от знаците пътно платно, а не се навира да изпреварва отляво и отдясно - НЯМА ДА ИМА нито задръствания, нито ПТП.

Дори и в мечтания от нас "Запад" катастрофите стават ОТ ЧОВЕШКИ ГРЕШКИ, а не от много коли.

Всичко е в главите ни.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: yниKaлнa]  
Автор jivkol (непознат )
Публикувано10.11.08 16:43



Някога моят инструктор казваше, че колата е куп железа и вътре един будала. Почети всички проблеми са от човешкия фактор, т. е. субективни. Решението им трябва да се търси в тази посока. Прочетох другите какво са написали и видях, че е отражение на реалноста на пътя. Според разбирането на проблема са и техните отзиви. Всеки да види вътре в себе си какъв водач е и колко е съвестен при спазване на закона. Да не търсим всички кусури в държавата.



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.11.08 16:44



Колкото и дисциплинирани да сме нямаме 100% контрол над пътя. Дори и внимателно да караме можем да се хлъзнем на лед. Колкото и бавно да се движим може да изскочи куче на пътя - те не са от дисциплинираните. Колкото и да внимаваме може да се случи да сме преуморени и да заспим зад волана. Колкото и да зачитаме останалите на пътя може да се случи да не видим автомобила в другото платно да се престроим върху него.

Дисциплината е безспорен фактор, но хората не са дисциплинирани и това не е само в България, затова трябва да се търсят решения които не се базират на дисциплина. Най-сигурно, че няма да се правят неправилни изпреварвания не е като се наложат глоби, а като се направи така, че просто да не може да се минава в другото платно.

Многото коли са фактор който повишава сложността на пътната обстановка и прави вероятността от грешки значително по-висока. Също така при тесен път изнервя водачите и освен преднамерените нарушения увеличава броя и на непреднамерените.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: jivkol]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.11.08 17:12



Ами ще ти кажа какъв шофьор съм: на гръцката граница по празницие през пролетта имаше една хубава опашка, а пътя е с две платна, по едно в двете посоки. Независимо от това в насрещното има ли празно веднага по някой прехвърчаше да се прережда. Един такъв прави сигурно 10-15 минути опити да влезе пред мен - е, не го пуснах! Движихме се на една боя разстояние, дори накрая си свих огледалата за да мина напред и после ги отворих за да не може той да мине.
След като разбра, че тая няма да я бъде пича мина напред и явно успя да влезе, защото не го видях да се връща. И така той пак ме пререди. Та докато има хора които пускат аз ще съм от тези които се пререждат. Не го направих на границата, защото не ми е познат пътя и "правилата", но в София го правя постоянно.
И да, с две ръце съм за това да се глобавя, да мога спопокойно да застана в правилната лената, независимо че е най-дългата. Но не съм ли сигурен, че няма да ме прередят - сори, нека да оставим на другите да са балъците.

Превишена скорост - разбира се! Много рядко можеш да ме видиш да спазвам ограниченията на скоростта. Но до колкото това е опасно?
- от 120 мога да спра по-бързо отколкото стара лада от 90, да не говорим за натоварена баничарка или камион - а за тях ограниченията са същите, особено тези малоумните 40 и 60 дето ги слагат за щяло и не-щяло
- при 160 на магистралата съм по-стабилен и с много по-малка вероятност за внезапна авария от почти всички 10+ годишни коли движещи се със 130 - а те са масовката
- при условие, че изпреварвам на сигурно начина да се пребия заради превишена скорост е да изтърва колата и да изхвърча от някой завой - само че не съм такъв състезател - просто карам с комфортната за колата ми скорост и определено не се силя на завоите.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано10.11.08 22:20



Ако НАВСЯКЪДЕ из страната, дори по Цариградско шосе, всички си спазват максималната скорост и знаците, ако никой не навлиза на кръстовище на жълто, ако всички спазват предписаната реакция при поява на линейка: "Отбиваш вдясно и СПИРАШ", ако всеки се движи в определеното му от знаците пътно платно, а не се навира да изпреварва отляво и отдясно - НЯМА ДА ИМА нито задръствания, нито ПТП.

