Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 02.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ето на!  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.10.08 10:52



Тук някои плюха по мен, когато писах какво ли не по адрес на Паркинги и гаражи. Трябваше Васил Иванов от Нова да тръгне с микрофон, за да се разровят малко миризливите им истории... Да се надяваме, че нещо ще се промени, макар, че... Щом Бат ви Бойко си трае - значи и той цица от там стабилно.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Ето на!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.10.08 11:29



така е, права беше!
Трябваше да вземат интервю и от теб.



Queen's only


Тема е ти пъкнови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано27.10.08 16:40



Не че сме фенове на "Паркинги и гаражи" обаче ти по същество не предложи никаква разумна алтернатива.

Everything louder than everything else...


Тема Re: е ти пъкнови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.10.08 17:54



Предлагам я веднага. Просто се премахва цялата фирма, цялата синя зона, всички паяци и скоби и всички платени парканги, с изключение на НАРОЧНО ПОСТРОЕНИТЕ, които да са на цена, АДЕКВАТНА на доходите.

Ако някой попита откъде ще се вземат пари за тези паркинги, щом няма сини зони и паяци, отговорът е ясен, нали? Да сте видяли някъде новопостроен паркинг, макар, че паяците си шетат вече поне двайсет години?? И синя зона ни скубе достатъчно?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема О, чудо!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано27.10.08 18:13



Ама това е чудесно. Махаме лошите паяци и скоби, махаме сините зони и... о, чудо - вече има безплатни парко-места за всички! Ура!

Не случайно написах: "разумна алтернатива"!



Everything louder than everything else...

Тема Re: О, чудо!нови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.10.08 20:01



И какво й е неразумно на тази алтернатива? Паяците, скобите и синята зона, освен, че пълнят нечии гуши, ние какво добро видяхме от тях??

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: О, чудо!нови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.10.08 20:52



Хайде да ти припомня. Преди няколко месеца се драхме в една друга тема и там аз изписах цял трактат с РАЦИОНАЛНИ предложения за разрешаване на проблемите с паркирането в София. Някои от тях бяха леко безумни и екстравагантни, признавам, но НИТО ЕДНО нямаше да доведе единствено до безконтролно забогатяване на шепа хора, всички бяха доста евтини и бяха доста ефикасни.

Сега, провокирана от новата безумна идея за ограждане на зона "център" и продаване на карти за паркиране на нещастните софиянци, които са имали неблагоразумието да се родят в центъра на София, ПРЕДЛАГАМ ДРУГО. Много по-ефикасно и най-важното - няма никаква дискриминация към част от софиянците по белег - местоживеене.

Ето предложението - можеш да затаиш дъх!!



Зона ЦЕНТЪР да се разшири до .. зона ГРАД СОФИЯ!! Всички живущи в София, срещу 70 лв на година ДА ИМАМЕ ПРАВО ДА ПАРКИРАМЕ КЪДЕТО ИСКАМЕ В СОБСТВЕНИЯ СИ ГРАД, КЪДЕТО ПЛАЩАМЕ ДАНЪЦИ!!! А Сини зони, паяци, скоби и др да се прилагат само за колите с НЕсофийска регистрация. И не само за паркиране. Всяко влизане в зона София трябва да се заплаща от несофийски коли. Точно както предвиждат да направят с центъра - да се плаща за влизане в него.

Тук някой ще ме обвини в дискриминация по белег местоживеене. Не, скъпи мои, обосновката ми е просто желязна. КОЙТО НЕ ПЛАЩА ДАНЪЦИ ТУК - ЩЕ ПЛАЩА ПО ДРУГ НАЧИН, ЧЕ ПАРКИРА ПО ТРОТОАРИТЕ НИ, ЧЕ ЗАМЪРСЯВА ВЪЗДУХА НИ И УГОЛЕМЯВА ДУПКИТЕ НИ.

Нищо лично, вЕрвайте ми.

Така броя на колите, циркулиращи из София, ще намалее и някои от проблемите ще се решат. А и пари ще се съберат - от всички по 70 лв - пресметни! Пари, които се събират лесно, не обслужват една единствена фирма и могат да бъдат лесно контролирани.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Ти си уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.10.08 23:08



Начи - синята зона води до забогатяване на шепа хора, а събирането по 70 кинта няма да доведе до забогатяването на шепа хора, а ще реши проблеми?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ти си уникалнанови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.10.08 08:26



Точно така.
Синята зона, паяците, скобите, служебните места - всичко това сега се събира от ЕДНА ФИРМА и къде потъва после - никой не знае. А въпросните 70 лв. кротичко ще си ги плащаме заедно с данъците в общината, всички ще отидат в една и съща общинска каса и ще са много по-лесни за контрол. Няма да има нужда да издържаме десетките служители на въпросната фирма-кръвопиец, нито камионите им, нито паяците им, ще си паркираме спокойно и свободно навсякъде - кой където стигне, за когото където има място. (имам предвид - на разрешените за това места, те могат пак да бъдат маркирани и разчертани - не пречи). А проблемът с паркирането по тротоарите ще се разреши, защото ако всяка несофийска кола трябва да плаща денонощно за престой, влизане в града и всякакви други такси - смятам, че доста от тях просто ще се изнесат от града и броят на колите ще намалее.

За целта припомням и другата си идея - за огромните ЕВТИНИ, а защо не и БЕЗПЛАТНИ, ОХРАНЯЕМИ паркинги на всички входове на града, които да приютяват колите, на които не им се ще да плащат за всяко влизане в града и за всяко паркиране там. (Говоря, че те трябва да плащат за паркиране не само на сините зони и в центъра, а НАВСЯКЪДЕ в града, или съответно да внасят ежедневна еднократна такса при влизането. Щото, нали, ние плащаме винетки, когато пътуваме по техните пътища, а те не дават и стотинка, когато заемат нашите места.) Много по-малко хора ще бъдат ангажирати за охрана на тези паркинги, отколкото са сега мацките, дето шетат из града с жълтите елечета. А хората от тези коли пък ще внасят своята лепта в общинските каси чрез билетчетата за градски транспорт, които ще си купуват.

В този момент синята зона, паяците и всичко друго, което уж "организира" движението в София, е просто едно самоцелно мероприятие, от което градът и гражданите му КАТЕГОРИЧНО НЕ ПЕЧЕЛЯТ НИЩО. Така или иначе, ако на едни улица има 50 места за коли - там ще паркират 50 коли, а не 60. Разликата е, че тези 50 коли СЕГА пълнят гушите им. А тези, които плащаме таксите, не виждаме и стотинка от тези пари, вложени някъде за наше добро.

Виж, идеята е да престанем да страдаме от това, че сме се родили СОФИЯНЦИ. Разни самозабравили се преуспяли провинциалисти като Милен Цветков например, непрекъснато се стремят да внушат идеята, че НЕ БИЛО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВСИЧКИ ДА ЖИВЕЕМ В ЦЕНТЪРА И НА КОЙТО НЕ МУ ИЗНАСЯ - ДА СИ ПРОДАВА АПАРТАМЕНТА И ДА ВЪРВИ В ОБЕЛЯ. Това аз го намирам за престъпна дискриминационна философия и ако се замислиш - ще видиш, че е така.

