Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 16.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.06.08 21:12



Виж, зелено пиленце, ако си мислиш, че си извън "българската работа" благодарение на няколкото години, които си преживяла някак в чужбина с неизвестно колко закъсал и отхвърлян от други жени съпруг, просто се лъжеш. Върни се в дупчицата си и не пиши в темите ми - гнуся се от мненията ти. И, уверявам те, не съм единствената. Развявай гениалните си мисли в други теми.


За информация - когато през 1978 година за пръв път успях на място да преценя колко струват скандинавските мъже - сигурно още не си била родена. Живяла съм 25 години в 6 (шест) броя ЗАПАДНОЕВРОПЕЙСКИ страни и съм видяла разликата между двата строя (защото тогава това понятие съществуваше, за сведение!) много преди по-голямата част от присъстващите тук изобщо да са знаели какво е синя зона. А тези, които сега въвеждат зоните и стават милионери от цените им - са ходили прави под масата.

И съм се върнала в България, за да мога да страдам заедно с нея. Не съм се омъжила за първия срещнат нещастник, за да имам възможност да гледам отвисоко проблемите на страната си и да дращя високопарни безмислени и надути постинги из клубовете. Като си толкова над "българската работа" - що не си пишеш в онези клубове там, а висиш денонощно сред нещастните българи?


Изглеждам ядосана? Да, така е, Този път успя да ме ядосаш. Но не изпадай в прибързана радост - ядосана съм, защото такива като теб все още се назовават българи, а това срива моята собствена нация в моите собствени очи!

Жал ми е за мен самата.

Хайде, съскай сега. Самозадоволявай се, докато ме нападаш. Предполагам, че няма да спиш от хъс да пишеш празните си, правописно изрядни, но лишени от всякаква логика и съдържание творения, на всичкото отгоре пълни с гадна злъч и псевдоиронични грубиянщини. Може би ги мислиш за брилянтни? Е, лъжеш се.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: И е така и не е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.06.08 21:36



Най-топлата ми връзка е Швейцария. Може да не е в ЕС, но е в Европа, все пак, и май там не живеят някакви бедняци...

Там има апарати, в които можеш да пуснеш дори 20 сантима за десетина минути. И един час паркиране е 1 франк, при средна надница - 150 - 160 франка.

А винетка за всички магистрали, целогодишно, струва 40 франка!! Една четвърт от надницата. И наистина е само ЗА МАГИСТРАЛИ, а по всички останали пътища, които са по-широки и по-гладки от нашите магистрали, се пътува без винетка. (Някой ще ми напомни ли колко струва годишната винетка за нашите прекрасни пътища?)

Сигурно е излишно освен това да правя и сравнение между тамошните и тукашните магистрали!

Редактирано от yниKaлнa на 30.06.08 21:37.



Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано01.07.08 16:01



То и олиото и сиренето като вземеш по магазините в Германия са по-евтини от нашите, а немците не е като да са беднички - такава ни е цялата държава.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: И е така и не е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.07.08 08:10



Това, че тук протестирам точно срещу високата цена на паркирането, съвсем не значи, че игнорирам разликите в цените на всички други стоки и услуги, част от които цитираш и ти. Естествено, че е скандално при българските заплати цените да са такива. Синята зона просто влиза в скандалната група.

Също така естествено е, че нищо няма да се промени. И знаеш ли защо? Защото сме овце. 20 години демокрация - всяко поредно правителство и сателитите му пробваха малко по малко докъде може да стигне овчедушието ни, иначе казано - докъде "минава номера" с цените и всички останали безобразия. Пробите са успешни. Народът си трае, безобразията ескалират и ще ескалират от ден на ден.

А българинът се задоволява да преценява дали дадена висока цена или дадено безобразие го удря пряко по джоба. Ако не е така - пей сърце. Ако е така - всеки си търси начин да влезе в корупционната схема и ПО ТОЗИ НАЧИН да уреди проблемите си.

Затова сме на този хал.

ПП- Снощи в новините една лична лекарка с откровен цинизъм и без изобщо да се замисли изтърси, че сега, след като потребителските такси за пенсионерите са намалени, а децата НЕ плащат потребителски такси, те, лекарите, понеже били ТЪРГОВЦИ, съвсем ЕСТЕСТВЕНО щели да предпочитат ДРУГИТЕ пациенти, които плащат пълната такса... И ТОВА НА НИКОГО НЕ ПРАВИ ВПЕЧАТЛЕНИЕ! Нещо повече - сигурна съм, че доста хора поощряват такова мислене. Защото имат пари да си платят и повече.


Българи, а другите? Дето нямат пари? Очевидно трябва да мрат...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано02.07.08 16:49



Не са само политиците виновни. Колко да крадат на година? Не могат да стигнат 1 милиард, а това е сума която не може силно да повлияе икономиката ни - това са по 120 лева на калпак.