И не паркира след знак "Спирането забранено" на двулентов път. Вчера заради това се бяхме задръстили на един булевард. Заради един тарикат с голф. Как не се намери някой смелчага със ЗИЛ...



Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.

Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.11.08 02:15



По принцип си прав, с изключение заспиването. И в листовките го имаше - като си уморен, спираш и почиваш. Не караш.
Глобите ако са неотменими и гарантирани - ще намалят осезаемо неправилното изпреварване. Но идеята за невъзможност е по добра.
В Дубай имат широки пътища. Имат и аварийна лента. На равни интервали на лентата има прагове. Е не може да се кара по нея, колкото и да ти се иска.
Има и места за инвалиди. Никой не спира на тях. Глобите са зверски.
Така че комбинацията от глоби и технически решения - дават добри резултати.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Buhl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.11.08 02:23



>Как не се намери някой смелчага със ЗИЛ...
Мечтая си за валяк. И ако може - голфа се превръща в част от платното.

Преди няколко дни пътувах по магистралата. И по едно време трябваше да спра - видях едни дръвчета аха да изсъхнат и трябваше да ги полея. Ама спрях извън аварийното платно - щото там си вървят секви, а аз като уважаващ себе си шофьор на Нива - мога да спра на относително безопасно място.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор jivkol (непознат )
Публикувано11.11.08 12:15



Преди демокрацията, когато застигнеш шофьор на пътя той ти даваше мигач да го изпревариш при свободно пространство. Неговата видимост винаги е по-добра, ти му благодариш с ръка и нямаше изнервяне. Сега го псуваш и той тебе да ти се вдигне кръвното. Това са новите шофьори. Чао.



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: jivkol]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано11.11.08 13:59



Не е така - и сега камионите дават мигач, дори тази седмица един ми пусна дълги за да ми даде видимост напред (аз не мога да пусна моите, защото ще го залепя на огледалото). И в момента коректните отношения са такива, но претоварените пътища развалят цялостното усещане и изнервят хората. Колкото и коректен да е човека пред теб при насрещно движение не може да ти даде път.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано11.11.08 14:00



И с добавка - удобства които изключват това да ти се наложи да правиш нарушение.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: jivkol]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.11.08 14:51



Е не бях чувала още, че демокрацията е виновна за инцидентите по пътя, сега чух и това. Поздравления.



Пропусна да кажеш кой е всъщност ГЛАВНИЯТ ВИНОВНИК. Иван Костов, естествено!!!

И за световната финансова криза пак той е виновен.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.11.08 14:53



Честно казано, ще бъда ИЗКЛЮЧИТЕЛНО доволна, ако останат само тези ПТП-та, които са причинени от хлъзване по пътя или заблудено куче. Нека са само те!!!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор roum (приятел)
Публикувано11.11.08 16:08



Е те за това са нужни дупки по пттищата, които да са тесни и по средата да има мантинела за да се научат тъпани като теб че има правила които са за всички
И без тези че видите ли аз съм по-добър от ония със ладата.


На пътя няма такова животно като сигурно, запомни го или скор вече няма да пишеш във форумите разни глупости, защото като решиш да изпревариш някоя лада и тя не те пусне да се вмъкнеш а задния те затвори и в същото време насреща тир-аджията си пали цигарата ..... паметник до пътя дето не може да се рови в нет-а. ( язък за хубавата кола)




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.11.08 18:55



Удобствата са особено нещо.
На 7ми км АТМ Център - шефа на центъра разшири паркинга. Сега е доста голям. Има един тесен път между паркингите. И на него винаги има паркирали. Не че няма къде да паркират, ама е по удобно на пътя.
Разбира се пътя става още по тесен, разминаването изключително трудно и редовно стават задръствания.
Има къде да се паркира, но е малко по неудобно. И защо да не паркира човека където му е кеф, при условие че е безнаказано?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано11.11.08 22:53



>>> И за световната финансова криза пак той е виновен.