Никога не съм делила хората на софиянци и провинциалисти преди. Но в момента е налице болезнен дисбаланс. И както провинциалистите (необидно казано) не са виновни, че в София най-лесно намират реализация, НИЕ ОЩЕ ПО-МАЛКО трябва да сме потърпевши от това. В края на краищата в Парламента и Правителството ПОВЕЧЕТО хора не са софиянци и това, че не успяват да подредят държавата така, че да направят и останалите градове добри за живеене, НЕ Е НАША ГРЕШКА и не виждам защо трябва да страдаме от тяхната некадърност.

Редактирано от yниKaлнa на 28.10.08 08:39.



Тема Re: Ти си уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано28.10.08 11:48



Готова ли си да плащаш такси реципрочно през всеки град и село, докато стигнеш до Черно или Бяло море приемрно


Всъщност имам още една идея, що не си направите град-държава в София и да въвдете и визи само задръжте Гея, Гоце, Дедо и Манго

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: portal]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.10.08 12:07



И без това плащам винетки, скоро ще започна да плащам и такси за магистралите.

Не е нужно да се афектираш излишно. Както вече казах - нищо лично няма в изказванията ми. Просто ми писна - и американци да ми пречеха, а не хора от провинцията - пак щях да бъда на същото мнение.

Нямам нищо срещу вас, а само срещу колите ви.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема гледай сеганови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано28.10.08 12:09



В отговор на:

Така или иначе, ако на едни улица има 50 места за коли - там ще паркират 50 коли, а не 60. Разликата е, че тези 50 коли СЕГА пълнят гушите им.




Тук с по едно изречение си описала два съвсем независещи един от друг проблема, а се опитваш да ги решиш сякаш са един проблем.

Първо, имаме ограничен обем, точно както си го описала. Трябва да се набутат три литра вода в еднолитрова бутилка - няма как да стане. Какво е решението? Елементарно - вкарваш един литър, после го махаш, слагаш следващия и т.н. По някакъв критерий трябва да избереш единия литър, който да влезе в бутилката, но и да го стимулираш да не се бави прекалено дълго вътре. И така, от тези три литра избираш онези капки, които имат да си платят по левче на час и си плащат да влязат в бутилката. Който няма по левче на час, не си паркира колата в центъра - толкова е просто.

Ето, прочети .

„Много съм щастлив - сега мога да карам Aston когато си поискам, даже от фирмата обещаха да ме пускат и на тяхната писта, където мога да карам по цял ден", сподели Крейг.

Той обаче допълни, че все още не е готов да си купи собствен Aston Martin - „Живея в Лондон и не искам такава кола в този град, нямам дори къде да я паркирам".


Предполагам подозираш колко е скъпо удоволствието да имаш кола в Лондон. Е, София не е Лондон, но постепенно става скъп град за коли - а в това не виждам нищо лошо - карай велосипед!

Вторият проблем, който си описала, е, че парите потъват в "Паркинги и гаражи" и че това е корумпирана и престъпна организация. Хубаво, нека е така. Но това по никакъв начин не подлага под съмнение правилността на съществуването на синята зона като такава. Дори това левче на час да го хвърляш в кофата за боклук, дори да го даваш лично на Черепа или на Галеви - няма никакво значение, важното е, че по някакъв начин се вкарва ред в паркирането!

Защото ако я няма синята зона какво ще стане? Първият сварил ще си остави колата в центъра и ще си седи така цял ден. В резултат места няма да има за никой друг!

Докато така със синята зона има много по-голям шанс да паркирам за час-два, да си свърша каквато работа имам в центъра, да хапна, да прескоча до библиотеката, до банката и да си тръгна, срещу две левчета. След мен ще дойде някой друг, който също ще си свърши работата и ще си тръгне, освобождавайки мястото за следващия. И т.н. и т.н. По този начин едно парко-място може да се използва от много повече автомобили! Или ако се върнем към примера с бутилката - ти стимулираш този един литър дето е влязъл първи в бутилката да излезе, за да може да влезе друг. Така последователно би могло и трите литра да минат през бутилката. Но ако влизането и престоят в бутилката са напълно безплатни (както предлагаш ти), за к'ъв чеп ще й е на водата да излиза оттам изобщо?

Everything louder than everything else...

Редактирано от Dakota на 28.10.08 12:15.



Тема Re: Ти си уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано28.10.08 12:26



За мен обаче е лично, хич не обичам 90% от CAлифорнисйките автомобили, които от своя старана са 90 порцента от София и в 90 порцента от случаите, когатоима идиот на пътя той е със C/CA регистрация и застрашава живота ми по пътищата с мега идиотския начин на шофиране, направо да ти се исак да караш сред ... перничани като те сполети такъв простак....

Ааааа да и аз плащам винетки донт вори ;)

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: гледай сеганови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.10.08 12:29



Нали самият ти каза, че имаш два часа работа в центъра? Да не би да искаш да кажеш, че ако не е синя зона - ще си зарежеш колата в центъра само защото е безплатно? Макар, че живееш в Дианабад, например?

В центъра ще си паркират хора, които ИМАТ НУЖДА да са там, независимо за колко време имат нужда. На нищо не прилича да си живееш там, и да трябва да плащаш по 10 лв дневно, за да може да си държиш колата пред къщи, като при това НИКОЙ не ти е осигурил в обозрима близост място за паркиране на адекватна цена.

При твоето описание с литрите вода - аз пък дадох решението. Двата литра са коли, които не плащат данъци на София. Най-малко заради това би трябвало точно техният достъп до паркоместата в София да е ограничено. Няма излишни 2 литра - НЯМА ПРОБЛЕМ!



И да, противник съм на синята зона ПОЧТИ ЕДИНСТВЕНО защото парите от нея потъват. Ако не беше така - досега върху десетина парцела в центъра, вместо скъпи сгради, построени за по 500 евро на квадрат и продадени за по 2 000 - щеше да има многоетажни паркинги. Ако, разбира се, някой беше го грижа за нещо друго, освен за собствения му джоб.

И за финал - ТОЧНО ЗАРАДИ ТОВА континентът се тресе от криза, и не се знае докъде ще се стигне. ЗАЩОТО ТВЪРДЕ МНОГО СА ХОРАТА, КОИТО МИСЛЯТ САМО ЗА ДЖОБОВЕТЕ СИ. И докато има хора, които игнорират главния проблем, а търсят обяснения в разни литри и бутилки - все ще е така.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.10.08 14:06



>>> И без това плащам винетки, скоро ще започна да плащам и такси за магистралите.


