Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:10 19.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос по Правилниканови  
АвторP1 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 21:20



Защо нямам право да изпреварвам при тази ситуация:


???



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: P1]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано04.04.08 23:14



Раздел I
Надлъжна пътна маркировка
Чл. 63. ал. (2) т.4 "Двойна прекъсната линия" - М4. Пресичането й е разрешено само когато е разположена от дясната страна по посока на движението на превозното средство. С нея се очертава пътна лента, посоката на движение по която се променя периодично;



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: portal]  
Авторp1 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 23:25



OK, 2-те платна (дясното и средното) са в нашата посока на движение, линията е отляво => не мога да я пресичам. За какво тогава служи тази средна лента? Нищо не разбирам

. В нея може да се променя посоката на движение, но в момента посоката на движение е... в нашата посока...



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: p1]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано04.04.08 23:33



Докато изпреварваш тази лента може да се окаже насрещна, за това е разрешено само смяна на платното надясно, така нареченото "прибиране"...



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: portal]  
Авторp1 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 23:49



Чакай, аз нямам още книжка, само решавам листовката и искам да намеря логично обяснение... което ми убягва...
Значи е разрешено да се "прибера" от средното в най-дясното платно, обаче какво ще съм правела преди това в средното, щом нямам право да отида в него (нали е наляво)? Ей това не ми е ясно.



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: portal]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано04.04.08 23:59



Принципно си прав.
Но...

Въпросните светещи стрелки спадат (доколкото си спомням) към светлинните (светофарните) сигнали. А както всички знаем, те "бият" надлъжната маркировка на платното. И щом свети в зелено над средната лента, значи е свободна за движение в тази посока, съответно и изпреварване.

Да не би пак КАТаджията да трябва да преценява на място?


"И ся ко прайм?!"

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: p1]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано05.04.08 00:10



Принципно целта на този въпрос е да занеш това, което ти написах...
Как да попаднеш в нея - ами наприма виста се сещам как правиш ляв завой към това платно и от лява ленат влзиаш в лява, след което при първа възможност се прибираш в дясно...



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: Le bricolateur]  
Авторp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 00:12



Ами и аз така си мислех, обаче правилният отговор в листовката е "При тази ситуация изпреварването е забранено".
Нищо не разбирам

.



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: Le bricolateur]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано05.04.08 00:15



Доколкото си спомнян светофарите са пред пътните знаци в йерахията, но маркировката е нещо отделно, приемрно маркировката "остров", двойната непркъсната линия са теоритично непреодолими "препятствия" за маневри и персичане, но физически нищо не може да те спре... ще трябвам да прочетем да видим, но ми е малко късно за четене направилник :), ако това практически съществува въобще, защото за мен това е въпрос, който порсто трябва да занеш каква е тази линия, и че неможеш да я пресичаш наляво, то това е отсечка за включване от ляв завой, която скоро ще стане насрещно, и където може би платното е маркирано само с една прекъснат линия и можеда посрещнеш някой челно...



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: portal]  
Авторp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 00:21



OK, приемаме, че целта на въпроса е да видят дали знаем, че такава линия не се пресича наляво. И приемаме, че маркировката е по-висшестояща от светофара в случая

.
Нали правилно съм разбрала?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.