Бе за световната не знам, ама за българската е един от главните виновници.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.11.08 23:51



ЕСТЕСТВЕНО!



И за озоновата дупка. И за имотите на царя. И за земетресенията. И за сараите на Доган.


Обаче - има и една заслуга! За избирането на Обама! Щатите си рекоха : "Щом в БГ мургавият спаси държавата от икономически крах - и ние ще си изберем един мургав, че сме я закъсали съвсем!!"

Редактирано от yниKaлнa на 11.11.08 23:53.



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано12.11.08 00:08



А кой е Обама?

Аз знаех за Осама... ама него не са го избирали скоро.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.11.08 15:14



Вероятно се шегуваш. Най-добрият начин да избегнеш пряк отговор!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: roum]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано12.11.08 17:33



Отговор като за теб - не, просто ще изтикам ладата извън пътя и тира ще мине спокойно.


Сега малко по-сериозно:

1. Както казах изпреварвам на сигурно, което означава, че имам видимост и знам разстоянието от следващата кола в насрещното. Никога няма 100% сигурност, може да ти падне метеор на главата докато изпреварваш, но колкото за мен, толкова и за другите. В подобна ситуация трудно ще попадна. Джигитлъците ги правя в София, където просто си трябва.

2. По закон когато човека зад теб даде мигач да изпрева ти трябва да го пуснеш, също така прибиращи се са с предимство пред стоящите в дясната лента.

Смея да твъдя, че макар да карам бързо съм по-безопасен на пътя от разни куклички дето карат между лентите и ползват огледалото само за да си оправят грима.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано12.11.08 17:36



Е, да, тук си трябват глобички, но трябва да се работи с по-голям приоритет за направата на паркинги.
Същото е със скоростта - вместо да се гоним по малоумни знаци 40 и 60 да довършат магистралите - хем ще се кара по-бързо, хем ще има много по-малко жертви на пътя.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.11.08 18:29



Зависи от ладата. Ако е някой опитен с Нива, тира ще си мине тъй или иначе спокойно. За теб е по неясно...
Както и да е. Не се дразня особено от бързащите. Особено ако дават мигачи.


Вярно е че се кефя много - човека прави всякакви салтоморталета да ме изпревари. Накрая ме изпшреварва. Дава газ. Ама истински. И стига до светофара. И там ме изчаква културно. Или се набива баш пред мен, ама пред него има грамаден животън. И само - мръдне в ляво, върне се, мръдне в ляво - върне се. А след километър - дойде си разширение и....
Дразня се от идиоти които си карат, виждат светофара че светва жълто ама те си карат. Има още 20 - 30 метра, ама те си карат. Светва червено, те си минават. Не винаги де - виждаме ги по клипове и хроники. Не става въпрос да се е разсеял - просто червеното за него не важи. И не е блондинка.
И такива са ме возили. И го питам - а бе пич - не виждаш ли? Какво правиш?
- А миии - и се лендзи.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано12.11.08 20:06



Да се шегувам за кое?!?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.11.08 23:09



"А кой е Обама? " - това не беше ли шега?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: bira_more]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано12.11.08 23:11



Банкетът всъщност си е дясна лента за изпреварване за някои, дето не ги е страх от изхвърлени болтове, чаркове, спрели коли и др.под. препятствия. Непрекъснатата линия е за заблуда на будалите - за да не пречат на голфовете.

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано13.11.08 00:22



Че каква шега?!? Питам просто... ако не трябваше - забрави.......

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.11.08 18:38



Аз се дразня от тези които виждат, че лентата е за на дясно и че има спряла кола която завива и ще си остане там, но се нареждат зад не и започват да натискат да влязат при теб ... и още повече се дразня на тези дето ги пускат. Иначе се кефя на човек който си изчисли светофара и успее да хване празна лента. Независимо, че е в нарушение хем не пречи на никого и хем успява да мине пред всички.

Другия номер е в насрещното - отатък идат колите и трябва да се присвиват, защото на кретена с голямото ауди не му се чака на опашката.
При подобно движение просто не мога да съм толрантния, дето ще седи на най-дългата опашка и ще гледа как и от двете страни го изпреварват.