Оооо... това е съвсем, съвсем друго нещо - не смесвай различни понятия. ВСИЧКИ плащаме винетки, ако искаме да излезем извън града, и ВСИЧКИ ще плащаме такси за магистралите, ако, когато и където това стане факт.
Простия въпрос на portal беше - ти склонна ли си да плащаш такса за преминаване през всяко селце или градче по пътя си? Определени от и платими на местната общинска управа? Защото, преминавайки от там, ти с колата си "паркираш (евентуално) по тротоарите им, замърсяваш въздуха им и уголемяваш дупките им. Я се замисли, като тръгнеш на почивка, да речем - през колко селца минава пътя ти? И ако трябва да кихнеш навсякъде по 10-20 лева "местен пътен данък", както искаш да стане за софия - колко ще ти струва почивката?

Или пък тръгваш по работа... бая скъпа работа ще стане.

Просто... преди да напишеш нещо - седни и помисли. Ако още ти се пише - помисли пак...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.10.08 14:17



>>> Щото, нали, ние плащаме винетки, когато пътуваме по техните пътища, а те не дават и стотинка, когато заемат нашите места

И престани, най-накрая, с това "мои пътища", техни пътища". Тъпо и идиотско е. Ти нямаш "твой" път. Нито някой от визираните от теб. Досега не си ми платила една стотинка на мен. Така че - престани с идиотизмите. Помисли (ако можеш) кои пари на кого плащаш. И на кого извън софия си платила макар и една стотинка, че се движиш "по неговия" път.

Изобщо май доста те клати идиотизма "софийски" и "несофийски". Май нещо комплекси, а?



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: walkman™]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано28.10.08 14:46



Ами май уж не беше лично :) ама май са й мнго лични провинциалистите :) може някой от прованса да я е прелъстил и изоставил, знае ли човек



Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: portal]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.10.08 15:01



Може би... то това е нормалния ред - прелъстил и изоставил. Човек прави глупост, след това му идва ума.



Или пък самата тя е отскоро софиянка, и сега неистово се мъчи да го прикрие. Нали знаеш - "крадецът вика - дръжте крадеца".

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.10.08 15:44



Мда, този клуб се посъбуди.

Както вече казах - в София ситуацията е извънредна. И поради това трябват извънредни мерки.

А вие не берете грижа - тази идея за паркингите извън града и без това вече я чух, и то - от общинари. Може да са ме прочели миналия път!

Така че - няма да ви се размине.

Колкото до това "ти склонна ли си да плащаш такса за преминаване през всяко селце или градче по пътя си? Определени от и платими на местната общинска управа? Защото, преминавайки от там, ти с колата си "паркираш (евентуално) по тротоарите им, замърсяваш въздуха им и уголемяваш дупките им. " - София си има ОКОЛОВРЪСТНО шосе. И скоро ще може да се преминава около нея, без да се влиза вътре. Ако преминавам през малките градове - това не е като да заемам с месеци, дни и часове паркоместата на ТЕЗИ, КОИТО СИ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИТЕ В СОФИЯ. Плащате си данъците на село, а идвате да паркирате тук. И заради вас трябва да се чудим как да живеем.

И не се правете, че не разбирате за какво става дума.

Почивката ми на море - вие и без това скубете и за живите, и за умрелите там, но ако някой реши да ви бръкне на вас в джобчето - надавате вой до небето.

А с такива постинги като вашите, можете само да направите отношението ми към провинциалистите в София НЕЩО ЛИЧНО.

И не само моето.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.10.08 16:10



Че те твоите писаници са си изцяло лични. И не произхода или местоживеенето те правят "провинциалист". Това е вътрешно състояние; и май ти е познато. Реакцията ти спрямо "провинциалистите" е точно такава, както на отказалите се пушачи към цигарите... Стават по-католици и от папата.



И няма значение колко са автомобилите - общинарите в някое село могат да решат, че 100 автомобила са прекалено много за тяхното тихо и спокойно местенце, и да наложат такса за всички, които замърсяват, шумят и увеличават дупките по улиците. Точно както ти предлагаш за софия. А повечето малки градчета и селца нямат околовръстни пътища... и ще плащаш. Или няма да минаваш през тях. В крайна сметка - обиколни пътища много, може да намериш някой през селца, дето не се плаща.

И изобщо... престани с надувките - идеята за околоградски паркинзи не е дошла от теб - такива има в повечето големи европейски градове. Само дето софия е голям и мръсен град, но изобщо не е европейски. И ситуацията в софия НЕ е "извънредна". Тъпаците я правят такава. Дори да се спрат всички "провинциални" коли да влизат в софия - това с нищо няма да промени ситуацията там, особено в центъра. Най-много проблеми за движението в софия се създават именно от софиянци - то и там е най-големия процент малоуници в европа, та е разбираемо.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Ти си уникалнанови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.10.08 16:28



София и Европа са съществителни собствени имена и се пишат с главна буква.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Ти си уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.10.08 16:57



Правилно.

За което се извинявам на Европа... какво да се прави - неволна грешка. Дори боговете грешим понякога.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: гледай сеганови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано28.10.08 17:03



В отговор на:

Да не би да искаш да кажеш, че ако не е синя зона - ще си зарежеш колата в центъра само защото е безплатно?




Не, но няма да си давам изобщо зор да тръгвам. Ще си кисне колата 3-4 часа спокойно. Освен това един куп хора ще тръгнат да ходят на работа сколите си и ще си паркират по "Шишман" примерно за цял ден. И пак няма да има никакви парко-места.

В отговор на:

Двата литра са коли, които не плащат данъци на София. Най-малко заради това би трябвало точно техният достъп до паркоместата в София да е ограничено.




Не е точно така. Може и да не плащат данък смет примерно, но пазаруват и плащат ДДС, т.е. наливат парите в софийската икономика. Това не е толкова съществено - не мисля, че проблемът го правят колите от провинцията. Синята зона освен, че ограничава достъпа, таксува и престоя, т.е. стимулира те да освободиш съотвеното парко-място възможно най-бързо. Докато ако просто сложиш входни бариери пред София, то това по никакъв начин няма да кара хората да освобождават места - така или иначе са си платили.

Това пък за финансовата криза са глупости - няма особено общо с това, че хората мислят само за джобовете си. Просто цените на имотите почнаха да падат, а в същото време банките в Америка бяха създали прекалено много пари, основавайки се на този уж стабилен гарант. Да, ама не.

Everything louder than everything else...

Тема Re: гледай сеганови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.10.08 18:28



При нас няма синя зона. Щото съм в Младост 4. Има обаче Бизнес парк. Пред блокчетата има место за паркиране, което горе долу е достатъчно за живущите. Но излезнеш ли на някъде - връщане няма. Щото веднага някой от бизнес парка се пльоква на мястото и си седи до вечерта. Определено бих плащал по 30 - 40 кинта на месец за конкретно место. При условие че имам правото да му сложа прегради, или да разчитам на паркинги и гаражи, че ще вдигнат нарушителя.
А в бизнес парка има паркинги.

Bеer? Mоre?




