Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 12.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кого гази повече простотията?нови  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 12:31



В последно време взех да се чудя, дали в България не са създадени специални условия за развъждане на кретени. Особенно от страна на нежния пол, които със страшна скорост догониха и вече изпреварват "силния" по простотия и изцепки.

Миналата седмица за един ден станах свидетел на 4 катастрофи, като почти щях да стана участник в 2 от тях. И 4-те бяха заради тъпотии - непускане на мигач за завой, обратен завой на забранено място и най-интересното - излизане на кръстовище на заден на червено. Последната стана буквално пред мен. Тъпанар със Ауди и перхидролка до него явно обърка къде е влязъл и дори без да се замисли, даде заден и се върна в крастовището на червено за него. Веднага го фрасна залетял се надолу джип и стана мазило. Спряха на има няма метър от мен. Бавно и внимателно тръгвам да ги заобикалям и това ме отърва, понеже в тоя момент от същата пресечка на заден излита Есперо с някаква лелка. Пак на червено.

Е не ми издържаха нервите и изскочих да я псувам. Оная така се шашна че с пълна газ сгази тротоара и избяга, като по чудо не удари човек. Аз се шашнах още повече. Нормални ли са тия хора?!

В последните няколко години тоя народ подивя. Мигача го нямат за нищо, даже ми се хилят като давам. Аз съм шофьор от старата школа и съм учен за всяка маневра да си давам мигач. Сегашните явно си пестят крушките. Куп пъти срещам по нощите фантоми без фарове. Седят вътре разни дебили и се пулят, и явно не знаят за какво служат.

Простотията не отминава и жените. Появили са се едни агресивни шофьорки не ти е работа. Крещят, псуват, налитат на бой. Светофара още е червен а вече ти свирят отзад или изпреварват в насрещното. Върха беше като видях една с малък Мерцедес, на който му беше паднала някаква скара отдолу. Скарата стърже зверски по асфалта, хората се обръщат, светкат и насреща колите но госпожицата смело натиска газта и от такива дреболии не и пука.

Според вашите наблюдения кой простее повече? Според моите мъжете редовно се оливат с превишена скорост и неправилни изпреварвания, докато жените са спецове по извършване на всякакви видове нелогични и абсолютно откачени неща. Пример от тази сутрин - девойка се червисва докато в устата и е фас а в другата ръка гсм. Естествено погледа и е в огледалота а не напред. На такива трябва да се налага четворна глоба. Както и на мъжкарите дето пак държат телефона а с другата си бъркат в гащите.



Тема Начинови [re: няkoй]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.07.08 18:50



Мъжете - не спазват закона, щото са мъже.
А жените - щото не са начсно как да го спазват.
Пример:
Мъжете - не дават мигач, щото са мъже и си знаят на къде да вървят. А жените - не са наясно кога какъв мигач да дадат, и как да го дадат.
Напоследък забелязвам и положителна тенденция - я някой ще ми даде път - я някой ще балгодари, ако аз му дам път.
Има и друго - поне на мен жегата ми влияе много зле - та се случва и аз да направя някоя глупост - все пак на ниска скорост - та най-много да си отнеса някоя майна



Bеer? Mоre?



Тема Re: Начинови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.07.08 14:52



Аз глупости само при ниска скорост съм правил, явно трябва да карам само бързо



----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: Кого гази повече простотията?нови [re: няkoй]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.07.08 14:55



За мъжете е типична превишената скорост, само че това не го слагам сред простотиите. Типичната простотия при мъжете е неправилното изпреварване - вероятно това е простотията водеща до най-много жертви на пътя.

За жените типично е да не внимават и да не се съобразяват с останалите участници в движението - карат между платната, седят в лява лента и не загряват, че пречат преди да натиснеш клаксона (номера като мигачи и дълги не помагат).

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re:нови [re: няkoй]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано11.07.08 03:30



Моля, моля, аз когато карах в България, не правех такива неща, нито се гримирам, нито говоря по телефона като карам, използвам хендсфри


