Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 20.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Някой да си спомня какво писах преди месеци?  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.06.08 11:51



...Тогава разни умници претендираха, че не съм права, че синята зона била нещо прекрасно и прочее псевдо-европейски твърдения!

Феноменът ”Паркинги и гаражи”
18 юни 2008 / News.dr.bg
Общинската фирма "Паркинги и гаражи" е криминална организация. Всяка година от там изчезват десетки милиони левове.
Това каза независимият депутат Минчо Христов пред бTV, цитиран от БГНЕС. Според него зад този "мафиотизиран октопод" стоят представители от всички политически сили. Христов заяви още, че ръководството на "Паркинги и гаражи" прави всичко възможно целият център на града да бъде превърнат в платена "Синя зона", за да може да се събират максимално средства от българските граждани. Умишлено в централната част на столицата се създава хаос и задръствания с цел да се накарат хората да използват "Синята зона", категоричен беше народният представител. БГНЕС припомня, че един час паркинг в "Синя зона" струва 1 лев между 8.30 и 18.30 часа всеки работен ден. Поставянето на "скоба" излиза 10 лева, а вдигането на автомобила с "Паяк" - минимум 30 лева и в повечето случаи се съставя акт.
Само преди дни Върховният административен съд обяви "Синята зона" за незаконна, като се произнесе по жалба на столичния адвокат Юлиян Пекунов. Решението важи за последните три години и така всеки гражданин, станал "клиент" на "Паркинги и гаражи" може да си поиска парите обратно по съдебен път.
Според публикации в медиите, за една година фирмата "Паркинги и гаражи" събира около 4.5 милиона лева от нея.


"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Някой да си спомня какво писах преди месеци?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.06.08 13:03



браво, гадже, права си.





Тема тази "новина" не ме изненадванови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.06.08 13:40



Но също толкова незаконно продължава да бъде паркирането по тротоарите, нали така?... За това не е нобходимо да се произнася Върховният Административен Съд.



Everything louder than everything else...

Тема Re: тази "новина" не ме изненадванови [re: Dakota]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.06.08 18:01



Е айде сега - никъф кавалер не си - само се заяждаш



Bеer? Mоre?



Тема Re: тази "новина" не ме изненадванови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.06.08 19:31



Тц. Незаконно е паркирането по тротоарите ЕДИНСТВЕНО ако се доближават на по-малко от 2 метра от сградата.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: тази "новина" не ме изненадванови [re: yниKaлнa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.06.08 20:47



много правилници четеш, а толкова широки тротоари в София няма.





Тема Re: тази "новина" не ме изненадванови [re: Last Roman]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.06.08 00:04



Има, има. На някои от тях дори общината се е погрижила да забие колчета на съответните разстояния. Справка - ул. Шипка. И другаде има, но не се сещам в момента.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: тази "новина" не ме изненадванови [re: yниKaлнa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.06.08 12:05



моме, не спори с градския префект. Никъде няма толкова широк тротоар, на който да побере колесницата с конете ми.





Тема Re: тази "новина" не ме изненадванови [re: Last Roman]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.06.08 13:37



Конете - ще ги пуснеш да си пасат в градинката, хем ще наторяват, хем ще пестиш от "гориво"


Ама да им сложиш аларма, че иначе ще си ги купуваш под формата на суджук.

Bеer? Mоre?



Тема И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано19.06.08 13:44



Незаконен е само начина по който е обявена - не трябвало да е с указ на общинския съвет, а с такъв на кмета. Иначе за фирмата - то си е ясно, че е криминална - те и паяците нарушаваха някакъв закон.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: И е така и не е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.06.08 19:59



Ами така ще е. Като им мълчим за всичко...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано23.06.08 16:35



За мен синята зона е възможност да спра в центъра без да си търся половин час място - нямам за какво да се обаждам



----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: И е така и не е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.06.08 18:27