Тема Re: гледай сеганови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.10.08 18:30



Като паркирам сега в центъра - гледам да си свърша работата бързо. Иначе бих се мотал - както се мотая събота/неделя.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ти си уникалнанови [re: portal]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.10.08 18:31



Нямам никакви проблеми с хората, които не живеят в София (освен с колите им). Проблеми имам с неграмотните, ограничени и злобни типове, независимо дали са софиянци или провинциалисти.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Ето на!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Samolet 5 (непознат )
Публикувано28.10.08 19:15



Булка,
я вземи мини през 4-ти километър. Да те прегледат а може да те пратят я към Раднево я към Нови Искър .. Там няма проблеми с паркирането.
Я съм тъп от село. Живея в СФ вече 10 години и 98-ма дойдох в СФ с един трабант. Тогава нямаше никакъв проблем. Паркирах където си искам по центъра и нямаше задръствания. Тогава от 10 шофьори - 1 жена. Сега жените карат повече от мъжете. И то забележи - КАРАТ. 90% от тях ако се явят на изпит ще ги скъсат.
За тези 10 години имам 3 сериозни катастрофи и няколко леки. ВСИЧКИТЕ катастрофи са ме блъскали ЖЕНИ и то когато съм спрял. Винаги отзад. Само 2 пъти отстрани но леко.
Вчера поредната бабка се опита да ме блъсне. Тръгва без да поглежда в огледалото и едвам избягах на косъм. След като спрях изобщо не и мигна окото и тръгна пред мен без дори да усети каква катастрофа щеше да стане. И това не е всичко. 10 метра по напред спря и даде на задна защото решила да паркира. Но за аварийни мигачи не може да става дума. А аз спрях на 1 метър зад нея и тя си даде на задна и изобщо не и пука. Побутна си ми колата ... Идеше ми да и навра чнижката ... там дето слънце не огрява.
Та въпросна ми "уникална" мога да се хвана на бас, че и ти си от 90-то % жени които не могат да карат и на които мажлетата са им купили лъскавите колички. Кой знае и ти от кое село си се излюпила и си взела някой пернишки софиянец дето има палат в центъра и сега се правиш на много отворена и надута.
Проблема наистина го има. Градът се променя и както това носи ползи така и недостатъци. Може да се кефят в центъра за 1000 евро наем на месец на апартамент но не могат да плащат паркоместа. От къде на къде.
Кой построи тези много блокове без да направи паркинзи? Кой строи блокове върху улици и тротоари ? Аз ли ? Аз ли имам 2 декъра в центъра и съм решил да построя бизнес сграда без паркинг ?
Сега живея извън София и всеки ден пътувам. Работата ми е в края на града и изобщо не влизам в центъра. Като ми се наложи - сипвам 1 резервоар бензин, пия 2 кофи успокоителни, скривам всички твърди и тежки предмети които могат да бъдът хвърлени по ШОФЬОРКИТЕ с главно Ш и тръгвам. След 2 часа висене и чакане и 10-ина КРАВИ с главно К които са ми засекли пътя защото вместо да гледат в огледалото кой е отзад си слагат червило или спирала или се лепнат в най лява лента на Цариградско шосе и карат с 30 още от 7-ми километър и си говорят по телефона с гаджето и нито фарове нито клаксони може да ги помести от там ....
В София има над 1 милион автомобила със СФ регистрация. Те в БГ са 3 милиона. Или останалите 2 са дошли всичките тука. И са паркирали в центъра точно пред палата на "уникалната" и тя с нейните перфектни шофьорски умения не може да си паркира пред дома си.

Абе чудя се защо ли се занимавам с малоумни глупости. Да отговарям на средно интелигентни блондинки.
Решението с трафика е просто. Ако КАТ започне да си върши работата и да глобява ВСЕКИ нарушител за ВСЯКО нарушение - в София ще се кара като по магистрала. Няма да има никакви задръствания. Просто некадърните шофьори ще останат без книжки.
В Атина която е ПЪТИ по пренаселена с коли има закон. Четните номера влизат Четните дни от месеца - нечетните - в нечетните.
В много други големи градове няма ограничения за преминаване. Само за паркиране. Но там с градски транспорт стигаш за 15 минути а с кола за 1 час. Пример - Амстердам.
Та уважаема госпожо блондинка (поне на интелект го докарваш) не сме ти проблема ние селяните. Проблема си си ти самата. Твоят мъж от къде изкара пари да ти купи колата ? Нали от това, че е построил сграда без паркинг (щото паркинга вдица разходите ама не и цената).
Просто другият път си търси мъж от Облеля и няма да имаш проблем с паркирането ;)
Кога ли ще дойде денят в който ще си купя един ЗИЛ и ще блъскам всяка крава която ме засече на пътя. Дано да ми попаднеш от някъде. Ще те лиша от всички мераци за паркиране където и дае било





Тема Re: Ето на!нови [re: Samolet 5]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.10.08 19:43



Ей, я да не обиждаш кравите!!! Колкопъти КРАВА те е блъскала на пътя, а?


А иначе за шофьорКИте си прав почти напълно... Просто повечето жени не стават за това.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Ето на!нови [re: Samolet 5]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.10.08 21:25



Ето ти едно и за теб, важи в същата степен:

"Нямам никакви проблеми с хората, които не живеят в София (освен с колите им). Проблеми имам с неграмотните, ограничени, незадоволени, нереализирани и по тази причина - злобни типове, независимо дали са софиянци или провинциалисти."

Това че си "тъп от село" нямаше нужда да го пишеш - то си ти личи. И го каза ти, а не аз.

А за всичко останало, касаещо личните ти нападки към мен - в дир-а има хора, които ме познават, и могат да потвърдят, че по всеки параграф си по на десетина светлинни години от истината. Ако можеше да го видиш и сам - щеше да се изненадаш от собствените си профанистични преценки за хората.






Брей, дори не съм и допускала, че има толкова много типове с болни амбиции в този клуб... Подскочиха като настъпени жабчета!

Нищо лично бе хора, нали ви казах? Просто вече е ад в София и вие много добре го знаете. НЯКАК трябва да се намали броя на колите. И не става с четните и нечетните - просто защото гърците имат къде да си държат автомобилчетата, докато не ги карат. А у нас това ще се превърне в удвояване броя на колите - на който му се кара - ще си купи два броя - една нечетна и една четна.

Редактирано от yниKaлнa на 28.10.08 21:33.



Тема Re: гледай сеганови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.10.08 13:11



Съгласявам се с теб, всъщност, че платената синя зона стимулира хората да не се задържат излишно време на едно и също място и това дава достъп на повече коли да ползват малкото възможни паркоместа в центъра.

Преди няколко месеца, раздразнена от това непоносимо състояние в центъра на София , спрях на улицата един полицай (за негово учудване) в швейцарски град и разговарях надълго и нашироко с него по тези въпроси. В смисъл - живущите в тези зони имат ли някакви привилегии за паркиране. И той ми каза :"Ние не мислим за живущите в тези сгради. Ние мислим за търговците, които имат магазини в този район. Човек трябва да може спокойно да дойде и да пазарува в магазините им - да спре за малко и после да освободи място на следващия купувач. Но защо се тревожите за живущите - те всички имат най-малко по едно паркомясто или гараж под или зад сградата, която е над тези магазини, ако пък не им стига - (посочи) ето обществените паркинги, там спокойно могат да си оставят колите."

