Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 11.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Във връзка с поредната катастрофанови [re: MUTRATA1]  
Авторkoлerитe (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 10:13



Думата ни е за мотористите, тези така изпълнени с адреналин и комбинативност същества, надбягващи се с времето и безумния столичен трафик. Тази сутрин, на път за офиса станахме свидетели на последиците от горенаписаното: нищо неподозираща девойка с малка колица спира на пешеходна пътека, за да не си сложи емблема под формата на поредния "винаги имащ право" пешеходец. В това време млад моторист или мотористка/не се виждаше добре през каската/ се забива в задницата на колата, толкова силно, че чупи задното стъкло и смачква задницата на колата! Ефекта - моториста очевидно тежко ранен лежи на платното, момичето от колата не знае на кой свят се намира/нали знаете, че за нея живота става ад от тук нататък/. КОШМАР!
Та, има ли как да обърнем внимание на съответните органи, дали ще ни чуят - Моля! - нека мотористите не застрашават собствения си и на другите живот! Нямаме пътища за тези скорости, всички сме заложници в тежкия трафик, всички страдаме от самонадеяността на разни специалисти, които мислят че всички останали, които се съобразяваме с правилата са глупави!



Тема Re: остава да се изяснинови [re: walkman™]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано12.06.08 12:23



Снимката е ВЕЛИКА!!! ;о)))) Ще си я запазя за досието.

Ало, koлerитe,
Ако искаш да кажеш нещо по адрес на мотористите - да ти припомня тъжния факт, че всеки ден загиват по пътищата средно по четири човека в автомобилни катастрофи. Само предположи колко от тях са мотористи, и веднага се съгласявам с тебе.

Аз също съм моторист. Имах вече и ПТП с мотора. Просто защото шемета срещу мен "не ме е видял". Оттогава много бързо се научих да карам агресивно, и да не оставям възможност на автомобилистите да ми се качват на шлема отгоре...

Винаги, ама винаги, с мотор или кола - все се намират и безразсъдни водачи, които не преценяват скоростта, и е лошо, когато заедно със себе си пометат и някой съвсем невинен човечец. Миналата седмица в събота (в хубавия дъжд) пътувах до София през Петрохан, и видях "само" четири автомобила отстрани в храстите. Най-готиния беше на североизток от Берковица, точно след мостчето. Беше се отвял на около 15-20 метра навътре в храстите, и му стърчеше само задницата. Не ми се спираше да снимам, а иначе бях почнал преди време да събирам такива снимки.



Тема Re: Във връзка с поредната катастрофанови [re: koлerитe]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано12.06.08 12:45



Нещата не опират до "мотористи", "автомобилисти" и/или "пешеходци". Всичко се свежда до ХОРА, до начин на мислене и поведение. Ако идиота зад "девойката" не беше с мотор, а с някой тежък джип - той си остава идиот. Само резултата щеше да е друг - не задното стъкло, а цялата колица помляна, ще пострада и девойката в нея, а вероятно цялата камара ще затисне и пешеходеца отпред. Та - това, че идиота е бил с мотор, само облекчава нещата в този случай.

И едва ли "мотористите" повече застрашават живота на околните - като се изстреля една кола тон и половина или два със 120 км/ч или повече, може да нанесе много по-сериозни поражения от един мотор. Та - не си прав за мотористите...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: остава да се изяснинови [re: Щиpлиц]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано12.06.08 12:48



Хе, ако ти трябва - да ти я пратя в целия и размер? Щото за тук я намалих, че не иска да поеме над 1 МБ файлове...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: остава да се изяснинови [re: Щиpлиц]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано12.06.08 14:52



Евала на оптимизма ти да пишеш на общината.
Те са хората които могат да решат проблемите, но и те са хората които не го правят по много причини. Мисля, също така и, че знаят какви са проблемите и как точно да се решат, така че за мен писането е безполезно.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: остава да се изяснинови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано12.06.08 15:47