Това е егоизъм и овчедушие (ще ме прощаваш). Такива сме си - национална черта! Ако НА НАС нещо ни е изгодно - няма никакво значение дали то е СПРАВЕДЛИВО... Никакви ценности, никаква принципност, никакви идеали... Заради това се купуват толкова лесно гласове и заради това, впрочем, сме на този хал като държава!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.06.08 18:57



Ми що пък да не е справедливо?
Според мен си е справедливо.
Не виждам нищо не справедливо, който иска да ползва общинска площ - да си плаща.
Имам усещането, че според теб - държавата е длъжна да се грижи за твоята кола - като например да и осигурява паркинг.
А според мен е справедливо - ако искаш да паркираш - си купуваш гараж, точно както като искаш да спиш - си купуваш къща.
И точно както като отидеш в друг град - не спиш по пейките, с идеята че държавата трябва да се грижи да има къде да спиш - а си плащаш за хотел - е а за колата - трябва да се плаща за паркинг.

Bеer? Mоre?




Тема Re: И е така и не е таканови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.06.08 23:15



Не е справедлива СУМАТА. За това говоря през цялото време. Правилно ли е според теб въвеждането на синята зона да се използва като дискриминационна мярка срещу хората с по-скромни възможности? И защо (повтарям се безспир) в ЕС паркирането е 1 евро на час при 150 евро надница, а тук - 1 лев при 30 лв надница?? Там можеш да си спреш и за 20 цента! Вратовете с джиповете и 5 лв на час могат да си позволят - дай тогава да го въведем, за да има къде да си спират непрекъснато, а обикновения лададжия - кучета го яли - да се вози във вмирисания рейс!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано27.06.08 13:45



Освен, че ми е изгодно, смятам и че е справедливо.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано27.06.08 13:50



Местата за спиране са по-малко от хората желаещи да спират. Всяко едно разделение ще породи недоволни, които ще смятат, че става дума за дискриминация. Истината е, че трябва да е толкова скъпо, че местата да се запълват на 90%.

Лев за час при възможност за ползване само на 2 поредни часа (разбирай няма хора които да ходят на работа и да паркират там) е нормална цена. Който не може да си го позволи няма да го ползва ... но същия тоя няма да може и да си позволи да ходи с кола на работа, така че всичко се подрежда.

Кофтито остава за хората живеещи в центъра и надяващи се да паркират пред къщи - но те по принцип имат достатъчно придобивки от факта, че са там за да не ги мисля изобщо.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: И е така и не е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.06.08 17:55



Да бе, тия от ЕС са някакви будали, определяйки цената си на час паркиране.

А иначе всички сме много люти на наглед зализаните депутати, които не държат сметка за състоянието на народа си, а си тъпчат гушите колкото могат на наш гръб... Или на енергоразпределите, които си качват цените на тока толкова, колкото на тях им е изгодно. Утре ще се сблъскаш с някаква цена, която е непосилна И ЗА ТЕБ в същата степен, в която сега това левче е непосилно за някой, който има нещастието да е малко по-беден от теб. И тогава ще "завиеш като линейка " от възмущение!! Ще сипеш хули по клубовете и ще си вярваш...


Точно заради това трябва да се разсъждава ПРИНЦИПНО. Нарича се още СПРАВЕДЛИВО. А не от позицията на персоналната твоя приспособимост към дадена ситуация в даден момент. Каквото правиш ти в момента.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано30.06.08 13:13



Хихих, сега се сещам какви ги ръсеше розовата преди време и ме напуши смях


Да, за нея пешеходците са Враг Номер Едно, тротоарите трябва да станат еднопосочни и направо затворени за пешеходци от едната страна на улицата, само и само да има повече място да си паркират бракмите тя и другите желаещи да замърсяват въздуха

В цял нормален свят постоянно правят акции в полза на велосипедите и градския транспорт и се чудят как да ограничат употребата на лични МПС, само розовата прави акции в полза на личните автомобили и се чуди как да ограничи пешеходците

Изобщо ... българска работа

Иначе, да.
Като искаш да паркираш, плащаш си.
Синя, зелена, жълта или раирана зона - плащаш си :)
Друг е въпроса за какво се използват тези пари и дали има злоупотреби, левче за час е напълно нормална надница за българските стандарти :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано30.06.08 14:44



Знаеш ли, имам доста голямо желание за ново Ауди А6 ... ама ми е малко над възможностите. И като му направя сметката на екстрите и материалите - поне 20% от цената му е заради името, щото не е Трабант а Ауди. Ако я няма тази надценка ще мога да си ги взема.

