Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 19.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Събирам информация!нови [re: Buhl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.10.08 22:43



Светофара на 131 училище
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=27fd0ee746f0f49936be4c3fc55b8a81&Map64_16.x=33&Map64_16.y=70
Или от gmaps:
42.633288,23.380312
http://maps.google.co.uk/maps?f=d&hl=en&geocode=&saddr=&daddr=NW1%200NE

Bеer? Mоre?




Тема Re: Събирам информация!нови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.10.08 22:49



Добре де - ти гараж имаш ли?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Събирам информация!нови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.10.08 22:54



Нямам гараж. Защо питаш?

А какво за този светофар?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Събирам информация!нови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.10.08 23:03



Е ми - много е просто. В Щатите - поне така съм чувал, ако имаш кола ТРЯБВА да имаш и гараж за нея.
Купи си гараж - и ще облекчиш поне малко проблема с паркиралите коли.
Ненавиждам да карам кола из центъра в делничен ден. Ако мога - карам велосипед. И съм по бръз.
Ако отида - намирам място така че да не преча - дали е синя зона, или платен паркинг - правя каквото мога да не преча. И ако трябва - ще ходя половин или един километър, ама няма да се заглавя някъде.
Някак си неприемам - човек плаща много пари за кола, ама автоматично счита че има право на безплатно паркомясто.
Друг е въпроса - какво става с кинтите които плащаме на общината. Можеха да се направят платени паркинги. По широки улици, да оправят и дупките....
Но идеята на нашата власт (независимо от цвета) е да ни насъска един срещу друг, та да могат да си усвояват на спокойствие.

Кръстовището е готино - има пешеходна пътека, ама от тротуара не можеш да стъпиш на пътеката защото има ограда. Просто - оставаш без думи....

Bеer? Mоre?




Тема Re: Събирам информация!нови [re: yниKaлнa]  
Автор babi6erata (непознат )
Публикувано06.10.08 07:26



ЕЕЕ, взе ми думите от устата:)) Тъкмо исках да ти подскажа за "Изток". Преди година го направиха тоя абсурд. Ама я се опитай сега да минеш по "Атанас Далчев":))) Или още по-добре по "Чарлз Дарвин":)) И после ще си говорим!





Тема Re: Събирам информация!нови [re: yниKaлнa]  
Автор babi6erata (непознат )
Публикувано06.10.08 07:30



А ако ще си говорим за синя зона - минете по "Кирил и Методий" в отсечката от "Веслец" до "Мария Луиза". Синя зона, ама за теб и мен. Всички паркирани коли там са само на служители от гранична полиция с бележка "паркиран по месторабота"?!? Ми ние де работим, бе ! На луната може би?!? И я се опитайте да кажете нещо на служителите от "Паркинги и гаражи". Дигат рамене и обясняват, че не е тяхна работа. По-голям абсурд, здраве му кажи!





Тема Re: Събирам информация!нови [re: babi6erata]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.10.08 07:54



Това за паркиралите безплатно полицайчета (цивилни) го нищиха и по телевизията. Явно - глас в пустиня, щом пишеш и днес...

За Изток е върхът - влизаш по Чехов вдясно до Методи Попов и от там - ИЗЛИЗАНЕ НЯМА!!

Най-лошото е, че наистина го правят с чувството, че вършат нещо перфектно и въвеждат ред в столицата! Неотдавна техен шеф гордо ми заяви, че според европейските норми всяка улица, по-тясна от 6 метра, трябвало да бъде ЕДНОПОСОЧНА... И сега са си изработили стотици знакове - новички и лъскавки - и ги бодат наляво и надясно, без изобщо да се съобразяват с локалните особености на района! Коне с капаци...

А иначе има и изключения, естествено, за "наши хора". Улица Омуртаг до скоро беше еднопосочна. Но там разни баровци си вдигнаха луксозни къщички, и сега, очевидно за тяхно удобство, отвориха улицата и в двете посоки. Нещо май са си забравили рулетката в къщи, като са мерили 6 метра!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Събирам информация!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано06.10.08 16:27



Покрай нас не съм забелязал подобна активност, ама аз не съм в центъра. Ако улицата е задънена и еднопосочна викни Господари на ефира, че да се посмее целокупния български народ.

Между другото на кого може да се пишат предложения за промени по улиците? Има една при нас дето се състои от един метър тророар, по който почти никога няма хора, два метра кал и два метра шосе - двупосочна е, а разминаването става в калта, която се води част от тротоара.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Събирам информация!нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.10.08 18:36



Какво искаш да промениш по въпросната улица?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Събирам информация!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано07.10.08 09:45



Да и сложат второ платно - 50x2 метра асфалт е, не е голям разход, а мястото го има и в момента се използва именно за това с всички произтичащи неудобства.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.