Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 17.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема кои загуби близък?нови  
Авторaз.бr (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 20:59



здравеите тук ако искате може да пишете ако сте загубили близък човек при катастрофа.На мен ми се случи два пъти-миналата година погребахме една съученичка на 23 години а вчера друго мое познато момиче на 20 години е загинало и утре я погребват.Целта ми е не само да споделяме в тази тема въпреки че и това е един вид облекчение за душата,целта ми е да поразсъждаваме над въпроса-коя според вас е наи-голямата причина за тази воина по пътищата,трябва ли всички ние да загубим близък човек за да се сетим да слагаме колан да бъдем внимателни на пътя и т.н.?Кои носи наи-голямата вина според вас как мислите?Аз имам мнение но ми е интересно да чуя вашето,изглеждате ми умни и интелигентни хора...





Тема Re: кои загуби близък?нови [re: aз.бr]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано06.03.08 14:26



Тук трябва да се започне с въпроса каква е най-често срещаната причина за жертвите на пътя. Не знам какво казва статистиката за това, но лично аз съм на мнение, че това са две неща - пияните шофьори (ама не просто пийналите 3 бири, а пияните на мотика келеши, които обикновено дори нямат книжка) и неправилните изпреварвания при липса на видимост.

Кой е виновен - ами за пияните е ясно, закони има горе-долу се спазват, наказания не липсват, дори подкупните катаджии си имат някакъв морал и в повечето случаи вземат подкупите при нарушения които не водят до пряка опасност. Виновно си е пияндето, виновни са и приятелите с които е пил и които са му дали да се качи на кола.

За изпреварванията съм на мнение, че виновна е държавата. Пътя до морето е този който взема най-много жертви. Това е защото трафика по него е много над капацитета му. Една по-бавна кола и всички останали трябва да изпреварват. Бавния шофьор не нарушава правилника, но в много случаи е по-голяма опасност на пътя от бързия.
Като направят магистралите и жертвите ще намалеят.



Тема Re: кои загуби близък?нови [re: aз.бr]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.03.08 13:07



Аз лично смятам, че вината за всичките ни злини е ТИПИЧНИЯТ БЪЛГАРСКИ МАНТАЛИТЕТ. На ВСИЧКИ българи, били те пешеходци, шофьори, полицаи или политици. Дълга тема е кой-колко, защо, от кога и как. Най-краткият възможен отговор е този, който ти дадох.

А иначе мога да пиша с месеци по темата.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: кои загуби близък?нови [re: yниKaлнa]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано07.03.08 17:03



Здравей, радвам се да те видя, както се казва.
Поддържам твоето мнение, затова и не виждам бъдеще за България, или поне не добро бъдеще. За съжаление сме си задния двор и май такъв ще си останем. Имам само една слаба надежда и тя е в емигрантите ни. Ще поживеят на запад, ще чопнат малко култура и дисциплина и като се върнат, МОЖЕ БИ ще искат да живеят и тук така. И когато станат много, простакът ще се окаже изключение и може би ще се засрами или поне няма да парадира с простотията и мангалитета си. Това би се отразило на всички сфери на живота. И тогава този клуб ще стане излишен.



Тема Re: кои загуби близък?нови [re: 3a3y]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.03.08 17:13



Ох, по-скоро съм песимист за твоя сценарий. За съжаление недисциплинираността, цапането, безотговорността, корумпирането на дребно и ред още типични за нас качества са СИЛНО заразни и....много приятни. По-скоро се опасявам, че западняците ще ги прихванат (каквито наблюдения имам от доста време в някои западни страни), отколкото българинът ще поеме от тамошната култура на живот и взаимоотношения....

Нали се сещаш за вица - "Елате да си го земете, ЛОРДО С ФОРДО"...



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: кои загуби близък?нови [re: aз.бr]  
Авторaз.бr (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 13:18



благодаря на всички писали дотук

мойе би когато жъж жсеки дом има по някои които е загубил близък в катастрофа тогава ще се научим да спазваме правилатаи според мен основната причина е манталитета на хората но и слабия контрол си казва думатаможе би ако имаше патрулки на повече места и ако имаше големи наказания щеше да е по-различно положението.Вие как мислите?



Тема Re: кои загуби близък?нови [re: aз.бr]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.03.08 17:22



Не свързваш ли, че КОНТРОЛ се извършва от всичките тези българи, за чийто манталитет ти говоря?? Закони си имаме, правила също, ПРОСТО НЯМА КОЙ ДА ГИ СПАЗВА, НИТО КОЙ ДА КОНТРОЛИРА СПАЗВАНЕТО ИМ. С една и съща охота нарушителите дават, а контролиращите вземат подкупи и рушвети! И по този начин целият контрол отива на кино. И законността - също.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: кои загуби близък?нови [re: aз.бr]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.03.08 23:50



Не големината на наказанието е важна, а неотвратимостта му.
По добре малки но сигурни наказания от колкото големи.
Големите наказания, ще осигурят още по доброи благосъстояние на катаджиите.
Ако всеки поне да се усмихва дори само с 10 лв всеки път когато отнеме предимство на пешеходец на пешеходна пътека - за нула бройки всички ще почнат да спазват предимството.
Ако всеки пешеходец почне да се усмихва с 5 кинта за неправилно пресичане - живота на всички ще стане малко по безопасен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: кои загуби близък?нови [re: aз.бr]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано09.03.08 14:30



Не, това с патрулките е излишно, все пак сме 21 век. В една Австрия например може да ходиш с часове по улиците и няма да срещнеш униформен, но въпреки всичко това е най-безопасната страна в Европа. Просто полицията ползва разни трикове и един от тях е видеонаблюдение.
Ето виж тоя 19-годишен, който прегази Зорница в центъра на Младост. Ако знаеше че го снимат, ако знаеше, че филмът е доказателство в съда, ако имаше няколко случая на осъдени с дълги присъди за каране и катастрофа заради висока скорост, едва ли щеше да настъпи педала. Въобще номера е в превенцията, подплатена с люти глоби и сурови наказания. И неподкупност де. То камерата и няма как да я подкупиш, останалото се отнася за човека, който работи с нея.



Тема Re: кои загуби близък?нови [re: 3a3y]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.03.08 20:59



А бе хора - не лютоста на глобите е възпиращ момент а неотменимостта на наказанието.
В Щатите има различни глоби. Например за неправилно паркиране - почват от 20 $. Ако сравним стандартите - ми нашенски вероятно 5 кинта. Ама тия 20$ са неотменими - отиваш и си ги плащаш. А тръгнеш ли да се обясняваш - с лекота могат да стигнат и до 500$ а ти може и до ареста да стигнеш.
Не съм бил - разказввали са ми.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.