Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 23.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Тема Днес, 24 майнови  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.05.08 16:10



колите минаваха между учениците, които се придвижваха към улицата за манифестацията! Полицаите стояха и не ги спираха! И когато ги попитахме защо не спрат движението там, където минават децата, ни попитаха къде виждаме коли. А те просто си минаваха пред очите им.





Тема Re: Днес, 24 майнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.05.08 18:08



А децата (и родителите!) по улицата ли се "придвижваха"? Явно да, щом колите са минавали между тях.

Знаеш ли, винаги съм се чудил на тая черта на българската народопсихология, при която когато много хора наведнъж и заедно извършват нарушение, всеки от тях смята, че щом са много, значи са прави и нарушение няма.

Един въпрос: Ако се движиш с кола по ул. "Стефан Стамболов" (Женският пазар) в частта му разрешена за коли, или просто го пресичаш по някоя от пряките, кой има предимство - ти или пазаруващите тълпи?

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Редактирано от Le bricolateur на 25.05.08 18:09.



Тема Re: Днес, 24 майнови [re: Le bricolateur]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано25.05.08 19:24



Според правилата когато училищата се изнасят за манифестация те са придружавани от полицаи или полицейски коли, които спират движението докато децата преминат. Както е по време на демонстрации. Просто този път полицаите не си изпълниха задължението.
Не става дума за разходка, а за организирано шествие на цяло училище.



Тема Re: Днес, 24 майнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.05.08 19:26



Според правилата...

Дай цитат от тия правила, моля!

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."


Тема Re: Днес, 24 майнови [re: Le bricolateur]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано25.05.08 19:41



Говоря като учителка - всеки директор е задължен да информира полицията кога учениците ще тръгнат от училище за да им се осигури преминаване. Случвало се е да чакаме за да дойдат, защото директорът може да бъде осъден ако пусне децата така по улицата и някое бъде блъснато, но никога не сме тръгвали без охрана. Не знам как е при вас в София, но в Бургас шествията за 24 май са организирани от общината и тя поема отговорността да осигури на децата съпровождаща кола и полицаи - ако учениците са придвижват организирано и пресичат по-натоварени улици. Не мога да си дам сега линк за разпоредба - казвам ти как го правим на практика. А практиката ми вече е повече от десет години.



Тема Re: Днес, 24 майнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.05.08 20:38



Абе то така си е, ама аз щото се старая да мисля и като родител и като шофьор, та смятам, че е най-безопасно децата да се водят по тротоара.

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."


Тема Re: Днес, 24 майнови [re: Le bricolateur]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано25.05.08 22:17





Чл. 88. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Организирани шествия и състезания по пътищата, отворени за обществено ползване, могат да се провеждат само след разрешение на собствениците или администрацията, управляваща пътя и след предварително съгласуване на маршрутите, условията и времето на провеждането им с органите на Министерството на вътрешните работи.
Чл. 89. Движението на шествия се извършва в колона по най-дясната свободна пътна лента. Широчината на колоната не може да бъде по-голяма от широчината на една пътна лента за движение.
Чл. 90. Забранява се на останалите участници в движението да пресичат шествие.



Текста се намира точно за три минути.


____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 25.05.08 22:20.



Тема Re: Днес, 24 май [re: walkman™]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.05.08 22:46



Чл. 90. Забранява се на останалите участници в движението да пресичат шествие.
НЕкои съображения:
1. "Шествие", доколкото схващам, е дефиниция, която, за да бъде изпълнена със изискуемото се юридическо съдържание, е необходимо да бъдат изпълнени разни изисквания, предимно писмени. Иначе щото тоя член не би важал, ако ме разбираш.


2. Нямам проблем с намирането на текста. Напротив! Но исках да ми го каже Каломаин, щото нали тя си знае правата и задълженията.
3. Аз не се заяждам нито с нея, нито с друг. А ти?

П.С. А ти какво мислиш по въпроса с преминаването през шествието, наречено "Женски пазар"?

Желая ти щастие!

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Редактирано от Le bricolateur на 25.05.08 22:47.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.