Все още не съм почнал да "вия като линейка".
А дали е справедливо - и да не е, какво от това? Да не би в този живот да има нещо което да е справедливо?


п.п. до сега в Европа не съм виждал за по 1 евро паркинг, може и да има, но това за което се сещам е за по 2-3 на час
----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Редактирано от Лaнc Линk - тaйният areнт на 30.06.08 14:49.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.06.08 21:12



Виж, зелено пиленце, ако си мислиш, че си извън "българската работа" благодарение на няколкото години, които си преживяла някак в чужбина с неизвестно колко закъсал и отхвърлян от други жени съпруг, просто се лъжеш. Върни се в дупчицата си и не пиши в темите ми - гнуся се от мненията ти. И, уверявам те, не съм единствената. Развявай гениалните си мисли в други теми.


За информация - когато през 1978 година за пръв път успях на място да преценя колко струват скандинавските мъже - сигурно още не си била родена. Живяла съм 25 години в 6 (шест) броя ЗАПАДНОЕВРОПЕЙСКИ страни и съм видяла разликата между двата строя (защото тогава това понятие съществуваше, за сведение!) много преди по-голямата част от присъстващите тук изобщо да са знаели какво е синя зона. А тези, които сега въвеждат зоните и стават милионери от цените им - са ходили прави под масата.

И съм се върнала в България, за да мога да страдам заедно с нея. Не съм се омъжила за първия срещнат нещастник, за да имам възможност да гледам отвисоко проблемите на страната си и да дращя високопарни безмислени и надути постинги из клубовете. Като си толкова над "българската работа" - що не си пишеш в онези клубове там, а висиш денонощно сред нещастните българи?


Изглеждам ядосана? Да, така е, Този път успя да ме ядосаш. Но не изпадай в прибързана радост - ядосана съм, защото такива като теб все още се назовават българи, а това срива моята собствена нация в моите собствени очи!

Жал ми е за мен самата.

Хайде, съскай сега. Самозадоволявай се, докато ме нападаш. Предполагам, че няма да спиш от хъс да пишеш празните си, правописно изрядни, но лишени от всякаква логика и съдържание творения, на всичкото отгоре пълни с гадна злъч и псевдоиронични грубиянщини. Може би ги мислиш за брилянтни? Е, лъжеш се.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: И е така и не е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.06.08 21:36



Най-топлата ми връзка е Швейцария. Може да не е в ЕС, но е в Европа, все пак, и май там не живеят някакви бедняци...

Там има апарати, в които можеш да пуснеш дори 20 сантима за десетина минути. И един час паркиране е 1 франк, при средна надница - 150 - 160 франка.

А винетка за всички магистрали, целогодишно, струва 40 франка!! Една четвърт от надницата. И наистина е само ЗА МАГИСТРАЛИ, а по всички останали пътища, които са по-широки и по-гладки от нашите магистрали, се пътува без винетка. (Някой ще ми напомни ли колко струва годишната винетка за нашите прекрасни пътища?)

Сигурно е излишно освен това да правя и сравнение между тамошните и тукашните магистрали!

Редактирано от yниKaлнa на 30.06.08 21:37.



Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано01.07.08 16:01



То и олиото и сиренето като вземеш по магазините в Германия са по-евтини от нашите, а немците не е като да са беднички - такава ни е цялата държава.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: И е така и не е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.07.08 08:10



Това, че тук протестирам точно срещу високата цена на паркирането, съвсем не значи, че игнорирам разликите в цените на всички други стоки и услуги, част от които цитираш и ти. Естествено, че е скандално при българските заплати цените да са такива. Синята зона просто влиза в скандалната група.

