Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 17.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ти си уникалнанови [re: portal]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.10.08 12:07



И без това плащам винетки, скоро ще започна да плащам и такси за магистралите.

Не е нужно да се афектираш излишно. Както вече казах - нищо лично няма в изказванията ми. Просто ми писна - и американци да ми пречеха, а не хора от провинцията - пак щях да бъда на същото мнение.

Нямам нищо срещу вас, а само срещу колите ви.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема гледай сеганови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано28.10.08 12:09



В отговор на:

Така или иначе, ако на едни улица има 50 места за коли - там ще паркират 50 коли, а не 60. Разликата е, че тези 50 коли СЕГА пълнят гушите им.




Тук с по едно изречение си описала два съвсем независещи един от друг проблема, а се опитваш да ги решиш сякаш са един проблем.

Първо, имаме ограничен обем, точно както си го описала. Трябва да се набутат три литра вода в еднолитрова бутилка - няма как да стане. Какво е решението? Елементарно - вкарваш един литър, после го махаш, слагаш следващия и т.н. По някакъв критерий трябва да избереш единия литър, който да влезе в бутилката, но и да го стимулираш да не се бави прекалено дълго вътре. И така, от тези три литра избираш онези капки, които имат да си платят по левче на час и си плащат да влязат в бутилката. Който няма по левче на час, не си паркира колата в центъра - толкова е просто.

Ето, прочети .

„Много съм щастлив - сега мога да карам Aston когато си поискам, даже от фирмата обещаха да ме пускат и на тяхната писта, където мога да карам по цял ден", сподели Крейг.

Той обаче допълни, че все още не е готов да си купи собствен Aston Martin - „Живея в Лондон и не искам такава кола в този град, нямам дори къде да я паркирам".


Предполагам подозираш колко е скъпо удоволствието да имаш кола в Лондон. Е, София не е Лондон, но постепенно става скъп град за коли - а в това не виждам нищо лошо - карай велосипед!

Вторият проблем, който си описала, е, че парите потъват в "Паркинги и гаражи" и че това е корумпирана и престъпна организация. Хубаво, нека е така. Но това по никакъв начин не подлага под съмнение правилността на съществуването на синята зона като такава. Дори това левче на час да го хвърляш в кофата за боклук, дори да го даваш лично на Черепа или на Галеви - няма никакво значение, важното е, че по някакъв начин се вкарва ред в паркирането!

Защото ако я няма синята зона какво ще стане? Първият сварил ще си остави колата в центъра и ще си седи така цял ден. В резултат места няма да има за никой друг!

Докато така със синята зона има много по-голям шанс да паркирам за час-два, да си свърша каквато работа имам в центъра, да хапна, да прескоча до библиотеката, до банката и да си тръгна, срещу две левчета. След мен ще дойде някой друг, който също ще си свърши работата и ще си тръгне, освобождавайки мястото за следващия. И т.н. и т.н. По този начин едно парко-място може да се използва от много повече автомобили! Или ако се върнем към примера с бутилката - ти стимулираш този един литър дето е влязъл първи в бутилката да излезе, за да може да влезе друг. Така последователно би могло и трите литра да минат през бутилката. Но ако влизането и престоят в бутилката са напълно безплатни (както предлагаш ти), за к'ъв чеп ще й е на водата да излиза оттам изобщо?

Everything louder than everything else...

Редактирано от Dakota на 28.10.08 12:15.



Тема Re: Ти си уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано28.10.08 12:26



За мен обаче е лично, хич не обичам 90% от CAлифорнисйките автомобили, които от своя старана са 90 порцента от София и в 90 порцента от случаите, когатоима идиот на пътя той е със C/CA регистрация и застрашава живота ми по пътищата с мега идиотския начин на шофиране, направо да ти се исак да караш сред ... перничани като те сполети такъв простак....

Ааааа да и аз плащам винетки донт вори ;)

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: гледай сеганови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.10.08 12:29



Нали самият ти каза, че имаш два часа работа в центъра? Да не би да искаш да кажеш, че ако не е синя зона - ще си зарежеш колата в центъра само защото е безплатно? Макар, че живееш в Дианабад, например?

В центъра ще си паркират хора, които ИМАТ НУЖДА да са там, независимо за колко време имат нужда. На нищо не прилича да си живееш там, и да трябва да плащаш по 10 лв дневно, за да може да си държиш колата пред къщи, като при това НИКОЙ не ти е осигурил в обозрима близост място за паркиране на адекватна цена.

При твоето описание с литрите вода - аз пък дадох решението. Двата литра са коли, които не плащат данъци на София. Най-малко заради това би трябвало точно техният достъп до паркоместата в София да е ограничено. Няма излишни 2 литра - НЯМА ПРОБЛЕМ!



И да, противник съм на синята зона ПОЧТИ ЕДИНСТВЕНО защото парите от нея потъват. Ако не беше така - досега върху десетина парцела в центъра, вместо скъпи сгради, построени за по 500 евро на квадрат и продадени за по 2 000 - щеше да има многоетажни паркинги. Ако, разбира се, някой беше го грижа за нещо друго, освен за собствения му джоб.

