Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 13.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: jivkol]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано09.11.08 19:18



Да, това е много хубава рецепта, ама каква е рецептата парите от глобите да влизат не в джобовете на ченгетата, а в хазната? И като влязат в хазната, да не потъват там пък в нечии други джобове, ами да отидат за оправяне на пътищата например? Честно казано, в тая пропита от повсеместна корупция и кражби държава, аз не се сещам за такава рецепта...





Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.11.08 08:08



Грешката е твоя. Ако сме възпитани и дисциплинирани - колкото и да са автомобилите - няма да има нарушения и жертви. Размисли и ще разбереш, че НИТО ЕДНО ПТП не е станало БЕЗ НАРУШЕНИЕ - или ще е превишена скорост, или неспазване на знаци, или употреба на алкохол, или всичко заедно.

Многото автомобили и непригодените за това пътища изискват промяна в законите. Те се променят, но НЯМА КОЙ ДА ГИ СПАЗВА. Ако НАВСЯКЪДЕ из страната, дори по Цариградско шосе, всички си спазват максималната скорост и знаците, ако никой не навлиза на кръстовище на жълто, ако всички спазват предписаната реакция при поява на линейка: "Отбиваш вдясно и СПИРАШ", ако всеки се движи в определеното му от знаците пътно платно, а не се навира да изпреварва отляво и отдясно - НЯМА ДА ИМА нито задръствания, нито ПТП.

Дори и в мечтания от нас "Запад" катастрофите стават ОТ ЧОВЕШКИ ГРЕШКИ, а не от много коли.

Всичко е в главите ни.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: yниKaлнa]  
Автор jivkol (непознат )
Публикувано10.11.08 16:43



Някога моят инструктор казваше, че колата е куп железа и вътре един будала. Почети всички проблеми са от човешкия фактор, т. е. субективни. Решението им трябва да се търси в тази посока. Прочетох другите какво са написали и видях, че е отражение на реалноста на пътя. Според разбирането на проблема са и техните отзиви. Всеки да види вътре в себе си какъв водач е и колко е съвестен при спазване на закона. Да не търсим всички кусури в държавата.



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.11.08 16:44



Колкото и дисциплинирани да сме нямаме 100% контрол над пътя. Дори и внимателно да караме можем да се хлъзнем на лед. Колкото и бавно да се движим може да изскочи куче на пътя - те не са от дисциплинираните. Колкото и да внимаваме може да се случи да сме преуморени и да заспим зад волана. Колкото и да зачитаме останалите на пътя може да се случи да не видим автомобила в другото платно да се престроим върху него.

Дисциплината е безспорен фактор, но хората не са дисциплинирани и това не е само в България, затова трябва да се търсят решения които не се базират на дисциплина. Най-сигурно, че няма да се правят неправилни изпреварвания не е като се наложат глоби, а като се направи така, че просто да не може да се минава в другото платно.

Многото коли са фактор който повишава сложността на пътната обстановка и прави вероятността от грешки значително по-висока. Също така при тесен път изнервя водачите и освен преднамерените нарушения увеличава броя и на непреднамерените.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: jivkol]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.11.08 17:12



Ами ще ти кажа какъв шофьор съм: на гръцката граница по празницие през пролетта имаше една хубава опашка, а пътя е с две платна, по едно в двете посоки. Независимо от това в насрещното има ли празно веднага по някой прехвърчаше да се прережда. Един такъв прави сигурно 10-15 минути опити да влезе пред мен - е, не го пуснах! Движихме се на една боя разстояние, дори накрая си свих огледалата за да мина напред и после ги отворих за да не може той да мине.
След като разбра, че тая няма да я бъде пича мина напред и явно успя да влезе, защото не го видях да се връща. И така той пак ме пререди. Та докато има хора които пускат аз ще съм от тези които се пререждат. Не го направих на границата, защото не ми е познат пътя и "правилата", но в София го правя постоянно.
И да, с две ръце съм за това да се глобавя, да мога спопокойно да застана в правилната лената, независимо че е най-дългата. Но не съм ли сигурен, че няма да ме прередят - сори, нека да оставим на другите да са балъците.

Превишена скорост - разбира се! Много рядко можеш да ме видиш да спазвам ограниченията на скоростта. Но до колкото това е опасно?
- от 120 мога да спра по-бързо отколкото стара лада от 90, да не говорим за натоварена баничарка или камион - а за тях ограниченията са същите, особено тези малоумните 40 и 60 дето ги слагат за щяло и не-щяло
- при 160 на магистралата съм по-стабилен и с много по-малка вероятност за внезапна авария от почти всички 10+ годишни коли движещи се със 130 - а те са масовката
- при условие, че изпреварвам на сигурно начина да се пребия заради превишена скорост е да изтърва колата и да изхвърча от някой завой - само че не съм такъв състезател - просто карам с комфортната за колата ми скорост и определено не се силя на завоите.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано10.11.08 22:20



Ако НАВСЯКЪДЕ из страната, дори по Цариградско шосе, всички си спазват максималната скорост и знаците, ако никой не навлиза на кръстовище на жълто, ако всички спазват предписаната реакция при поява на линейка: "Отбиваш вдясно и СПИРАШ", ако всеки се движи в определеното му от знаците пътно платно, а не се навира да изпреварва отляво и отдясно - НЯМА ДА ИМА нито задръствания, нито ПТП.

И не паркира след знак "Спирането забранено" на двулентов път. Вчера заради това се бяхме задръстили на един булевард. Заради един тарикат с голф. Как не се намери някой смелчага със ЗИЛ...



Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.

Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.11.08 02:15



По принцип си прав, с изключение заспиването. И в листовките го имаше - като си уморен, спираш и почиваш. Не караш.
Глобите ако са неотменими и гарантирани - ще намалят осезаемо неправилното изпреварване. Но идеята за невъзможност е по добра.
В Дубай имат широки пътища. Имат и аварийна лента. На равни интервали на лентата има прагове. Е не може да се кара по нея, колкото и да ти се иска.
Има и места за инвалиди. Никой не спира на тях. Глобите са зверски.
Така че комбинацията от глоби и технически решения - дават добри резултати.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Buhl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.11.08 02:23



>Как не се намери някой смелчага със ЗИЛ...
Мечтая си за валяк. И ако може - голфа се превръща в част от платното.

Преди няколко дни пътувах по магистралата. И по едно време трябваше да спра - видях едни дръвчета аха да изсъхнат и трябваше да ги полея. Ама спрях извън аварийното платно - щото там си вървят секви, а аз като уважаващ себе си шофьор на Нива - мога да спра на относително безопасно място.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор jivkol (непознат )
Публикувано11.11.08 12:15



Преди демокрацията, когато застигнеш шофьор на пътя той ти даваше мигач да го изпревариш при свободно пространство. Неговата видимост винаги е по-добра, ти му благодариш с ръка и нямаше изнервяне. Сега го псуваш и той тебе да ти се вдигне кръвното. Това са новите шофьори. Чао.



Тема Re: Истината за катастрофите са...нови [re: jivkol]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано11.11.08 13:59



Не е така - и сега камионите дават мигач, дори тази седмица един ми пусна дълги за да ми даде видимост напред (аз не мога да пусна моите, защото ще го залепя на огледалото). И в момента коректните отношения са такива, но претоварените пътища развалят цялостното усещане и изнервят хората. Колкото и коректен да е човека пред теб при насрещно движение не може да ти даде път.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.