Иначе за извънградско съм културка независимо, че карам с 30 над ограничението. Давам си мигачите, не светя в очите на хората пред мен, спирам на червено, изпреварвам на сигурно, не се бутам да влизам където няма място, не влизам в другото платно при завой без видимост ...
Просто не мога да се съглася с нагласената статистика на КАТ за скоростите - когато има два фактора - неправилно изпреварване и превишена скорост или алкохол и превишена скорост и двата влизат в статистката наравно, а е ясно защо е станала белята. Накрая скоростта им е виновна, защото най-лесно се лови за да се вземат подкупи.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Buhl]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.11.08 18:41



Банкета е за изпреварване по време на задръстване

... или поне така е при нас, щото съм бил в задръстване в немско и нито един не мина в аварийната - през цялото време си седеше празна. Как да не ти е кеф да спазваш закона, когато всички останали го спазват!

... е трябва и закона да е като немския, щото в Холандия карат до 120 на магистралата, ама не е кеф ...

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано13.11.08 19:58



Банкета е за изпреварване по време на задръстване

А, това ли било?


Затова в града някои ползват тротоарите за целта? По навик
Сещам се за пътя между гара Пионер и Двореца на пионерите. Там тротоара си беше чиста дясна лента, докато не му набиха колчета след завоя. И, забележи - в началото им има и едно колче по средата на тротоара, за да не продължи някой по-нататък, а културно да си се върне на платното.
А това, дето говориш по-горе, че от дясната спряла лента напират да вклинят в тая за направо, кръстовището преди Двореца на пионерите е класика. Също и при телевизионната кула, ако идваш от руското посолство, само дето там дясната се движи, а за направо спира. И тарикатите не завиват по принуда надясно, както е редно, а се шушумигосват докато светне червено навсякъде.
Другото, което адске ме дразни е ако от Военната академия караш към Орлов мост в час пик примерно, и не само. Тия които идват от Иван Асен и имат знак само за направо си правят 3-4 колони за наляво и докато на нас свети зелено се изнасят само те и малка част от нас. А камери бол. И за всички тия кръстовища как пък никой не се сети да преорганизира "организацията" на движението, мамка му.

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.

Редактирано от Buhl на 13.11.08 20:02.



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.11.08 22:19



Има едно кръстовище на цариградско на около километър след Практикер - посока Околовръстното.
Та - шосето идващо от Дружба е двупосочно и тясно.
Разбира се винаги има тарикат който да изпревари - дори с риск да затапи завиващите на дясно.
Е - един ден, един пич точно така тарикатее, за негов късмет - катаджии. И разбира се никой не го пуска. И той се пържи в собствен сос.
Разбира се накрая катаджиите го привикаха



Bеer? Mоre?



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Buhl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.11.08 22:29



Е те за такива искам валяк или багер. Само си представи как баааавно и полека ги разкарва.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: bira_more]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано13.11.08 22:41



Е те за такива искам валяк или багер. Само си представи как баааавно и полека ги разкарва.
Красота!
Ама като ги разкараш пак бавно ще ти върви ППСто.
Джоган, или поне Прага, смятам, е компромис - твърдост/бързина.



Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.

Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Buhl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.11.08 00:24



М да - Джогана е добър избор също.
Ама пък от друга страна толкова бих се кефил на прочистването, че бих го правил бавно - с кеф.
Тъй де - някои неща е добре да се правят бавно



Bеer? Mоre?



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: yниKaлнa]  
Автор jivkol (непознат )
Публикувано14.11.08 11:14



Извинете госпожо/ице тук няма политически пристрастия. Аз съм поддръжник точно на Ив. Костов, но то няма нищо общо. Проблема по пътищата при демокрацията е липсата на ефективен контрол и адекватни санкции за нарушителите. Вината е на всяко правителство през този период и сегащното също. Щом са пожелали да управляват, да си вършат свястно работата. На мен ми писна да ходя на погребения на приятели!!!!