Ами, виж сега. Докато никой не пише - могат да си седят, и да правят нищо. ;о) ... Но когато ходих да подам жалба по един друг въпрос - бяха леко раздразнени, щото им смущавам спокойствието. ;о) ... И те просто нямат право да пренебрегнат подобен документ. Идва служителка от общината, гледа, цъка с език, решение буквално не беше възможно да се намери, аз го разбрах това, и не им се сърдя, но го пиша сега тук, просто за да споделя, че такива писания не отиват в кошчето, ами има кой да ги чете. В моя случай жалбата даде пък друг ефект - идването на служител на общината привлече вниманието на съседите ми, и сега кажи речи проблема ми е наполовина решен. Другата половина - вече си зависи само от мен. ;о)

Разбира се, когато пишеш нещо подобно - трябва и да си наясно какво пишеш. Не да се бръщолеви както повечето посетители тук в клубовете, ами трябва да бъде смислено, с максимално подробна информация, и технически възможно решение, поставени кратко и ясно.

Т.е. на никой служител не му се четат 10 страници писание, в които се казва, че в еди-кой си квартал има много бездомни кучета. Ето виц:

Евреин учи сина си на бизнес. Казва му:
- Ето, представи си, че Моше Цимерман ни дължи пари и ги бави. Напиши му писмо.
Синът пише:
"Уважаеми г-н Цимерман. Според нашите архиви вие ни дължите определена сума пари, която трябваше да ни върнете миналата седмица. Надяваме се, че само поради разсеяност сте забравили да ни я изпратите."
- Не така! - казва бащата. - Трябва по-кратко.
Синът пак пише:
"Г-н Цимерман, надявам се не сте забравили, че ни дължите известна сума пари."
- По-кратко! - коментира пак бащата.
Синът пак сяда да пише:
"Г-н Цимерман, върнете ни парите."
Бащата се ядосва и казва:
- Абе колко пъти да ти повтарям, че бизнесписмо се пише кратко. Ето така:
"Моше, кога?"




Тема Re: Във връзка с поредната катастрофанови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.06.08 16:26



Дали ще те мелнат 2 тона със 120 км, или 300 кг със 120 км - едва ли има разлика*.
Все пак - мотора има по малка маневреност - вярно - трябва му и по малко място за да мине, ама ....
_____
* Нещо като оня дето обеснявал за предпазните колани:
Води група в моргата и обеснява - те вижте ги тия са били без колани - не можеш да различиш коя част на кого е.
А тия са били с колани - и вижте изглеждат като живи.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Във връзка с поредната катастрофанови [re: bira_more]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано15.06.08 16:20



НЯКОИ мотори имат по-малка маневреност. Но те уверявам, че в България няма много такива.

Ето и един от тези мотори:






...
Има и много други подобни картинки. Но ще си ги търсите в нета.



Тема Май се изказах неподготвеннови [re: Щиpлиц]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.06.08 20:29



Така де - не съм карал мотор, та - не мога да знам как е.
Правя аналогии с велосипеда - ако набия спирачки с колата - ще поднесе. Ако с колелото набия спирачки така че да поднесе - най вероятно ще се изпремятам.
При остър завой се е случвало да ми поднесат задните гуми, особено съчетано със спирачки.
Отново - ако съм с колело - най-вероятно ще се отъркалям.
За дупки и камъни - не ми се говори, но отново с колата имам повече шансове.
За това и мислех че мотора има по малка маневреност - по плавни завои, по леки спирачки - иначе лошо.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Май се изказах неподготвеннови [re: bira_more]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано15.06.08 21:03



Принципно си прав. При мотора - претовариш ли гумите при спиране - падаш. Набиеш ли неконтролируемо спирачки в завой - падаш. Натиснеш ли спирачка върху пясък - падаш... При всички случаи сравненията са излишни, просто защото мотора има баланс, а колата - не. ... Принципно в България младите мотористи се хвърлят с главата напред да карат какъвто мотор им попадне, без да са прочели никаква теория, без да се вслушват в съветите на опитните мотористи. ... Виждал съм случаи, в които младежа се е хлъзнал с мотора, мотора е полегнал на асфалта, и той не може да си го изправи. ... Аз съм 60 кила заедно с ключовете от офиса, а мотора ми е 230. Но с малко мерак и познания - не само че мога и сам да си вдигна мотора, но и мога да го водя в такъв слалом, какъвто ти с колата няма да успееш.

Ето ти нещо интересно:


;о)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.