Също така естествено е, че нищо няма да се промени. И знаеш ли защо? Защото сме овце. 20 години демокрация - всяко поредно правителство и сателитите му пробваха малко по малко докъде може да стигне овчедушието ни, иначе казано - докъде "минава номера" с цените и всички останали безобразия. Пробите са успешни. Народът си трае, безобразията ескалират и ще ескалират от ден на ден.

А българинът се задоволява да преценява дали дадена висока цена или дадено безобразие го удря пряко по джоба. Ако не е така - пей сърце. Ако е така - всеки си търси начин да влезе в корупционната схема и ПО ТОЗИ НАЧИН да уреди проблемите си.

Затова сме на този хал.

ПП- Снощи в новините една лична лекарка с откровен цинизъм и без изобщо да се замисли изтърси, че сега, след като потребителските такси за пенсионерите са намалени, а децата НЕ плащат потребителски такси, те, лекарите, понеже били ТЪРГОВЦИ, съвсем ЕСТЕСТВЕНО щели да предпочитат ДРУГИТЕ пациенти, които плащат пълната такса... И ТОВА НА НИКОГО НЕ ПРАВИ ВПЕЧАТЛЕНИЕ! Нещо повече - сигурна съм, че доста хора поощряват такова мислене. Защото имат пари да си платят и повече.


Българи, а другите? Дето нямат пари? Очевидно трябва да мрат...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано02.07.08 16:49



Не са само политиците виновни. Колко да крадат на година? Не могат да стигнат 1 милиард, а това е сума която не може силно да повлияе икономиката ни - това са по 120 лева на калпак.

Проблема е, че държавата ни е бедна, че произвеждаме малко и че труда ни не е достатъчно производителен. От там се оформя и покупателната ни способност.
След това идва присъединяването ни към Европа, а от там и външно вдигане на заплатите. И понеже няма от къде да се вдигне и покупателната способност се вдигат и цените.
В крайна сметка сме си толкова бедни, колкото и преди. И това е напълно логично, защото толкова заслужаваме.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: И е така и не е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.07.08 07:40



Разбира се, не само политиците са. Аз цитирах лекарка в случая - тя не е политик.
Политиците са оградени от хиляди свои хора, които толерират и вкарват в мръсните си схеми. Така вината и кражбите им се увеличават лавинообразно, в геометричнап прогресия.

Всъщност- аз визирах безразличието на народа, като го определям за основната причина за настоящото бедствено (бих го нарекла точно така) състояние на държавата. Просто НЯМА КОРЕКТИВ на мошениците на всички нива и те си веят байряка.

По отношение на това, че държавата ни е бедна - доста съм резервирана към това мнение. Щом има ТОЛКОВА МНОГО ЗА КРАДЕНЕ, щом сме на едно от първите места в света на богаташи на глава от населението - значи не е чак толкова бедна държавата. Милионите им по някакъв начин са откраднати от въпросната бедна държава. Ниска производителност? А как да е висока, като няма кой да продеде правилната политика? Всичко е въпрос на политика.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.07.08 01:35



Живота никога не е бил справедлив.
Няма и да бъде.
Винаги ще има дискриминация към хората с по ниски доходи. Например - богатите могат да се лекуват по качествено, да ядат по качествена храна, да карат по безопасни и по бързи возила, да обучават децата си в по добри училища.
В същност това е и смисъла да си по богат - да имаш повече възможности.
Дори в момента има места и възможности за спиране за без пари. В центъра. Ако не ми вярваш - ще те заведа.
Е - ще трябва малко да се походи.