Наглед - същото, което ми казваш и ти. (Подчертавам, че той ги ПОСОЧИ, и двата паркинга, виждаха се с просто око, макар и единият да беше все пак на около 200 м. А цената им беше… 90 франка на месец. За справка – най-ниската ДНЕВНА надница там е 150 франка. Синята им зона струва 1 франк на час, и можеш да паркираш дори за 20 сантима – за петнайсетина минути. А имат и цели зони, при тях те са сини на цвят - където можеш да стоиш 1 час безплатно и това се доказва с един картонен часовник, който се слага на стъклото.).

Но у нас, особено в София, липсват двата основни компонента, които би трябвало да съпътстват, всъщност - да ПРЕДХОЖДАТ въвеждането на синята зона. Първият е - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО осигуряване на живущите и работещите във въпросната зона на паркоместа, достатъчно близки и достатъчно поносими като цена. И вторият - РАЦИОНАЛНО използване на средствата, събрани от паркиралите. А, добавям и трети - ДОСТАТЪЧНО ДОБРЕ УСТРОЕН градски транспорт, който да поощрява хората от комплексите да не ползват колите си.

Ние, както винаги, действаме отзад напред. ПЪРВО да приберем паричките и чак после - всичко останало (ако изобщо стигнем до него, да му мисли следващият управник!!;-))). Както вече казах някъде - ако имахме свестни кметове - отдавна да да построени въпросните обществени паркинги. Имаше предостатъчно парцели, и в топ-центъра, и в по-широк център, които можеха да бъдат изкупени от общината и дадени на фирми, които да построят многоетажни надземни и подземни паркинги. Пари от годишни данъци, паяци, скоби и синя зона - бол, стига да не се крадяха...

Като резултат се стигна до тази дискриминация на нещастните живеещи и работещи в тези райони, както и В СЪСЕДНИТЕ НА ТЯХ. Защото, нали знаеш, когато някой работи на синя зона - първата му работа сутрин е да си намери безплатно място, възможно най-близо до платената зона - т.е. - съседните малки улички. И каква беше реакцията на общината? НАПРАВИ СИНЯ ЗОНА И В МАЛКИТЕ УЛИЧКИ. Хитро, нали? Ама че нямало никъде прилично място за паркиране на прилична цена - много важно. Живущите и работещите в тези райони - кучета ги яли. И тази гротескна инициатива със 70-те лева - и тя е със същата цел - ДА ПРИБЕРЕМ ПАРАТА! Какво от това, че имаш талон - ако не намериш място в мизерните 200 метра, които са ти разрешени - ПАК ще си платиш в съседната уличка. А ако не си ползваш денем колата – къде ще я държиш?

Малко по малко се натрупаха всички тези фактори и в един момент ВСИЧКО СЕ СТОВАРИ НА ГЛАВАТА НА ЖИВЕЕЩИТЕ И РАБОТЕЩИТЕ в центъра. Което пък, за стотен път казвам, е ДИСКРИМИНАЦИЯ. И точно по тази причина трябва да се намери временен начин КОЛИТЕ, КОИТО ЦИРКУЛИРАТ И ПАРКИРАТ В ГРАДА да бъдат намалени по брой, и много бързо да се пристъпи към построяване на паркинги. (Един такъв може да се вдигне за година. ). Точно заради това идват и моите идеи за ограничаване на несофийските коли в града. Защото НЯМА КАК да спрем софиянци да си КУПУВАТ коли. Все едно да спреш прогреса и стандарта. Все повече хора имат по 2-3 коли в семействата и това не трябва да се криминализира.

Проблемът расте лавинообразно и кой-знае накъде ще избие...

А за данъците…не се бой, дори и да им се спрат колите – хората пак ще влизат в София, и ще пазаруват в магазините ни, и всичко останало, което изтъкваш.


За да е ясно за всички умници, за които просто е невъзможно да водят принципен и конструктивен разговор, а наблягат на личните нападки от безсилие – аз НЕ живея в топ центъра, няма синя зона около мен и не съм чак толкова лично потърпевша, освен от съседите по големите улици, които кацат при нас. А ПЕРСОНАЛНО цените в синята зона НИКАК не ме притесняват – мога да си ги разреша, което и правя ежедневно. И имам шофьорска книжка от 20 години. Без инциденти до сега. И имам в кариерата си на шофьор поне 10 пъти курсове София - Швейцария и обратно. Доста пъти - без никаква почивка освен за тоалетна.

Тези, същите, по това време сигурно са ходили прави под масата.



Редактирано от yниKaлнa на 29.10.08 13:17.



Тема Re: гледай сеганови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.10.08 14:19



В същност - в момента живущите в центъра определено не са стимулирани да купуват 2ра или трета кола, просто щото няма къде да я държат. Така че и в момента има механизъм ограничаващ скоростта на нарастване на броя на колите в центъра.
При това механизъм, който си работи много добре, без никакви инвестиции и решения.
Та - ако искаш просто да се ограничи броя на колите - спокойно, той вече е ограничен. Или поне ръста е ограничен. Ако спреш провинцията - дупката ще бъде запълнена от повече софийски коли.
Решението е само едно - платени паркинги + солидни глоби за неправилно паркиране.
Всичко друго, от уважение към възрастта ти, ще го квалифицирам като "странни" идеи.

Bеer? Mоre?




Тема Re: гледай сеганови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.10.08 15:22



Та - ако искаш просто да се ограничи броя на колите - спокойно, той вече е ограничен. Или поне ръста е ограничен

Ти сериозно ли говориш? НИКОЙ не може да ограничи един човек да си купи това, от което има нужда. Толкова повече, че в центъра възрастните хора все повече и повече си отиват, а на тяхно място идват наследниците им, които пък най-често продават жилищата им за МНОГО пари, а в тях се настаняват мутрите, които пък имат много коли... Същите тези мутри ще вземат мерки достъпът до центъра да се ограничи, защото те имат пари да си плащат за всичко. И точно заради това НЕ ТРЯБВА ДА ПРЕВРЪЩАМЕ ЦЕНТЪРА В ЗОНА, ДОПУСТИМА САМО ЗА БОГАТИТЕ. Защото светът се проваля заради тях. А това може да стане евентуално по моите начини.

Но не мисли, че ги намирам за реални, нито за идеални. Това е просто клуб, нали? И всеки пише каквото му дойде на ум.

ПП - само не ми се ще да чета бисери от рода, че богатите правели прогреса и пр... Животът доказва, че това съвсем не е така. За тези, които имат очи да го видят.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: гледай сеганови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.10.08 15:51



>> А това може да стане евентуално по моите начини.

>> само не ми се ще да чета бисери от рода, че богатите правели прогреса и пр...

Ами оже и да може по твоите начини, но - богатите не правят прогреса, но те го използват. И от тях (не от теб или мен) зависи това, как се управлява света. колкото и да не ти харесва... Я се замисли - колко от хората, които реално правят прогреса - учени, изобретатели, художници, писатели и т.н. имат някакво реално влияние върху управлението на света... чийто прогрес осигуряват?