И за финал - ТОЧНО ЗАРАДИ ТОВА континентът се тресе от криза, и не се знае докъде ще се стигне. ЗАЩОТО ТВЪРДЕ МНОГО СА ХОРАТА, КОИТО МИСЛЯТ САМО ЗА ДЖОБОВЕТЕ СИ. И докато има хора, които игнорират главния проблем, а търсят обяснения в разни литри и бутилки - все ще е така.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.10.08 14:06



>>> И без това плащам винетки, скоро ще започна да плащам и такси за магистралите.


Оооо... това е съвсем, съвсем друго нещо - не смесвай различни понятия. ВСИЧКИ плащаме винетки, ако искаме да излезем извън града, и ВСИЧКИ ще плащаме такси за магистралите, ако, когато и където това стане факт.
Простия въпрос на portal беше - ти склонна ли си да плащаш такса за преминаване през всяко селце или градче по пътя си? Определени от и платими на местната общинска управа? Защото, преминавайки от там, ти с колата си "паркираш (евентуално) по тротоарите им, замърсяваш въздуха им и уголемяваш дупките им. Я се замисли, като тръгнеш на почивка, да речем - през колко селца минава пътя ти? И ако трябва да кихнеш навсякъде по 10-20 лева "местен пътен данък", както искаш да стане за софия - колко ще ти струва почивката?

Или пък тръгваш по работа... бая скъпа работа ще стане.

Просто... преди да напишеш нещо - седни и помисли. Ако още ти се пише - помисли пак...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.10.08 14:17



>>> Щото, нали, ние плащаме винетки, когато пътуваме по техните пътища, а те не дават и стотинка, когато заемат нашите места

И престани, най-накрая, с това "мои пътища", техни пътища". Тъпо и идиотско е. Ти нямаш "твой" път. Нито някой от визираните от теб. Досега не си ми платила една стотинка на мен. Така че - престани с идиотизмите. Помисли (ако можеш) кои пари на кого плащаш. И на кого извън софия си платила макар и една стотинка, че се движиш "по неговия" път.

Изобщо май доста те клати идиотизма "софийски" и "несофийски". Май нещо комплекси, а?



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: walkman™]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано28.10.08 14:46



Ами май уж не беше лично :) ама май са й мнго лични провинциалистите :) може някой от прованса да я е прелъстил и изоставил, знае ли човек



Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: portal]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.10.08 15:01



Може би... то това е нормалния ред - прелъстил и изоставил. Човек прави глупост, след това му идва ума.



Или пък самата тя е отскоро софиянка, и сега неистово се мъчи да го прикрие. Нали знаеш - "крадецът вика - дръжте крадеца".

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.10.08 15:44



Мда, този клуб се посъбуди.

Както вече казах - в София ситуацията е извънредна. И поради това трябват извънредни мерки.

А вие не берете грижа - тази идея за паркингите извън града и без това вече я чух, и то - от общинари. Може да са ме прочели миналия път!

Така че - няма да ви се размине.

Колкото до това "ти склонна ли си да плащаш такса за преминаване през всяко селце или градче по пътя си? Определени от и платими на местната общинска управа? Защото, преминавайки от там, ти с колата си "паркираш (евентуално) по тротоарите им, замърсяваш въздуха им и уголемяваш дупките им. " - София си има ОКОЛОВРЪСТНО шосе. И скоро ще може да се преминава около нея, без да се влиза вътре. Ако преминавам през малките градове - това не е като да заемам с месеци, дни и часове паркоместата на ТЕЗИ, КОИТО СИ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИТЕ В СОФИЯ. Плащате си данъците на село, а идвате да паркирате тук. И заради вас трябва да се чудим как да живеем.

И не се правете, че не разбирате за какво става дума.

Почивката ми на море - вие и без това скубете и за живите, и за умрелите там, но ако някой реши да ви бръкне на вас в джобчето - надавате вой до небето.

А с такива постинги като вашите, можете само да направите отношението ми към провинциалистите в София НЕЩО ЛИЧНО.

И не само моето.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.10.08 16:10



Че те твоите писаници са си изцяло лични. И не произхода или местоживеенето те правят "провинциалист". Това е вътрешно състояние; и май ти е познато. Реакцията ти спрямо "провинциалистите" е точно такава, както на отказалите се пушачи към цигарите... Стават по-католици и от папата.



И няма значение колко са автомобилите - общинарите в някое село могат да решат, че 100 автомобила са прекалено много за тяхното тихо и спокойно местенце, и да наложат такса за всички, които замърсяват, шумят и увеличават дупките по улиците. Точно както ти предлагаш за софия. А повечето малки градчета и селца нямат околовръстни пътища... и ще плащаш. Или няма да минаваш през тях. В крайна сметка - обиколни пътища много, може да намериш някой през селца, дето не се плаща.

И изобщо... престани с надувките - идеята за околоградски паркинзи не е дошла от теб - такива има в повечето големи европейски градове. Само дето софия е голям и мръсен град, но изобщо не е европейски. И ситуацията в софия НЕ е "извънредна". Тъпаците я правят такава. Дори да се спрат всички "провинциални" коли да влизат в софия - това с нищо няма да промени ситуацията там, особено в центъра. Най-много проблеми за движението в софия се създават именно от софиянци - то и там е най-големия процент малоуници в европа, та е разбираемо.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.