Сумата не била "справедлива" - че коя сума е справедлива? и според кого? Нима цената на хляба е справедлива?
В същност си е справедлива.
Защото в ЕС - хората са мряли за да извоюват справедливостта, а ние - преклонена главица, сабя не я сече.
Имаше, ако не помниш - и чешка пролет, и унгарски събития, и солидарност.
Имаше безброй много протести, стачки, митинги и счупени глави - докато ЕС си извоюва "справедливи" доходи и цени.
Така че - ние ще си се гордеем с ловки депутати, които могат да гласуват с по 5 - 10 карти, а хората ще си имат 1 евро при надница - 150.
Лаладжията докато е лаладжия - кучета го яли. Като стане гражданин - е друго.
Докато в ЕС са граждани, а ние сме лаладжии (добре де и мутри и ловки депутати) - всичко ще си е супер справедливо.

Bеer? Mоre?




Тема Re: И е така и не е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.07.08 01:45



Проблема е че политиците са заинтересовани само от едно - как да усвоят пари.
Е - държавата трябва някой да я ръководи. За да има висока производителност - трябва да има добро ръководство.
Ако политиците вършеха работа - халал да им е този милиард.

Bеer? Mоre?




Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.07.08 01:47



Е ми за всеки преглед има разходи.
Някой трябва да ги поеме.
А касата е заинтересована да усвои парите, и да праска редовни глоби

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано11.07.08 03:49



Боже, Боже, каква злоба извира от поста ти


Ще помисля, че си най-нещастното същество на света и нямаш никой да те обича и гушка.
Моите съболезнования за което, сигурно е много тъжно, ако е така.
Изумена съм с какво самочувствие и с какъв бяс се изказа за мен и за моя съпруг, когото дори не познаваш ... тц тц тц, убеждавам се, че си истинска блондинка по душа!
Нали няма да се сърдиш, ако ти отговарям със същите любезности? :)
Съжалявам, че си била наритана от скандинавските мъже и са те разочаровали, те не си падат по тъпи женички наистина, а имат високи критерии, така че съжалявам, че не си се класирала, но не търси вината в тях.
Може би наистина трябва да се ориентираш към някоя по-подходяща таргет група да си търсиш мъж, някой така на твоето ниво, който обича да плюнчи пяна и да фантазира за другите.
Само внимавай, защото като е ядосан човек, обикновено разкрива истинската си същност :)
Пък ти твоята я разкри еднозначно - да обобщя ли накратко?
Айде, и сама можеш да го направиш.
А моят "нещастник", който ми беше приготвил специална вечер - сготви божествена вечеря, подреди маса като в 5-звезден ресторант, гледахме два разкошни филма, не спря да ми повтаря колко ме обича и беше разсипал червени розови листа по леглото, ти пожелава да намериш някой ден мъж, който да те обича, за да не бъдеш сама и да страдаш :)
Лека нощ от нас и ... наистина ти пожелаваме да си намериш половинка, която ти подхожда .... на нивото

П.П. Змиите съскат, ти се справяш чудесно! Продължавай все така и себеподобния ще те намери!

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.07.08 07:25




Няма муцунка за превиване от смях, затова използвам горното (като реакция на описанието на семейните ти идилии, посипани с "червени розови листа по леглото").

Отново, както обикновено, не си разбрала нищо от това, което исках да кажа.


Не съм и очаквала.

Редактирано от yниKaлнa на 11.07.08 08:11.



Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано11.07.08 16:03



Така е, абсолютно съм съгласна с теб, че нормалните любовни отношения между двама "нещастници" будят смях и дори превиване от смях у онези, за които побоя, обидните думи, пръскането на слюнки, беснеенето, пяната на устата и свободното раздаване на квалификации на съвършено непознати хора е ежедневие и еталон за човешки взаимоотношения и връх в интелектуалните им постижения


Но ти не се тревожи, и за теб си има подходяща половинка, убедена съм в това.
Просто следвай подхода си, продължавай в същия дух и ще го привлечеш като магнит, който ще задоволи и най-смелите ти мазохистични желания
И докато го чакаш, можеш да използваш този форум да разтовариш малко напрежението от самотата и фрустрацията от тъжния факт, че не получаваш вниманието, което искаш ...
Ще ти олекне, само не спирай да изразяваш бурните си емоции

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.