Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 12.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Личи,нови [re: walkman™]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано23.07.08 20:40



че не си имал взимане-даване със законите. Явно не си наясно как се възразява срещу акт и как се обжалва наказателно постановление, затова се позоваваш на сухите текстове, а практиката и философията на правото я пропускаш.
Нейсе... Не се хващай за думите, а мисли глобално. Мисли и за "вратичките", които собственикът ще извади пред инстанцията и с каква лекота актът (нак. постановление) ще "падне". Пропускаш и момента как после собственикът ще подаде иск за нематериални щети.

Та така... Четенето не е лошо, ама трябва и основата, пък и практиката, да ги има.



"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано26.07.08 23:47



Идеи много, но работещите са малко


Манталитетът се променя в течение на поколения, не става ей така от днес за догодина.
Вариантът с рушветчето ще е едно от последните отпаднали неща.
Хората са се научили, че и така може.
И едните очакват да дадат, и другите очакват да получат.

Аз пък друго си мисля - да се изнесе населението в чужбина, да придобие малко от добрите навици на пътя от други страни и да ги "внесе" в България
Това беше шега, разбира се.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Щиpлиц]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано26.07.08 23:49



Колега, докато не бръкнеш много дълбоко в джоба на нарушителя и на склонния към нарушения, те няма да спрат да минават по лесния начин.



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Le bricolateur]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано26.07.08 23:52



Какво точно пише в закона?
Понеже това, дето walkman е написал е закона, пък ти твърдиш, че "В закона пише друго."
Просветли нам непросветените



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Как да намалим ПТП в национален мащаб?нови [re: Tpaнcпopтep]  
Автор sfdgrg (,,,,,,,,,,,,,,,)
Публикувано27.07.08 18:39



Малко нови наказанийца в ЗДП:
1. Наказва се с лишаване от свобода за срок от 6 месеца до 2 години водач, който:
а) управлява МПС с концентрация на алкохол в кръвта над 1.5 на хиляда;
б) управлява МПС без да притежава свидетелство за правоуправление;
в) превишава разрешената скорост в населено място с над 50 км./ч.
2. Ако в резултат на нарушение на горния член е настъпило ПТП, наказанието е лишаване от свобода за срок от 1 до 3 години, ако не подлежи на по-тежко наказание.
3. Служител на органите за контрол, за който се докаже, че е взел подкуп и не е санкционирал водач, нарушил горните два члена се наказва с лишаване от свобода за срок от 5 до 10 години.
Може и още да се измислят, мисля, че нарушенията от т.1 са най-опасни. А и примерно по 10% от платените глоби по наказателни постановления да се изплащат на съставилите съответните актове служители на КАТ. Това последното да е само за актове, които могат да се обжалват.

Редактирано от sfdgrg на 27.07.08 18:42.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.07.08 23:45



Не мисля - мисля че ако е редовно и неотменимо - нарушенията ще намалеят драстично.
А след това може и санкциите да бъдат завишени.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.07.08 23:57



Много неща могат да се направят - само има един проблем - няма кой да почне да ги прави.
То за поколенията - и Мойсей си е водил народа 2 поколения, а ние понеже не сме евреи - може и повече да ни трябват.
Ама ако има някой, с желание да промени поне малко нещата - много неща могат да бъдат променени.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Как да намалим ПТП в национален мащаб?нови [re: Tpaнcпopтep]  
Автор zwerfster ()
Публикувано28.07.08 13:02



С възпитание - промиване на мозъци в посока толерантност по пътищата и намаляване на скоростта - не може да се наслагат камери на всеки 5 метра пък и те са с палиативен ефект - пред камерите позираме като за снимка а после газ до ламарините до следващата камера



Четох за някаква катастрофа на полигон преди малко - ми по добре там да се състезават любителите на уличните гонки отколкото по улиците все пак при катастрофа публиката и случайно преминаващите не страдат
Така се почва след време сигурно ще си организират и български вариант на Race Wars - на тая писта денонощно има фанатици - не че не се състезават и на Големия път ама там камерите работят и им излиза по-евтино да си плащат да ползват пистата отколкото да плащат глобите

А иначе последната кампания тук е - Ако караш твърде бързо няма да го/я видиш - и в го/я една снимка на мъж/жена - Хваща окото щото е на бял фон и само букви - чак след 60км на 3-4 пано забелязах образа в надписа

Ekл.1.18 Защото в многото мъдрост има много досада; И който увеличава знание увеличава и печал.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано28.07.08 19:25



Какво точно пише в закона?
Понеже това, дето walkman е написал е закона, пък ти твърдиш, че "В закона пише друго."

Какво пише в Закона (с главна буква, като понятие, не като конкретен закон, защото може и кодекс да е) ли?!
Пише страшно много неща в Закона. Цял лабиринт от препратки и практика е. Бих го обяснил, но само на някой, който е способен да го разбере. Ти не си. Което не е болка за умиране. Ако имаш казус - плащаш си на някой квалифициран и той ти го решава. Аз така правя с нещата, от които не разбирам.
Пък и по-горе достатъчно ясно съм го подал за тези, които използват главата си.


Просветли нам непросветените
Ясно ми е поради что се заяждаш. Нейсе, простено ти е...



"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Тема Re:нови [re: Le bricolateur]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано29.07.08 02:00



Не се заяждам, от де е тази параноя сега.
Питах те какво пише в закона, щом пейстнатия от walkman закон не го признаваш


Иначе става малко като "Не е така, ама и аз не знам как е".
Което не е много конструктивно като подход.
Не искам на мен персонално да обясниш, обясни за всички, все някой ще е
способен да разбере и ще изясни и на неразбралите.
Жокерче някакво дай, къде да го търсим този текст на закона, на който се позоваваш.
Иначе ще останем в самозаблудата, че има закон, който обаче не е закон, защото в закона пишело друго, ама не е ясно какво, нито пък се разбра кой е този друг закон.
Малко е объркващо, не мислиш ли?
Особено като намесиш кодекси, допълнения, изменения, укази и какво ли още не :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.