Та... всичко тук си просто... ненужни байтове. Които само се трупат на някакъв сървър... съвсем безполезно.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: гледай сеганови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.10.08 18:16



НИКОЙ не може да ограничи един човек да си купи това, от което има нужда
Това е ясно. Наркоманията го доказва перфектно. Щом като закона не може да спре наркотиците - какво остава за законните стоки.
Говоря за друго - ограничението идва от това, че няма къде да си паркираш возилото. И като знаеш че няма къде - не купуваш. Поне си стимулиран да не купуваш. Няма да спре отделен човек, но ще има въздействие върху масите. Много вероятно бих си взел още една кола, ако имаше къде да я паркирам.
Мутрите се изнасят из по приятни места. Да се живее в центъра - определено не е приятно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: гледай сеганови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.10.08 19:30



Ами спри с ненужните байтове, щом ти се струват такива!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Ти не живееш ли внови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.10.08 20:25



терариума



Bеer? Mоre?



Тема Re: гледай сеганови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.10.08 21:19



Те не ми се струват такива - просто СА СИ излишни. От толкова писане по форуми (не само в този) - да не би да виждаш нещо да се променя??? Я слез на земята...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: гледай сеганови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.10.08 22:37



Надеждата умира последна, нали знаеш?



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: гледай сеганови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.10.08 22:40



>>> Надеждата умира последна


Тцъ... и за това - пак не позна.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: гледай сеганови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.10.08 07:19



Е, у всеки е различно. Аз ще се надявам докато дишам, че мога да отворя очите на някого за нещо, както и че някой може да ме научи на друго...

Все пак - човек се учи, докато е жив, и също: (прочети по-долу)

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: гледай сеганови [re: yниKaлнa]  
Автор Samolet 5 (непознат )
Публикувано30.10.08 12:33



Мога да се хвана на бас, че мъжът ти (мутрето) или е глухоням или те млати яко всеки ден ;)
Освен ако не се прибира при някоя млада любовница вместо при бабет ;)



Тема Re: гледай сеганови [re: Samolet 5]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.10.08 14:12



Като ти гледам писанията - нямаш повече от 15 години. Защо се буташ сред възрастните хора?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Ето на!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано02.11.08 00:38



От темата се набива като впечатление, че никой от опонентите ти не живее в центъра на София. Те просто го ползват като паркинг и/или място за работа.


Затова и тезата ти им е противна.

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.


Тема Re: Ето на!нови [re: Buhl]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.11.08 09:07



Мен ако питаш - от темата се набива в очи, че нито един от пишещите не е софиянец...



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Ето на!нови [re: yниKaлнa]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано02.11.08 10:54



Примерно аз не съм софиянец и не живея в София, не по моя воля, а пос коро принуда от релаността, съм работил там за извтестно време (с нетърпение да свърши) и сега ти искаш да ме накраш идвайки в помията да си плащам за "удоволствието"

, защо аз да плащам вашите порблеми, коиот нямате професионализъм, или воля, или акъл да оправите

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Тема Re: Ето на!нови [re: portal]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.11.08 11:31



Няма никакво "примерно", нито е нещо лично. Има ли нещо лично в метода да направят в центъра една зона (което е в процес на изпълнение вече), в която, поради натовареност на движението и на паркирането, влизането ще става СРЕЩУ ЗАПЛАЩАНЕ или срещу документ, че живееш там? Ако стане така - няма ли да е възмутително срещу всички, които работят там или влизат рядко и за малко и поради това си мислят, че не пречат, както ти самият пишеш за влизането си в София? Дори и да Е възмутително - ще го направят, защото така ще намалят броя на влизащите в тази зона и тя ще стане по-поносима. Е, СЪЩОТО е за целия град. Не по вина на софиянците той просто е станал ЦЕНТЪР на България. И животът им тук е непоносим. Точно поради това са впрегнати всичките "професионализъм, или воля, или акъл ", за да се намерят изходи от положението.

Моята идея е, че е по-справедливо да оставим софиянците ДА СИ ЖИВЕЯТ СПОКОЙНО В СОБСТВЕНИЯ ИМ ГРАД, КЪДЕТО СА РОДЕНИ, РЕГИСТРИРАНИ, ПЛАЩАТ ДАНЪЦИ, ГЛЕДАТ ДЕЦАТА СИ И КАРАТ И ПАРКИРАТ КОЛИТЕ СИ . Вместо да ги тормозим, да ги настройваме един срещу друг и дискриминираме на база кой живеел в центъра и кой - малко по-на изток, по-добре е да направим ограничен достъпа В ГРАДА, а не В ЦЕНТЪРА. И то НА КОЛИ, а не на хора. Дори бих казала - ВРЕМЕННО, докато се построят достатъчно на брой паркинги.

Същото бих написала и за Варна, и за Пловдив - все едно е за мен, разбери, няма никаква антипровинциална нотка в теориите ми.

Няма защо да иронизираш, че плащаш за "удоволствие". И не идвай в помията, защо ти трябва? А ако дойдеш - добре дошъл си, остави си колата в началото на града и ползвай автобуси, метро, тролей, трамвай, маршрутка... А ние ще си караме колите, защото това си е НАШИЯТ град. Колкото и тъпо да звучи. Както Перник, Търново или Русе, например, си е ВАШИЯТ.

Щото, като трябва да приемете боклуците "на София", дето половината не са наши, а ваши - ВСИЧКИ СЕ ДЪРПАТЕ!!!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Ето на!нови [re: yниKaлнa]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано02.11.08 16:38



Когато идвам използвам кола, защото градксият транспорт е претъпкан, мръсен, всъщност дори гнусен и нямате един човек с воля от управата да наложи буслентите в града, за да стане той ефективен...

Има мнго начини и хората ти написаха горе, че бариерите не е един от тях, има много неща които може да свършите преди да слагате бариери, което за мен абсолютна смешка, това е равносилно да се смаоотделите от България...

София не е лична на софиянци - тя е на всички българи, ако всички българи решат да отидат в София това е тяхно право и избор и софиянци нямат никакъв глас за това - нулев, да не кажа отрицателен, и вмоя град има подобен проблем, но в помлаки размери - поянкога се вижда че енеприятно, нооооо това еположението....

Не съм чул някой софиянец да се оплаква - от наемите, които взема от "селяните с колите"

Не съм видял няакви протести от страна на работодателите , че от старната се осигурява работана ръка, дори по евтина ... какво ще кажеш освен да си осатвят колите, да им се взимат и пръстови отпечатъци

бтв... каот бях в софия съм ползвал велосипед не съм идиот да се въртя някаъде по 30 минути да си спара колата или да бича в задръствания по 1 час - при положение, че пеша се стига за 20 минути - питам преди да сложиш бариерите - защо не накраш катаджиите и общинските власти да поработят, за да има неприкосновени бусленти и велоалеи, реални наказания за идоити, които на принципа на ествения подбор ще останат без книжки (не че книжаката каро колата, но все пак), да се построят малко подземни и мнгоетажни паркинги...