Проблема е, че държавата ни е бедна, че произвеждаме малко и че труда ни не е достатъчно производителен. От там се оформя и покупателната ни способност.
След това идва присъединяването ни към Европа, а от там и външно вдигане на заплатите. И понеже няма от къде да се вдигне и покупателната способност се вдигат и цените.
В крайна сметка сме си толкова бедни, колкото и преди. И това е напълно логично, защото толкова заслужаваме.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: И е така и не е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.07.08 07:40



Разбира се, не само политиците са. Аз цитирах лекарка в случая - тя не е политик.
Политиците са оградени от хиляди свои хора, които толерират и вкарват в мръсните си схеми. Така вината и кражбите им се увеличават лавинообразно, в геометричнап прогресия.

Всъщност- аз визирах безразличието на народа, като го определям за основната причина за настоящото бедствено (бих го нарекла точно така) състояние на държавата. Просто НЯМА КОРЕКТИВ на мошениците на всички нива и те си веят байряка.

По отношение на това, че държавата ни е бедна - доста съм резервирана към това мнение. Щом има ТОЛКОВА МНОГО ЗА КРАДЕНЕ, щом сме на едно от първите места в света на богаташи на глава от населението - значи не е чак толкова бедна държавата. Милионите им по някакъв начин са откраднати от въпросната бедна държава. Ниска производителност? А как да е висока, като няма кой да продеде правилната политика? Всичко е въпрос на политика.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.07.08 01:35



Живота никога не е бил справедлив.
Няма и да бъде.
Винаги ще има дискриминация към хората с по ниски доходи. Например - богатите могат да се лекуват по качествено, да ядат по качествена храна, да карат по безопасни и по бързи возила, да обучават децата си в по добри училища.
В същност това е и смисъла да си по богат - да имаш повече възможности.
Дори в момента има места и възможности за спиране за без пари. В центъра. Ако не ми вярваш - ще те заведа.
Е - ще трябва малко да се походи.

Сумата не била "справедлива" - че коя сума е справедлива? и според кого? Нима цената на хляба е справедлива?
В същност си е справедлива.
Защото в ЕС - хората са мряли за да извоюват справедливостта, а ние - преклонена главица, сабя не я сече.
Имаше, ако не помниш - и чешка пролет, и унгарски събития, и солидарност.
Имаше безброй много протести, стачки, митинги и счупени глави - докато ЕС си извоюва "справедливи" доходи и цени.
Така че - ние ще си се гордеем с ловки депутати, които могат да гласуват с по 5 - 10 карти, а хората ще си имат 1 евро при надница - 150.
Лаладжията докато е лаладжия - кучета го яли. Като стане гражданин - е друго.
Докато в ЕС са граждани, а ние сме лаладжии (добре де и мутри и ловки депутати) - всичко ще си е супер справедливо.

Bеer? Mоre?




Тема Re: И е така и не е таканови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.07.08 01:45



Проблема е че политиците са заинтересовани само от едно - как да усвоят пари.
Е - държавата трябва някой да я ръководи. За да има висока производителност - трябва да има добро ръководство.
Ако политиците вършеха работа - халал да им е този милиард.

Bеer? Mоre?




Тема Re: И е така и не е таканови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.07.08 01:47



Е ми за всеки преглед има разходи.
Някой трябва да ги поеме.
А касата е заинтересована да усвои парите, и да праска редовни глоби

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано11.07.08 03:49



Боже, Боже, каква злоба извира от поста ти


Ще помисля, че си най-нещастното същество на света и нямаш никой да те обича и гушка.
Моите съболезнования за което, сигурно е много тъжно, ако е така.
Изумена съм с какво самочувствие и с какъв бяс се изказа за мен и за моя съпруг, когото дори не познаваш ... тц тц тц, убеждавам се, че си истинска блондинка по душа!
Нали няма да се сърдиш, ако ти отговарям със същите любезности? :)
Съжалявам, че си била наритана от скандинавските мъже и са те разочаровали, те не си падат по тъпи женички наистина, а имат високи критерии, така че съжалявам, че не си се класирала, но не търси вината в тях.
Може би наистина трябва да се ориентираш към някоя по-подходяща таргет група да си търсиш мъж, някой така на твоето ниво, който обича да плюнчи пяна и да фантазира за другите.
Само внимавай, защото като е ядосан човек, обикновено разкрива истинската си същност :)
Пък ти твоята я разкри еднозначно - да обобщя ли накратко?
Айде, и сама можеш да го направиш.
А моят "нещастник", който ми беше приготвил специална вечер - сготви божествена вечеря, подреди маса като в 5-звезден ресторант, гледахме два разкошни филма, не спря да ми повтаря колко ме обича и беше разсипал червени розови листа по леглото, ти пожелава да намериш някой ден мъж, който да те обича, за да не бъдеш сама и да страдаш :)
Лека нощ от нас и ... наистина ти пожелаваме да си намериш половинка, която ти подхожда .... на нивото

П.П. Змиите съскат, ти се справяш чудесно! Продължавай все така и себеподобния ще те намери!

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.