Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 20.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема образованиенови  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.06.08 12:08





Представяте ли си, ако започнат да дават книжки на неграмотни хора!? Ясно, че човекът се е опитал да защити интересите на контингента на ДПС. Според мен трябва да се дават книжки дори само при завършено средно образование.



Тема Re: образование [re: Kaлoмaин]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано27.06.08 12:25



Това е пълно безумие - да се дават книжки на неграмотни хора. То не че сега това не се случва по втория начин, но все пак говорим за основно образование!



Everything louder than everything else...

Тема Re: образованиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано27.06.08 13:44



А според мен, тъй като основното образование в България е задължително - на тези хора трябва да им се забрани и да гласуват!

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: образованиенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано27.06.08 16:10



То е задължително - сега, но преди време не е било, а на много места не е имало и условия. Съответно има един куп баби и дядовци дето са си учили до 4-то отделение и това е било, а все пак и те живеят в тази страна и имат право на глас.



Иначе и аз съм си мислел - примерно професорите да имат право на три гласа, висшистите - на два, и всички останали - по един. Но не е честно. Освен това какви изкуфяли професори има... , а за сметка на това има и много хора, които са будни и интелигентни и без да са учили в университет.

Everything louder than everything else...

Тема Re: образованиенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.06.08 02:25



По въпроса за гласуването от известно време насам аз имам странно мнение...дори не бих го нарекла мнение, а недоумение. Преди застъпвах тезата, че всички трябва да гласуват, особено младите и интелигентните. Докато не говорих случайно след миналите парламентарни с една моя клиентка - младо момиче, около 24-5 годишно, висшистка, на добра работа. Попитах я дали е гласувала, тя каза - да. Тъкмо й се зарадвах, и тя добави: "Аз много не я следя, политиката"... Поведох разговор, и се оказа, че тя ИЗОБЩО НЕ Е В ЧАС, а е гласувала... за партията, за която е гласувало гаджето й. Общо взето хич не я интересувало, не знаела кои са политиците, какво изобщо се случва... Е, кажете - КАК ДА СЕ ИЗБЕГНЕ ПЪК ТОВА БЕЗУМИЕ? Има сума ти хора, които ходят и гласуват за този, за когото им е казала баба им, или дядо им, или някой друг, който е имал интерес да получи гласа им ДОРИ И БЕЗ ДА ГО КУПУВА!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: образованиенови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано30.06.08 14:33



Безумията се избягват чрез задължително гласуване - така те потъват сред масата от хора които гласуват според убежденията си ... или според убежденията на някой познат, което е горе-долу същото.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: образованиенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.07.08 01:21



И защо трябва да бъда задължен да гласувам за хора които считам за престъпници?
Не мислиш ли че е малко нагло?
Начи - според "народните избранници" - аз съм достатъчно тъп за да гласувам на референдум, поради което не се пускат референдуми, но нищо ми няма ако трябва да "легитимирам" дейността на партийните лидери и назначениете от тях депутати.
Ако съм тъп за референдум - значи съм тъп и за гласуване за квота на партийните лидери.

Bеer? Mоre?




Тема Re: образованиенови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.07.08 14:43



Защото това са хората които ще решават бъдещето ти. Защото от престъпник до престъпник има разлика и винаги може да се избере най-малкото зло. Защото колкото повече хора гласуват, толкова по-трудно се правят шашми. ... и т.н.

Референдумите са друго нещо и са много тънка материя - могат много лесно да се използват за манипулации. Добре е да ги има, но трябва да са много добре дефинирани.
Ето ти един драстичен пример - ако се пусне референдум да се изгонят циганите от България какъв мислиш ще е резултата? А ако наистина го направим какво ще стане?

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: образованиенови [re: bira_more]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано10.07.08 14:52



Гласува се с невалидна бюлетина. Тези гласове не могат да бъдат пропорционално разпределяни между спечелилите партии.



Тема Re: образованиенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.07.08 14:25



Колкото повече хора гласуват, толкова по легитимни са престъпниците в управлението. Кефи те да гласуваш за престъпници - гласувай.
Близо 20 години партиите разчитат на страха - гласувай за мен, щото ще стане по зле. Е минах етапа на страха. Ако някой иска сплашвайки ме да ме накара да гласувам - няма да стане. Писна ми да се страхувам.
Кофти нещо е демокрацията. Много кофти. Ама според Чърчил - по добро няма. А демокрацията означава управление на народа. Ако народа реши да гони циганите - ще ги гони, и ще си понесе последствията. Защото демокрацията си е демокрация. А страха си е страх. Всички се опитват да ни уплашат колко страшна е демокрацията. Страшна е - но иначе е по страшно.
Ми като искаш - прекланяй главица (пред страха).
Позволи ми да не се страхувам.
Та - цената на моя глас е ясна - или референдум за вид на избирателна система с 3 опции (пропорционална, смесена, мажоритарна), или мажоритарни избори. И неподлежи на дискусии. Ако референдума каже - пропорционална - и аз ще гласувам пропорционално. Ако няма референдум - и остане пропорционална система, и се опитват, сплашвайки ме да ме накарат да гласувам - няма да стане.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.