Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 11.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кой създаде този проблем!  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано07.04.08 08:35



Говоря за Бургас, но съм забелязала, че и в София май не е по-добро положението. Като почна масовото стоителство през 90-те, а и сегашната нова вълна, изведнъж улиците започнаха да отесняват. Строят се големи кооперации пред които трябва да се паркират по 10-15 автомобила, защото няма гаражи, а магазини. И това на уличики, които са почти колкото за еднопосочно движение! То пешеходец не може да мине по улицата (тротоарите са заети), а както остава за кола.


Тези хора като са давали разрашения за строеж, правили ли са сметка, че тези хора ще имат коли и ще им трябва място! как се строи така, при положение, че няма улици!



Тема Re: Кой създаде този проблем!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.04.08 09:34



А ти как мислиш, кой има полза от това?
Тия хора дето ги визираш хич не ги е интересувало това, а да си вземат комисионните, за услугите на строителните босове.
А строителните са яко на далавера от това междувремие, последстгвията ще ги берем с десетилетия.

Welcome to the real world!




Тема Re: Кой създаде този проблем!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.04.08 10:30



Проблемът създадоха всички тези, за които ние гласуваме.

Или по-точно - ходим за гъби, когато има гласуване.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Кой създаде този проблем!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано07.04.08 17:02



О, а при нас даже построиха две кооперации без да има улица! Има единствено пешеходна алея - тясна и непроектирана по нея да се движат МПС-та - нито има канализация, нито под асфалта има съответните пластове чакъл... а колите паркират буквално в градинката, съответно се подразбира колко кал и прахоляк се натрупва по асфалта. Тротоари около пешеходната алея (!), естествено - няма.



Everything louder than everything else...

Редактирано от Dakota на 07.04.08 17:04.



Тема Re: Кой създаде този проблем!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано07.04.08 20:15



хващаш ме в леко наболял момент, когато най-новата от няколко отсрещни кооперации вече се покрива, след като окончателно е успяла да лиши блока ми от гледка към Витоша (добре поне, че не и от слънце)... кварталът въпреки един голям булевард през него и няколко по периферията се задръства често.
проблемът в широк смисъл е градоустройството. в центъра на София то е силно проблемно, поради тесните стари улици отпреди 100 години и липса на паркоместа; в соц-кварталите - поради съответното им "планиране" с презумпцията, че колата е лукс*, а не необходимост и съотв. малко паркоместа и гаражи, и приетата само една от възможните направени тогава прогнози за развитите на населението /защото в един градоусторйствените проекти от 70-те е предвидено и 2 млн. население/; и нежеланието на местната власт днес да реши проблема /въпреки мускулите на нашия кмет/...
в тесен смисъл - келепирджийството в строителния бизнес и свързаните с него интереси. друг е въпросът, че има още време и други "хубости" на някои от тия блокове да се покажат - доколко стабилно са строени, някои пък са от итонг... и все така мислене за днес и "на парче"...

* (нека другите софиянци да кажат, но преди доста време бях чела статия за проектирането на ж.к. "Яворов". архитектът предвидил отлично благоустроени неголеми блокове с гаражи, но управниците на града решили, че това е твърде буржоазно за социалистически град и му казали да махне или баните, или гаражите. ясно е какво избрал...)



Тема Re: Кой създаде този проблем!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор gergi_81 (новак)
Публикувано02.05.08 13:14



В Япония като регистрираш кола искат да представиш документ за караж или паркомясто.ако няма каде да си държиш колата не ти я дават.това е положението.



Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано16.05.08 03:54



Аз не съм гласувала за тези, значи мога да критикувам свободно, нали? :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Roxy]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано16.05.08 03:57



Това с кооперациите, които закриват гледки ... и на мен ми е познато за съжаление.
И аз имах страхотна гледка от 6-тия етаж, която се смени с гледка в спалнята на новите ми съседи.
Да бях воайор, да се кефя.
Ама като не съм и предпочитах Витоша ...
Пита ме някой мен.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Е поненови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.05.08 01:23



новите ти съседи са имали добра гледка



Bеer? Mоre?



Тема Re: Е поненови [re: bira_more]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано20.05.08 15:14



В момента срещу нас строят нова кооперация, а улицата е павирана - толкова е стара и със съответните размери. Като дойде време за заливане на плоча се спира цялото движение - и за коли и за пешеходци. А такива са повечето улици в центъра на Бургас. Не съм сигурна дали и канаризацията е в състояние да поеме толкова много нови отпадъци.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.