И понеже мутрафона писка (с право донаякъде), че държавата не дава пари по това перо , а в София живеят мнго хора от цялата старана - ами да се въведе по мек вариант ан софийско гражданство - не да се изисква :) а да се дава задължително при определни условия :) това и сега може да стане при ако всички решат да се регистрата сами - и да кажем го направят, мислиш ли че ако всички се запишат "софиенци" и почнат да са "РЕГИСТРИРАНИ, ПЛАЩАТ ДАНЪЦИ, ГЛЕДАТ ДЕЦАТА СИ И КАРАТ И ПАРКИРАТ КОЛИТЕ СИ" ще се оправи пробелма

Така че преди да сложиш баририте помсили пак - днес си във форума утре може да си ощинар/кмет/премиер?!? - зане ли човек - тогава някава идиотска идея или комплекс от късното детвство може да е фаталана за околните

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Тема Re: Ето на!нови [re: portal]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.11.08 17:27



"тогава някава идиотска идея или комплекс от късното детвство може да е фаталана за околните "

Не, това е просто един вопъл, колкото и да звучи тъпо. НЕ МИ СЕ ЖИВЕЕ ВЕЧЕ - толкова е голям тук проблемът и с движението, и с паркирането... И става все по-тежко и по-тежко. Нито е идиотска идея, нито някакъв комплекс. А безизходица.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Ето на!нови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.11.08 19:51



>>> НЕ МИ СЕ ЖИВЕЕ ВЕЧЕ - толкова е голям тук проблемът и с движението, и с паркирането...

Ами не живей... България не е само софия. Избери си някое населено място, дето няма такива проблеми, и живей спокойно и щастливо.



А и светът не е само България....

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Ето на!нови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.11.08 21:19



Леле, колко умно...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Ето на!нови [re: portal]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано03.11.08 00:18



Толкова често повтаряш демата "бариера", та чак си представих как примляскваш и я пробваш на вкус, докато я казваш. Айде стига!

Никой не казва да се турят бариери на входовете на града и да се спре достъпа на коли с външни регистрации. Става дума за това, че не е правилно на мен, като кореняк и живеещ в центъра, да ми искат пари за това ми "право", а всякаква паплач с регистрация, разбична от С или СА да троши улиците НИ и да паркира на местата НИ, за които сме си платили съответните данъци на СТОЛИЧНА ОБЩИНА, към която са ми регистрирани колите. А вуйчо от съседния град си плаща там данъците и таксите, ама идва и мачка софийските павета. И заради неговото криворазбрано право на свободно придивижване аз да плащам, че живея в ценътра...?!?! Ако не беше смешно, щеше да е тъпо. И обратното!
Пак ще го кажа - не искам бариери на входа на града. Не искам и да си плащам за това, че пра- пра- дядо ми е дошъл в София и по тая участ и а з живея тук. Просто искам като си плащам за правото да спирам на общинска земя, да не ми го отнема нечия несофийска кола, спряна там от някой, дето няма нищо общо с града ми, освен, че работи тук по принуда. Нищо лично.

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.


Тема Re: Ето на!нови [re: Buhl]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.11.08 19:02



Ти направо сложи точката!

Повече никой не смее да се обади.

Ето ти и една радостна новина: Велизар Стоилов принуден да подаде оставка !! Ако някой не знае - това е заместник-кмета, отговарящ за засаждане на пътни знаци, запушване на улици и затваряне на центъра. Язък, тъкмо му бях приготвила едно унищожително писмо... Дали да не се обадя на бат Бойко, да му представя революционните си идеи - може да ме назначи на негово място!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Ето на!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано03.11.08 20:54



Ми някак нямам радостно настроение, когато някоя маша е сменена от друга маша.

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.


Тема Re: Ето на!нови [re: Buhl]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.11.08 23:53



Браво бе! Аз ли ще съм тая друга маша? Вместо да ми стиснеш ръката, да ми пожелаеш успех и да излезеш с плакат пред общината в моя подкрепа - той НЕ БИЛ РАДОСТЕН моля ви се!!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Ето на!нови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.11.08 00:43



А бе ти си пълна с добри намерения. А както е известно - пътя към ада бил покрит с добри намерения. То аз поне този път не съм го минавал, та не знам, ама така казват.
Теб трябва да те държат далеч от политиката.
Еднопосчни тротуари. Малии - направо щеше да станеш професор в КАТ - принос в катаджийските науки.
Ако беше предложила и ограничения на скоростта за пешеходците - направо щеше да си подходяща за академичка.
Между другото - аз съм и за квартални бариери. От къде на къде бачкащите в съседния бизнес център ще паркират на нашите места?
Хич ама хич не ме интересува дали колите им са със софийска регистрация или не. Като не си от Младост 4 - паркирай се някъде другаде. Ако щеш и в самия бизнес център.
В същност - още по добра идея - бариера на всяка улица. А на тротуарите - по две.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ето на!нови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.11.08 07:09



Сънена съм, за да споря, само ще ти обърна внимание беззлобно, че се пише тротОар. Отдавна се каня да ти го кажа, но все се въздържах, да не ме отсвириш от клуба, че нали си някакъв шеф? И после как ще се оправяте тук без моите гениални идеи?



С едното си око само забелязвам ама и това ще ти кажа - голЕм егоист си братче. Интересува те само кварталния ти паркинг в Младост 4. Чак не се забелязваш - уж не те интересува кво става, ама някой като ти кацне на ЛИЧНОТО паркингче - готов си стена от барикади да издигнеш! Даже не се сещаш, че се покриваш с моята идея - като ни кацат на личните паркингчета разни от други градове, "бачкащи тук" - ЩО ДА НЕ СИ СЛОЖИМ БАРИЕРКИ НА ВХОДА НА ГРАДА?

Айде че излизам.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Ето на!нови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.11.08 18:29



Мерси за корекцията.
Винаги съм бил на вие с правописа.
Ми ако ще е гарга - да е рошава. Кви са тия половинчати работи?
Бариери ама за града - като ще са бариери да са бариери. Истински. По възможност с по двама автоматчика - да ги охраняват.
И на всяка да искат пълна информация - къде си тръгнал, защо си тръгнал на там, какво ще правиш, защо ще го правиш, с кого ще го правиш.
Така де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ето на!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано04.11.08 20:38



Браво бе! Аз ли ще съм тая друга маша? Вместо да ми стиснеш ръката, да ми пожелаеш успех и да излезеш с плакат пред общината в моя подкрепа - той НЕ БИЛ РАДОСТЕН моля ви се!!

Малко е късно вече. Вакантното място вече е обезвакантено.
Но знае ли човек... Всяко зло за добро. С твоите радикални идеи ако те назначат в СО, най много да накараш кмета да се откаже от поста си на ПИ'2009.


И тогава ще видиш ти и всички ние!

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.

Тема Re: Ето на!нови [re: bira_more]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано04.11.08 20:42



От къде на къде бачкащите в съседния бизнес център ще паркират на нашите места?

Паркирай в "Младост 3" тогава. Километър-два пеш от колата до вкъщи и обратно сутрин е здраве.


Живеещите в центъра отдавна са го разбрали.