И аз съм от оная школа, дето ме научиха, че за всяко мръдване даваш мигач.
Първия месец и аз гледах неориентирано на пътя, но придобих стаж и самочувствие и станах предвидима на пътя.
Моят инструктор така ме е учил - Винаги трябва да си предвидима за другите участници в движението, а не да ги хвърляш в ужас с резки маневри без сигнализация.
Накрая станах такава буквалистка, че спазвах правилата дословно - като наближа светофар и и е жълто с тенденция за червено, намалям и спирам.
Ако е жълто с тенденция за зелено, преценявам колко има до кръстовището и или забавям леко, за да не се бухна сред мъжете-оптимисти, които са решили да минат на жълто с червена тенденция, или държа същата скорост и си минавам нормално.
Много, много рядко ми се е случвало да превишавам скоростта с 10-тина километра в час на прав участък без насрещно движение, винаги съм пускала линейки, пожарни, полиция, давала съм предимство на такситата, абе примерна шофьорка без нито една отнета точка или глоба
Сега се мъча да свиквам с норвежките правила на движение с техните забранени десни завои в градовете, многобройни кръгови и предимства на лявостоящия почти винаги, защото мисля да си взема норвежка книжка.
Ама пусти стари навици от България, още гледам надясно вместо наляво за предимствата и понякога намалям и направо спирам, за да мине дясностоящия и се започва едно умно гледане през предните стъкла
Но ми е простено, отскоро седнах зад волана тук и ... съм си поставила срок да сменя навиците преди да започна активно шофиране в градовете (засега избирам затънтени квартални улички, докато свикна)

П.П. Казах на моето, че трябва да ми закача една мигаща табелка "Внимание, чужденец зад волана" на колата като карам аз, за да знаят другите шофьори, но той твърди, че така още повече ще ги шашна

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Редактирано от Bиливap на 11.07.08 03:31.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано12.07.08 21:08



Хихи... забранени десни завои? И предимство на левия??? Уф........

Тъкмо като свикнеш добре да караш там, вземи се премести в Англия... да видиш каква веселба е. После.... хм... някъде имах снимки на движеннието в Делхи и Кайро... там пък е най-готино....



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кого гази повече простотията?нови [re: няkoй]  
Автор about blank (новак)
Публикувано13.07.08 11:42



Ужасно е,ужасно е! Всичко е така,както си го написал,дори и по-ужасно,но не може да се побере тука! Не ме обвинявайте,че съм полов дискриминатор,ама има повече жени,които се държат опасно дебилно като шофьори,отколкото мъже!А и последно време много,много жени шоферки се навъдиха, като застанеш на светофара на червено понякога се огледаш и не виждаш ни един мъж зад волана около тебе! Но тъй като от доста години куцо и сакато има пари за кола,както и за книжка,за съжаление,не мисля,че ни очаква нещо добро и в бъдеще!

Някой тука споменава за четворни глоби. Хубаво е да ги има,ама каква полза,като пак ще отидат в джоба на пътните ченгета!



Тема Re: Кого гази повече простотията?нови [re: about blank]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано13.07.08 14:01



Някой тука споменава за четворни глоби. Хубаво е да ги има,ама каква полза,като пак ще отидат в джоба на пътните ченгета!
В случая няма никакво значение в чий джоб ще идат, а откъде ще излязят.



има повече жени,които се държат опасно дебилно като шофьори,отколкото мъже!
По принцип си прав, но само по принцип. Статистиката сочи друго по отношение на причините за ПТП и пола на виновните водачи. Съгласи се, че дори и да стане произшествие, защото някоя блондинка не е подала мигач или нещо подобно, то ще е леко ПТП и ще става дума за поправка на ламарини. Жената си знае уменията, шашка се, внимава, също така не кара пила, пък и самата й непредвидимост всъщност я прави предвидима - очаквам всичко да направи, съответно намалявам. Мен лично ме е страх повече от "мъже" - късопишковци зад волана. Те са много по-опасни.

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."


Тема Re: Кого гази повече простотията?нови [re: Le bricolateur]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.07.08 15:42



>Мен лично ме е страх повече от "мъже" - късопишковци зад волана. Те са много по-опасни.
Абсолютно вярно. Не съм гледал статистики, ама нещо не си спомням за тежки ПТПта причинени от жени.
Сигурно има, ама са доста по редки.
Между другото - много опасни са и пенсиите. Знаят че карат добре, ама не знаят че е в минало време.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кого гази повече простотията?нови [re: bira_more]  
Автор about blank (новак)
Публикувано13.07.08 19:00



Така си е,както казват и bira_more & le bricolateur, но аз имах предвид не само статистиката, но и ежедневните ситуации на пътя. Което включва и това, че много инциденти са предотвратени, защото един/една създава опасна ситуация, а трима го/я пазят,щото пазят и себе си, а той/тя кара като че е сам/а на пътя.
А относно глобите-то е ясно,че излизат от моя/твоя/нашите джобове, ама защо да няма значение къде отиват? Само че това е една друга дълга тема,която може да се превърне в off-topic...
Иначе,да ви кажа, и аз съм с малка пишка, ама смятам,че съм добър шофьор.И приятелите ми са на това мнение, за шофьорлъка де

!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.