Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 04.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Някой да си спомня какво писах преди месеци?нови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.06.08 11:51



...Тогава разни умници претендираха, че не съм права, че синята зона била нещо прекрасно и прочее псевдо-европейски твърдения!

Феноменът ”Паркинги и гаражи”
18 юни 2008 / News.dr.bg
Общинската фирма "Паркинги и гаражи" е криминална организация. Всяка година от там изчезват десетки милиони левове.
Това каза независимият депутат Минчо Христов пред бTV, цитиран от БГНЕС. Според него зад този "мафиотизиран октопод" стоят представители от всички политически сили. Христов заяви още, че ръководството на "Паркинги и гаражи" прави всичко възможно целият център на града да бъде превърнат в платена "Синя зона", за да може да се събират максимално средства от българските граждани. Умишлено в централната част на столицата се създава хаос и задръствания с цел да се накарат хората да използват "Синята зона", категоричен беше народният представител. БГНЕС припомня, че един час паркинг в "Синя зона" струва 1 лев между 8.30 и 18.30 часа всеки работен ден. Поставянето на "скоба" излиза 10 лева, а вдигането на автомобила с "Паяк" - минимум 30 лева и в повечето случаи се съставя акт.
Само преди дни Върховният административен съд обяви "Синята зона" за незаконна, като се произнесе по жалба на столичния адвокат Юлиян Пекунов. Решението важи за последните три години и така всеки гражданин, станал "клиент" на "Паркинги и гаражи" може да си поиска парите обратно по съдебен път.
Според публикации в медиите, за една година фирмата "Паркинги и гаражи" събира около 4.5 милиона лева от нея.


"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Някой да си спомня какво писах преди месеци?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.06.08 13:03



браво, гадже, права си.





Тема тази "новина" не ме изненадванови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.06.08 13:40



Но също толкова незаконно продължава да бъде паркирането по тротоарите, нали така?... За това не е нобходимо да се произнася Върховният Административен Съд.



Everything louder than everything else...

Тема Re: тази "новина" не ме изненадванови [re: Dakota]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.06.08 18:01



Е айде сега - никъф кавалер не си - само се заяждаш



Bеer? Mоre?



Тема Re: тази "новина" не ме изненадванови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.06.08 19:31



Тц. Незаконно е паркирането по тротоарите ЕДИНСТВЕНО ако се доближават на по-малко от 2 метра от сградата.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: тази "новина" не ме изненадванови [re: yниKaлнa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.06.08 20:47



много правилници четеш, а толкова широки тротоари в София няма.





Тема Re: тази "новина" не ме изненадванови [re: Last Roman]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.06.08 00:04



Има, има. На някои от тях дори общината се е погрижила да забие колчета на съответните разстояния. Справка - ул. Шипка. И другаде има, но не се сещам в момента.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: тази "новина" не ме изненадванови [re: yниKaлнa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.06.08 12:05



моме, не спори с градския префект. Никъде няма толкова широк тротоар, на който да побере колесницата с конете ми.





Тема Re: тази "новина" не ме изненадванови [re: Last Roman]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.06.08 13:37



Конете - ще ги пуснеш да си пасат в градинката, хем ще наторяват, хем ще пестиш от "гориво"


Ама да им сложиш аларма, че иначе ще си ги купуваш под формата на суджук.

Bеer? Mоre?



Тема И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано19.06.08 13:44



Незаконен е само начина по който е обявена - не трябвало да е с указ на общинския съвет, а с такъв на кмета. Иначе за фирмата - то си е ясно, че е криминална - те и паяците нарушаваха някакъв закон.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.