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Buhl]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано14.11.08 11:22



И за всички тия кръстовища как пък никой не се сети да преорганизира "организацията" на движението, мамка му.

E това е главния въпрос - отговора е, не се пренастройва умишлено... от гърча, нервите, хаоса и мизерията по пътищата печелят управляващите!

Welcome to the real world!




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: bira_more]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано14.11.08 11:25



И как случваш на някой въоръжен който бързичко изпразва 1 пълнител в теб, а после се оказва, че е било неизбежна самоотбрана


Какво си ми шаранче баце, колко добре влизаш във филма в който искат от теб...

Welcome to the real world!



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Пpocтo aз]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано14.11.08 11:28



Аха аха си да уцелиш верния отговор... ама не съвсем


"Войната по пътищата" е изкуствено създаден феномен със цел печалби и управление на принципа - разделяй и владей.
Манталитета, нервите и озверяването са следствие, а не причина, следствие от управлението преди и след 10.11!
С крумовите закони ще наложиш само още по-безумна корупция и ще направиш войната още по-жестока.
Хайде мислете мама му стара!

Welcome to the real world!



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано14.11.08 13:55



Това става рядко за съжаление, вместо да вардят за такива изгъзици катаджиите застават зад най-неприемливото и необосновано ограничение на скоростта, защото е ясно, че всеки на който не са му мигнали за предупреждение ще се наниже.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Buhl]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано14.11.08 13:59



Между другото има и светлина в тунела - при Пирогов лентата за завой на дясно я вклиниха е тротоара и преместиха спирката на трамвая. Сега почти няма мераклии да се наредят там за направо, докато преди това беше основен начин да минеш. Кръстовището направо олекна след тази промяна.
Виждам, че напоследък и на други места се появяват подобни промени.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Mopфиyc]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.11.08 14:45



Е мечтите са си мечти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: bira_more]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано15.11.08 15:55



Тъй де - някои неща е добре да се правят бавно




И решаващите органи така смятат. Удоволствието (тъй де - другото, сещаш се) е по-продължително.

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.

Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано15.11.08 20:29



Между другото има и светлина в тунела - при Пирогов лентата за завой на дясно я вклиниха е тротоара и преместиха спирката на трамвая. Сега почти няма мераклии да се наредят там за направо, докато преди това беше основен начин да минеш. Кръстовището направо олекна след тази промяна.
Виждам, че напоследък и на други места се появяват подобни промени.


За Пирогов - добре.
А за останалите аналогични ще чакаме...
МД - направи ми впечатление вчера, че на телевизионнната кула светофара за направо (посока Синьото) вече свети по-дълго и почти не се трупат коли, съответно и тарикатите в най-дясната лента стават почти излишни.
Верно има лъч.

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Buhl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.11.08 22:42



На същата телевизионна кула вчера гледах един тюфлек се трапосал в дясната и си кюти. Е разсвириха му се, пререди се...
От другата страна - катаджиите си "гледаха работата".

Bеer? Mоre?




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: bira_more]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано21.11.08 13:49



Ама с тия мечти си объркваш мирогледа... макар да не го осъзнаваш.
Точно такъв объркан мироглед искат от нас, тоя тариката с/у примерния, пенсионера с/у студента, лекара с/у пациента, учителя с/у таксиджията, комшията с/у комшийката... и т.н.
Изобщо всеки с/у всеки да воюва всякак само и само да не вдига глава на горе да види как го гласят управниците.

Welcome to the real world!




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Mopфиyc]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.11.08 21:03



Е за управниците имам други мечти.
Ама трябва да продължим дискусията в друг клуб.


На кратко - да се започне с публичното им избибипване на площад Народно събрание, боси по чорапки, като за целта се наемат временно необходимия брой избибипани бибипци.
Та - идиота спрял на пешеходната пътека, въпреки че би могъл да спре 10 метра назад без проблем - заслужава едно. А министъра на ченгетата, който ги е оставил да си драпат ..... и да зяпат безучастно - заслужава друго.

Bеer? Mоre?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.