Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 02.07.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: p1]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано05.04.08 00:27



Да :) А и този светофар всъщност не регулира предимство, а просто указва посока и че платното е отоворено за движение...



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: portal]  
Авторp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 00:34



Ахаааа... да


Все пак, не виждам логика - платното е отворено за движение, но нямам право да влизам в него... шантава работа, как са го мислели това правило...

Макар че си го обясних донякъде. Ако, напр., няма 3, а само 2 платна (най-обикновен път) и м/у тях е тази двойно прекъсната маркировка, представих си как завивам наляво, влизам малко в насрещното и после веднага се връщам в моето платно. Нали това искаше да ми обясниш? Само не ми е ясно защо трябва да правят цяло отделно платно за тази цел. Чисто разхищение .



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: p1]  
Авторp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 00:37



Това, всъщност, си е най-обикновен път с 2 платна, при който изпреварването е забранено, само просто са им оставили повече място за завоите, та да не се блъскат!

Ето, до този извод стигнах .



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: p1]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано05.04.08 00:38



Може някой да го обясни по добре утре, сега няма почти никой :)
Ако приемем моя сценарий, просто ще се включваш от ляв завой в това "временно" платно без да засичаш пътя на никой, само ще трявбва да изчакаш тези от насрещното, така по бързо и безопасно се включваш в твоята посока и като набереш скорост се прибираш най-вдясно... но все мис е струва че реално няма таков място в Бълагрия, но знае ли човек една длан земя сме но поне аз не съм я обиколил още :)



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: p1]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано05.04.08 00:40



И приемаме, че маркировката е по-висшестояща от светофара в случая
Ми, не би трябвало да е така.
Градацията е
- регулировчик
- светофарни сигнали
- пътни знаци
- пътна маркировка.
Не може по-долно да се прилага при наличие на по-горно.

Наистина много шантав въпрос са дали.



"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: portal]  
Авторp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 00:41



Да, мисля, че разбрах :)
10x always ;)



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: Le bricolateur]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано05.04.08 00:43



Да определено, но според мен става въпрос за маркировка от тип да кажем "знаци", като да пише "стоп", разни стрелки, не знам терминологията, но утре ще прочета по някое време, та аз залагам че тези маркировки са все едно "физически" съществуващи, както острова и двойната непрекъсната , така и тази е като еднопосчна врата отваряща се само надясно...

Добавка : е все пак порчетох става въпрос за напречна,надлъжна и друга.. не можах да намеря йерархията утре ще потърся повече, но май в онази йерахия ства въпорс за маркировката СТОП и стрелки...

Редактирано от portal на 05.04.08 00:53.



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: Le bricolateur]  
Авторp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 00:45



Ами не знам...
Може ли да са го объркали?...

е сайтът, но въпросът е произволен и не знам как да го намериш...



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: p1]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано05.04.08 00:52



Не вярвам да са объркали.
Портал е прав за ситуацията с включване от страничен път, ама той знае, че тогава пътната (надлъжна) маркиравка е съвсем друга.
И аз не се сещам за такъв участък в БГ. Явно това е "стерилен" въпрос, на който трябва да наизустиш отговора.



"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: Le bricolateur]  
Авторp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 01:00



Точно така реших и аз

- поне вече запомних, че като попадна в тази ситуация, нямам право да мърдам от дясната лента .
Постепенно се убеждавам, че пътищата са лудница и си е лудост да вземаш решения на пътя...

Btw, каква е пътната маркировка "с включване от страничен път"? Нали казваш, че е съвсем друга... Той @Portal може да я знае, ама аз - не ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.