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.

Тема Re: Ето на!нови [re: Buhl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.11.08 22:37



В Младост 3 паркирам само като ходя до центъра с кола


Мамка му - днес с велосипед стигнах до съдебната палата за 35 мин.
Преди месец и половина с такси (по същото време) - за час и десет.
Ако имаше читави вело алеи - още по бързо щях да стигна.
Не че свърших работа, ама то е друг въпрос

Bеer? Mоre?



Тема Re: Ето на!нови [re: bira_more]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано04.11.08 23:45



Мамка му - днес с велосипед стигнах до съдебната палата за 35 мин.
Преди месец и половина с такси (по същото време) - за час и десет.


Че то няма читави бус-ленти, ти за велоалеи говориш.


Всеки ден в час пик минавам 8-9 км за около час и 10-20 минути. Разбирам напълно. Остава да решим въпроса с повсеместното паркиране и бариерите, най-вече с второто - дали да са от пластмаса или е по-добре да са от бракувани противо- РК, КН и т.н. -устойчиви релси.
Или пък е по-добре който НЕ плаща данъци за МПС-то си в СО, да си плаща за такса-паркинг (за целия град) или пък поне за такса-вход, което е почти същото. Дори и в омразния ти БЦ са го регламентирали и ако си влизал скоро с кола ще знаеш. Камера те сканира на бариерата и ти дава билет за два часа. След това си плащаш. Тяхна си територия - те определат правилата. А СО не ще да направи като тях.

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.

Редактирано от Buhl на 04.11.08 23:47.



Тема Re: Ето на!нови [re: Buhl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.11.08 17:21



За мен решението е едно - паркинги + контрол.
Може и допълнителни екстри - винетка за центъра - най-малкото е твърде натоварен.
За живущите там - може да има отстъпки.
Но без контрол - няма да стане.
А контрол - няма кой да наложи.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ето на!нови [re: bira_more]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано07.11.08 20:52



За мен решението е едно - паркинги + контрол.
За "Младост 4" и БП къде предлагаш да сложат паркинг? До Сити оф фонтенс или във в.з. "Бункера?!" Ама там ще паркират тия от ИндКомерс и останалите офис-сгради до тях.
Това, дето го предлагаш, е добра идея. Ама просто не остана място.


Може и допълнителни екстри - винетка за центъра - най-малкото е твърде натоварен.
За живущите там - може да има отстъпки.

Дали пък да няма отстъпки само за живущите извън центъра, но в София? А останалите - на пълна такса. Който има имот в центъра - значи е богат да си плаща. Аргументирано и справедливо, нали?!


А опиняка отвсякъде из Татковината - вход свободен. Демократично!

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.

Тема Re: Ето на!нови [re: Buhl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.11.08 00:24



В Младост 4 място за паркинги има колкото искаш.
Проблем е из центъра, ама все си мисля че и там, стига да има желание, ще се намери и решение.
Идеята ми за отстъпки за центъра е проста - хората живеят там, тоест колите им по условие са там.
Ако има добър градски транспорт (дано пуснат метрото по скоро) - в центъра поне на мен ще се налагаа да ходя с кола много ама много рядко.
А бе - някак си в някои градове дори много по големи от София, проблема е решен - в други не е.
Та - вероятно може да бъде решен и в София.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ето на!нови [re: bira_more]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано08.11.08 00:45



В Младост 4 място за паркинги има колкото искаш.
Визуално само. Хайде да си говорим пак след година-две, когато ги застроят разни заинтересовани лица.

Метро, казваш...
Днес жената се наложи да я кача на метрото, че не ми се караше до Люлин и обратно. Та... Закарах я с колата до най-близката станция. Има-няма 10-15 минути. Пеша е 20-25 минути. Пък и спрях в нарушение за 5 секунди докато слезе, а за паркиране в близост не ми се мисли.
Иначе се води, е в центъра минава метро. Само дето е, както казваха в казармата - на една туба разстояние. И някой трябва да те ''остави'' щото за паркинг не може и дума да става.

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.


Тема Re: Ето на!нови [re: Buhl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.11.08 02:10



Има един платен паркинг точно до Света Неделя - тоест до първата спирка на метрото. Е не знам дали има места на него.
За Младост си прав. Строителството тече с бурни темпове. Съответно колите ще се увеличат, а паркинги - никой не строи. Но и да строи - колко ще паркират на платен паркинг, ако могат да си спрат където си щат.
Лошото е че се получава затворен кръг. Няма паркинги, защото са нерентабилни. Нерентабилни са защото всеки ще направи каквото може да мине метър. Ченгетата си затварят очите - щото няма паркинги, а и могат да гепят някой левец.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ето на!нови [re: Buhl]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано11.11.08 15:58



Сори за късния отговор но не си казал нищо, с което да не се съглася, просто маркирам ,че съм порчел мнението ти.

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Ето на!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано14.11.08 13:03



Ти си била уникално зле с материала бре моме...
Синята зона е временно решение на един проблем за сметка на друг, понеже тези паркоместа водят до стесняване и промяна в еднопосчни на много улици - демек затруднява трафика.
А постоянно решение така и не се започва... а и защо да се почва като сдуха на стадото е държавна политика, пък тая синя зона и "Паркинги и гаражи" са постоянен приличен генератор на доходи за някои влиятелни хорица.
А като ти чета другите изцепки и направо нямам думи... гражданството остана при комунизма, в нормалните държави такси за преминаване/паркиране в претоварени зони се плащат наред от всички независимо от месторождението/местожителството!
Та слез на земята моля...

Welcome to the real world!




Тема Re: Ето на!нови [re: Mopфиyc]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано14.11.08 18:22



Много добре го каза - В НОРМАЛНИТЕ ДЪРЖАВИ. Да не би да имаш предвид, че и ние сме такава държава?

А що някак не правиш паралел между цените на синята зона и паркингите в нормалните държави и тук?

И плюс това синя зона не е "временно решаване на някакъв си проблем". Синя зона е просто място за забогатяване. На някои хора. Доста много на брой.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Ето на!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано21.11.08 13:55



Напротив решение е... защото преди нея да спреш за 15 мин - 2 часа пред някоя институция в центъра да свършиш нещо което тя те задължава беше невъзможно!
Но е ВРЕМЕННО!
Понеже паричките потекоха не за постоянно такова, а за нечии гуши... за това временното ще си остане постоянно.
Но най-вече защото стадото не си гледа интересите!
И ако не искаш да сме нормална държава или ривеш по комунизъмо - марш в Северна Корея, там ще ти хареса...

Welcome to the real world!




Тема Re: Ето на!нови [re: Mopфиyc]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.11.08 01:19



За мен "нормална държава" не е тази, в която цената на синята зона за 1 час се равнява на 1/20 от надницата, а месечният паркинг - на една трета минимална заплата.

Нито пък е нормална държавата, в която парите от синята зона " потекоха не за постоянно такова, а за нечии гуши"

Ако ТАКАВА ти е нормалната държава - наистина по-добре е в Корея.

"Винаги има поне още една гледна точка..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.