Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 09.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: ППнови [re: Mopфиyc]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.04.08 10:09



Аз съм виждала. На Владая, през соца.

Да, "в закона изрично е казано, че тази линия НЕ може да се пресича наляво", но всяко нещо, казано в закона, се обезсилва от по-висша форма на сигнализация, без това да се упоменава. Иначе на всяко изречение би било написано например: "Непрекъсната линия не се пресича, ОСВЕН в случаите, в които пътен знак, светофар или регулировчик не укажат нещо друго" И така - при всеки аналогичен случай. Точно заради това начините за сигнализация са степенувани по важност и това си е изрично указано в същия закон.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ППнови [re: yниKaлнa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.04.08 10:12



Ако може да се пресича наляво според светлинна сигнализация защо въобще я има, тогава най-обикновена еденична ще върши същата работа, ако светофара над средното платно е зелен - ползваш я, ако е червен я ползват другите ти не припарваш в нея?!?

Welcome to the real world!




Тема Re: ППнови [re: Mopфиyc]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.04.08 13:09



За случай, в който светофарната уредба не е включена. Тогава и от двете страни колите се движат само в най-дясното си платно. А средното е за екстрени случаи.
Поне аз така си мисля. А иначе как да е обозначено, ако периодът на деня е никакъв и двете платна са еднакво натоварени?
Пък и аз питам - ако наистина изпреварването е забранено дори и да има зелено - ЗАЩО НАИСТИНА ЛИНИЯТА НЕ Е НЕПРЕКЪСНАТА? Ами защото според мен ПРЕДПОЛАГА да може да се нарушава и то точно в този случай, когато й пуснат зеленкото отгоре.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ППнови [re: yниKaлнa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.04.08 13:58



А как ще прибереш тия от средна лента ако е непрекъсната линията?!?

Welcome to the real world!




Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: P1]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано08.04.08 16:11



Не съм виждал такова чудо на живо, така че считай това за теоретичен въпрос на който просто трябва да знаеш верния отговор.

Вероятно се ползва за път който след това ще се раздели на две посоки, така тези от лявата лента ще останат на пътя, а тези от дясната ще завият - при такова условие е добре изпреварването да е забранено и всеки да си е в лентата за посоката.
А може и едната лента да се ползва в различни посоки в зависимост от деня и часа - нещо подобно май правят петък вечер от Перник към София, ама с обикновени колци със знаци на тях.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: ППнови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.04.08 17:17



Светофара указва само в каква посока може да се движиш. Има престрояване, и светофара неотменя престрояването. Може да имаш само един светофар, и маркировка указваща предварително престрояване. Ако не си в подходящата лента си длъжен да продължиш според маркировката, въпреки че светофара свети зелено за всички посоки. Отделен въпрос е до колко ще го спазиш.
Това е закона.
И това е разликата между мъжете шофьори и жените шофьори. Аз може да наруша маркировката с ясното съзнание че правя нарушение. А ти ще я нарушиш от незнание.
Разбира се не бих си позволил да я наруша извън България.

Кефят ме юристите. Те добре знаят че всеки друг знае правото по добре от тях, и за това не спорят със "знаещи".

Bеer? Mоre?




Тема Re: ППнови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.04.08 18:59



"И това е разликата между мъжете шофьори и жените шофьори. Аз може да наруша маркировката с ясното съзнание че правя нарушение. А ти ще я нарушиш от незнание."

Това последното, за разликата между мъжете и жените, ме слиса напълно. Жените още от училище са по-прилежни и ВИНАГИ знаят теорията по-добре от мъжете. Така, че твърдението ти е най-малкото нелогично.

А в конкретния случай аз ще наруша линията с пълното съзнание, че НЕ НАРУШАВАМ НИКАКЪВ ПРАВИЛНИК ПО ТОЗИ НАЧИН. И знаейки, че светофарът ме освобождава да правя каквото си искам в тази лента. А ако някой ме глоби - ще обжалвам. Бас държа, че ще спечеля.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: ППнови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.04.08 19:42



Е ми - нарушаваш. И в тунелите светят светофари, но нямаш правото на изпреварване. Според мен де - според теб явно светофара те освобождава от подобни ограничения.
Ако знаеш езици - виж как е на вън - например Франция или Германия.
Защото тази маркировка заедно със светофарите барабар, идва от вън.
Би било интересно да обжалваш подобно постановление и да го спечелиш - тогава определено ще се наложи да променят и листовките.
Само дето си мисля че по скоро ще храниш някой адвокат дълго време, а накрая ще си платиш и делото и глобите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ППнови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.04.08 21:46



Жените още от училище са по-прилежни и ВИНАГИ знаят теорията по-добре от мъжете.

Да, жените по-добре назубрят теорията, но определено имат сериозен проблем, когато трябва да правят връзка между теория и практика. Пример - 90% от жените-шофьори знаят добре на теория как се паркира; но под 20% могат да приложат тази теория на практика.




А в конкретния случай аз ще наруша линията с пълното съзнание, че НЕ НАРУШАВАМ НИКАКЪВ ПРАВИЛНИК ПО ТОЗИ НАЧИН.

Не, ще я нарушиш с пълното съзнание, че НЕ ЗНАЕШ, ЧЕ НАРУШАВАШ ЗАКОНА, а това е съвсем различно нещо. МЕжду другото - отдавна "Правилника" е отживелица, сега вече има само "Закон за движението по пътищата", разпоредбите от стария правилник отдавна са включени в самия закон.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: ППнови [re: bira_more]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано08.04.08 23:41



Само дето си мисля че по скоро ще храниш някой адвокат дълго време, а накрая ще си платиш и делото и глобите.
Чета я и мисля, че е напълно права. Обещавам лично да и напиша възражението. Без пари! А аз досега не съм писал възражение, което да не е уважено.



"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.